Během jediného dne je město Silverton zpustošeno nebývalým náporem tornád. Celé město je vydáno na milost a nemilost nevypočitatelným smrtonosným větrným smrštím a podle předpovědí má to nejhorší ještě přijít. Většina lidí hledá bezpečný úkryt, zatímco jiní utíkají k větrnému víru a sledují, jak blízko k tornádu se dostane lovec tornád, aby pořídil snímek, který se podaří jen jednou za život. Příběh je natočen očima a objektivy profesionálních lovců tornád, amatérů hledajících vzrušení a odvážných obyvatel města. Film V oku tornáda vás vrhne přímo do oka větrné smršti a prožijete ty nejextrémnější podmínky, jaké nám matka Příroda dokáže připravit. (Warner Bros. CZ)

dawe787

Úchvatná podívaná, od dob Twistru opět upřímnej zážitek a že to je už nějakej ten pátek. Docela jsem rád, že tu takové mrchy nemáme, i když, kdo ví, co není, může jednou být....snad ne. ()

Matli

V kině by to byly nadprůměrné 4 hvězdičky, ale jinak podprůměrné 4 hvězdičky:-) Malé bezvýznamné plus dávám za ten jump auta nad celé tornádo, ale jinak toho nebylo o moc více než nabízí trailer. Na můj vkus až moc záběrů z domácích kamer a nemyslím si že by tornádo o průměru cca 10m trhalo asfalt ze silnice jako když si loupu spálenou kůži z návštěvy v Egyptě. 67% ()

Chundys

Slabota a to obrovská asi jako finální tornádo!!! Ježiš marja jak to mohlo odnést z runwaye letadla a lidi z kanalizace to nevzalo :D :D :D. To i ten Twister byl lepší :-).... Jo taky bylo vtipný, jak ujížděli autobusy a najednou je vítr ani neodfoukl a jako na potvoru tornádo změnilo směr, když celou dobu letělo za nimi. A proč sakra jich jelo v tom autobuse tak málo, když venku ještě běhalo tolik lidí :D :D :D ()

Bozvav

Děsivě skvělé záběry tornáda, hlavně v závěru to oko a pohled shora, jinak velká hromada patetických žvástů. Vše podstatné již napsal Verbal. 60% ()

Matthew01

Uff, no to byla hrůza. Zcela jednoznačně nejhorší film co jsem letos viděl. Kdybych nebyl slušně vychován, odešel bych ze sálu ještě během projekce. Nejen že ve filmu sympatického herce nenajdete, ale co je horší, ani vás ničím nezaujme. Všechno je tak nějak nesmyslné a celý film, který se tu nesmyslnost snaží brát vážně, je nakonec k smíchu. O logických souvislostech netřeba se zmiňovat, protože tam žádné nejsou, je to jak z pohádky. Snad jen můžeme říct, že jak to v pohádkách bývá, dobro a láska zvítězí. :)) 20% ()

Qeo

Bezzubá slátanina bez pořádného děje. Efekty se docela povedly, ale bez výraznější zápletky či hereckých výkonů... ()

Raziel_cz

Tak tohle je kurva dobrej film. Spíš jsem čekal nějakou blbost ve stylu televizních katastrofáren, ale Into the Storm mile překvapilo. Postavy se sice občas chovají přesně tak vylízaně, jak se asi dalo čekat, ale to je tady zanedbatelné – většinu stopáže hrdinové jezdí po městě, pomáhají přeživším a točí naprosto božsky udělaná tornáda a rozmlácené okolí. Triky jsou opravdu špičkové a v kombinaci s přehlednou kamerou, kombinující found-footage (konečně někomu došlo, že rozklepaný chaos, kde není nic vidět, fakt není moc cool) a dokumentární záběry, tvoří snad nejlepší katastrofický snímek, co jsem viděl. Nevím, nakolik je tahle záležitost realistická, moc asi ne, ale vůbec mě to netankuje, protože Steven Quale z ní dokázal vytvořit maximálně zábavnou věc, jež diváka nezahlcuje nesrozumitelným pseudovědeckým balastem, a vedle úžasných scén s tornády (zdejší EF-5 je Hitler přírody) úspěšně hraje i na dramatickou linku kolem ústředních protagonistů (patos tu je, ovšem nijak otravný nebo rušící). Nemám slov, takhle krásně natočenou věc jsem hodně dlouho neviděl. Lepší už by to mohlo být, jenom kdyby Armitage nezahodil britský přízvuk, ()

