Třída smrti

(studentský film)
  • USA Class of Death
Krátkometrážní / Animovaný / Horor / Mysteriózní / Thriller
Česko, 2013, 7 min

Základní škola Rybnická má novou senzaci! Ve třídě učitelky Zimové každý rok zemře jeden žák. Je to morbidní shoda okolností nebo jsou žáci ve třídě opravdu prokletí? A pokud ano, jsou prokletí nějakou nadpřirozenou mocí nebo jen lidskou krutostí? (oficiální text distributora)

Dudek

Ta grafická poetičnost Limba, a Patrasův depresivní hudební doprovod, podobnému příběhu neskutečně sluší. Věřím, že ještě před pár lety bych nebyl daleko od nadšení, dnes mám již bohužel trochu odstup. Tento znepokojivý kraťas je totiž příjemným překvapením. Není struhující, nicméně zaujme a nabudí divákovu zvědavost a z audiovizuálního hlediska velmi potěší. Skoro jako bych se vrátil do dětských let, k táboráku, kde jsme si vyprávěli vypointované strašidelné příběhy dle skutečných událostí, a příjemně nám z toho naskakovala husí kůže. ()

Radko

Animovaná jednohubka, tematizujúca ponuré tajomstvá skryté za smrťou v školských laviciach. Skon spolužiaka je často prvým a zároveň údesným stretom detskej duše so zánikom a opúšťaním blízkej osoby. Námetov na príbehy, vysvetľujúce naozajstné príčiny takejto udalosti sa nájde v kolektíve triedy vždy dosť. Ak pri tom zapracuje detská fantázia (pri takýchto prípadoch skoro vždy!) o napínavý príbeh je postarané. Keď sa nájde partia, schopná všetky zložky pospájať do tvaru, ktorý nie je trápením, ale sebavedomou kreslenou jazdou, o svižnú hororovú poviedku je postarané tiež! ()

Aluska88

Mimořádné dílo. Originální zpracování a námět, úžasný scénář a přednes Matouše Rumla. Horor, jak se patří a na české poměry dílo zcela nevídané. Děsivé, s hustou atmosférou. Dozvědět se o tomhle Hollywood, tak už chystají filmové zpracování. A myslím, že Třída smrti má rozhodně obrovský potenciál na to, aby byla zfilmována jako celovečerní snímek. ()

Bloody13

První velké překvapení Pionýrů (tím druhým byl "hellraiserovský" Masožravý obraz). Černobílá animace skvěle ladí s temným příběhem a hlas vypravěče jen podtrhuje skoro až depresivnost celého kraťasu. Jsou všechna zdejší úmrtí jen pouhou náhodou? Nemůže stát za tragédiemi "třídy smrti" čisté zlo? Nebo je to všechno jen práce vyšinutého spolužáka? A co na to Jan Tleskač? ()

RedAK

Po všech těch nechutných splaškách, kterých jsem byl na poli českého amatérského filmu svědkem, musím konečně nadšeně zatleskat a zvolat třikrát „dopičijo!“. Konečně nějaký film, který mě po té nepřebrané hromadě autistů zaujal a nadchl hned z první. Myslím, že není co dodávat, veškeré aspekty filmu za mě dokonale popsal uživatel Segrestor a stoprocentně s ním ve všem souhlasím. ()

• Film je adaptací stejnojmenného osmistránkového komiksu Josefa Blažka, který stojí za scénářem komiksu, a Lenky Šimečkové, která se postarala o kresbu. Komiks byl otištěn v roce 2010 v komiksovém magazínu CREW poté, co v něm vyhrál scenáristickou a kreslířskou soutěž. Existuje ještě jedna jeho verze, nakreslená slovenským výtvarníkem Andrejem Wsólem. Josef Blažek se pak podílel i na filmovém scénáři. (choze)
  • Film je součástí antologie českých krátkých hororových filmů "Pionýři hororu", která se jako celek dočkala premiéry v listopadu 2013 na hororovém festivalu Bloody Xmas Fest v Chotěboři. (choze)