Zeki Müller nemá na vybranou. Někdo totiž postavil školní tělocvičnu přímo nad jeho „úsporami". Tedy nad místem se zakopanými ukradenými penězi, které tam pro něj ukryla jeho přítelkyně. A tak, aby se po propuštění z basy dostal ke své kořisti, musí se vydávat za suplujícího učitele na Götheho gymnáziu, čímž vznikne už tak sužovanému vzdělávacímu systému další problém, protože od toho okamžiku zaměstnává nejbláznivějšího učitele všech dob. V noci se Zeki snaží tajně prokopat ke své uloupené kořisti a během dne používá sice drastické, ale účinné metody, aby zkrotil neukázněné teenagery ve třídě 10. B. Jeho upjatá, korektní kolegyně, učitelka Lisi Schnabelstedtová (Karoline Herfurthová), sice odsuzuje jeho neortodoxní pedagogické metody, ale nemůže si pomoct a do nového „kolegy" se zamiluje. Dokonce mu pomůže vykopat něco cennějšího než je hotovost – zbytky jeho vlastní morální integrity. (Cinemart)

ivishka

Už delší dobu vím, že německé filmy nepatří zrovna mezi ty nejhorší. Ale tato komedie mě v poslední době pobavila naprosto královsky. Poprvé v životě jsem sice šla do kina ve dvanáct hodin, ale co už :-D. Čekala jsem ovšem snímek podobný těm ostatním komediím např.z USA, který klade důraz na vymazlenost hlavní postavy (nejen vzhledovou, ale i tu charakterní) a taky na to aby všechno bylo přesně podle předem stanoveného scénáře - tedy tak aby všechny filmy byly jakoby si z oka vypadly...Naštěstí jsem se zmýlila a zlepšila jsem si tím celý den i náladu. Na úplně nejvyšší hodnocení to ovšem dát nemohu, protože jsem shlédla velkou spoustu ještě lepších filmů... Bezkonkurenčně nejpodivnější adaptace Shakespeara :-D.... ()

javak810i

Mít předsudky vůči německým komediím se očividně nevyplácí. Původně jsem si o Fack ju Gohte myslel, že opět půjde o další kravinu ve stylu Holky to chtějí taky, avšak opak je pravdou. Tahle komedie je totiž většinou skutečně vtipná a nejen to, docela dobře zde totiž funguje i ten romantický a lehce motivující nádech. Vděčit za to určitě můžeme dobře zvoleným hercům, ale i fajn scénáři, který dokazuje, že se Němci nebojí udělat si legraci i sami ze sebe. Společně s 22 Jump Street asi nejlepší komedie tohoto roku. Slabší 4* ()

Praxis

Pecka jako kráva! Tenhle film je mi totiž svojí tématikou strašně blízkej a naprosto jsem se na ty dvě hodiny do něj ponořil. Fóry totiž nejsou z ranku fekal humor, ale vtipný a vkusný fekal humor, takže tvůrcům občasné zvracení s chutí odpustíte, a znovu a znovu si budete libovat nad neotřelými výukovými metodami hlavního hrdiny, se kterými RVP - G 2007 v českém školském systému asi rozhodně nepočítalo. A i když to skončí happyendem, asi jste si nic jiného než happyend nepřáli. A s chutí doporučuji všem pedagogickým pracovníkům... Takže si koukejte sednout do lavice nebo ti do ksichtu hodim kyselinu! Hajzle! 87% ()

ArsenalEagle

Nejlepší německá komedie? ANO! Vtipné, svižné a opravdu fungující. Elyas MBarek je famózní a celý film navíc zdobí i jediný důvod, proč jsem byl schopný dokoukat oba díly "Holky to chtěj taky" - roztomilá Karoline Herfurth. Je to plné sprostých a uzemňujících hlášek, výborně vypointovaných vtipů a především je to skvělá zábava. Jedno z největších překvapení, na to jak jsem se dlouho přemlouval. ()

