Reklama

Reklama

Tyran

(seriál)
Trailer
USA, (2014–2016), 25 h 42 min (Minutáž: 40–61 min)

Tvůrci:

Gideon Raff

Hrají:

Adam Rayner, Jennifer Finnigan, Ashraf Barhom, Moran Atias, Noah Silver, Alice Krige, Sibylla Deen, Anne Winters, Fares Fares, Mehdi Dehbi, Justin Kirk (více)
(další profese)

Série(3) / Epizody(32)

Obsahy(1)

Barry Al-Fayeed, který už dvacet let žije a provozuje lékařskou praxi v Kalifornii, se u příležitosti svatby svého synovce vrací s celou rodinou do rodné blízkovýchodní země, odkud v 16 letech utekl před svým tyranským otcem... (TV Prima)

Videa (1)

Trailer

Recenze (68)

noriaki 

všechny recenze uživatele

Představuji si že zhruba takhle vypadá vlhký sen americké administrativy. Vtrhne do nějaké muslimské země a její vojáci svým neodolatelným charismatem a láskou ke svobodě pouhým příkladem místní domorodce přesvědčí, aby se z nich stali demokracii milující liberálové. V seriálu se to obejde bez střílení, bombardování, ekonomických sankcí a nevyhnutelné revoluce proti proamerické vládě. Skutečnost ovšem tak krásná nebývá. Ergo, to co mi na tom vadí nejvíc není rozředění slibného námětu do muslimské telenovely, ale všeobjímající naivita scénáře. Postavy jsou šablonovité až hrůza, děj je jednoduše předvídatelný a pokud se objeví nějaká neřešitelná situace, tak na ní stačí selský rozum a trochu toho nadšení. Vždyť jsme přece všichni made in USA, jen nás musí někdo popostrčit. ()

Fr 

všechny recenze uživatele

,,…NEMĚL JSEM PRAVDU. MĚL JSI TO BÝT TY."... /// Tak se nám Bassam po 20ti letech vrací na rodnou hroudu. Nejede s prázdnou – veze si sebou americkou rodinku. Kdyby jeli do Čech, srali by je třeba taxikáři. Jenže jedou na střední východ (někam k Iráku – pozn. pro hnidopichy), a tak očekávejte poněkud onačí druh starostí… Hledáte něco, z čeho cáká zajímavost typu ,,jinej kraj, jinej mrav“? Tak tohle vás (možná i sexuálně) uspokojí. Taky šiřitelé (americký) demokracie by mohli navlhnout. Jen ti, kteří vočekávaj spíš politický drama, (asi) zůstanou rozpolcení. To, že s tím ,,místem“ není všechno v pořádku je jasný. Místy je to hodně politicky věrný, navíc tvoření NOVÉ historie středovýchodní země – to se nemusí ani moc fantazírovat. Problém je v tom vokolo. Kdyby to neroztá(áááá)hli do seriálu, mohl by z toho bejt dost slušnej film. Já tu totiž beru jen tu zajímavost jinýho kraje, postavu diktátora a politiku. Takže 50%. Ten zbytek je telenovelskej. Taky to mizerný tkaní (složitějších) zápletek – prostě bohužel se s tím moc neserou. Jejich škoda! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Na koleji mi spolubydlící zdobili pokoj výstřižkama o použití chemickejch zbraní. 2.) Video se strýčkem Kaddáfím u nás běží nepřetržitě. 3.) Pro bráchu bych vraždil (několikrát). 4.) Thx za titule ,,Bobesh, Torak a SneakyT“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ * /// 2.SÉRIE ,,NIKDO, KDO SE PROVINÍ TAKOVÝMI ČINY NEMŮŽE BÝT NADÁLE PREZIDENTEM. AČKOLI...“ /// Tak jak je Domek z karet schopnej pitvat špínu politiky, tak TYRAN ukazuje „krásu“ islámu a autoritativních režimů. Škoda, že to místy (stejně jako jednička) sklouzává k telenovele. Každopádně další sérii úplně v klidu dám! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Stará mě vobrečela a já se chystám se bojovat proti režimu. 2.) Jsem teplej a mým cílem je chalifát. 3.) Thx za titule „LuAn, Torak a Bobesh“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ * ()