agassi68

Bez dobrého domáceho kina pozerať neodporúčam. Inak typická teen výplachovka mozgu so všetkými americkými klišé. Pardon, okrem hnedého huňatého veľkého psa krútiaceho chvostom :) ()

issoumaila

Mocná filmová adaptácia jedného z najsilnejších prírodných živlov tejto planéty. Z mojej strany asi najlepší film na tématiku tornáda.:) Až na ploché dialógy v skutku solídne spracovanie; po digitálnej stránke nemám filmu čo vytknúť; preto z mojej strany za 4*. ()

Hapretor

Ve spojitosti s tímto snímkem jsem se znovu podíval na Twister, který jsem viděl poprvé v kině asi před 15 lety. Co se týče Twisteru, tak je zajímavé, že po těch letech mi nepřišel jako laciný a debilní. Na tu dobu velmi povedené triky. Co se týče V oku tornáda, tak to mi přišlo místy fakt debilní a místy fakt reálné a skvěle trikově provedené i ozvučené až mi mrazilo. Souhlasím, jak tady píší ohledně té nevyváženosti - ta tomu dává pěkně na frak. Tak buď to bude parodie, nebo to bude katastrofa se všim všudy. Tornádo bylo sice udělané velmi hezky, ale podle psaných obecných pravidel vzniku a zániku se moc nechovalo. To je škoda. Má to působit co nejvíce realisticky, krutě, nesmlouvavě a bez zbytečných laciných fórků. Zvláště, pokud se to má jakože natáčet z pohledu kameramana. Je tu prostě dost momentů - tzv. WTF !!! - kdy dělají z diváka blbce a to nenávidím. Když už někdo chce natočit film o tornádu, tak ať to natočí co nejvíce věrohodně. ()

aslavey

Twister byl lepší. Tyhle témata obrovských bouří, tornád, magnitud, sopek, dob ledových, stupňů nevím kolik už vůbec a kdovíčehoještě jsou zkrátka pokaždé udělaný tak, že spíš, než husinu, mám z nich psinu. Výhodu tenhle výtvor má očividně ve financích. Efekty, kamera, dobrý. Ale jinak všecko ostatní je jen otřepaný klišé a tak prapodivně nesmyslný a skoro až ošklivý (ti dva "mistři hazardu" třeba... wtf?). Dialogy směšný, postavy skoro nesympatické, bez jakéhokoli rozvíjení charakteru a vlastně žádnej výsledek. A pořád nepochopím, jaktože stejný tornádo ve skoro stejný vzdálenosti zničí letiště a zvedne několikasettunový letadla, ale Titus stále drží (jo, pak se prolít, ale držel se dlouho) ()

BeranSon

Tak tohle jsem si doopravdy protrpěl, špatná režie, špatní herci, špatné dialogy, dobrý vizuál. Je pravda že snímek jako tento bych za normálních okolností označil jako řadovou jednohubku, ale tak tomu bohužel není. Je prázdný. Už od začátku mi nesedl do noty, nemám rád všechny tyhle filmy co si hrajou na něco co nejsou, co si hrajou, že patří na profesionální úroveň, ale při tom jsou jen a jen čistě amatérské. Je pravdou, že pokud se odhodláte obětovat těch 90 minut tomuhle filmu, tak je nějak přečkáte, nebo ještě přežijete, ale nejspíše si ho nezamilujete a ta hodina a půl bude pro váš život nepotřebná. Dialogy jsou děs a peklo, někdy jsem měl s tou chutí to vypnout, jen kvůli tomu, že tam kecá nějakej 15ti letej kluk o životě jako by byl samotnej bůh, prej jak žije součastností... Vizuální podívaná to je dobrá, tempo filmu je rychlé, ale to je vše jen několik málo bezvýznamných plusek pro tuhle masivně zprzněnou omáčku. Vypadá to, že s katastrofickými snímky jsem skončil, alespoň pro teď. - 3/10 - ()

helloween93

Hrozně nesympatické obsazení a nezajímavé město na americkym venkově. Pokus o blockbuster, ze kterého je zajímavá pouze scéna "letu do nebes" a následný pád. 2* ()

