Třída smrti

• USA Class of Death
Celý film
Krátkometrážní / Animovaný / Horor / Mysteriózní / Thriller
Česko, 2013, 7 min

Základní škola Rybnická má novou senzaci! Ve třídě učitelky Zimové každý rok zemře jeden žák. Je to morbidní shoda okolností nebo jsou žáci ve třídě opravdu prokletí? A pokud ano, jsou prokletí nějakou nadpřirozenou mocí nebo jen lidskou krutostí? (oficiální text distributora)

Celý film

MatakCZ

Krátkometrážní studentský snímek Třída Smrti má unikátní a zapamatovatelný art-style, doprovázený znepokojujícími zvukovými efekty a společně s trochu klišovitým, zato funkčním hororovým piánem tvoří velmi atmosférický zážitek. Dále i samotný hlas Matouše Rumla, který svým klidným přednesem vkusně sedí do celkového tragického děje. Jediné menší mínus je pár momentů, které se až trochu moc na sílu snaží vyděsit diváka, v porovnání s momenty, kde se buduje atmosféra, působí trošku slaběji, ale jedná se jenom o menší vadu na kráse. Jako bakalářská práce to funguje skvěle a i díky stopáži pouhých sedm minut, můžu Třídu smrti jedině doporučit. ()

kocourMour

Depresivní námět, pochmurná atmosféra celkového zmaru a neodbytný pocit tragického konce, a to vše ve období, které by mělo být pro každého člověka bezstarostným a nejšťastnějším v celém jeho životě - v dětství. Výborně napsaný scénář umocňuje perfektně padnoucí černobílá animace a znepokojivá hudba. A skvěle vypointovaný závěr je prostě jen třešinka na dortu, který je sice upečený k dokonalosti, ale na dětskou oslavu ho raději nenoste, mohli byste ji rozjásaným dětem pokazit. ()

SOLOM.

Tak první zářez takzvaných „Pionýrů hororu“ mám za sebou a příběh o třídě kde každý rok jeden žák umře, se mi opravdu líbil. Tvůrci dokázali i za tak krátkou dobu vybudovat zajímavou až mrazivou atmosféru, které samozřejmě hodně dopomohl vypravěčův hlas. Rovněž animované zpracování bylo dobře provedené, takže nemám téměř co vytknout. Snad jen to mohlo být ještě o chlup delší. ()

orkadimenza

Vytvořit strašidelný a děsivý animovaný film je i na profesionální úrovní velmi obtížné. Co teprv když řeknu, že se jedná o studentský kraťas? No tak to musí být unikát. Na příběhu Třídy smrti se mi kromě bizarní animace, děsivých obličejů školáků a disharmonických tónů klavíru podporujících skvělou atmosféru líbilo hlavně propojení fámu a skutečné události, kdy prakticky nemáte šanci zjistit, co je blíž pravdě. A to je na tom to tajemné a děsivé. Za mě nejlepší počin z Pionýrů hororu 1, a společně s "Tohle není moje sestra" z Pionýrů hororu 2 jsou to jedny z nejlepších českých studentských filmů, a na hororovém pódiu obzvlášť. ()

martasdas

Neskutečně atmosférický kraťas o sérii úmrtí ve školní třídě. Od začátku až do konce dech beroucí podívaná, depresivní podkreslující hudba, dokonalé komiksové kresby, temná atmosféra...kvalitní vypravěč. Mrazení v zádech ještě umocňuje fakt, že je příběh inspirován skutečnými událostmi. Jeden z nejlepších krátkometrážních filmů, co jsem kdy viděl. Bravo. ()

• Film je adaptací stejnojmenného osmistránkového komiksu Josefa Blažka, který stojí za scénářem komiksu, a Lenky Šimečkové, která se postarala o kresbu. Komiks byl otištěn v roce 2010 v komiksovém magazínu CREW poté, co v něm vyhrál scenáristickou a kreslířskou soutěž. Existuje ještě jedna jeho verze, nakreslená slovenským výtvarníkem Andrejem Wsólem. Josef Blažek se pak podílel i na filmovém scénáři. (choze)
  • Film je součástí antologie českých krátkých hororových filmů "Pionýři hororu", která se jako celek dočkala premiéry v listopadu 2013 na hororovém festivalu Bloody Xmas Fest v Chotěboři. (choze)