aluna

Doufala jsem, že se skopčácká kinematografie konečně zvetila a bude to fajn komedie, jak zdejší hodnocení předpovídalo. Možná jsem už prostě stará, jinak si svou rezistenci k "fórům" týhle rádobyhustý pikačoviny nedokážu vysvětlit. O úspěšnosti dokončení svýho mentálního vývoje ale celkem pochybuju, jelikož se mi v kině podařilo dvakrát vysypat popkorn a pokřtít podlahu vypěněným (předraženým) Heinekenem, jehož 4 kousky jsem si po první hodině povolala na pomoc doufajíc, že trochu rozmělní atmosféru. Rozpačitý smích se sice po třetí trojce v rozumný míře dostavil, ale byl směřován tomu, jak je to nebetyčně trapný. Takže možná to konina fuck je. ()

golfoxovox1

Další příjemné překvapení z německé produkce... ;-) Dva lidé se zcela odlišným pohledem na výchovu výkvětu mládeže. Zábavné, doporučuji :-) ()

MikO_NR_1909

Vysoko mentálne primitívna zmeska moderného tínedžerského humoru, ktorý sa od polovičky filmu mení v dramaticky uvedomelú snahu o nápomocnosť a prehodnotenie postojov jej účastníkov. A som prekvapený, prečo akurát toto dostane z nemeckej kinematografie prednosť u nás v kinách pred x ďalšími. Záhadou to určite nie je. ()

Alementina

Zasmála jsem se u toho víc než u většiny amerických komedií, některé vtípky mi uvíznou v paměti asi na déle (hlavně, co se Shakespeara týče :) Nadprůměrné, jako komedie, co pobaví 5*, celkově s ohledem na klišé (všichni vědí, jak to dopadne) a žánr (ve své podstatě jednoduchý scénář, který z jistého pohledu je opravdu hloupý), tak celkově za 4* ... takhle nějak kdysi u mě na škole známkovali učitelé, tak to sedí, takový průměr, ale s přimouřenými oči nadprůměr. Mrzí mě jen, že se po ČSFD předpremiéře netleskalo, i když všichni tentokrát vydrželi až do konce závěrečných titulků, i když je nikdo nečetl. Dabing mě neadil tolik, jak jsem čekala, přesto bych si titulky užila asi víc. A Elyas (Zeki) ksakru ví, jak se na ženský podívat, aby jim zvlhly kalhotky jen při tom pohledu !!! ()

Pragrik

Jedna z nejlepších komedií z evropské scény posledních let....několikrát jsem se v průběhu snímku musel zasmát nahlas a o tom to je, ne :). Předpoklad 2 hodin komedie byl na začátku dost rozpačitej, ale všichni v kině vydrželi v pohodě a poměrně napjatě, co vtipného se stane, až do poslední scény filmu. Ikdyž závěr se samozřejmě dal čekat.... ()

kaylin

Jsou zde momenty, které jsou skoro až nemístné, které zde musejí být jen proto, že se to očekává, ale to neznamená, že bych se při téhle skvělé německé komedii nesmál. Naopak, smál jsem se hodně a rád. Skvělá drsná postava, která v sobě objeví něco víc, ale hlavně výborná škola, která nádherně nefunguje, aby se mohlo něco změnit. Přesně ta oddechová komedie, kterou člověk sem tam potřebuje. ()

Bat55

Veľmi milé prekvapenie, ktoré nám pripravili nemeckí filmári. A to by som pred návštevou kina, resp. pred čítaním recenzií, do Nemcov teda vôbec nepovedal. V mnohých smeroch to prekonáva tie americké, napríklad množstvom naozaj vtipných scénok alebo dobre napísaným scenárom. No a nezaostáva ani herecké obsadenie na čele s cool učiteľom, ktorého metódy sú veľmi zábavné, no a samozrejme nechýba ani sympatická učiteľka v podaní Karoline Herfurth, na ktorú sa výborne pozerá. A nesmiem zabudnúť na výborný český dabing, ktorý sa bez debaty vydaril na plnej čiare. ()

