Každý z nás má chvíle, kdy se cítí mizerně, má všeho plné zuby a všechno se kolem něj hroutí. Cheryl (Reese Witherspoon), hlavní hrdinka filmu Divočina, se takto cítí už delší dobu. Po smrti matky a krachu manželství, si myslí, že už přišla o všechno. Do života jí navíc vstoupí i drogy a náhodné známosti na jednu noc. A když už má pocit, že nemá co ztratit, udělá nejimpulzivnější rozhodnutí svého života. S nulovou zkušeností s divokou přírodou a s obludně těžkým batohem, poháněná zbylou vůlí, rozhodne se úplně sama zdolat 1770 km dlouhou vysokohorskou trasu pojmenovanou PCT - Pacifik Crest Trail. Což je nejdelší, nejtěžší a nejdivočejší stezka v celé Americe, cesta vedoucí od Mohavské pouště přes celou Kalifornii a Oregon až do státu Washington. Cheryl cítí, že když v této zkoušce dokáže obstát a překoná všechny překážky, bude na konci této cesty stát znovu a pevně na vlastních nohách. To ale zdaleka zatím netuší, co na ní na této pouti čeká. Vyrazí na trasu hodně nepřipravená a mnohokrát se dostane na dno svých sil. Od začátku přemáhá chuť ten bláznivý podnik vzdát. Batoh jí do krve sedře záda, část cesty projde jen s jednou botou, nevyhne se setkání s chřestýši a medvědy, překonává zničující vedra i sněhové závěje. Prožije odhodlání, hněv, beznaděj, vyčerpání, osamělost a na konci své pouti znovuobjeví vlastní sílu, radost, odvahu a krásu. (CinemArt)

Autogram

Trochu si vo filme zafilozofovať nemusí byť zlé a tu je toho ešte v znesiteľnej miere. Spočiatku som nechápal neschopnosť hlavnej hrdinky, keď si ani nevie položiť topánku na skalu alebo zbaliť batoh, ešteže sa v púšti so značkami nedá zablúdiť. Celý film je vlastne odhaľovaním motivácie, prečo to robí a aká životná trauma sa za tým skrýva. Nakoniec ich je viac, ale aj tak si myslím, že skántriť sa dá aj jednoduchším alebo užitočnejším spôsobom, ako sa uturistikovať. Oproti nedávnej mužskej verzii divočiny o niečo stráviteľnejšie a pochopiteľnejšie, ale u mňa žiadny mimoriadny zážitok. Indiánska pieseň lásky ako hudobný motív pôsobila ako odrhovačka z minulosti. –––– Ale kdybych se mohla vrátit v čase, ani jedinou věc bych neudělala jinak. ()

Ravi

Dobrodružství zlobivé maloměstské holky, která si vytáhla hlavu ze zadku a restartovala pomocí PCT vlastní život. 4286 km dlouhá stezka za tři měsíce - to je spousta času na přemýšlení. Reese je dobrá herečka, na začátku jsem sice nechápavě kroutil hlavou, když si přehnaně těžce nandávala batoh, ale časem přesvědčila, že to vlastně zvládne a dokonce se přitom stihne i uvěřitelně uříceně a zničeně tvářit. Podstatou příběhu je vztah k matce, která utekla s dětmi od otce a předtím, než děti stihly dospět, zemřela. Taková rodinná situace není jednoduchá, ale Cheryl se po všech eskapádách vydala na "správnou" cestu. Člověk jí prostě musel držet pěsti, i když si celou dobu říkal, že to měla někdy až moc jednoduché. Film se vlastně povedl, tedy až na soundtrack, který k filmu prakticky není žádný. 65% = 3/5 ()

FrajerTom

Když to člověk přežene s pitím, přichází kocovina. Cheryl to přeháněla nejen s alkoholem a aby ty sračky ze sebe dostala musela si protrpět pořádnou kocovinu dlouhou 1770 kilometrů... Film sám o sobě nic převratného nepřináší a například kvalit Into The Wild určitě nedosahuje, nicméně je fajn si připomenout, že za vším v životě jde udělat tlustá čára a že slunce vychází a zapadá každý den - a je jen na člověku samotném jestli u toho bude.. ()

