Stav ohrožení

TV spot 1
USA, 2014, 9 h 13 min (Minutáž: 42–43 min)

Tvůrci:

Rand Ravich

Hudba:

John Paesano

Dermot Mulroney, Rachael Taylor, Lance Gross, James Lafferty, Max Martini, Michael Beach, Stevie Lynn Jones, Halston Sage, Max Schneider, Joshua Erenberg (více)

Epizody(13)

Po únosu dětí prominentních osobností je svět ve Stavu ohrožení. Agentka FBI proto musí spojit síly s agentem Tajné služby, aby zabránili národní krizi. Během školního výletu se studenti elitní Ballardovy střední školy z Wahingtonu D. C. stanou obětmi únosu. Až na jedinou výjimku jsou to všechno potomci mocných a bohatých magnátů, diplomatů a politiků. Dokonce mezi nimi nechybí ani syn amerického prezidenta. Únos způsobí národní krizi a vyvolá stav ohrožení. Mladý agent Tajné služby Marcus Finley (Lance Gross) se od začátku ocitá ve středu dění, protože během incidentu střežil „prvního syna Ameriky", byl postřelen, ale přesto se mu podařilo částečně narušit plány teroristů.
Po příkazu z vyšších míst začne Finley spolupracovat s agentkou FBI Susie Dunnovou (Rachel Taylor), která má případ na starosti. Jenže ani pro ni nemá případ jednoznačně černobílé kontury. Její starší sestra, ředitelka mamutí společnosti Meg Fitchová (Gillian Anderson), je totiž matkou jedné z unesených. Brzy se ukazuje nejen, že Dunnová sdílí s „neteří" nečekaně blízké pouto, ale i to, že únos je součástí mnohem většího a složitějšího spiknutí. Agenti budou muset společně překračovat právní i morální hranice, aby je nepohltily zrádné vody nejvyšších sfér moci a korupce. (TV Prima)

subic

Jejda, tak jsem dal první 2 díly, překonal jsem se, vydržel jsem u toho, ale stačilo. Gillian Anderson to stále velmi sluší, ale je tu taková sterilní a nikdo další tam zajímavý není. V jedné z vedlejších rolí Faran Tahir (tyjo toho znám ze Star Treku), tak to bude nějaký drsňák a nic. Krom toho dialogy i zápletka jsou dost nudné, podprůměrné i na TV produkci. Říkal jsem si, že už jsem to někde viděl, tak proč se na to dívám. ()

jprmusic

Je to takové poněkud ......... stereotypní. Cíl je jasný, motiv také a další krok "zločince" nápodobně. Po třetím dílu to začíná nudit. Jo a jeden by netušil, kolik má FBI mladých a pohledných blond expertek na terorismus :-) ,,,,,, dorazil jsem k dílu 10 a už je to nekoukatelné ()

Ivoman

Možná by neškodil větší spád, ale i tak si myslím, že v krimi-drama si tento seriál zaslouží 4 hvězdičky. Solidně propracovaný celý děj, který mě připomněl sérii SAW, pro svoji propracovanost. Poslední 3 díly skvěle gradovaly děj. ()

Mamlas

Je to jako z pera nějakého teenagera. Tak hloupé a naivní. Scénář je často úsměvný možná spíše trapný, technologické aspekty jsou řešeny diletantsky a působí srandovně, zvláště když do toho ty postavy něco krutopřísně důležitého kváknou. Je to docela prča sledovat. Připomíná to Asylum jak provedením, tak neuspokojivými efekty, hereckými (ne)výkony. Ani jedna postava není zajímavá, všichni jsou planí. Bylo mi fuk, jestli se zachrání nebo umřou a kdo další s nimi. Ke konci to vypadalo, jako by si střihač trochu něčeho líznul. Chyběly části děje a bylo to dosti už zmatené. (17%) ()

