Remorkér táhnoucí za sebou obrovskou ledovou kru vplul do přístavu v egyptské Alexandrii, ale kra se náhle rozlomí a ze spánku probudí děsivou kreaturu. Megažralok se okamžitě pustí do práce a začne tyranizovat plavidla v širokém okolí. Některé země kvůli němu uzavřou své přístavy a zakáží rybolov, což negativně ovlivní světovou ekonomiku. Spojené národy jednají o vyvinutí zbraně, schopné žraloka zničit. Je zkonstruován prototyp obrovské ponorky ve tvaru žraloka, kterou spustí na vodu v Pearl Harbor. Megažralok je lokalizován a po neúspěšných soubojích dojde až na pobřeží Sydney k poslední bitvě, která rozhodne nejen o osudu města, ale i celého lidstva, protože žraločí ponorky jsou posledními prostředky, které mohou  Megažraloka zastavit. (TV Barrandov)

castor odpad!

Když je něco u podobných projektů mega, tak je to zaručeně průšvih. Odstavte mozek, začínáme. Žraloci lákají. Už desítky let. Baví nás, tipujeme, zda tu prsatou slečnu překousne nebo se jí pouze otře o konečky prstů. Neexistující scénář se tentokrát snaží pomocí nezajímavých postav vyprávět cosi o děsivém žralokovi, kterému se postaví prototyp obrovské ponorky ve tvaru žraloka. Megabitva je na spadnutí. Prošlá digitální nuda v prášku přichází... ()

Lateef odpad!

Pokud jsem dal předchozímu dílu rating STUNZ2, tak tohle musí mít minimálně STUNZ100 ! Tohle už fakt není možný! Na začátku Mega shark svým ocasem vyrazí jednu loď z vody, která se změní v letadlo na letecké lince Port of Alexandria - Rachefova pyramida, wtfffffff??? Děj nekomentuji, jinak bych dnes nepřetržitě zvracel, mechanický žralok na robotických pásech - větší vymaštěnost jsem snad neviděl, néé, pozor, néé, jdou na mě zvratky, bože už to začíná, uuuuubléééé... ()

MM_Ramone

Toto bolo moje štvrté stretnutie s megažralokom. Pred tým som videl jeho duely s obriou chobotnicou (Mega Shark vs. Giant Octopus), s kolossusom (Mega Shark vs. Kolossus) a s krokosaurom (Mega Shark vs. Crocosaurus). No a teraz naposledy som kukol na to ako si to tento morský mega dravec rozdal so svojim mechanickým modelom (Mega Shark vs. Mecha Shark). Všeky tieto filmy majú hlúpy scénar, hrajú v nich príšerní herci a digitálne triky sú viac ako úbohé. A predsa si to raz za čas rád pozriem. * ()

George Stobbart

Ďalší zo série Mega Shark filmov od „obľúbeného“ štúdia Asylum, kde sa opäť raz objaví starý, dobrý, zvedavý žralok Megalodon. V tomto prípade sa však ľudia už zrejme poučili z predchádzajúcich skúseností a sú na neho pripravení veľkým mechanickým žralokom, ktorý sa s ním púšťa do boja. Typický Asylum film; priblblý námet, srandovní herci, úsmevné triky, trochu zábavy, no zbytočne veľa nudy a stereotypu. ()

Marceloo

Svet začne ohrozovať obrovský žralok, ktorý je nezastavitelný a spôsobuje obrovské množstvo úmrtí. Armáda USA sa rozhodne pre boj oproti nemu, a tak postavia obrovského ocelového žraloka. Ten ale nepracuje tak ako by chceli a tak ho musia prerobiť. Ozajstný žralok medzi tým zabíja ďalšie nevinné obete. Keď sa ocelový žralok opäť vráti, systém, ktorý ho ovláda sa vymkne spod kontroly a ocelový žralok sa rozhodne zaútočiť na Sydney, pri ktorom sa nachádza aj ozajstný žralok. - Zaujímavé, ako môže takúto hlúposť niekto vymyslieť. Veď už tí editori a všetci ludia, ktorí na tom filme pracujú musia vedieť, že je to absolútna blbosť. Otrasné herecké výkony, otrasné efekty a otrasný scénár. Najviac ma iritovali tie zábery zo základne, kde sa dvaja rozprávali a vojaci za nimi sa pozerali na tabulky a grafy. Bolo to nehorázne amatérske. Katastrofa bola aj to, ako žralok zničil dve lode a v zábere boli vojaci medzi trubkami a zhora na nich liali vodu. A pri zábere, v ktorom žralok vyhodí loď z vody a kým doletí a spadne na pyramídu sa stihne premeniť na UFO som takmer plakal. ()

• Hoci sa dej filmu odohráva v Austrálii, všetky autá jazdia po zlej strane. V Austrálii sa totiž jazdí vľavo. (beso74)
  • Hneď na začiatku, pri úvodných titulkoch, je letecký pohľad na Alexandriu v Egypte. V skutočnosti je to však San Francisco. Medzi budovami si je možné všimnúť štadión AT&T Park a mrakodrap Transamerická pyramída. (beso74)