GOREGASM

Ať si kdo chce, co chce říká, řemeslná kvalita Into the Storm upřít nelze, jinými slovy environmentální destrukce baví a ke všemu to vůbec nevypadá zle. Jasně, můžu tady pět žalozpěvy nad nulovým pudem sebezáchovy většiny postav, nebo dějem nedějem, či vztahy nevztahy, ale já se těšil na pořádnou katastrofu a té se mi v nečekaně od vázaném provedení dostalo, takže co všichni máte ;-). 75% P.S. Jo a Richardovi fandím. ()

Rathalos

Nenapadny katastroficky film,ktory si ma ziskal,tento zaner ma len zopar dobrych filmov a tento patri k nim,vynikajuco natoceny,skvele triky,jasna volba...:-) ()

MickeyStuma

Už název snímku přesně napovídá, o čem že to celé bude. Máme tu opět lovce tornád snažících se k nim dostat co nejblíže, nafilmovat je a získat data. Kupodivu je až záhadou, proč se to nejmenuje ´Twister 3´. Námět i příběh je totiž naprosto totožný. A tím by se mohlo skončit. Podívejme se však ještě na zpracování. Kvalitou by se to dalo zařadit mezi snímky ´Twister´ a ´Twister se vrací´. CGI efekty jsou povedené, ale v dravosti a ničivé síle tornáda se zbytečně zase až moc tlačilo na pilu. Dějový vývoj také není nic extra. Prostě se odehrává jen honba za tornády a nic víc. Jako videofilm či pro televizi by to stačilo, ale pro kina snímek vyznívá hodně zkratkovitě a doslova bez nápadů. Asi největší malér je v kameře. Máme tu kameru filmovou, dokumentární a tzv. found footage. Vše se beznadějně prostřídává a vytváří až neskutečný obrazový zmatek. Tak buď to či ono, ale ne všechno dohromady. Jak je vidět, nefunguje to. A tak tu máme jen další prostý katastrofický snímek z oblasti tornád, který nepřekvapí, nenadchne a nevytvoří ani popkornový filmový zážitek. Takže opět jen další tématická promarněná šance. ()

domirovec

Into the Storm je dost povedená akční záležitost s dost povedeným ultra velkým tornádem! Já osobně nemám moc co vytknout - super postavy, které mně přišly dost v pohodě, úžasné CGI a pár pěkných scén, které si budu ještě nějakou dobu pamatovat. Je pravda, že filmu chvíli trvá, než pořádně roztočí tu opravdovou ''nature/disaster horror type-shit'' akci, ale když už film dupne na plyn, tak je to slast pro oči při pohledu na veškerou tu zatracenou spoušť :) Taky mne někdy přišlo, že některé postavy nemají zcela fungující mozek, protože vždy když některá z nich vyběhla přímo proti tomu trychtýřovytímu monstru s kamerou, tak jsem to fakt nezvládal. Jinak však dost super podívaná. V kině by to musel být ale pořádný zážitek! 4/5 ()

Kubeska

Audiovizuální orgie vylepšuje dojem jinak rutinního příběhu. Scénář, který by člověk splácal za pár dní, se nevyhl pár klišovitým a stupidním momentům (dva opilci, záběr na americkou vlajku, videonahrávky apod.). Chtělo by to lepší herce (kromě dobrého Richarda Armitage), barvitější postavy, trošku invence a lepší kameru. Kdybych ten film neviděl v kině, ale třeba v televizi, tak bych tomu dal o jednu hvězdu méně. ()

Gerard Butler poletí do vesmíru

Gerard Butler poletí do vesmíru