James Bond, agent 007, skončil aktivní službu a užívá si zasloužený odpočinek na Jamajce. Klid však nemá dlouhého trvání – objeví se totiž jeho starý přítel Felix Leiter ze CIA a požádá ho o pomoc. Mise na záchranu uneseného vědce se ukáže být zrádnější, než se na začátku zdálo. Bond se během vyšetřování dostane na stopu nevyzpytatelného zločince, který disponuje nebezpečnou a velmi ničivou novou technologií. (Forum Film CZ)

Tomulka

Jediné co bylo v tomto filmu dobré a nezapomenutelné je herečky výkon Any de Armas. Jinak po několika dnech FIM totálně zapomenut a rozhodně nemám potřebu se na něj opakovaně dívat. A to je hodně smutný závěr série! ()

nikhaj

Nabuchana akcia, samozrejme prilis dlhe kedze neprestajne nieco. Nesmrtelny..Pri konci si da legendarnu strelu zozadu, z profilu a priamo headshot. Nesmrtelny dostane smrt takto sa snami rozluci tento 007. ()

medveed

Spoiler: James Bond není (většinu filmu) 007, má ženu a dítě, s nikým si nevrzne a na konci ho zabijou... Tak takhle fakt nee! A je mi šumák, jak skvěle je to natočeno. 40% ()

Peroon666

Teeeeda, to jsou tady slohovky. Přitom stačí jen napsat, že to prostě celé stojí za hovno. A ten konec, to je fakt hodné psychopata. No...tak nic. Dobrou... ()

falky

Míň Bond, víc film. Přiznám se na úvod, že Daniel Craig byl můj nejoblíbenější bond. Vlastně... když nad tím přemýšlím, možná to byl můj jediný oblíbený bond. Před Brosnanem to byly spíš takové rozverné oldies detektivní komedie a Brosnan... meh. Brosnan byl navoněný kretén v příbězích tak přepálených, až se člověk musel smát i na místech s návodně dramatickou hudbou na pozadí. Teprve Craig přinesl do světa bondovek drsnou syrovost, která mě potahala za ty správné nitky. Navíc to byl první agent "dabl-ou-sevn", který měl i pestrý životní příběh, a krom klasických známostí na jednu noc měl i lidské motivace, vztahy a emoce. Jenže Daniel nám v průběhu let trochu zestárl a tak přišel čas se s ním rozloučit. "No time to die" je v tomhle ohledu rozloučení víc než důstojné. Všechny linky Craigových bondovek se potkávají, celý jeho charakterový oblouk se uzavírá a přichází hned několik velkých loučení. No time to die je zároveň bondovkou s vůbec nejdelší stopáží. 163 minut až do posledního titulku vypadá na papíře děsivě, ale v kině to uteklo jako... jako Bond z nebezpečné situace. Expozice střídají klasické akční scény, které ale v průběhu let - a taky díky většímu zapojení kaskadéru a menšímu využití CGI - dostaly opravdu slušivý kabátek a vypadají prostě úchvatně. A tentokrát se dočkáme i mnohem větší sondy do vztahů mezi postavami. To je něco, co kritici nové bondovce nejvíc vyčítají. Jenomže právě sem všechny předchozí filmy směřovaly. Bond už není jen plastový robot, který střídavě kosí nepřátele a klátí bond-girls. Je to najednou člověk. Má svoje chyby, ne všechno mu jde podle plánu a především - je zranitelný. Díky tomu se o něj konečně jako diváci bojíme. A když jsme u Bond Girls... Ana de Armas! Panejo, ta je krásná! A její rozverná a nervózní agentka Paloma je takové zjevení, že člověka až mrzí, že se neobjeví v průběhu filmu častěji. K tomu Rami Malek jako slizký hlavní padouch, Léa Seydoux jako Bondova osudová láska, skvělý Ralph Fiennes jako "M"... A jasně, je tu spousta nelogických a nezodpovězených věcí, které k filmům s Bondem tak nějak patří. Aby si člověk jakoukoliv bondovku užil, musí lehce slevit a přijmout je jako učitý žánr. Přesto je "No time to die" nejenom velmi slušná bondovka, ale konečně i dobrý film. ()