Pedross800

Ne tak bohužel, tady jsem se nedokázal napojit emočně od začátku až do konce. A čekal jsem opravdu "divočinu" a tu jsem tam teda nenašel....pokud jí nebylo teda myšleno šukání a drogování hlavní hrdinky. A fakt mě iritovalo to její neupocené a vždy čisté oblečení at už měla za sebou xxx mil a námahy s tím maxi batohem. No tak z tohoto jsem fakt zklamán. S bídou za tři. ()

Tft

V celku dobrý film, možná i víc než dobrý, ale mám sním jeden velký problém a to je Reese Witherspoon nevím proč, ale nějak mi nesedl její herecký výkon přišlo mi, že na tváři měla furt jeden a ten stejný výraz a to se pak těžko rozeznávají pocity postavy. Co se, ale týče všeho ostatního je to fakt výborný až sem se sám divil jak výborný takže sem schopen hlavní protagonistku překousnout a uznat, že se jedná o fajn film. V tomhle žánru je pro mě jasnou jedničkou Into the wild a tenhle film jede v celku ve stejných kolejích možná by se mi líbil víc kdybych byl žena a dokázal s hlavní hrdinkou soucítit víc. Slušných (80%). ()

milancecil

277. Nádherné, povzbuzující, obratně vyvážené, meditativní dílo, ano, jen v tak rozlehlé, volné, do široka obklopující krajině, mimo civilizaci, úplně sám a svobodný, jen vítr, pot, tlukot srdce, pak teprve nalezne člověk sám sebe, oproštěný a zbavený všeho, bez útlaku a donucování, bez přetvářky, bez výmluv, podvodů a lhaní, bez všeho, co mu bylo jen přítěží a na obtíž, co mu utvářelo násilím život, bez prožitků skutečné radosti a štěstí, právě až na takové cestě jako se rozhodla podstoupit Cheryl nalezne člověk to nejdůležitější, neobchodovatelné, v tichu, jen propojený se svým vnitřním hlasem v neustávajícím dialogu, ano, taková očistná pouť by měla patřit do života každého z nás jako součást pravidelné hygieny, očištění se a napravení, až právě v takovém sebepoznání člověk nalezne tu tak podstatnou, existenciální sebedůvěru, odvahu spolehnout se na sebe v každé minutě, vteřině, jen a jen na sebe, s naprostým odpoutáním, zbavení se jakékoliv závislosti, otevřít srdce a mysl jen Bohu, jsem velmi vděčný za takový zážitek, s mocí nás přimět právě k takovému nebo podobně významnému zamyšlení, vydejme se na cestu, pěšky a poznejme, kdo vlastně jsme, projděme tou zázračnou proměnou, která vede jen skrze prožitou bolest a strádání, ale také díky hlubokým duchovním prožitkům. (9/10) ()

DeathTheKid

Prve mě opravdu zasáhlo to, co následovalo po spuštění filmu. Hluboké vzdechy doprovázené statickým záběrem, samotný název filmu "Divočina" a já si neuvědomil, že autoři film zapomněli zaškatulkovat do žánru porno. Po chirurgickém odstranění nehtu dokonce sado maso, ale to jsem odběhl. V souhrnu je to film, co neurazí, ale ani nenadchne, protože souhra a propojení emocí mezi hlavní linií a flashbacky nefunguje. K hercům (tedy jen Reese a Laura) není co vytýkat, ale co bych vytkl, je snažení se o vzezření snímku jako hlubokomyslný počin. Moc to nevychází a v porovnání se 127 hodinami je to čirý průměr, proto taky maximálně 3*, zdarec. ()

zolo23

Nie a ešte raz nie! Príbeh o krave, ktorá sa nevie zmieriť zo smrťou matky (každého z nás sa to raz v živote dotkne, ale predsa život ide ďalej a nebudeme robiť kvôli tomu neskutočné debility) a tak, aby niečo so svojim životom urobila, vydá sa na dlhú cestu očisty. Neskutočná "cestovná" nuda (ona na tej ceste prakticky nič veľké nezažije) prelínajúca sa z množstvom flashbackov, ktoré mi vo filmoch dosť vadia. Reese tú postavu zahrala dobre, ale nechápem nomináciu Laury Dern na oscara...prakticky nebolo čo hrať a tých pár "smutných" scén v nemocnici ma vôbec nedostali tak akoby mali. ()

jefff

Nějak nevím, nechytlo mě to. Čekal jsem překrásnou přírodu a ono nic moc, čekal jsem sympatickou hrdinku a také nic, čekal jsem pestrý příběh. A ani ten nepřišel. Wild je hezký film. Nic víc. ()

