Zeki Müller nemá na vybranou. Někdo totiž postavil školní tělocvičnu přímo nad jeho „úsporami". Tedy nad místem se zakopanými ukradenými penězi, které tam pro něj ukryla jeho přítelkyně. A tak, aby se po propuštění z basy dostal ke své kořisti, musí se vydávat za suplujícího učitele na Götheho gymnáziu, čímž vznikne už tak sužovanému vzdělávacímu systému další problém, protože od toho okamžiku zaměstnává nejbláznivějšího učitele všech dob. V noci se Zeki snaží tajně prokopat ke své uloupené kořisti a během dne používá sice drastické, ale účinné metody, aby zkrotil neukázněné teenagery ve třídě 10. B. Jeho upjatá, korektní kolegyně, učitelka Lisi Schnabelstedtová (Karoline Herfurthová), sice odsuzuje jeho neortodoxní pedagogické metody, ale nemůže si pomoct a do nového „kolegy" se zamiluje. Dokonce mu pomůže vykopat něco cennějšího než je hotovost – zbytky jeho vlastní morální integrity. (CinemArt)

rollman1

Německo tasí asi nejzábavnější, nejvtipnější a nejbarevnější komedii roku. Od Fakjů jsem moc nečekal a o to víc jsem byl překvapen jak mě to nehorázně bavilo a já si tak užíval skvělou podívanou. Hlavní postava je nekompromisní týpek a to co dělal žákům byla neskutečná chláma. Nechybí výborné situace, školní sígři a nějaká ta romantika i drama. Naprosté nadšení. ()

Oktavianus

Včera jsem se chystal na trojku této německé série, proto jsem se podíval na předchozí dva díly, abych věděl, co mě zhruba čeká. A byl jsem příjemně překvapený. Už jenom spojení slov „německá komedie“ totiž nejen u mě budí rozpaky, ještě pořád mám v živý paměti hrůzy ze 70. a 80. let nebo ještě starší sérii o Spessartu. Jenže časy se mění. Skvělej soundtrack, zajímavá hlavní myšlenka a v zásadě sympatický postavy mladých Němců (fakt jsem to napsal??) zapříčinily, že jsem se docela bavil. Jo, ne každej vtip se povede a bez fekálního humoru bych se úplně obešel, někdy jsou situace výchozí premisy „kriminálník ve škole“ tlačený až moc na sílu, ale je to nečekaně svižné, svěží, s trochou povinnýho dojáku a příjemně multikulturním obsazením. Ano, já na rozdíl od kritiků to kvituju: tuniský Mnichovan Elyas M'Barek je sympaťák a frajer, berlínská Turkyně Gizem Emre nádherná, i když ještě mladičká (do dalších dílů příjemně vyrostla), a co se klasických Němců týče, Jella Haaseová rozkošně tupá a dokonce mi nevadil ani Max von der Groeben, a to tenhle typ kluků nemám ani trochu rád. Úmyslně pitomě ztřeštěné Fakju, pane učiteli si mě nečekaně získalo. ()

BMW12

Tak tohle je asi nejlepší německá komedie! Elyas M'Barek je ve své roli kriminálníka/učitele vyníkající, opravdu skvělý výkon. Tady vidíme, jak na ty grázly studenty, kteří se nechtějí učit a dělají jenom bordel. No já jsem se u toho filmu nehorázně bavil, od začátku do konce jsem se musel smát. Opravdu nejlepší komedie ze školního prostředí, těším se na pokračování. ()

rikitiki

Klišé na klišé, humoru sotva za nehet a vyznění předvídatelné už od úvodních titulků. Všechny postavy snímku jsou karikatury, ne normální lidé, takže vlastně sledujeme jakousi podivnou pohádku z alternativního světa, kde jsou problémoví žáci z vyšších tříd spíše jen rošťáčci a poťouchlíci a ne opravdoví sígrové. Mimochodem, pasti, které vymysleli na novou učitelku, byly tak důmyslné, že by je dohromady nedala banda propadlíků, za které jsou tady vydáváni, ale spíš třídní premianti. "Nehezká učitelka" je na první pohled docela pohledná. Obrat kriminálníka v zodpovědného učitele je trapně nenápaditý. ___ Jediná sympatická postava celého filmu byla pragmatická ředitelka, která to brala všechno hákem. ()