gotham

Takový luxusní námět, a oni to takhle pohnojí !!! Já se na ten seriál fakt těšil, a i když jsem tu četl ty nepříznivé recenze, pořád jsem věřil, že mě se to líbit bude. Bohužel jediný dobrý nápad jsou snad ty masky, které dotváří takovou mrazivou atmosféru. První chyba, že člověk hned ví, kdo za únosem stojí. Druhá chyba, stupidně napsané role dětí, které jsou navíc stejně stupidně zahrané. Další chyba, naprosto nelogické chování některých postav v určitých situacích. Nicméně pořád dejme tomu tak do 10.dílu jsem byl ochoten uvažovat o 3 slabých hvězdičkách, ale zejména poslední 2 díly byly naprosto příšerné. Bohužel jak byly špatně napsané jednotlivé role, tak byly i mizerně zahrané. Jedině snad Max Martini jako Koz se mi líbil, a také oba dva hlavní detektivové, které hráli Rachael Taylor a Lance Gross byli dobří, ale zbytek špatný, jako celý seriál. 30% ()

Reiner

Když už nic, tak si zdejší rýpnou do US produkce a lidí obecně. Připadá mi, že český divák, jehož země není schopna vyprodukovat ani zdaleka tak kvalitní seriál jako tento, si prostě musí ubožácky rýpnout. Budiž. Nicméně by se mělo zamést před vlastním prahem a pak teprve urážet či jiným způsobem degradovat obyvatele Spojených států. A nyní k seriálu - není to přehlídka dokonalosti. Avšak dle mého názoru to stojí za to vidět. Už jen kvůli přehlídce techniky využívané vyšetřujícím týmem. herci nejsou špatní, ale paní agentka na mne působila spíše jako holka ze střední, než někdo, kdo je schopen při vyšetřování nahnat strach. Celkově 75% a 4* ()

pekko

Po dlhom case ma nejaky serial chytil, 45 minut zbehlo ani som nezbadal ako a uz som chcel pozerat dalsi diel. Miestami sa samozrejme vyskytli do oci bijuce hluposti. Atmosferu mi asi najviac kazilo, ked postavi obcas menej chapavym divakom priamo povedali, co sa deje, preco nieco robia, aby sa nahodou niekto nestratil v dynamickom deji. ()

esmoke

1. série (12 dílu) *** Žádné velké drama, pouze odpočinkové pokoukání s nevšední zápletkou. Seriál po první sérii ukončen. ()

Igwar

No, Ben Nevis vo svojom komentári úplne presne odhadla ako sa serial bude vyvíjať Seriál má zaujmavú a slušne spracovanú zápletku. Únosci unesú skupinu prominentných detí z istej Washingtonskej strednej školy a držia ich na neznámom mieste. Zúfalí rodičia, ochotní urobiť všetko pre záchranu svojich detí sa stávajú nástrojmi v rukách únoscu. Prominetní politici, vysokí vládny úradníci, veľvyslanec cudzieho štátu, či šéfka nadnárodnej korporácie neváhajú na požiadanie únoscu zneužiť svoju funkciu, vplyv, peniaze, kontakty...aby zachránili svoje deti ale zároveň nevedomky pomohli skladať únoscovi kúsok po kúsku jeho sofistikovaný plán. Plán, ktorý dáva slušne zabrať celej mašinérii amerických tajných služieb, ktorá je v seriáli zastúpená agentom tajnej služby a agentkou FBI. Po prvých troch epizódach konštatujem, že serál má slušnú atmosféru a napätie. Samozrejme, v rámci žánru sa nemohli autori vyhnúť určitým klišé a predvídateľnosti, ale ešte stále sa darí prinášať aj nejaké zaujmavé zvraty a prekvapenia. Obávam sa však, že téma, ktoré si autori zvolilil, nie až tak seriálová (aj keď sa im ju zatiaľ darí spracovávať veľmi slušne) v zmysle dlhodobejšieho pokračovania. Ak, si má seriál udržať dynamiku deja (a tým aj atmosféru a napätie), nesmie byť premrštený v počte epizód, pretože automaticky skĺzne do stavu, keď sa bude samoúčelne naťahovať lapsusami scenáristov a nelogickosťou konania postáv a bude z toho blábol. Zatiaľ sa to však nestalo, takže hodnotím 75%. Avšak uvidíme, či nebudem nútený neskôr hodnotenie znížiť. ()

wlad81

videl som len pilot, a napriek tomu, že je tam Gillian, nejak sa mi nežiada vidieť to ďalej.. asi až keď už nebude nič iné. Bez hodnotenia. ()