Čtec

Přesně takový anticivilizační detox bych sám taky potřeboval. Jako sůl. Takže jsem Reese strašně záviděl. Ne tedy ty její starosti ze života před; ale zato ten její velký krásný těžký batoh, ten ano... A Cestu, velkou cestu, kde jsi na všechno sám, víš, že ti nikdo nepomůže (nebo s tím alespoň nemůžeš počítat), krásnou velkou cestu, která tě totálně přesahuje a v tom to právě je, cestu, na níž si tisíckrát říkáš, že selžeš, ale přesto víš, že neselžeš, cestu za překonáním sebe sama a přerovnáním životních hodnot... A taky se mi moc líbila muzika, zvláště ten Simon s Garfunkelem, jak byli zpočátku jen v takových sotva postřehnutelných náznacích, ale přesto tam byli, pak už už jen jen to vypuknout, že se to skoro nedalo vydržet, no ale na závěr konečně - El Condor Pasa v celé nádheře. ()

Maynard.

Slabota, velká slabota... Nominace na oskara? Tak to ani náhodou. Tohle není zdaleka výkon na tuhle sošku. Neubráním se srovnáním s parádním dobrodružným kouskem - In to the Wild. Tam se apoň něco dělo, tam byla ukázána krása americký přírody. Tady? Dějověnaprosto o ničem. Akorát dlouhý čundr jedný holky, na kterým se v podstatě ani nic zajímavýho nestalo. Jo, klobouk dolů, že ušla 1770km. Co mi vadilo ze všeho nejvíc, tak častý až rušivý flashbacky, který měli divákovi ukázat nitro hlavní aktérky. A ještě víc mě drásala nervy ta její matka, brr. Myslím, že až se jednou natočí film o Peškovi (krycí název našeholetního putování, na kterým udoláme jen o něco málo km méně :o) ), tak to bude zajímavější podívaná. Reese mě nebaví a tenhle film už nikdy neuvidím. ()

vitekpe

Girl power movie. Pokud jste zena hledajici svoji ztracenou identitu, bude se Vam to mozna libit. Reese ok, Laura potesila. Na muj vkus trosku predvidatelne, a navic nemam moc rad restrospektivni prostrihy. A ze jich tu je... .3- ()

Babous

Jo, krásně jsem si při sledování Divočiny zavzpomínal na skautský tábory, na výlety, na přespávání ve stanech, na pozorování zapadajícího slunce nad lesy... Mám pocit, že ve mně tenhle dobrodruh pořád ještě je. Film v podstatě nevypráví o té cestě, kterou hlavní hrdinka podnikla, jako spíš o důvodech, které ji k tomu vedly. Zvláštní ale je, že tyto důvody se objevují pouze v náznacích. A přitom to funguje! Překrásná divokost americké krajiny, soundtrack od Simona a Garfunkela, Reese Witherspoon, moc hezky se na to dívá. A moc hezky se u toho přemýšlí a vzpomíná... ()

h0n24 odpad!

Zapomenutelné. Nedoporučuji. Byť nenásilně kopíruje Into the Wild, hodí se je porovnat. Wild má navrch pro propracovanější hlavní postavu, její backend. Motivace hlavní postavy je uvěřitelnější, hůře však řešení některých problémů, jež hrdinka musela reálně čelit. Vedlejším postavám však film nenechává tolik místa. Reese je skvělá, ale v porovnání s Cheryl Strayed (reálná osoba, dle které byl film natočen a která se ve filmu taky objeví) nemá toho správného ducha. Nečiší z ní ta tuna nabalených problémů, chybí jí to "hobo" odhodlání někam se ztratit, prostě se sebrat. Reese to hraje jako naivní holka z města, která má všeho dostatek a tak nějak se k tomu připletla, kdežto kniha se po rychlém přeletu podobně netváří. Bojím se, že z toho tvůrci udělali tak trochu "Pravou blondýnku v divočině". ()

