StarsFan

Krásná grafika a spousta vybroušených detailů - létajícími autíčky jako mouchami počínaje a sympatickým závěrem konče, ale kdesi uprostřed mi něco chybělo, něco málo na to, abych dokázala dát tomuto veskrze příjemnému filmu od Pixaru o hvězdičku víc. ()

3DD!3

Vynikající. Už jako malý jsem měl rád autíčka a tohle bylo prostě perfektní. PIXAR dvacáté výročí oslavil opravdu stylově. Na klasický disneyovský příběh narouboval zbrusu nový vesmír plný aut a jedno je roztomilejší než druhé, ať už jde o sebevědomého Bleska McQueena, nakláďáka Macka nebo fešandu Sally (sakra zabouchl jsem se do Porsche ;)). Příběh sice možná není tak originální jak tomu bývá u PIXARU zvykem, ale tenhle drobný nedostatek je vynahrazen takovou péčí že člověk (auto) nemůže říct ani ň. Mimochodem letos poprvé jsem se v kině pořádně zasmál. PIXAR IS THE BEST. Doporučuju zůstat až do konce "vzpomínkových!" titulků, vyplatí se to. ()

Le_Chuck

Tak som si celý čas vravel, že to Dreamworks tento rok (Over the Hedge) s Pixarmi uhrajú aspoň na remízu. Oproti Incredibles rapídne ubudlo gagov, má to slabší rozjazd, menej akčné a vôbec ždímať s plechoviek emocie je trochu ehm "zvlášne". Ale záver ma TOTÁLNE dostal a presvedčil, že sa nepotrebujem celý čas popadať za brucho, aby sa dostavil pocit plnohodnotného filmového zážitku. Zaslúžených 5 bez ohľadu a (ne)prelomovosť animácie. ()

berg.12

Dokud se s tímhle filmem budu těšit na obyčejný keřík, či nájezd do zatáčky, do té doby s hodnocením nehnu a nebudu se ptát, co mě má dojmout na americkém maloměstském sentimentu, a jak že se to má s tím globálním oteplováním. ()

hellstruck

V hlavě se mi míhá těch pár nesouvislých scén,které jsem viděla všelijak,jen ne za sebou tak,jak měly být.Přišla jsem na návštěvu za svojí pětiletou sestrou,té to zrovna běželo na DVD a děj byl někde v půlce.Přišla jsem podruhé a zrovna si to pouštěla od začátku..Takže tak.Moc si nepamatuju,ale když je z toho dítě takhle unešené,že má doma všechno s Burákem a McQueenem,je to určitě fajn a pocit mi z toho zůstal dobrý:) ()

kitano

V prvej tretine som mal chvilu pocit ze film nudi. No potom Pixar roztocil znova ten svoj tipicky sialeny kolotoc emocii a humoru a ja som uplne podlahol. Krasne, dojimave a celkovo je to jedna uzasna 'jazda' !!! (ps: neuveritelne je ze vsetky filmy od pixaru s tak skvele. Zatial kazdy jeden bol uzasny a tie 'ostatne' animaky len dotahuju. Chlapci drzim palce nech vam to vydrzi!) 9/10 ()

Krouťák

Jeden z nejlepších animáků, které jsem viděl. Téměř kouzelná animace od Pixaru už asi nikoho dneska nepřekvapí, ale je vidět, že se pořád líbí a bude bavit lidi ještě dlouhá léta. Jedním slovem ? Awesome !!! :-) 100% ()

Eddard

Malinkaté zklamání, což je ale s ohledem na nepředstavitelné nadšení s kterým jsem Auta očekával pochopitelné. Silné stránky filmu - dokonalá animace, perfektní smysl pro detail a jemný dospělácký humor, dokonale se doplňující s tím dětským. To co animátoři prováděli s očima aut je vskutku něco nevídaného (mimochodem, Pixaaři si opět troufli na sousto, o které před nimi ještě nikdo nepokusil, vdechnout život strojům - ano, Příběh hraček také pracoval s "neživými" postavami/hračkami, ale jedna věc je oživit loutku kovboje a druhá neosobní auto). Pěkný soundtrack a milá rolička pro Paula Newmana. Největším záporem je pak ten nejprovařenější příběh, který bych s ohledem na vše ostatní odpustil komukoli, jen ne mistrům z Pixaru. Jinak je to fantazie, jděte do toho. 80% ()

castor

Jak pravil Jan Pinkava: "Pixar je mimořádný neochotou pustit do světa špatnou práci." Uznávám, že Pixar je mimořádně originální studio, ale právě ta brilantní originalita z dřívějších let mi u Aut znatelně scházela!! Ocenit lze zejména nápad oživit automobilový svět nebo ukázkové vykreslení kulis. Pixaru se podařilo vypíchnout celou plejádů citů a emocí u čtyřkolých hrdinů!! Klobouk dolů.. Ale co ten příběh? Velmi tradiční, neuvěřitelně předvídatelný, místy hodně nudný, uřvaný a mnohdy na hranici snesitelnosti.. a konverzační story není právě jízda pro děti!! Už v první třetině filmu musí být všem jasné, že to skončí jako moralita (i když docela dojemná).. přesto tvůrci vkládaji vtipy s velkou precizností (u mě bezesporu vede měnič pneumatik), na druhou stranu ale zapomínají, že technická stránka příběh neudělá!! Je mi líto.. ()