Spike86

Konečně poslední díl s Craigem. Tenhle skrček mi holt absolutně nesedí na roli Bonda. Rami Malek v roli záporáka super, úvodní song zbožňuju, vizuálně je to dobré, zajímavé akce, ale příběhově to moc nápadité není. 65% ()

Orion12

Nádherné a dojemné rozloučení s Craigovským Bondem i slzička ukápla. Úvodní honička v autech na Jamjce je jedna z nejlepších automobilových honiček posledních let- rychle a zběsile se může jít zahrabat. Úžasná Bondgirl a film jede hrozně na rodinné téma, záporák má taky motiv, akurát mohl být zobrazen více do hloubky a čekal jsem trochu více. 2 h a půl utekly jako voda. Střílečky na Bondovskou klasiku. A ten konec... 9/10 ()

Zackk

v tomhle filmu bylo snad všechno pitomé. pitomá zápletka, pitomý začátek, pitomý bond... vůbec to vlastně nebyl james bond, ale ani jako špionážní film to je velice nedostatečné, a s bondem to nemá vůbec nic společného. hlavní přednost bondovek byla ta že se nesnažily na sebe nějak navazovat a aj tak byly všechny zábavné, výjimečné a akční. tady z bonda udělali unavený vtip který má zakončit jakousi pseudosérii, no hrůza, kdo bude další bond mě vůbec nezajímá protože se filmy postupně stávají horší a horší ()

JankaT

To je tak neskutečně skvěle natočená Inga Lindström, že jsem se bavila v začátku (uprostřed ne) a na konci. ()

gizi

Od bondovky očekávám prostě víc, než hodně slabý scénář, který se ani nedaří rozumně zaplnit. Pár vtipných hlášek to nespraví. Při 70% dám 3*. ()

H_K

Máme všechen čas pro sebe! Zamilovaný Bond jede se svou milou Leou Seydoux autem po Italském pobřeží, no, prostě krásný začátek a je jasné, že tahle bondovka bude jiná. Po počáteční scéně od zamrzlého jezera jsem si říkala, že to bude pecka. Poté začíná ta pravá bondovka, přestřelky, honičky v autech, Bond opouští na  let milenku. Nakonec opouští svůj rybářský život na Jamajce a pracuje pro MI6, pak znovu pro M. V průběhu honu na záporaka, ziska zpet titul 007 od agentky, která  mezitím číslo 007 převzala. Po zmatcich se dostaneme do zakázané jedovaté zahrady, kde se rozplete složitý spletenec motivací. Daniel Craig předvedl svůj talent, tolik odstínů emocí, že mě jeho výkon strhnul. Tolik bolesti a emocí v obličeji se žádnému bondovi nepovedlo dát. Lidskost a nová láska Bondovi sluší, získal tak mnohem víc.  Skutečně ukončil svou kariéru jako Bond exkluzivně, v plné  parádě. Když  už  mohl začít nový život s rodinou, nepovede se mu včas odejít z chemické továrny a Bond umírá. Uvidíme, co tvůrci připraví příště. //Bond jede na 100%. ()

Dupac

Bond rozpolcený na dvě osobnosti a na minimálně dva žánry. Seladonovi, který po boku Any de Armas bez uzardění vykropí večírek Spectre, věřím jeho sladkobolná vyznání na konci zhruba stejně jako ==SPOILER== neplánované početí po padesáti letech avantýr. Na druhé straně, No Time to Die mezi tou dobře zorganizovanou rutinou nabízí i fenomenální scény (úvodní scéna pod ledem, celá architektura Jedovatého ostrova) a Rami Malek je záporák, který možná předčí i Bardema ve Skyfall. Rozporuplných 70. ()

