Zeki Müller nemá na vybranou. Někdo totiž postavil školní tělocvičnu přímo nad jeho „úsporami". Tedy nad místem se zakopanými ukradenými penězi, které tam pro něj ukryla jeho přítelkyně. A tak, aby se po propuštění z basy dostal ke své kořisti, musí se vydávat za suplujícího učitele na Götheho gymnáziu, čímž vznikne už tak sužovanému vzdělávacímu systému další problém, protože od toho okamžiku zaměstnává nejbláznivějšího učitele všech dob. V noci se Zeki snaží tajně prokopat ke své uloupené kořisti a během dne používá sice drastické, ale účinné metody, aby zkrotil neukázněné teenagery ve třídě 10. B. Jeho upjatá, korektní kolegyně, učitelka Lisi Schnabelstedtová (Karoline Herfurthová), sice odsuzuje jeho neortodoxní pedagogické metody, ale nemůže si pomoct a do nového „kolegy" se zamiluje. Dokonce mu pomůže vykopat něco cennějšího než je hotovost – zbytky jeho vlastní morální integrity. (CinemArt)

GeusX

Větší zábava než by člověk čekal od německé komedie. Opravdu velice vtipné, že jsem se často smál nahlas, což se mi často nestává a je to tedy dost dobrý důvod dát plný počet. (kino) ()

Terva

Napište o tom, jak se zachováte jako dinosaurus, když zjistíte, že v elektrickém ohradníku není proud........ Povedená letní komedie, bez velkých efektů jen se strohou základnou a jednoduchým příběhem, který se sice ke konci lehce komplikuje, ale je to lepší, než aby pak všichni zemřeli, proto se na to dá v klídku koukat a ani těch několik fekálních scén nepůsobí tak moc rušivě a jsou inteligentně zakončeny nebo prostě jen odezní do dálky, ale co musím vyzvednou je to, že ikdyž jsem muž, mě se hlavní hrdina líbil a ještě k tomu miluje pivo a aby to nebylo tak jednoduché, zase se mi moc nelíbila postava hlavní druhé hrdinky, proto že působila celkem rušivě jako včelka Mája na zatopeném poli plné rýže, kde se jí topí pan Koník, a jak říká hlavní hrdina "nalejvej" tak já do sebe hltal tento snímek kousek po kousku a nechal se unášet prostou myšlenkou vyhnanou až skoro do geniality, což mě u Německých sousedů hodně překvapilo, ale protože už nemáme žádné ohradníky, zdi jsou zbourány a dálnice fungují, tedy ty naše moc ne, tak je celkem normální sednou třeba na zagrafitovaný vlak a přesunout se na nějaký Německý letní filmový festival a ještě celou cestu popíjet pivo, prostě pohodička a těch pět hvězd si myslím je zasloužených, ikdyž to nebyl žádný Jurský park 2.....tak tu máme jednoho Stopořence a jednu Bobrolízu.......vem toho ptáka do pusy.... ()

Johny_fork

Asi jsem pořád v pubertě a přesto, že to není úplně dokonalé, tak je to celkem hlína a myslím, že bychom si podobně pozitivních a náladu zlepšujících blbin měli vážit, protože je jich jak šafránu. ()

Beznoh

Jdu si takhle na CSFD premiéru a už podle názvu filmu nečekám nic moc. Ale říkám si, že mě občas nějaká podobná komedie překvapí a tak teda zajdu. Kdybych býval věděl, že je to německá komedie, tak to už bych tuhle cestu asi ani neabsolvoval. A světe div se byla to nejlepší komedie co jsem za poslední dobu viděl. Dlouho jsem se u ničeho tak nenasmál. Nečekejte nic hlubokého, prostě odpočinková komedie s "pubertálním" humorem a sexistickými narážkami, ale puberťák už moc nejsem a stejně jsem si to super užil. Za mě pět hvězdiček bez debat. ()

