Slibná kariéra u pořádkové policie, potomek na cestě, půjčka na nový dům od rodičů: vše se v Marcově životě podle všeho ubírá správným směrem. Pak se ale na policejní akademii objeví jeho nový kolega Kay. Společný trénink jako by do Marcova života přinesl závan svěžího vzduchu – a on sám poprvé pocítil náklonnost k muži. Marc, rozpolcený mezi důvěrně známým světem a novými neznámými pokušeními, ztrácí kontrolu nad svým životem. Zažívá volný pád, ze kterého nebude mít prospěch nikdo. A ze všeho nejméně on sám. (Bontonfilm)

DonBraso

Film,který si nemaže med kolem huby.Řeklo by se policejní šichta při běžeckých dýchánkách,ale tady hraje prim sám život a rozhodnutí.Skvělá herecká dvojka,která do sebe zapadla skvěle a dýchala vážně pravidelně.Celý ten kontext si myslím byl skvěle natočen,je úplně jedno,že to nebyla nějaká novátorská práce,kdy máte ženu se kterou budete čekat dítě a jednou Vám do života v kročí kolega z práce a začnete se sami sebe ptát,jaký vlastně jsem.Nejlepší na tom snímku je právě to konečné rozhodnutí,úvaha či čin,že né všechno v životě můžete vlastnit. ()

Dennnisa

4*za otevřený konec..doufala jsem, že když se mu vše takhle doj*balo, kvůli tomu, že zjistil, že je gay, tak se aspoň na konci setká se svou milovanou polovičkou.. ()

harycek odpad!

Filmy a příběhy o bukvicích nesnáším ,aby se nenormálnosti dávaly Oskary je zhovadilost!! Já sám mám pár známých kteří tuto odlišnost mají , ale nikde se s ní nechlubí a jde se s nimi bavit !!Ale povyšovat tuto nenormálnost nad normální sexualitu a popisovat jejich tzv. problémy je hnus!!! Já je toleruji ale ať se s tím nevychloubají!! Za chvíli budou filmy o problémech pedofilů, i ostatních úchylů !! I když???????? ()

dadule777

Báaa jsem se tematu, nemeckeho jazyka i otevreneho konce...Nakonec me film mile prekvapil. Tema bylo dobre uchopeno. Nic nechutneho mi na tom neprislo,spis jsem se u toho dobre bavila, nemcina mi neprisla tak tvrda, vubec me na poslech neobtezovala a otevreny konec? Ten dopadl nakonec lepe nez jsem cekala...Takze za me 4 hvezdy za vazne dobre udelanej film.. ()

metztlimoon

Nemecká gaylovestorybro. Sympaťáci. A predviedli naozaj kus dobrej roboty pri tom ich bozkávaní, to bolo vážne sexi (Kay vie ako na to). Ale inak len mierne nadpriemerný film. 60+4% ()

OnCal

Film velmi dobře vypráví poměrně realistický příběh, podobný například příběhu Honzy Musila. Natočený s německou precizností má příjemný spád, nudné scény, které by film zpomalovaly, režisér prostě vystřihl s tím, že si divák z kontextu dovodí, že uplynul nějaký čas. Jen bych osobně preferoval konec ve stylu „žili šťastně až do smrti,“ i když nedokážu odhadnout kdo a s kým. ()

numan

Nebýt Němců, filmů o coming outu by byla jen půlka. Celé je to vlastně o tom, jak kluk potká kluka, a mohli by spolu žít šťastně až do smrti, kdyby....kdyby se jeden z nich nestačil už předtím oženit a udělat si dítě. A vypadá to, že ani v celkem liberálním a tolerantním Německu pořád nemají gayové na růžích ustláno - unie neunie, zákon nezákon. Bacha, trochu spojlér - ten úprk na začátku a na konci je velmi symbolický.... Silné, pomalé a velmi přirozeně působící drama. ()

migl

Téma o buzerantoch je čoraz viac "cool",a už mi to kurva začína liezť na nervy!. Už skoro v každom filme,seriáli sa o ničom inom nemelie. Čoho sa ešte dožijem?,že sa časom začnú obhajovať a považovať za normálne ďalšie úchylky ako je pedofília,zoofília... ?!! ()

raru

Nejednoznačnosť,rozpoltenosť hlavného hrdinu a otvorený koniec zrazili hodnotenie inak skvelej drámy na3*. ()

teryk

taky jsem se třásla, podívala a jsem na-roztřesená... jen nevím, jestli to není jen tou hezky uchopenou romantikou... možná v podstatě díky hezkým klukům... zajímal by mě názor někoho z LGBT komunity. ()

gael83

Nejhorší věc v životě, je lhát sám sobě! Civilně pojatý "queer" snímek o vzplanutí muže k muži, má to jeden háček, jeden z týpků má doma těhotnou přítelkyni a co teď s tím. Narovinu říkám, že mi je líto především tý holky, je to nefér a prakticky jí zničil život tím, že si leta hrál na "rádoby" heteráka a vono najednou ejhle! Co zaujme kvalitní kamera i zvuk, minimum resp. snad žádná hudba, má to grády, spád a celkem rychle si projdem všemi těmi citovými výlevy a šokovaným okolím. Finále lehce otevřené resp. příliš, takže si to shrneme, drsnější "Zkrocená hora" s německým přístupem. Stojí za vidění, hlavně pro Ty co neví, jak na tom vlastně jsou. ()

petra8619 odpad!

