Kameňák 4

• Slovensko Kameňák 4 (více)

Majkowski odpad!

Když jsem se dozvěděl, že nový Kameňák nebude režírovat král nevkusu Zdeněk Troška, tak se ve mě rozpálila jiskra naděje, že to třeba nebude taková extrémní katastrofa, jako předchozí díly, bohužel jsem se však šeredně mýlil. Jedná se o absolutně stejnou nafilmovanou sbírkou tradičních otřepaných českých vtipů, které už dobrých pár let nejsou vtipné (možná i právě díky jejich neustálému nepatřičnému využívání panem Troškou), což mě donutilo si myslet, že Troška potají chodil na natáčení a režíroval místo pana režiséra Jána Nováka. Pro některé české prosťáčky s masivním pivním pupkem a téměř nulovým vzděláním tohle možná zábavné je, možná taky právě pro ně se tyto filmy dělají, ale normálnímu člověku, jako jsem třeba já, se z tohoto filmu těžce znásilňujícího komediální žánr chce zvracet. ()

prasecak_cz odpad!

Jé, přemluvte toho Trošku, ať dostane trošku sebereflexe a vkusu a v přinejmenším přestane točit takové hovádiny... ()

macajonak odpad!

uff...tohle prosím už ne...úplně zbytečný film plný úplně zbytečných lidí, tzv. "herců"...absolutně bez zápletky, děje nebo smyslu...celý film jsem se snažil přijít na to, o čem to vlastně je a než jsem stačil nějaký náznak děje pochytit (nebo dovodit) bum a byl konec...kdybych na tom byl v kině, tak chci vrátit vstupné ()

cartouche

K filmu jsem přistupoval s tím, že se bude jednat o tak zoufalou nastavovanou kaši, že do ní ani Troška nešel. Nicméně už po několika minutách jsem názor změnil. Troškova trapnost a primitivnost je fuč - a ač film rychle vyšumí z hlavy, v dnešní české produkci se jedná jednoznačně o nadprůměr, který neurazí. Jen škoda, že toho vtipu nebylo ještě o trochu víc a neobjevilo se tu víc dobrých "naturálních" českých komiků typu Milana Pitkina. P.S.. Zaujaté komentáře pseudoYnetelektuálů na ČSFD samozřejmě nelze brát vážně. ()

SNCIS

Hlášky: Čišník: "Co si dáte, lidské prsty." Zakazník: "Ježkovy voči." Číšník: "Dobrá volba." / Číšník: "Lojzo, dochází kuřecí, skoč nahoru zastřelit dva holuby!" / Franta: "Hele, juniore, já ti něco řeknu. Jestli tě někde s něčím měkkým chytnu, tak ti vrazím takovou, že tě ani ten tvůj Google nenajde." / Romka: "Víš, co udělal můj bratr Jaroš?" Rom: "Ne, to nevím." Romka: "Začal pracovat!" Rom: "Jaj, ten dilina je schopnej kvůli těm penězům udělat úplně všechno!" / Leo Kohn: "Prosím tě, proč pořád vylejváš to kafe?" Pepa Novák: "Jsem někde čet, že každý třetí kafe je dobrý proti mrtvici." / Učitel: "No to snad není pravda. Já mám zase o stovku míň. Podívej, o stovku. No to snad... No nic. Já prostě studentům neřeknu nic o hlodavcích." / Na diskotéce: "Pěkný tričko." - "Nic pod ním nemám." - "Neboj, to časem doroste." - 25%. ()

Ivousx.y

Tento díl i přesto že byl otřesný jako celá série Kameňáků, byl přece jen o trochu více koukatelnější než třetí díl. Bohužel když už se čtvrtý díl musel za každou cenu točit mohli se aspoň trochu držet původního základu: Pepa→ policajt; Klepl→ úplně vynechán apod. Jedna hvězdička navíc i tak za to, že se tvůrci zdrželi angažováním jiných herců do hlavních rolí a že buď zmizely nebo umřely, a také proto že se tam fakt něčemu dalo zasmát. ()

Vassa91 odpad!

Po docela slušných a uvolňujících prvních dvou dílech jsem si u trojky říkal, že horší to snad být ani nemohlo. Šeredně jsem se spletl. Největší problém totiž je, že tohle už ani není vtipný, ale trapný. Jako absolutní úlet na mě působí to, že vtípky na menšinu... A vůbec, nebudu dále pokračovat, protože už jen díváním se na tenhle brak jsem ztratil devadesát minut života. ()

peetzahy odpad!