D.Moore

No a co, že forma vítězí nad obsahem? Čekal někdo, že budou mluvící fára filozofovat? Auta jsou sice o něco slabší pixarovka, ale méně než čtyři si ode mě nezaslouží. ()

MM_Ramone

Walt Disney Pictures plus Pixar Animation Studios rovná sa absolútna špička animovaných, popkornových, rodinných kinofilmov. Táto rovnica stále platí. Iste si spomeniete na ich úspešné tituly ako boli "Hľadá sa Nemo", "Rodinka Úžasných", "Ratatoille" alebo "WALL-E". Medzi tieto americké, nablískané, komerčné kino hity patria aj "Autá". Je to pestrofarebné, veselé, svižné, poučné a hlavne vysoko profesionálne spracované a nadabované známymi hollywoodskymi hercami. Stále je to fajn, ale mne sa to už akosi opozeralo. *** ()

Niktorius

Blesk McQueen pomalu startuje, Blesk McQueen se uprostřed závodu rozptyluje zbytečnými starostmi, Blesk McQueen sjíždí z dráhy a Blesk McQueen bourá, aby to všechno nakonec v posledním kole nějak zázračně dohnal. A tento film je jako Blesk McQueen. Většinu času balancuje na hranici mezi příjemnou poetičností a nežádoucí rozvláčností - je sice tlačen vpřed skvělou animací a kopou roztomile vtipných detailů, ale na vítězné projetí cílovou rovinkou to stále nevypadá. Zvrat nastane až v poslední půlhodině, kdy Lasseter konečně uvolní dosud zataženou ruční brzdu, nasadí smrtonostné tempo a naráz předhodí divákovi všechno, co od pixarovky očekává. Jenže zatímco při závodech je vítězství otázkou onoho projetí přes pruh se šachovnicovým vzorem, film to u mne vyhrává jen pokud mu jezdí na jedničku už od samého začátku. ()

Spooner

Tak Pixar to zase dokázal a pro mě je to tentokrát i docela překvapení. Já osobně jsem od tohoto jejich snímku moc nečekal, protože námět mi přišel až moc dětský. To jsem je ale moc podcenil, protože Pixar opět válí tak, jak to ještě žádné jiné konkurenční animáky(kromě Shreka) nedokázaly. Pixar je prostě několik mil před svými konkurenty jak v humoru, tak v animaci. Tu já považuji zde za nejlepší z Pixarovských animáků (tzn. vlastně nejlepší animace vůbec :-)). Pixar prostě opět dokazuje, že to umí nejlépe a i když to není na úplně stoprocentních 5*, tak jsem se bavil tak, jak u žádného animáku od Úžasňákových. A to o něčem vypovídá ()

Faustka

Tyhle poliďštěný zázraky si prostě musíte zamilovat. Zabodoval také česko-slovenský dabing(režie: Jiří Strach), který „Auta“ katapultoval, až na stupně vítězů. :)) „Luigi sledovat jen Ferrári.“ ()

MMR

Původně jsem dal 4 hvězdičky. Ale trošku jsem se nad tím zamyslel a usoudil jsem, že opravdu nemusím dávat 5 hvězd jen filmům, kde se bavím po celou dobu. Protože když se zamyslím, tak tohle byl nádherný příběh, který mě velice dojal. Opravdu nádhera, naprosto bez chyby, žádná trapná místa. Podle mě si Auta plné hodnocení zaslouží. ()

Davies182

Oproti těm předchozím rozhodně slabší, nicméně stále velmi dobrá pixarovka. Viděl jsem jak originál, tak dabign, a zážitek byl kupodivu téměř stejný. Richard Krajčo si evidentně namyšleného McQueena užíval. Pěkně zpracované NASCAR závody, hlavně na začátku. ()

Mahalik

Pamatuju si, že když jsem byl malej (á už je to tu zase...) měli jsme doma knížku od Disneye. Bylo to a modrym autě, kterýho jeden chlápek solidně zmasakroval. Samozřejmě to skončilo happy endem, ale ta knížka ve mě nechala hrůzostrašný následky :D Možná proto jsem s Autama tak otálel, ale to byla chyba! Neříkám, že je to to nejlepší co Pixar stvořil, ale ve srovnání s dnešníma animákama je to luxus. Tahle firma prostě odpráskla laťku pěkně vysoko na strom a jsem zvědavej co si pro mě (nás) připraví v dalším filmu. Hlavně ať to není další hrůzostrašná knížka mého dětství, pár jich ještě v záloze mám.... ()

Disney posílá do kin letadla a velký mráz

27.09.2008

Čtyřka Pirátů přece jen bude

Čtyřka Pirátů přece jen bude

05.03.2008

Alespoň to tak vypadá podle plánů studia Disney na rok... 2011. Ano, zatímco my pořád netrpělivě vyhlížíme největší trháky léta 2008, Hollywood už plánuje premiéry na období, které nám připadá jako… (více)