ABLABLABLA

Kromě milionu gagu a vtipů k tomu nemám asi co dodat. Prostě je to dokonalá komedie, u které jsem se jen smála a smála a to už jsem ji během tří měsíců viděla dvakrát a ani to nezabránilo ochromení mé bránice. A teď? Teď se na to podívejte, protože to musíte vidět a nečtěte si tady ten komentář, jelikož bude následovat řada spoilerů, které by vám nic neříkaly, dokud to neuvidíte:P A nějaké zbytečné romantiky se bát nemusíte. Oni se za celý snímek políbili doslova jen třikrát a jednou z toho to bylo z donucení situace. Následuje nekonečný slet těch dle mého nejvtipnějších scének (hlášky ve slovenštině, jelikož německy neumím, jsou obšlehlé z titulků) :) "Teraz si niečo kreslite než príde televízor. - Môžeme aj tušom? - Pre mňa za mňa aj piercingom. - Môžeme použiť aj kryciu bielu? - Co? - Tú vlastne používať nesmieme. - Tak ju vynechaj." a celá třída si povzdechne......... "Pustite ma vy kurva. - Daniel kurva je podstatné meno ženského rodu." aneb neřešila, že učiteli řekl kurva, ale opraví mu gramatiku............. "Prisahám, že to bola tesnotka, pán Müller. Skoro som videla učiteľský sex." ............... "Pandora v skutočnosti neexistuje. - Prečo to teda bolo v 3D?" ............. "Vieš vyskúšal som nové anaboliká. - Vieš, že je to maximálne nezdravé? - Prečo? Beriem ich už od 11." ....... "Fuck. - Ha povedali ste fuck. Musíte dať 1 euro do jebáckej žaby." A ehm... no prostě Zeki Müller byl neskutečně sexy, jak usrkával pivo z krabičky na mléko a koukal se zmatenýma očima přes ty brýle. Ale měl hrozně škaredé tetování. Když střílel po těch hajzlících paintballovkou a ulovil i toho zdrhajícího smrada přes plot a potom jen "Zabudol si batoh." Jinak v té 10.B byli pěkně důmyslní hajzlíci. Oni ještě nevěděli, že je bude mít Müller jako třídní, ale už mu stihli dát peří do auta. Nejlepší učitel na světě... všecko mu bylo u prdele, kopal do báglů, kradl svačiny, čučel na zavřeného ogara v automatu a ještě do něho párkrát bouchl... o to bylo sladší, když se začal postupně starat aka.. víc jim nadávat, oplácet jim jejich sračky, kradl jim trávu a cíga, ale zároveň si bral víc zodpovědnosti, bral je na super exkurze k feťákům a šlapkám, přepracoval Shakespeara do feťácké verze puberťáků... btw. na takovou hru bych si aji zašla. ()

DH3Factor

A je tu další teenagerská chuťovka reflektující současnou maniakální mládež. Tentokráte Německá. Bratwursti to však narozdíl od Vorlova Gymplu rozjíždějí rozverněji a cílí především na mladé pipinky, jejichž zmalované oči s jistotou najdou zalíbení v učitelském drsňákovi s citlivým srdcem. Nebál, bych se podotknout, že podobně "nečekaný" příběh by dokázala vykouzlit i Dáda Patrasová. Ovšem v případě že pominu okoukané lovestory chatrně podpírající rozjetou nálož nahláškovaných a leckdy originálních scének, byl jsem až mile překvapen. Několikrát jsem se dokonce i srdečně zasmál, což je u našich západních sousedů úctyhodný výkon. Od Fakjů pane učiteli nelze čekat olympijskou zlatou, ale na nějaký komediální přebor to dotáhne v plné parádě. Pokud navíc holdujete filmům od Karla Janáka, budete v nebi. ()

Mikita

Opravdu náhodná návštěva kina mi nadělila tohle překvapení. Smála jsem se neskutečně a říkala si, že humor máme na evropské úrovni očividně dost společný. Jednoduché a osvěžující. ()

italka63

Bezvadný. Krásný chlap co se shodou okolností po propuštění z kriminálu ze zištných důvodů změní na učitele. Smradi jsou na každé škole :-)Dweyn má v hodnocení pravdu, netradiční Romeo a Julie. Došel ti kredit? Říkal jsem, máš mít paušál :-)))Dobře jsem se bavila:-) ()

..Lucas..

Musím přiznat, že takhle příjemnou a vtipnou komedii jsem hodně dlouho neviděl. Elyas se do role perfektně hodil a i všichni ostatní herci byli skvěle vybráni. Jedna z nejlepších komedií minulého roku. ()