Studentka literatury Anastasia (Dakota Johnson) je podle vlastních slov nezajímavá a nudná „šedá myš" s nízkým sebevědomím, pravý opak tajemného podnikatele Christiana Greye (Jamie Dornan), kterého přišla vyzpovídat pro článek do studentského časopisu. Přestože se ji Grey svým chladným a odměřeným chováním snaží odradit, má ho plnou hlavu, což ještě prohloubí jejich opakovaná pracovní setkání. Bez ohledu na to, že ji varuje, jak je komplikovaný a ve zlověstných náznacích mluví o svém specifickém vkusu, není Anastasia jeho přitažlivosti schopná odolat. Ani Grey však není vůči téhle plaché dívce imunní a postupně ji začne otevírat dveře do své třinácté komnaty. Pokud do nich Anastasia vstoupí, pozná pravého Christiana Greye. Na posteli určené jen pro vyvolené zároveň pozná pravou Anastasii – své touhy, své vášně, svou živočišnost. Až z toho jde strach. (CinemArt)

Mitin

Bez naprosto žádného zaujetí vůči knize, všemu fejmu okolo knihy a filmu, je film prostě špatný, špatně natočený. Když si totiž na chvíli odečtete všechen ten fejm okolo Odstínů, film působí nezajímavě, tuctově a koukal bych na něj jako na většinu přinejlepším céček.. POMO to napsal výborně, neni třeba psát víc. ()

peetriss

Extrémně (a opravdu moc) plytký kalkul z červené knihovny, kde vrcholem umění byla otravná kampaň už půl roku před uvedením, která mě už tehdy varovala, že nevěstí nic dobrého. Cílení na jednoduché, chronicky životně nespokojené, povrchní ženy, pro které je vrcholem umění seriál televize Nova či pestře barevná stránka bulvárního plátku, je zřejmá. Mohou si tak na dvě hodiny prožít svůj nesplnitelný sen býti po boku miliardáře, na což film klade nejednou důraz dychtivým předváděním života v přepychu (let vrtulníkem, jízda v luxusním voze, personál vždy k službám). Padesát odstínů šedi pracuje vlastně s léta osvědčeným konceptem Pretty Woman, kdy se dívka z chudých poměrů zamiluje do bohatého a úspěšného muže. Tady je však rozdíl, že se nekoná komedie (kromě té nechtěné), ani romantika, která v tomto vakuu, které režisérka vytvořila, nemá šanci existovat. Je Padesát odstínů šedi sondou do tajů a temných zákoutí lidské sexuality? Ale kdeže. V tomto aspektu je absolutně nefunkční a nechtěně úsměvná. Erotické scény jsou natočeny tak chladně a nudně, až to uspává! BDSM prvky jsou naprosto směšně podány a ruku v ruce s nesmyslně zvoleným sladkým doprovodným soundtrackem působí sebeparodicky. Do tajů a druhů BDSM praktik mnohem lépe, umněji a vlastně i umělečtěji zasvětí cokoli z videotéky legendárního pornoimpéria zaměřeného na tuto tématiku - Kink.com. Nakonec vlastně vše vyznělo tak, že On dělá tvrdého frajera, který nemiluje, ale š*ká, přitom je to vlastně romantik, který BDSM neovládá a Ona je blbka, která neví, co chce, která ví do čeho jde (bylo ji náležitě do detailu osvětleno), jde do toho a pak znechuceně fňuká, když dostane to, co čekala a měla čekat. K tomuto filmu jsem se snažil přistupovat s čistou myslí, přesto musím konstatovat, že je špatný, možná kandidát na hollywoodský epic fail roku. Naivní slečny mají své kultovní Stmívání, sexuálně frustrované třicítky a čtyřicítky v umaštěné zástěře zase těchto kultovních Padesát odstínů plytkosti a režisérčina neumětelství a Padesát odstínů vítězství půlročního marketingového vymývání mozků. Konstatuji, že naivní slečny mají ve zmíněném Stmívání mnohem lepší a (aspoň v náznacích) romantičtější podívanou – to myslím smrtelně vážně! Toto není ani kýč, kýč je také aspoň něco, toto je nepovedené nic! 10% (jen z úcty k nějakému tomu technickému řemeslu - kamera, výprava apod.) ()

