Sedmero krkavců

• Slovensko Sedem zhavranelých bratov (více)

Pohádkový příběh vychází z klasické pohádky Boženy Němcové "Sedmero krkavců". Mladá dívka na sebe bere těžký úkol. Musí se pokusit zachránit své bratry a zbavit je prokletí, které na ně uvrhla jejich matka. Je to příběh o odvaze, vytrvalosti, ale také síle slova, pravdy a opravdové lásky... Hlavní hrdinkou je mladá dívka Bohdanka, která se narodí do utrápené rodiny pekaře, jehož žena před lety v návalu vzteku proklela sedm svých synů a z těch se stali krkavci. Rodiče před Bohdankou toto rodinné neštěstí tají. Když se Bohdanka na prahu dospělosti dozví o prokletí své rodiny, rozhodne se, že musí bratry zachránit. Od místní čarodějky se jí dostane rady, že musí svým bratrům ušít košile. Ale ne lecjaké - sama bez pomoci musí natrhat kopřivy, zpracovat vlákna, utkat látku a ušít každý steh. Bohdanka se vydává na dlouhou cestu za záchranou svým bratrů. (Bohemia MP)

JohnCZ

Zpočátku mi vadila samotná Martha Issová, která nemá zrovna pohádkový mluvený projev a také mi vadil fakt, že je to herečka viditelně starší než postava, kterou má představovat. Jenže jakmile přestala mluvit úplně, najednou její výkon byl o několik tříd lepší a i dialogy ostatních byly postupně lepší a lepší. A vzhledem k tomu, že neznám jak knižní předlohu, tak původní filmové zpracování (staré české pohádky jdou úplně mimo mě), tak jsem byl i překvapený z dobrého scénáře, který je na pohádkové poměry hodně nadstandardní. A to samé můžu říct i o hudbě a kameře! ()

Marek1991

Opäť vyvrcholenie na poslednú chvíľu, ale to nevadí, lebo film so Sýrčankou, ktorá vás v súčasnosti môže naplašiť s nožíkom a jej siedmymi bratmi, ktorí vás môžu ako čierni havrani lakať pomaly ako priplávajúci imigranti, to je snáď nejaký osud. Rozprávka, ktorá sa priveľmi netiahne a sú v nej aj praktické aj morálne záležitosti, čo ju pozdvihuje a pritom je to tak pohodové, že ani nejaká vyslovene chýbajúca krásavica tu nevadí. Issová je proste akoby stvorená na zábavanie a dokazuje to tu. Jedna z najlepších vecí, ktorú som videl počas súčasných sviatkov a paradoxne som to práve od tejto čakal najmenej. ()

Lama.Lama

V životě bych nevěřila, že se mi bude líbit nějaká česká pohádka natočená v tomto století. Ha! Tohle je trefa do černého. Zábavné, dobře napsané, zajímavě provedené, skvělé nenucené herecké výkony (tak, jak to češi prostě většinou neumí!) a perfektně natočené. Normálně jsem se i dost nasmála. Wow. Tleskám. ()

Tryskomyš

Excelentní. Moc se mi pohádka líbila. Jedna z nejlepších za poslednéí dobu. Jen se obávám, že není moc pro menší děti, místy je spíš hororová. Koukala jsem i s manželem a s osmiletým synem, který je na svůj věk dost chytrý. Jinak doporučuji tak od devíti, desíti let. A nesmím zapomenout na krásnou přírodní scenérii, čerpanou výhradně z našich luhů a hájů. ()

FFilipCZ

Po dlouhé době opravdu moc krásná pohádka, která měla hlavu a patu a výborné herce. Škoda, že si jí Prima nenechala na Vánoce. ()

nervoznideda

tak tato pohádka je přímo skvělá, vtipná logická jen kdyby ty ženský mluvily pomaleji , někdy jim není rozumět už si ji pouštím po 7. a tím víc se mi líbí Nellis to zvládla skvěle a herci taky . Mám vlastně krásný vánoční dárek už teď. Děkuji honza :-) krásná Ladovská zima :-) 27.4.2019 remundová mluví jako hokynářka hrůza, je vidět , že nemá vypravěčskou zkušenost , jako pan stránský škoda některé dialogy remundové jsou úděsné, mluví jak pavlačová drbna začínám jí mít plné zuby je to celá janžurová, ale horší ,Scénář: Alice Nellis opravdu nezvládla, remundová napodobuje janžurku, ale blbě :-)13.5.2o2o nellis a remundová jsou skoro stejný ročník proto to obsazení 14.6.2o2o ()

hous.enka

Nemám ráda Marthu Issovou, bojím se minulého zpracování Sedmera krkavců (ta pohádka s Ivanou Chýlkovou, Mirkem Táborským a spol.) a filmy Alice Nellis pro mě většinou nejsou zárukou kvalitního diváckého zážitku. Ale Sedmero krkavců Alice Nellis s Marthou Issovou v hlavní roli mě překvapilo. Svou výpravností, slovenskou přírodou, jemnou pohádkovostí, genderovou korektností a zejména překvapivě dobře hrající Marthou Issovou. A v čem se tahle pohádka liší od své předchůdkyně? Hlavně tou malebností, nenásilím, tajemnem a příjemnou čarodějkou, co to umí s hřebenama. A Marthou Issovou, samozřejmě. ()

depony

Mix humoru i poučení. Je těžké se zbavit pocitu srovnání s původní filmovou verzí (ale oceňuji jiný pohled na zápletku)- Nenaplnilo to příliš moje očekávání, postavy byly místy velmi zmatené. Přesto moji herečtí oblíbenci nezklamali. A já se i bavil. Ty tři hvězdičky jsou jasný, na tu čtvrtou ale snímek jen pošilhává, napřahuje se, ale nedosáhne na ni. Ve výsledku škoda, od Nellis bych to očekával jako jasnou metu. ()