Trojkou tohle utrpení mělo skončit. Opravdu 8 let po posledním díle vydají něco takového? Plno nucených a ohraných vtipů, děj úplně o ničem. Jako pustit to na základní škole tak se určitě někdo zasměje, ale jinak je to totální blbost. Filmu bych dal 20%. ()

mimars

Já jsem se mírně i bavil... jít na to do kina, asi bych byl trohu zklamán, ale po zkouknutí doma jsem z toho trauma neměl. Bohužel velká část vtipů použitých ve filmu je hodně známá, takže u řady vtipných situací budete už předem vědět, jak dopadnou. Jde o to neočekávat od takovýchto filmů víc, než uměřenou jednorázovou zábavu. ()

Jirkacek

V roce 2013 režisér Zdeněk Troška natočil čtvrtou ze série komedií s názvem Kameňák, když podle mého názoru prvním dílem natočeným o 10 let dříve stvořil nový poddruh v tomto žánru. Na všech kameňácích je totiž pozoruhodné, že dialogy jsou ve velké míře tvořeny vtipy, leckdy těmi z kategorie kameňáků a odtud tedy pochází i název filmového díla. Podle hodnocení zde na ČSFD se režisér výpravných pohádek a nyní prostoduchých komedií netrefil do vkusu diváků a já se tomu vůbec nedivím. Bláznivé komedie se totiž vždycky špatně hodnotí, neboť po stránce umělecké to hodně skřípe, ovšem herecké výkony mohou doslova hrát svou roli a také kvalita scénáře a tím pádem i průběh děje mají na diváka určitě velký vliv. Po stránce zábavné to u Kameňáků nebylo až tak špatné, nicméně se domnívám, že právě to ostatní, co jsem vyjmenoval (scénář, herci, děj), to bylo špatně. A humor bez kvality patrně ovlivnil hodnocení diváků. A co to moje ? Čtvrtý díl nás opět přenesl do jihočeského Kameňákova, v němž žili různí lidé všech možných povah a profesí. Nejvýraznější filmovou rodinou byli Novákovi, žijící v běžné rodinném domě, jenže ta se od čtvrtého dílu změnila. Přece jen od trojky uběhlo osm let a tak otec Pepa (Václav Vydra nejml.)změnil povolání a opustil místo náčelníka policie a stal se starostou městečka. Jeho žena Vilma (Jana Paulová) a dcera Julie (Věra Kuchtová) se už v tomto díle neobjevily, protože jako odjely do Austrálie. Malý Pepíček (Tomáš Lipský) vyrostl a spolu s kamarády na střední škole začal objevovat svět dospělých, nicméně holky se mu pořád vyhýbaly. Nesmělému Pepovi se líbila spolužačka Jolana (Lucie Šteflová), která měla, jak kluci zjistili pomocí webkamery, ukryté ve sprchách, „bobra“. Mladík měl za nejlepšího kamaráda Vincka Cloumala (Vincent Navrátil), který pěstoval na půdě marihuanu a pak ji různě prodával. Další výrazná postava podnikatel Leo Kohn (Josef Laufer) nevydržel sloužit své tchýni Ester (Eva Tauchenová) po prohraném fotbalovém zápase ve třetím díle a hned na začátku čtvrtého dílu putoval za její vraždu do vězení. Vzápětí Pepa nastoupil svůj nový úřad a po svém předchůdci zdědil přizpůsobivého tajemníka Bohouše (Bohumil Klepl) a také Kohnovu přihlouplou dceru Kamilku (Lucie Molárová) coby sekretářku. Jejich první společnou misí na radnici bylo založení městské policie, aby všechny pokuty putovaly do městské tedy do Pepovy kasy. Náčelníkem se stal místní Rambo alias Franta Cloumal (Martin Dejdar), čímž konečně stoupl v očích své ženy (Alice Bendová). Právě tajemník Bohouš se staral o pohřeb zavražděné Ester a díky své šetřivosti málem všechno zpackal. U majitele pohřebního ústavu (Václav Upír Krejčí) objednal její zpopelnění a zesnulá si přitom přála pohřeb do země. Málem tak nebyla splněna podmínka k předání milionového dědictví, ale i když žeh už proběhl, majitel ústavu sehnal náhradu v podobě spící důchodkyně, ke které přidal tvarůžky do rakve a pohřeb tak v