Asmodin

Knihu jsem nečetla tak nemohu posoudit jak moc je film totožný nebo věrohodný. Soundtrack nebyl zrovna nejlepší, ale byl slyšet a do filmu výborně zapadl, no bodeď by ne, když má zvuk na svědomí Danny Elfman :o) Co mi ve filmu chybělo byl nějaký závěr nebo vysvětlení toho proč je Gray tak tajemný, skromné vysvětlení, které nám bylo poskytnuto příliš neobjasňuje proč je Gray zvrhlík a celkově konec působil poněkud usekle. Která žena odejde od chlapa, byť by to byla sebe větší láska, v slzách? Žádná! Všechny jsme hrdé, hrajem hry dokud je to potřeba nebo dokud musíme a pláčem většinou v soukromí. Vůbec by mě nepřekvapilo, kdyby byl druhý díl, kde se vezmou. Jinak je to vcelku věrohodná erotická parodie na Twilight. ()

Mauric

Padesát odstínů nudy aneb Twilight-like staring contest kolosálních rozměrů. Pan Taylor-Johnson asi opravdu v rámci studia červené knihovny přespříliš lpěl na brakovém Stmívání, jelikož spojuje dva největší neduhy hlavních mužských představitelů a chudákovi Kristiánovi naordinoval namísto hodin herectví intesivní tréninky v zírání a kurs svlékání upnutých triček. Tento záměr může veškerá zastydlá dámská mezinoží proměnit v deltu Nilu, avšak pro mužský mozek znamená frontální lobotomii hasákem. V poslední desetiminutovce to ale získalo hvězdu navíc za jiskřičku naděje, že se ve dvojce třeba objeví i nějaká ta katarze či jiná nadávka, kterou na csfd všichni sečtěloni používají. ()

Renata

Nejdřív jsem si říkala, že se snad ani nebudu vyjadřovat, aby na mém profilu nebyly stopy po tom, že jsem TOHLE viděla. Ale pak jsem si všimla, že to zhlédnul i verbal a přestala jsem mít obavy. ;) Já bych chtěla ocenit hlavně soundtrack, konkrétně Salted Wound (SIa). ()

Bingos

Absolutně ničím nevynikající mix hloupé červené knihovny a ještě hloupějšího softporna. Tenhle film žalostně postrádá něco, čím by mohl sebemíň zaujmout. Není hoden ani negativní ani pozitivní odezvy, on totiž především není hoden vůbec žádné pozornosti. Jen obrovský mediální humbuk a takřka virální propagace způsobili to, že jsem dokonce i já s tímto snímkem měl co do činění a popravdě na to moc hrdý nejsem. Nedobrovolně jsem se se na něj začal dívat a zcela dobrovolně jsem ho nedodíval, tak tedy ani nemám zapotřebí ho hodnotit. Myji si ruce a "Na smetiště dějin s touhle veteší!" ()

Itar

Špatné... zlé... nudné... Dakotě Johnson se daří film táhnout zhruba prvních 15 minut, načež se film ponoří do jediného odstínu šedi, z kterého do závěrečných titulků nevyleze. ()

lucijelucije

Ano četla jsem, přiznám se..První díl se dal, nemůžu říct, že to byla katastrofa, jako další dva díly, ale tohle zpracování jsem hodně předcenila. Strojené, a Jamie tuhle roli opravdl nezvládl. Za Dakotu přivřené oči. ()

Prochy38

Nečetl jsem knihu, ani se o děj nijak zvlášť nezajímal. Přítelkyni nemám, nebo jsem neměl, tak jsem do kina ani nemusel. O to víc jsem si to užil. Když jsem viděl tu hrůzu, která kolem filmu byla, jsem rád, že mě to minulo. Naše pseudocelebrity, co chodí do kina s bičíkem, protože se to asi hodí, mě fakt dojímaly. Smutné. O to víc si myslím, že film tak propadl, protože se kolem toho udělalo tolik humbuku a šlo jen o..... o pohodovou romanťárnu se sympatickým obsazením a lehce netradičním pohledem na sexualitu. Dnes je moderní zevšedňovat věci, které dřív byly i tabu. V sexu obzvlášť. Nevím, jak se v tom babrala kniha, ale na tohle bych mohl vzít i 15 letou dceru a necítil se zle. Líbilo se mi to hondě. D. Johnson úžasná a krásná! J. Dornan u mě nic moc, ale to ať si dámské publikum ohodnotí samo. Bylo to plné emocí a mě to chytlo. A musím říct, že závěr si mě získal naprosto.... Tleskám. A jsem rád, že z toho je, co z toho je. ()