PetGriDus

Zasmál jsem se a pobavil. Chvilkama výrazivo trošku přes čáru, ale to už je holt mládí. Nejsem velkým fanouškem teenage komedií, ale tady pocity trapnosti ani nenastaly. Obdivuju Němce, že si ze stigmat druhé světové války umí udělat legraci. Dost crazy biják. ()

eraserhead666

Člověk až zapomene, že to je německý film. Což je největší plus. Uspokojivě úsměvná komedie, s hodně nekorektním příběhem a závěrem (jak už to tak ve filmech bývá - až si člověk občas řekne, proč to tak nefunguje normálně). M'Barek je zvláštní herec, jehož jediným problémem je, že jsem mu občas jeho drsnost nevěřil a v závěrečných titulcích mě brutálně sral, jak se pořád smál. Zato Karoline Herfurth zabila. Za dvanáct let od Holek, co to chtějí taky skoro nezestárla, jen dospěla a ve filmu válí neskutečně. K tomu vcelku zábavná ředitelka a moderní verze Romea a Julie. ()

claudel

Fakjů český distributore, že jsi to do kin pustil v češtině. V takovém případě odmítám jít do kina. A navíc se z téhle nejnavštěvovanější německé komedie roku vyklubala pěkná hovadina, která mi rozcukala koutky nanejvýš třikrát. M´Barek hraje pořád stejné idioty a Herfurth byla nesnesitelná a nesympatická. Viděl jsem spoustu lepších a zábavnějších německých komedií. Nechápu ten úspěch, je to taková nepovedená kombinace nepovedeného českého Gymplu a poměrně povedených Bastardů 1. Nie mehr! Dvě hvězdičky německému filmu dávám ale opravdu jen s velkým sebezapřením a těžkým srdcem... ()

Ištván87

Druhá půlka se nám sice trošku topí v klišé, ale i tak je to slušná řachanda. Teda, celek. No jelikož bych tohle od našich západních kolegů nečekal, tak tomu dám možná i tu hvězdu nahoru. Fack to nebylo špatný, ale zatím tomu dám tři. ()

ARI50

Je to super komedie a dost překvapila a potěšila celkový děj filmu je dobrý učitel je vynikající a studenti jsou pořádní hajzlíci takže super. ()

luka4615

Fack ju Göhte je zcela nepochopitelně nadhodnocený snímek, který vyjma několika povedených gagů nenabídne téměř nic, co by stálo za nějakou řeč. Pro mne osobně je tedy snímek velkým zklamáním, jelikož podle zdejšího hodnocení jsem čekal o hodně, ale o HODNĚ více. Škoda. ()

Bauer

Netajím se tím, že co nemá nálepku made in hollywood, tak to úplně tak moc nevyhledávám. O to více, jsem občas mile překvapený, když se na něco podívám, co není americké produkce. Fakjů pane učiteli je německá komedie a nutno zdůraznit, že povedená komedie. Tento film jsem viděl již třikrát a stále mě to baví. Jasný, je to jako Modrý Blesk (zloděj někde něco schová, aby si to jednou vyzvedl a samozřejmě, že je to ukryto na tom nejnečekanějším místě), ale prostě to baví a několikrát jsem se zasmál i nahlas. Elyas M'Barek byl pro mě zcela neznámý, ale je pravda, že jako herec zde obstál. Jeho podání né úplně tradičního učiletele mě opravdu bavilo. Teenageři (hovada, spratci, jak je tituluje sám pan učitel) byly také velmi dobře zvoleni. Myslím, že 4* jsou opravdu zasloužené a určitě se jedná o překvapení roku 2013 resp. 2014. ()

Morholt

V Říši si natočili hollywoodskou studentskou komedii a jakž takž se jim to povedlo. Do žánru sice nepřicházejí s ničím novým a vlastně jen kopírují už stokrát viděné, ale Evropa je v tom cítit, takže to, co by člověk u Amíků poplival, tady dokáže přejít. Povedeným vtípkům a sympatickému obsazení škodí jednak až příliš dlouhá stopáž, díky které je film rozplizlý a gagy ztrácejí na účinnosti a druhak příšerně kýčovitý konec, o kterém sice víte, že přijde, ale beztak vás nasere. Čekal jsem sice větší pecku, ale na těch 60% to je. ()

Grran

Na tento film jsem šel s obavami, co také dobrého od němců čekat.. Ale musím říct že už dlouho jsem se takhle nebavil, opravdu povedená komedie se super dabingem, na které mě jen chyběli místy titulky pro překlad německých textů, takže tomu, kdo německy ani necekne, sem tam uteče nějakej ten joke.. Musím na ten film znova protože některé kousky pasáží přehlušil burácivý smích publika. Co dodat, film opravdu pobaví a třeba, až budete odcházet, tak Vás budou také od smíchu bolet žgraně jako mě... ()

