swamp

Sice se mi Pixar netrefil přímo do chuti, přesto jsem se bavil velmi příjemně. :) Jen těch moralitek bylo na mě trochu moc.. ()

sarkas21

Skvělé nemám co vytknout.Vše jak ma být takových filmů by se mělo točit víc,jak kvuli dětem tak pro celou rodinu je to supr podívaná.A BURÁK nemá chybu!!!!!!!!!!! ()

predators

Jeden z nejlepších odpočinkových filmů. Zpočátku to vypadá na trochu nudný film, ale zdání klame a postupně se z Auta stává správný....auťák:-) Pěknému příběhu skvěle sekunduje snad nejpěknější počítačová grafika(kromě final fantasyAC), občas nějaký ten vtípek(hlavně s kapotou:-)), no a dobře to dopadne:-) 85%(pro děti 90%) ()

Slartibarkfast

Velmi pěkný animák o (nejen) závodních autíčkách. Jelikož jsem fanda animáků, byl jsem z tohoto filmu docela nadšen. Jednoduchý příběh, příjemné rozhovory a fajn dabing, který působí nenásilně. Je hezké, dívat se na svět z perspektivy automobilu. 90% ()

nash.

Ačkoli je to obsahově dokonalá vykrádačka filmu Doc Hollywood, přesto je to asi jeden z nejlepších celovečeráků od Pixaru... ()

silentname

Teraz je na rade "Cars". Film, ktorý má pre mňa určité vývinové obdobia a neustále sa môj názor na neho vyvíjal. Keď to vyšlo, bol to pre mňa skvelý animák a dobre sa naň pozeralo. Keď som si ho po rokoch pozrel ako dospelý, mal som pocit, že sa príbeh a postavy trošku pokazili. Je tu kopec klišé, je tu veľa momentiek, ktoré sme už viackrát videli a nemal som pocit, že by to bolo schopné priniesť niečo nové. No v rámci "Pixar Maratónu" som sa na film pozrel dnes opätovne a mám pocit, že sa mi to zdá oveľa lepšie, než keď som to pozeral naposledy. Najslabšou stránkou filmu je fakt, že vieme ako to bude viac-menej smerovať, vieme odhadnúť vývin jednotlivých situácií a často na nás nedoľahnú tak, ako by mohli. Humor filmu je podľa mňa tiež veľmi veľký mix a je tu pár momentiek, ktoré ma potešili a pobavili, no rovnako je tu potom aj veľa momentiek, ktoré humorne nejako moc nefungujú. A rovnako je pravda, že Chip ako zloduch filmu... načo tu vlastne potrebujeme zloducha? Ale okey, prenesme sa cez tieto veci a poďme si povedať, čo na filme podľa mňa funguje. Nuž... jeho atmosféra. Mám pocit, že pekne zobrazili americký vidiek, je tu veľa pekných animovaných scénok v rámci pozadí a človeka to vie dobre navnadiť. Dokonca si myslím, že aj závodné scénky v úvode a závere filmu sú veľmi dobre spracované a niektoré dialógy sú skvelé. Paul Newman bol podľa mňa excelentnou voľbou do role Doca Hudsona. A myslím si, že na neho v tejto role nikdy nezabudneme. Je jednoznačne mojou najobľúbenejšou postavou a dosť sa toho o ňom dozvieme. Mader je okey, no myslím si, že poznám vtipnejšie postavy. A Sally je tu viac menej ako postava, do ktorej sa McQueen zamiluje. Ostatné postavy sú podľa mňa okey a zapamätateľné, no nie sú až tak výrazné na to, aby som povedal, že človeku ostanú v pamäti. Možno ešte s výnimkou Luigiho. Vieme kto sú a zapamätáme si ich, no skôr ich dizajny, než ich charaktery. A potom je tu hlavný hrdina Lightning McQueen. Nalinajkovaná postava podľa klasického konceptu, no Owen Wilson mu prekvapivo dáva dobrý nádych a príjemne tam zapasuje. A je fajn ho vidieť zmeniť sa z egoistického závodníka na osobu, ktorá sa bude viac zaujímať o osoby jemu blízke. Záver filmu je podľa mňa skvelý a rovnako ma teší aj to, že film venovali zosnulému Joeovi Ranftovi. V závere dokonca uvidíme autové verzie známych Pixar filmov. Možno nie najsilnejším filmom od Pixaru, ale mám pocit, že mám pre neho určitú slabosť. Najmä po rokoch, keď som už mal možnosť vidieť aj obe jeho pokračovania. Ale o tých si povieme viac neskôr. Hodnotenie: B ()

Slarque

Řekl bych, že tentokrát to u Pixaru trochu přehnali s délkou filmu a zejména menší děti bych na to do kina nebral. Ono je stejně více humoru srozumitelnější pro dospělejší publikum. Animace představuje současnou technologickou špičku a dokonalý je i český dabing. Prostě Pixar! ()