pavcas

Tenhle film je k uzoufání nudnej a přežijete ho, pouze pokud jste stejně jako já, fanoušci Reese Whitherspoon, případně fanoušci vysokohorských tůr a krásné přírody. Všichni ostatní se na to vykašlete, protože sledovat Reese s obří krosnou, sedřenou kůží a trpitelským výrazem ve tváři, jak se snaží překonat 1170 km dlouho trasu skrz Ameriku a přitom to nejmenší co se jí stane je jedno setkání s chřestýšem je opravdu utrpení. Body k dobru že měla odvahu po všech komediích si střihnout dramatickou roli a další, že pořád vypadá jak holčička a člověk jí i fandí. Na 127 h to nemá ani omylem a celej film jsem si říkala, jakej má tohle smysl. ()

fox171cz

Pokud má člověk rád cestování, přírodu a outdoor, tak bude v sedmém nebi. Nejen skvěle namixovaná flashbacková linka, ale také úchvatná Reese, úžasná hudba a povedené záběry. Žasl jsem nad věrohohodností vybavení a oblečení, které po shlédnutí reálných fotek sedí do posledního detailu. Prostě moje číslo jedna mezi filmy s cestovatelskými náměty. ()

Zemi11

Dívka se nedokázala vyrovnat se smrtí milované matky. A aby ty flashbackové vzpomínky na její mládí nebyly tak nudné a monotónní, tak se u toho projde po západní straně Severní Ameriky. Reese Witherspoon naprosto mdlá. O svých kvalitách mne přesvědčila pouze v občasných porno scénkách. Jinak poměrně nezáživný příběh. Setkání s chřestýši a medvědy se nekonalo, sněhovou závěj jsem také nezaznamenal. Jediným vzrušením na cestě přírodou bylo setkání s jakousi liškou. Očekával jsem, že si liška mapuje svou kořist, ale nestalo se. Její přítomnost ve filmu mi tak zůstává záhadou, stejně jako nesmyslných 72 % na CSFD. ()

Sdoom

Jean-Marc Vallée mi po Dallas Buyers Clubu nservíroval další velmi kvalitní životopisný snímek, tentokráte trošku filozofičtěji zaměřený. Opět naprosto dokonalý výběr hlavní role, Reese Witherspoon patří mezi nejlepší herečky vůbec, i přesto, že hraje často v ptákovinách. Mohlo zde být možná o něco méně flashbacků, občas to bylo ku škodě tempu, ale zase byl čas seznámit se se všemi okolnostmi a vnitřními pohnutkami, které Cheryl Strayed vedly k rozhodnutí vypravit se na dlouhou a strastiplnou osamělou pouť. Musím říct, že Wild je po delší době film, který mě donutil a inspiroval tak nějak se zamyslet nad životem a otázkami, co je v něm podstatné, co méně a co vůbec. Inspirativní snímek, který můžu doporučit každému, komu nejsou podobná témata cizí. (Blu-ray, orig.) ()

herr_carter

Paradoxně si z tohohle filmu budu asi pamatovat více nezapomenutelnou Lauru Dern a to moře melancholických flashbacků, které mě příjemně překvapily v tom smyslu, že film byl nakonec daleko hlubší, než se na první pohled a po přečtení obsahu zdálo. Film o ženský, jejích kostlivcích ve skříni a dlouhé pouti, která jí nakonec otevře oči. Kvalitní filmařský zásek..."I´d rather be a hammer than a nail"..................moje hodnocení = 8,5 z 10. ()

Zemřel režisér Jean-Marc Vallée

30.12.2015

Janis Joplin se dočká filmu

Janis Joplin se dočká filmu

23.11.2014

Kanaďan Jean-Marc Vallée není žádný režisérský nováček, ale do hvězdných výšin nakopnul svou kariéru až svou první americkou produkcí - biografickým filmem Klub poslední naděje, díky kterému dosáhl… (více)