Pes007

Akce je malo, ale slape. Zapletka tradicne radoby zamotana, i kdyz trivialni. Zaporak jakoby ani nebyl. Emocne to funguje vyborne, hlavne konec. Neni to nic kulervouciho, rezijne trochu sterilni retro a vlastne je fajn, ze Craig uz jde od toho, uz se to fakt mota ve slepy ulicce. 70 % ()

arowhill

Není čas zemřít, umřel s tímto dílem definitivně. Jestli to rok a půl čekalo na premiéru, říkal jsem si to bude za to čekání stát. Jediný moment který vypíchl tu počáteční nudu, že se žena lekla Ramiho v masce jak stojí za oknem. Rami odvedl skvělou práci jako padouch, Bond zůstal Bondem a nový 007 jestli to opravdu bude brát takhle, bude to nuda a především nuda. Ten zbytek nestojí ani za zmínku. celkový dojem? Tři hvězdy a to jen protože Bondovky mám fakt rád a vždy se bylo na co dívat. Tohle ovšem byl asi nejhorší díl. Ale to je pouze můj názor, někdo bude tou absencí herectví nadšen, někomu bude vyhovovat Bond jako muž středních let, bez nutkání zabíjet. ()

KITTbx

Šok… Čekal jsem ledasco, ale tohle, tohle?!? No ještě teď to rezonuje, co napsat takto ani ne dvě hodiny po tom co jsem to viděl v Kině Luna v Zábřehu. Dobře to pro mne shrnul Toren nebo Enšpígl či Marigold. Jistě jsou tam nedotažené postavy, hlavně jsem tedy čekal větší účast Remi Maleka páč by byl schopen většího partu. Nic méně pro mne to je nezapomenutelný James Bond, i když už jen s na chvilku propůjčeným 007 a navázat bude nejspíše dost těžké, zajímavé určitě. V každém případě jsem zvědav, kdo Jamese Bonda převezme, bude to někdo uhlazenější a návrat ke kořenům, jako například Tom Hiddleston nebo se bude pokračovat v nastoleném Macho hrdinovi třeba s Tomem Hardym… Co mne, ale docela pobavilo, byla reklama ani ne tak na Land Rover jako spíše na starou dobrou Toyotu, ta jim to tedy nandala :-) PS: Jo a úvodní píseň od Billie Eilish byla podle mne opravdu moc dobrá. ()

GrooteLulu

....pusu a hvězdičku navíc za skladby z On Her Majestys secret service... hlavně za "Out and over"(*jestli se nepletu) a další.. to se mě líbilo snad jediné na celém filmu.... Bond pro maminky, jak tady kdosi předemnou napsal do svého komentáře, nebo "Armageddon Bond" (taktéž).. jediná záhada je, jestli je Mathilda původem herečka češka, protože odpoví matce "škoda", na nějakou otázku, při jízdě autem s medvídkem a ten "výraz" Léay...snad se zase nepletu. No hrůza.. jak bude vypadat další Bond se stejně do kina mrknout půjdu, ale zdá se mě, že by to chtělo všechno úplně jinak. Bez Londýnu nad Temží a Q, M, ale s mladým hercem a bez politiky (aby nemusel být nakonec černobílej) a "Přízraku"... klidně Ernsta Blofelda oživit. ()

Aaron Taylor-Johnson je údajně krůček od Bonda

Aaron Taylor-Johnson je údajně krůček od Bonda

19.03.2024

Hollywoodem občas kolují fámy, které nejsou nikým potvrzené, ale mluví o nich tolik lidí, že se považují takřka za pravdu. Nejinak je tomu při šíření skazek o tom, kdo by si měl zahrát příštího… (více)

Seriálové rebooty na cestě

Seriálové rebooty na cestě

16.04.2023

Matt Reeves natočí minisérii o Busteru Keatonovi

Matt Reeves natočí minisérii o Busteru Keatonovi

21.01.2023

Zatímco pokračuje v práci na sequelu k jeho komiksovému Batmanovi, rozhlíží se mezitím režisér Matt Reeves (Válka o planetu opic) i po dalších zajímavých projektech. A jeden takový mu nyní právě… (více)

Blade našel nového režiséra

Blade našel nového režiséra

22.11.2022

Po pečlivém zvažování a hledání vhodných kandidátů na režii nového Bladea nakonec šéf studia Marvel Kevin Feige přece jen našel. Po odchodu Bassama Tariqa (Mogul Mauglí) a odkladu produkce tak práci… (více)