Nechápu čím si zasloužil tento film, tak dobré hodnocení. Film je jedna velká nuda. Čekala jsem aspoň na konec filmu, kde jsem doufala, že něco bude. Ale tento film vlastně žádný konec nemá. Prostě jedna velká nuda a ztráta času. Pokud vás zajímá, jak to dělaj dva chlapy, podívejte se raději na internet na nějaké stránky. Pokud chcete vidět film, který vám něco řekne o vzrahu dvou mužů, tak tento to rozhodně není. ()

Ayax

Citujem **vodelu**? ,,ale poukazuje na to, že homosexualita pouze budí bolest a zklamání". Ak človek nenájde pomoc v rodine, a v prípade neúspechu sa neobráti sa na ďalších ľudí (pomoc), bude to tak aj naďalej... A takto sa ničia rodiny. (Poznám 3 prípady v mojom okolí, takmer kópia tohto filmu)... A to som gay. ()

teckax

Děje se to. Někdy se stane, že chlap od rodiny zatouží po jiném chlapovi. A společnost tomu nerozumí. A já musím přiznat, ač nerada, že taky moc ne. Jako herecky a technicky zvládnuté na německý film pro mě docela kvalitně... jenom až příliš scén, kdy jsem si musela ověřit, jestli spíš nekoukám na německý soft gay porno.... no, nepotěšili jste mě... ()

vlkove

Max Riemelt se neustále překonává a každý film s ním je lepší a lepší.  Velice podařené německé dílko o složitostech života. Proč ne. Žádný moc přehnaný optimismus, prostě realita života bez zbytečných příkras. Pro některé určitě nekoukatelné dílo s přihlédnutím k naturalistickým sexuálním scénám. Snad se někdy dočkáme slíbeného druhého dílu. Pro mě příjemná podívaná o životních rozhodnutích, které snad nikdy nebudu nucena řešit. 🎬🎬🎬🎬🎬 ()

matko2351

V celom filme je aspon jedna kladna vec,hlavny hrdina sa naucil poriadne behat,aj ked po tych vsetkych trapneniach sa mu ani necudujem.Davam 4 hviezdicky,film bol fajn,skvele herecke podanie,len namet opozerany. ()

MaciQue

Musim povedat, ze na nemecky film prekvapivo dobre dielo, dokonca je vo filme mnozstvo autentickych detailov, ktore divak, ktory nikdy nezil v Nemecku, nepostrehne... ako to, ze Bettina nie je typicky pekna baba (asi ako priemerna Nemka), rovnako ako scena s tapetami (Nemci maju vsade tapety). Film ma udrzal culeho od zaciatku do konca a otvoreny dej dava sancu fantazii pokracovat pribeh "podla seba"... Nehovorias o tom, ze Kay mi od zaciatku pripominal kamosa z Berlina :D ()

vyhnalek

Německá verze Zkrocené hory... je bohužel přesný popis tohoto snímku. Na rozdíl od amerických honáků jsou němečtí policisté fyzicky atraktivnější, ale tím kladné hodnocení končí. První polovina filmu plyne příliš pomalu, protože režisér je místy až příliš doslovný. Postavy bohužel opakují známá klišé o homosexuálech, které známe z jiných filmů a film se neubrání kýčovitým scénám, např. "některé skvrny nelze vyčistit". Vše směřuje ke konci, kde si scénárista nebyl příliš jistý, a proto si není jistý ani hlavní hrdina. Velká očekávání, ale bohužel výsledek je spíš průměrný. ()

Kristyn-K

Byla jsem rozhodnuta jít na Volný pád hned, jak jsem viděla anotaci. Dalo by se říct, že je to obehraný námět, ale myslím, že se Stephan Lacant vypořádal s tímto tématem se ctí. Prostředí tvrdých chlapů policejního útvaru, idylické období života, Mark má zázemí, přítelkyni a potomka na cestě, ale... Mezi hlavními představiteli fungovala chemie. Rozpolcenost a vnitřní boj Marka skvěle ztvárnil Hanno Koffer, i přes veškerou snahu musel připustit, že sám se sebou bojovat nelze. Zajímavý byl i pohled na přijetí/odmítnutí menšinového člena týmu v převážně mužském policejním prostředí plném stereotypů, kdy gay přece nemůže být takový chlap jako ostatní. Spokojenost. (FebioFest2014) ()

boyRT

Nemám rád filmy se špatným koncem a ještě méně s otevřeným koncem. Tento film naprosto plní obojí. To mu, ale neubírá na kvalitě. Ba naopak nutí člověka přemýšlet. Stálo Markovi za to si zkomplikovat tak přesně nalajnovaný život? Vlastně špatně! Já nemám hodnotit postavy, ale film. A to přesně se povedlo režisérovi filmu Lacantovi. Nehodnotí. Neříká ten je takový a ten makový. Jen vypráví příběh. Příběh plný emocí a lásky mezi muži. Lásce které se dá věřit. Navíc skvělá práce s herci. Kdy často stačí jen pohled, slovo a divák ví o co jde. Režisér nádherně ukazuje otázku coming outu. Hanno Koffler s Maxem Riemeltem jsou velice přirozený homosexuální pár. A k tomu skvělí herci, kteří si velmi dobře poradili s postavami. Emoce mezi nimi jsou naprosto uvěřitelné. Ztvárnění jejich erotických scén je plné jiskření. K tomu všemu výborně nahrávající představitelka Bettiny. Ti tři se prostě našli. Hudba se také povedla. Doplňuje celý příběh. Vedení kamery je výtečné a pomáhá celému příběhu. Tento film pro mě není odpověď na Zkrocenou horu. Je mi bližší, protože je evropský. A oprostil se od zbytečných amerických klišé. Jen více takových filmů ať mají homofobové o čem mluvit. Jen je třeba aby se dostali do kin ! ()