juliekrocova

Pro mě samotnou je dost velká překvapením, že jsem se nakonec na tento film podívala - dokonce jsem si přečetla i pár ukázek z knížky. Jde o to, že nerada přejímám ostatní názory, ráda si udělám svůj vlastní názor a to nešlo bez toho, aniž bych se podívala na film (nebo si přečetla knížku, ale tolik času jsem s tímto příběhem trávit vážně nechtěla). Bylo mi jasné, že od filmu jsem toho neměla moc čekat, takže v tomhle ohledu jsem nebyla zklamaná. Anastasia je tuctová holka, která na sebe příliš neupozorňuje a taky nemá mnoho zkušeností s chlapy. Vlastně je to panna - o to překvapivější je, jak je v sexuálních stránce.. skoro zkušená, působí tak. První polovina filmu, možná i více, je naprosto o ničem - žádný děj, jenom sledujeme tuhle dvojici, jak si různě užívá, přičemž většinou jsou přes celý záběr vidět pouze prsa Dakoty Johnson - jako promiňte, ale zrovna tohle není úplně to, co by mě zajímalo. V druhé polovině filmu už se i něco děje a končí to samozřejmě v části, kdy se chceme dozvědět více. Nebudu lhát, že některé části filmu mě nebavily, bylo to trošku nudné sem tam, ale co čekat. Ale ještě vezmu pozitiva - bez ohledu na děj. Líbila se mi kamera, ta byla podle mě dost dobrá. A dále soundtrack, který byl skvěle vybraný a tenhle soundtrack si sem tam určitě pustím i mimo film. A poslední, co bych zmínila je herečka v hlavní roli - moc mi tam neseděla a její roli jsem jí vůbec nevěřila, taky měla tendenci přehánět. ()

.baris.

Knihu jsem nečetla, ale vzhledem k tomu, co se o ní i o filmu hlásalo, jsem čekala, jak se budu červenat, bůhvíjaký to nebude porno nebo co, a zbytečně - ono to totiž bylo úplně o ničem. Dějově i tim, díky čemu to dílo proslulo. Působilo to na mě, jako kdyby to celé chtělo šokovat a zároveň nepohoršit, což je hodně blbá kombinace. Některé repliky bych dokonce zařadila do kategorie scenáristické perly. Navíc mě neskutečně rozčilovala divná hlavní hrdinka. Takové nanicovaté. ()

suzanne1997 odpad!

Ať hledám, jak hledám, tenhle film byl strašný, zaměřuje se pouze na jednu jedinou skupinu lidí a to ty, kteří jsou jiní, s knihou měl tento film pramálo společného, ona byla fantastická a ve filmu toho hodně vynechali, například ta scéna s Georgií, kam za ní letěl, setkali se večer nebo jedna z posledních scén, kdy ležela v posteli po tom výprasku, který sama chtěla, aby jej pochopila, v knize se píše, že leželi v obětí, místo toho ho vyhodila a on odešel. Pokud opomenu herce, tak byl celý film vlastně omáčka. Žádné jádro, žádný světlý okamžik, jenom, přirovnám to k reklamě, taky neřekne nic, jenom navnadí člověka, aby si výrobek koupil. Hned na začátku na mne vyskočily titulky, což by samozřejmě nevadilo, ale neupozornili mě na tento fakt a poté začala ta reklama, jenom útržky děje, kdy pořád něco chybělo a nic na sebe nenavazovalo, spoustu scén si přibarvili nebo přepsali a tím vlastně celý film jenom znehodnotili. Je jasné, že jsem na tomto filmu našla několik pozitivních nebo dobře udělaných míst, kdy jsem se smála, ale v žádném případě nepřekročily tu nudu okolo, občas jsem se ohlédla na diváky okolo, někteří se na film dívali se zaujetím, jiní s nevěřícným výrazem a ti další, včetně mě, jsme kroutili hlavou a nemohli věřit svým očím. Pokud jsem se ohlédla na ty, kteří se dívali se zaujetím, tak ti by mohli dát čtyři hvězdičky, ale nerozumím tomu proč, ti s nevěřícným výrazem by dali průměr a ti poslední, jako já, dávají jednu hvězdičku nebo odpad! Já se spíš smála nad absurditou některých scén, myslím si, že herci naprosto nevystihli hlavní hrdiny a když jsem se dívala na upoutávky, tak mi film připadal velmi dobrý, zajímavý a plný energie, opak se bohužel stal pravdou a z nejočekávanějšího filmu se stal odpad, kdybych měla popsat všechny chyby, popíšu celý film a jsem tady ještě zítra, mohu napsat jenom jedno a to, že člověk, který knihu přečetl, tak pochopí můj komentář, tvůrci spíš spoléhali na to, že diváci jsou buď tak tupí, že ději v knize neporozuměli, nebo knihu nečetli. Každopádně tím, že jsem knihu četla, tak mohu říct, že ten, kdo dá více než dvě hvězdičky, tak ten musí být blázen, nebo jeden z těch lidí, kteří neporozuměli ději či knihu nečetli. Spíš bych se přikláněla k té možnosti číslo jedna. Na tento film rozhodně nedoporučuji jít do kina a vyhazovat za něj zbytečně peníze, protože na této ptákovině spisovatelka jedině zbohatne a všichni budeme vypadat jako magoři, kteří zaplatí za jakoukoli blbost. Ještě poslední věta, kdyby bylo na mě, dala bych si na filmu záležet a klidně by mi nevadilo, že každý díl by mohl být rozdělený na dvě části. Rozhodně nedoporučuji a prosím ty, kteří se mnou souhlasí, ať mi napíší do zpráv, ale upřímně pochybuji o tom, že tento komentář vůbec někdo přečte. A ZÁROVEŇ PROSÍM O TO, ABY SI TI, KTEŘÍ TENTO KOMENTÁŘ DOČETLI, OTEVŘELI MŮJ DENÍČEK A PODÍVALI SE DO NĚJ NA ROZŠÍŘENÝ KOMENTÁŘ, KDY JSEM OPRAVDU NECHTĚLA BÝT VULGÁRNÍ, KDYBYCH VULGÁRNÍ BÝT CHTĚLA, TAK TO VYPADÁ JEŠTĚ JINAK A MNOHEM HŮŘ. ()