Reklama

Alex126 

všechny recenze uživatele

Můžeme říci, že tento seriál slibuje něco na pomezí Argo a politického seriálu House of Cards. Osobně kinematografii této kategorie miluji a první díl jsem sledoval s obrovským napětím. Seriál má obrovský potenciál a množství cest, kterými se může vydat. Uvidíme. Pilotní díl: 90% ( Odhad do budoucna: 85% ) ()

KevSpa 

všechny recenze uživatele

Gideon Raff, tvůrce Hatufim a producent jeho amerického bratříčka Homelandu, má nový seriál odehrávající se ve fiktivní zemi na Blízkém východě, kam se na pár dní z Ameriky vrací syn místního diktátora i se svou rodinou. Úvodní díl je rozehrán parádně, ať už jde o nástin nevyřešených rodinných vztahů či všechno to pozlátko, za kterým se skrývají zvrácené věci. Rozhodně to není předvídatelné a pilot nabízí pár zajímavých dějových zvratů. Na další díly jsem velice zvědavá. Pilot - 90% Po třech dílech absolutní závislost... První řada je za námi a já jsem nekriticky nadšena, pro mě nebylo jediného slabšího dílu, pomalejší tempo jsem vítala. Tvůrci rozehráli parádní hru plnou nenápadných zvratů a po skvělém season finale nezbývá než doufat, že bude odklepnuta další řada. 1. série - 100% Druhá série je jedna velká jízda od začátku do konce bez nejmenšího zádrhelu. Oproti té první je tu navíc mnohem více akce, která přidává na dynamičnosti. A tvůrci nám opět naservírovali skvělé finále, po němž je ještě spousta prostoru pro rozvíjení příběhu... naštěstí se další řady dočkáme. 2. série - 100% Tyrant to nakonec dotáhl až do třetí řady, která nabídla především dlouho očekávaný přerod hlavního hrdiny v tyrana. Mnozí diváci nejspíš očekávali více akce, ta mně osobně ale nechyběla. Celá řada krásně ukázala, jaký chaos na Blízkém východě vládne a jak je situace v podstatě neřešitelná a nic není černobílé. Bohužel samotné finále nebylo ideální. Tvůrci si totiž otevřeli spoustu možností, jak příběh dále rozvíjet, ale vzhledem k ukončení seriálu už to nestihnou, což mě hodně mrzí. 3. série - 90% --- Nejoblíbenější postava: Barry Al-Fayeed (Adam Rayner) ()

Idahou

všechny recenze uživatele

Tak je to uděláno zajímavě, ne že ne, nicméně během chvilky je jasné, že jde čistě o konzumní seriál. Možná se to ještě vybarví, ale není to o blízkém východě, ale o tom, jak by vypadala amerika s diktátorem na blízkém východě. Jasný, dá se pochopit, že třeba byty a domy (tvůrci amerických seriálů očividně nedokáží pochopit, že jednotlivé bydlení se na světě neliší jen počtem koberců) a jsou na takové úrovni jelikož (citace) "máme o 18% větší HDP než jakýkoliv jiný arabský stát", ale proč je tam tolik bělochů? Amerika ve své nekonečné víře ve svobodu a toleranci k sotatním národům a rasám totiž i jako kompars najmula bělochy, aby předstírali araby... Ignorace východních zvyků v oblékání je taky docela očividná, jo jasný, ženský na "rozlučce" maj barevné poloprůhledné šaty, ale tím to hasne. Navíc dále bude očividně následovat ukázka jak je diktatura prohnilá, špatná a spojená s tyranií, zatímco americký model je jediný správný. Pokud si to v dalších dílech přestane hrát a skutečně se to obuje do daného prostčedí, mohlo by to být zajímavé. Jinak to bude jen další americká blbárna ()

Galerie (656)

Zajímavosti (3)

  • Natáčení probíhalo především V Izraeli, konkrétně v lokalitách Kfar Saba, Petah Tikva a Tel Aviv. (vizek1984)
  • Seriál nabízí řadu paralel se syrskou dynastií al-Asad. (Mbali)
  • Howard Gordon, producent seriálu, se nechal slyšet, že Abuddian vznikl smícháním několika blízkovýchodních zemí dohromady. Dále také uvedl, že se producenti záměrně vyhýbali reálným jménům. (vizek1984)

Reklama

Reklama