klidu proběhl. Určitý podíl na děj měly scénky v místní čínské restauraci, kde došlo k nečekanému objevu. Kuchař Lojza (Jiří Pomeje) zaléval své marihuanové bylinky známým Modrým pramenem, který a když si ubalil jointa z takto zavlažovaného výpěstku, propadl nekonečné pravdě a všeobjímající lásce. Mezitím se učitelka Vlasta (Dana Morávková snažila nahradit Vilmu v Pepově upadající domácnosti, ale moc se jí to nedařilo. Po založení městské policie bylo potřeba sehnat strážníky a jediným členem se stal bývalý pošťák a přitroublý tajemníkův syn Adam (Jan Adámek). Měšťáci Franta a Adam vyrazili do první služby a hned měli premiérový zásah, když před nimi utekl cikán se synem, kteří chtěli ukrást měděný okap. Vincek domluvil Pepovi rande s Jolanou a večer ho vzal na diskotéku do čajovny, kde mu sjednal holku, s níž by měl jako panic získat zkušenosti. Zároveň tam předá mafiánovi Džordžinovi (Pavel Pásek) pytlík s „trávou“, který sebral Lojzovi v kuchyni a tento nový druh nazval Pravda a láska. Večer v baru se Pepa před dohozenou a vtíravou brýlatou dívkou chabě bránil a poté mládež skončila na mejdanu u barmanky (Eva Čížkovská), která jela po Vinckovi. Pepa před svou společnicí utekl na ulici, kde potkal Jolanu, venčící svého psa. Dívka se ujala iniciativy a dvojice se konečně sblížila. Ráno Vincek utekl od barmanky, když zjistil, že je to přeoperovaný chlap. Následně maskovaný lupič vyloupil banku, jejíž ředitel právě zaměstnal Sáru Kohnovou (Hana Čížková), protože ho Leo po telefonu vydíral. Na útěku ho však obrali cikáni, kteří právě ukradli okap a naši nový policisté lupiče zadrželi právě kvůli krádeži okapu. Pak proběhl již zmíněný pohřeb a došlo i na hostinu v čínské restauraci, kde se všichni zfetovali marihuanou, kterou tam dal kuchař Lojza místo bazalky a byl konec. Z dalších rolí bych ještě vyjmenoval spolužáka Pepana, jemuž se přezdívalo Spíďák (David Gránský), učitele matematiky Křečka, jemuž chyběl na výplatě stovka (Josef Carda), jeho kolegyni chemikářku Křemíkovou (Zuzana Slavíková), dědu Poláčka (Lubomír Lipský), vdovce dědu Nováka (Jan Skopeček), čínského číšníka Ču – Lina (Marcus Tran) či notáře (Milan Pitkin). Nemá cenu více rozepisovat děj, jednalo se opravdu o zábavu bez nutnosti zapínat mozek, ale i to je někdy potřeba a člověk si musí odpočinout třeba právě sledováním jednoduchých komedií. A tím všechny Kameňáky beze sporu jsou. Tomu odpovídá i moje hodnocení čtvrtého ho dílu, k němuž bych poznamenal, že se už líbil méně než jeho tři předchůdci a vtipům použitým zde jsem se už tolikrát nezasmál. Suma sumárum, Kameňák 4 ode mne získal jednu mariánskou hvězdu *. () (méně) (více)

pt93 odpad!

Při sledování tohoto filmu jsem cítil ten stejný trapný pocit, jako když jsem se v první třídě vlivem střevních potíží posral v lavici vedle mé platonické lásky. Zlatej Troška. ()

pantom

Ten film je ptákovina, která vlastně plní účel. Místy jsem se hodně zasmál, místy na mě některé vtipy působily až možná trapně, to bych hvězdu ubral. Hvězdičku bych ubral i za nepřiblýžení se předešlým dílům. Naopak musím vyzdvihnout, že si s potěšením ve filmu připomínám mistra Vláďu Šafránka. To je u mě minimálně hvězda navíc. ()

Updated_Cake

Kratší než předchozí, horší než předchozí, nudnější než předchozí. Prakticky se na obrazovce něco děje a občas se do toho hodí nějaký klasický vtip, který každý slyšel už tak na 1000 různých způsobů. 1* prakticky za to, že to občas nějakou rádoby zábavu přinese a je tam vidět nátura Čechů v nejabsurdnější formě. Jinak to k odpadu nemá daleko. ()