JohnCZ

Skoro až tuctová komedie podle toho nejšablonovitějšího scénáře typického US filmu, jen s tím rozdílem, že díky tomu, že se jedná o evropský snímek, je Fack ju Göhte v konečném důsledků neskutečně svěží. Je trochu nekorektní, nesnaží se za každou cenu moralizovat (a přitom tam moralizování je, jen není tak okaté), a místo logiky a promyšlené výstavby děje sází jeden vtip za druhým. ()

Padme_Anakin

Kriminálníci do tříd! Osazenstvo 10. B si stejně nikoho jiného nezaslouží a senochrupská verze pedagogického chování je mnohem účinnější než úzkoprsé kuňkání bledé pančelky. Harantíci aspoň jednou v životě vyvalí očiska a před svým vyučujícím si sednou na prdel. Bez uzardění přiznávám, že tenhle diletantskej potetovanec by donutil i mě vrátit se do školní lavice, ať už by to bylo paintballkou, či jinou podobně dryáčnickou metodou. Tak. A teď si trochu zafakuju já. Tohlencto německý dílko se kurva povedlo! Celý to úžasně ladí, roztomile funguje a efektivně zabírá, navíc je to tak nějak magicky pozitivní, že se jedna zprvu pousměje, poté rozesměje a potom se více méně protlemí až k závěrečným titulím. Skvělý! ()

corpsy

Za neoriginalitu by táto komödie dostala najvyššiu známku. Je to však natoľko hravé a vtipné, že to proste odsúdiť nejde. Pripomenie to to lepšie z 90stkových komédií, teda časy keď sa smialo viac. ()

liquido26

Krásné učitelské guilty pleasure před začátkem školního roku. Sice je to v mnoha ohledech klišovitý a nereálný a blbý, ale jinak zábava od začátku až do konce bez výraznějších hlušších míst. ()

salisbury

Fakující učitel v podání německého Sagvana mě příjemně překvapil jak zaprášený vánoční dárek objevený po několika letech na skříni. Po sfouknutí prachového pylu se mi rozestlal pohled na velmi vtipnou komedii, která byla evropsky pohodově bláznivá. Některé momenty byly k popukání, že i teď mám chuť se nad tím pousmát s těšením na blízké repete. ()

ConanVJ

Jo tak tady jsem se hodně zasmál a to zrovna německý komedie vůbec nemusím. Je zde spousta vtipných scén a hlášek a to je u komedie hlavní. Příběh je celkem normální, bez nějakých větších překvapení a jak to dopadne je celkem jasný po nějaký třetině filmu. Já se u filmu bavil a dávám mu 90% :) ()

Tryskomyš

Za co? Mně se tedy tento film nelíbí. Viděla jsem ho pravda v slovenskom zneniu, ale myslím, že ani náš skvělý dabing nevylepší film, kde děj pokulhává. ()

FFilipCZ

No, já vám teda nevim. Docela jsem se na tento film těšil a podle toho, jak z tohoto filmu byla většina z vás vydřená, jsem do něj vkládal hodně nadějí. Osobně tedy ale musím říct, že to žádná hitparáda nebyla. Ano, pár zajímavých a vtipných pasáží bych tam našel, Karoline Herfurth je další super hot zrzka do mého seznamu, ale tím to tak asi hasne. Rozhodně tento film nezařadím mezi ty, které bych si v budoucnosti chtěl pouštět znovu. ()

hous.enka

Takhle jsem se u německé komedie nesmála dlouho. No vlastně asi nikdy, když o tom přemýšlím. Přitom zápletka je taková ta typicky emerická, kdy jde o balík peněz ukrytý ve škole. Překážkou k získání obnosu není jen řádná vrstva betonu, ale i mladá upjatá učitelka a hlavně třída plná spratků. Elyas M'Barek je fešák, jehož úsměv si po veselých titulcích v závěru filmu budete ještě chvíli pamatovat. Takže jo, Fakjů vám rozhodně doporučuju - není to chytrá kousavá komedie, ale smát se budete. ()