Cement73

Zlý výber hercov Sprevádza tento film podstate celé 2 h a týmto sa to začína aj končí. Hlavný hrdina bol podľa mňa čistý herecký omyl to že bol model to predsa nepredurčí na hereckú kariéru. Dúfam že po vzhliadnutí tohto filmu aspoň vzrastie predaj Tovaru z sexshopov :) ()

H4ku11

Rozhodne lepšie než som na základe hodnotení a dojmov ostatných čakal. Zo začiatku som sa dosť smial a má to dobrý soundtrack. Inak je to moc dlhé, herecké výkony na smiech. ()

Angie91

V kině jsem na to pohlížela jako na sondu do hlubin študákovy duše. Rozdělení fifty-fitty - povětšinou mladá děvčata, doprovázená svými boyfriendy či opravdu "dobrými" kamarády, kteří doufají ve zpestření Valentýna tím, že po zatáhnutí opony poběží domů, samozřejmě skrz nejbližší sexshop, kde nakoupí potřebné lubrikanty, bičíky a pouta. Z hrůzou zjistíte, že po závěrečných titulcích to v sále vypadalá jako za Caliguli. Očekávat podprahovou psychologii byla naivita, hlavní hrdina se snaží byt tak zahleděný do svých vrstev cibuláče, až to je trochu trapný (zvlášť když mně stačily dvě vteřiny na to, abych ho měla přečtenýho). Nehledě na to, že ta káča s nemožným účesem tu spíš uvádí podprahovou reklamu na modrý pilule, neb snáz by erekci vyvolala kdejaká kreslená postavička Walta Disneyho. Nakonec můžeme skrz rozsvícená okna s jistotou určit, kdo na Valentýna v kině byl. Většina z těch páru se totiž cpou chipsama a koukají na céčkový braky, aby si trochu spravili chuť, přičemž víte, že ze zamýšleného sexu s hvězdičkou (a bičíkem) zbylo velký kulový. ()

Sochorisko

Jako, co k tomu dodat, film jsem si pouštěl s tím, že to asi není nic extra vzhledem k všudypřítomné kritice ale na druhou stranu, jako co od toho lidi čekáte? Že to bude napínavý, že to bude akční nebo že tam budou digitální efekty? Proberte se, tohle je románek jak hovado a holt je trochu upřednostněn sex.. Navíc slyšeli ste tu hudbu k tomu? To mi přije naprosto geniální jak spojily vášeň a hudbu dohromady..! No ale teď zas trošku z jiného soudku, zeptám se vás upřímně, bavilo vás, koukat na to hodinu a třičtvrtě? Jako vážně ? Myslím, že tenhle film by se mohl právem zařadit do top 10 nejrozporuplnějších filmů, na jednu stranu bych ho hodnotil 4 hvězdičkama a co se týče zábavy bych zvažoval i klidně odpad.. Co s tím ? Asi dám slabší 2 hvězdy, ale budu nad tím přemýšlet.. ()

Kazmovi v kinech dochází šťáva

Kazmovi v kinech dochází šťáva