Karlas

Vypravěč starých legend by pravil: "A ve chvíli, kdy všechna naděje pohasla... byla stvořena tato filmová pohádka." Bohatý příběh, krásné přírodní scenérie a pěkné zpracování, to je to nejlepší za posledních třicet let, co se v české pohádkové tvorbě uskutečnilo. ()

Praxis

Neuvěřitelně vtipná Issová, která i přes minimum replik (ano, naučit se text pro ní asi nebyl příliš velký oříšek), dokázala strhnout a bavit celou dobu filmu. Perfektně vyvážený mix napětí, humoru a laskavosti, jaký se v pohádkách české provience vidí už jen málokdy. Bydžovská okouzlila svojí tragédií protknutou postavou, a která dodala příběhu ještě více uvěřitelnosti. Děj se sice odvrátil od původního pojetí a zaměření se na krkavce, a příliš se směřoval na Bohdanku, někdy byl až příliš prostříhaný, ale to vůbec nevadilo. Vlastně až na někdy nepříjemnou Remundovou, to byl moc fajn. V poslední době jeden ze zářezů moderní české pohádky spolu s Andělem Páně. A Nellis mě svojí precizností prostě baví. 80% ()

harfuska

Človeka až zahreje pri srdci, keď vidí tak nádherné spracovanie klasickej rozprávky. Funguje tu naprosto všetko – napätie, romantika, dramatickosť, ale aj množstvo humoru, ktorým sa v tomto príbehu veru nešetrí. Herci sa naplno predviedli a dokázali tomu dodať maximálnu skutočnosť. Konečne rozprávka, ktorou sa môžme hrdo pýšiť! ()

Tony.cs

Je to vcelku povedená pohádka. Ale ta moderní mluva tam skřípe jako písek mezi zuby. Issová, přesto, že není žádná modelka, je velice půvabná. Bydžovská, kteréžto postava tou písčitou mluvou exceluje nejčastěji, ta je zase hrozně příjemná a sympatická. A pohádkové výjevy? Krásná výprava, nadherné záběry, moc hezká hudba. Zvládnuto dobře a se ctí. ()

Rakosnicek77

Tak po velmi dlouhé době, jsem se vydal na Českou pohádku v nejistotě, co vlastně mohu očekávat. Komentáře rozporuplné od odpadu až po plný počet, procenta taky nic výrazného a tak to byl z mé strany risk. A můžu říct, že risk tentokrát vyšel a já po dlouhé době viděl krásnou Českou pohádku. Názor na špatné obsazení nemůžu naprosto akceptovat, řekl bych že je to právě naopak! Martha Issová svou roli zvládla mistrně. Byla příjemná, vtipná a divák ji fandil až do poslední minuty. Pro Zuzanu Bydžovskou i Sabinu Remundovou role šité jakoby "na zakázku" Celé to je krásné, pohádkově uvěřitelné a hlavně to není trikově zdevastované a kýčovité! I Božena Němcová, by byla jistě spokojená... ()

slunicko2

Poctivá domácí pohádka. 1) 44letá Alice Nellis natočila příběh jakoby ho vyprávěla vlastním dětem. Pohádka má hlavu a patu, je seriózní, logická, má vyvážené a přiměřené dialogy. Nenápadně je zdůrazněn výchovný aspekt (odpovědnost za jednání, jak se dělá košile). Vtipnost vyplývá z hereckých výkonů a ne z umělých "veselých" postaviček. 2) 34letá Martha Issová (Bohdanka) svou roli zvládla na výbornou. Milý 36letý Václav Neužil (spíše hloupý než zlý princ) a ještě milejší 30letý Lukáš Příkazký (hodný princ) dodali pohádce trochu toho ironického nadhledu. Příjemnou hudbou film opatřil 61letý Vašo Patejdl. 3) Trochu mě vyvádí z míry slovenský název pohádky: Sedem zhavranelých bratov. 4) Výstižný koment: rikitiki*****. ()

rt12

To mně fascinuje, většina unešena a pak dají čtyři nebo tři, fakt sranda. Co je teda za pět, když k tomu dostanete lízátko ? ()

Remedy

Alice Nellis ve vrcholné formě. Jasně, že tomu pořád schází ten ultracool filmový look (zaspekuloval jsem si, jak by to zvládla třeba Agnieszka Holland), ale i tak to dopadlo v rámci možností nejlépe, jak mohlo. Takhle poctivá, přirozená a naprosto profesionální adaptace jedné z našich nejlepších klasických pohádek tu setsakra scházela. Martha Issová je tu naprosto perfektní, má to překvapivě opravdu dobrý soundtrack a příjemnou fantasy atmosféru. Bravo. [75%] ()

23. Český lev - výsledky

09.07.2015

Zlín metropolí filmu pro děti a mládež

Zlín metropolí filmu pro děti a mládež

28.05.2015

Mezinárodní festival filmů pro děti a mládež ve Zlíně letos slaví jubilejních 55 let. Na Kudlově, na kopci nad Zlínem, se filmy natáčí již od léta 1936, zatímco dole ve městě se už od roku 1961 koná… (více)