maddy

Suck Me Shakespeer. Fuck Me Štúr a keby to videl Komenský tak sa zo spánku strháva dodnes. Označenie „nemecká komédia“ vo mne vzbudzovalo skôr rozpaky, keďže daný žáner má od „potomkov Hitlera“ nikdy nebavil a posledný kúsok ktorý som videl boli Holky to chtěj taky pred vyše desiatimi rokmi. Nakoniec však musím uznať, že Suck Me Shakespeer, resp. Fack ju Göhte je celkom sympatická odpoveď na americkú Zkazenú Úču. Má to síce ten najklišovitejší scenár aký si dokážem predstaviť (keď už nič iné tak sa občas trefne naváža do súčasných problémov v školstve a parodizuje ich) s otravnou romantickou líniou a obohraným posolstvom, že aj z aj z drzého kriminálnika sa môže vykľuť rozumný človek so srdiečkom na správnom mieste a aj z najdrzejších študentov inteligentné deti pri tom správnom prístupu učiteľa, občas dokonca až s vyslovene naivnými situáciami (záverečné rozuzlenie situácie s podvodným učiteľom), avšak vďaka veľmi sviežej réžii to bez zaváhania po celý čas šľape, výrazne nedrhne, herci sú prekvapivo charizmatický a celkovo sa na veľmi príjemné pozerá. Má to fajn good-feeling atmosféru a počas záverečných titulkov je vidieť, že sa pritom všetci zúčastnení priam bohovsky bavili a práve ten taký uvoľnený pocit sa darí úspešne prenášať aj na diváka. Síce som sa takmer vôbec nesmial, ale zato bavil po celý čas. A tento krát ma zázrakom nevyrušovala ani tá nemčina. Je to síce jednoduché, naivné, ale prekvapivo účinné a hlavne ani na chvíľu sa to nemá dôvod hrať na niečo viac, takže v konečnom dôsledku veľmi sympatický nemecký prírastok. CELKOVO: 3,5* (7/10) ()

SaNcHeZ_cz

Snaha o docela hodně silně amerikanizovanou komedii avšak s tak trochu evropským jádrem docela vyšla. Fakjů pan učitelni nění sice kdovíjak zásadní nebo extrémně vydařená komediální položka v programu kin, nicméně docela snesitelnou v mnoha ohledech příjemnou jednohubkou, která nabízí dostatek úsměvných pasáží a docela sympatického hlavního hrdinu. Zkrátka takový snímek do pohody, nad kterým je radno nepříliš přemýšlet a spíše si užít s nadsázkou a nadhledem ony necelé dvě hodinky, které vám film zabere. [60%] ()

Vxxx

Tak já nevím. Byl to vyloženě hloupý film, ale s úsměvnými scénami a VELMI sympatickým hercem v hlavní roli. Strašně mi to kazil dabing, bohužel němčinu česká kina ještě asi neobjevila... Čekala jsem, že u toho filmu budu mít záchvaty smíchu... to se nestalo. Ale smála jsem se dost. Časem.. možná... někdy... si to zopakuji :) 3* ()

Alqarin

Naprosto odpustitelná schématičnost i veškerý klišéčka, nevim, jak bych si to užil v originále, ale český bezskrupulózně vulgární dabing je perfektní. Očekávání překonána asi tak kvadrilionkrát, od čtyř hvězd to dělí jen pár větších gagových přešlapů... ()

Paxxx.cz

Docela vydařená komedie z Německa, která nabízí několik dobrých hlášek, ale upřímně čekal jsem o něco více, vzhledem k poměrně dobrým ohlasům. Na můj vkus tu bylo až dost hluchých míst a ke konci bylo už docela jasné jak to dopadne. -- "O čem to je? ja znám jen pornoverzi"--...6/10. ()