Kamca_

Skvělá německá romantická komedie. Čekala jsem od toho hodně a to jsem taky dostala. Výborné herecké obsazení a super hudba. Teď trochu lituju, že jsem na tenhle film nakonec nešla do kina. To mohl být zajímavý zážitek. 80%. ()

Handle

Když zavřu obě oči, tak teda 3*, ale jak to tu může mít proboha červenou barvu, tak to fakt nechápu. Scénář je blbost a klišé na druhou a ZAS TAK vtipné to taky nebylo. Nevím, čím je to taková pecka a z jakého důvodu se to tady vynáší do nebes, protože filmařsky mi na tom nepřišlo nadprůměrné nic a jako "zábavná cool bomba" to podle mě funguje spíš tak pro kluky a holky od 10 do 15 let. Ale ať tu jen nebuzeruju, tak se na to dá koukat bez problému (překousneme-li absurdnost) a párkrát jsem se přeci jen zasmál. Jen chci říct, že je to naprostý průměr, tak mezi 2 a 3*. ()

ScarPoul

Celkom sranda. Ak sa povie nemecká komédia, nemám ani šajnu čo si mám pod tým predstaviť. A aj napriek tomu, že tu ideme podľa americkej hodnotovej šablóny, je v tom cítiť Nemcov a funguje to. Nepôsobí to ako napodobenina, alebo nejaký trápny odvar. Ústredne duo sú strašný sympoši a celkovo som sa pri filme príjemne bavil. Dobre zvolené piesne aj koncept. Slušné tempo. Kráska Herfurth. Nepodarené zábery jasne ukazujú ako dobre sa tento film musel robiť. Takže ma to príjemne prekvapilo. A aj keď nie som fanúšik nemeckého jazyka( aj keď nemecký akcent zbožňujem), tu som si niektoré vtipy a slová vychutnal. Naozaj dobre spravená blbina. ()

Lacike odpad!

Tak toto mi ani na chvilu nepripadalo vtipne. Co ale absolutne nechapem, ze Troskoví Kamenaci tu su v ciernom a tato sracka, ktora ma vtipy na rovnakej ubohej urovni tu je v cervenom. ()

Genero

No, přiznej Gilmoure93, že doba je sice jiná a blá blá blá, ale srovnání Dagtekinova opusu s Cestou do hlubin študákovy duše pokulhává stejně, jako kdybys stavěl vedle sebe Florenc 13,30 a Nebezpečnou rychlost, protože v obojím lidé cestují autobusem. Na druhou stranu, když se kletý šejk marně vytáčel a veliký padišáh určil jeho osud, muselo to být pro mládež té doby stejně kůl, jako kdyby si dneska během písemky z frániny student Peterka ubalil pod lavicí joint tlustý jako palec a požádal vyučujícího o zápalky. Takže by vlastně stačilo, aby nebožtík Frič malinko přepracoval scénář: dobrotivý profesor Matulka najednou posílá každého už od kabinetu do píče a na krupici vysmažený třiatřicetiletý premiant Mazánek na školním plese už zase blije do květináče a máme tady prvorepublikovou klasiku Vykuřte mi prdel, Herr Marvan jako vyšitou… Fakjů, pane učiteli je přesně takový film, jaký si doba žádá, ale především převrací dějiny na hlavu a stává se historicky první německou vtipnou (!) komedií od doby, kdy se bratři Lumiérové rozhodli, že bude lepší k tomu kinematografu vynaleznout ještě kliku. Velkoryse tedy přehlédnu, že je ten film nejen legrační, ale místy i trapný nebo v lepším případě debilní a bez mrknutí oka ho vypětiknedlíkuju, i když si to objektivně jen těžko zaslouží, protože nejsympatičtější postava vypadá jako příslušník jednoho etnika, které nepracuje a krade slepice. ()

maseer2

cool Elyas M'Barek a moc roztomilá Karoline Herfurth v morálně dosti nekorektní komedii, která je děsivě přitažená za vlasy, ale jakmile to akceptujete, tak je hrozně těžké celé téhle pohádce nepodlehnout.. a když pak povedený finiš (ať už jde o dojemný konec nebo o nepovedené záběry při závěrečných titulcích) definitivně přebije hlušší prostředek filmu, nevidím žádný důvod, proč nedat palec nahoru.. 4* ()