Třída smrti (studentský film)

Class of Death

Krátkometrážní / Animovaný / Horor / Mysteriózní / Thriller

Česko, 2013, 7 min

Daniel Patras

Matouš Ruml

Pavel Soukup

Limba už tu někdo zmínil. Právě na tuto bravurní hororovou hopsačku jsem si ihned vzpomněl. Film má ostatně velmi podobnou atmosféru. Mimo jiné i díky skvělé hudbě a vypravěči. Ale bez kvalitního scénáře by té povedené výtvarné stránky filmu bylo škoda. Takhle jde obsah s formou ruku v ruce k výborné pointě.(22.11.2013)

Docela solidně depresivní atmosférický kousek. Pěkně se to rozjelo. byl jsem napjatý jak to dopadne. Když už jsem měl pocit, že to trochu vyzní obsahově do ztracena, tak ten úplný konec a titulek co se objevil před těmi závěrečnými titulky mě docela solidně uzemnil. Mohla to být všechno náhoda? No mohla, ale po pravdě já věřím na věci mezi nebem a zemí a nevěřím na náhody. Alespoň ne na náhody podobného typu. Každopádně do téhle třídy bych teda chodit nechtěl a projekt Pionýři hororu mě začíná velmi zajímat.75%(2.3.2014)

[Pionýři hororu, FOD 2014 předfilm] Temné, sugestivní, znepokojující, české. Atmosférickej animovanej kraťas, kterej mezi ostatními velmi amatérskými nebo zábavně béčkovými pionýry nenachází konkurenci. Třída smrti patří k tomu nejlepšímu, co se dá na poli krátkometrážního hororu vidět. | ► Třída smrti(16.3.2014)

Desiva hudba pekne navodila tu spravnu atmosferu pre tento ponury animak o tajuplnom pribehu skolakov. Hlas opisujuci pribeh o kope zahadnosti vzbudzoval v cloveku strach, co sa im asi stalo. Aj na konci animaku bolo napisane nieco v tom zmysle, ze je to inspirovane skutocnymi udalostami, co je este viac strasidelnejsie. Mna animak potesil, aj ked bol robeny takou kostrbatou grafikou:)(5.4.2014)

Depresivní námět, pochmurná atmosféra celkového zmaru a neodbytný pocit tragického konce, a to vše ve období, které by mělo být pro každého člověka bezstarostným a nejšťastnějším v celém jeho životě - v dětství. Výborně napsaný scénář umocňuje perfektně padnoucí černobílá animace a znepokojivá hudba. A skvěle vypointovaný závěr je prostě jen třešinka na dortu, který je sice upečený k dokonalosti, ale na dětskou oslavu ho raději nenoste, mohli byste ji rozjásaným dětem pokazit.(25.11.2013)

• - Film je součástí antologie českých krátkých hororových filmů "Pionýři hororu", která se jako celek dočkala premiéry v listopadu 2013 na hororovém festivalu Bloody Xmas Fest v Chotěboři. (choze)

• - Jedná se o bakalářskou práci Pavla Soukupa. (MTHRFCKR)

• - Film je adaptací stejnojmenného osmistránkového komiksu Josefa Blažka, který stojí za scénářem komiksu, a Lenky Šimečkové, která se postarala o kresbu. Komiks byl otištěn v roce 2010 v komiksovém magazínu CREW poté, co v něm vyhrál scenáristickou a kreslířskou soutěž. Existuje ještě jedna jeho verze, nakreslená slovenským výtvarníkem Andrejem Wsólem. Josef Blažek se pak podílel i na filmovém scénáři. (choze)