Bachy

Sentimentální imbecilové jsou totálně naměkko z filmů pro děti. Tak se k nim hrdě hlásím. Řekněte mi, že vás nedojal Paul Newman - starý mazák - a vysloužíte si cejch bezcitných zrůd. Začíná mi připadat, že jsem teprve dorostl do kategorie "cílovka pro Pixar". Podejte mi dudlík. ()

LoLaa

Jsem Burák. Něco jako Taburák, ale bez Ta. Co dodat? Bezpochyby vtipný, napínavý animák s porcí romantiky, poučení a toho nejlepšího konce, který mohl vůbec být. Těším se na pokračování, které vypadá stejně dobře! ()

Chrustyn

Další dokonalý animák. Kam na to ty lidi chodí. Fakt parádní. Stejně jako všechny filmu od PIXARu. Sice je příběh hodně obyčejný ale i tak se na to kouká parádně. Dokonalá zábava. Možná, že pro dospělé více než pro děti. ()

klerik

Nabušené, akčné... Schematické ako hrom... Ale na rozdiel od takého NEMA oveľa zábavnejšie - hlavne vďaka prekladaniu ľudskej reči do tej autovej. Neorignálne, ale príjemne chlapčenské... ()

LaciLC

Pre mňa jedno z najväčších sklamaní roka. Audiovizuálna stránka je skvelá, samozrejme v tejto oblasti film nemá chybu. No už dlho som sa pri sledovaní nejakého animáku nenudil tak ako tu. Nebyť tej nudy, v pohode by sa dala prehliadnuť aj tá veľká dávka klišé. Johna Lassetera obidvujem, ale Autá mali skutočne na viac. ()

packa

Ze všech pixarovských snímků má tento jednoznačně nejslabší příběh, humor na úrovni věkové skupiny 10- . Zato vizuální stránka filmu je jedním slovem dechberoucí. Scénář ***, technické provedení *****, podtrženo sečteno, ****. PS: Přiznám se, že jsem upřímně fandil kombajnu. Jeho scéna mě jako jedna z mála skutečně pobavila. ()

heyda

Úžasný animák a pro mě asi vůbec největší překvapení, páč očekávání jsem neměl moc vysoká. Hodně filmu prospěla i úchvatná hudba spolu s neopakovatelnou krajnou jihozápadu USA. Už chápu, proč se stal tenhle film mezi dětmi tak populární. 90% ()

Šandík

Viděl jsem s dětmi a není to špatné. Nemusím asi říkat, že děti tenhle film milují, což ně jako fandovi železnice a obecně ekologických způsobů cestování úplně netěší, ale to je holt život ;o) ()

jojinecko

Veľmi dobrá zábavka, ktorá je miestami aj celkom vtipná...A tých pár hluchým a občas aj trápnych miest hravo vykompenzovala úchvatná animácia...Finding Nemo však still rulezzz!!!:) ()

Dr.film

Idylický příběh se vztyčeným moralizujícím prstem využívajíc typických žánrových klišé. Auta jsou klasická story o jednom napraveném charakteru a poznání sebe sama. To vše je navlečené v dokonalém digitálním "autokabátu" a protkané neuvěřitelnou smrští inteligentního humoru. Čtyři jak vyšité. ()

rikitiki

Nehrála jsem si s autíčky a ani dnes si nehraju s auty, proto jsem od filmu, kde všichni hrdinové jezdí na čtyřech kolech, nečekala žádné velké okouzlení. Jenomže snímek si mě získal solidním příběhem i napínavými závody, a přestože charaktery autíček byly okopírované z mnohých jiných filmů a hlavní motiv byl vlastně Doktor Hollywood s motorem a červeným lakem, docela jsem si v té mnohokrát viděné podívané převedené do animovaného světa, libovala. ()

anais

Nádherná animace, minimum vydařených vtipů (rozuměj v rámci filmů od Pixaru, i když kombajny jsou za hodně bodů!) a příběh, který má do originality velmi daleko (a nesnaží se ni trochu o nějaké to vypravěcí překvápko). A taky jsem si nějak nemohl zvyknout na představu, že v těch autech se skrývá jazyk, zuby a kdovíco ještě. A během filmu mi nešlo z hlavy jak ta auta vznikla a jakým způsobem staví domy a proč vlastně vypadají jak vypadají, když nejsou lidé kvůli, kterým by tak měla vypadat! Na druhou stranu je na to ale jednoduchá odpověď - proč si pokládat podobné otázky u pohádky? ()

Disney posílá do kin letadla a velký mráz

27.09.2008

Čtyřka Pirátů přece jen bude

Čtyřka Pirátů přece jen bude

05.03.2008

Alespoň to tak vypadá podle plánů studia Disney na rok... 2011. Ano, zatímco my pořád netrpělivě vyhlížíme největší trháky léta 2008, Hollywood už plánuje premiéry na období, které nám připadá jako… (více)