Třída smrti (studentský film)

Class of Death

Krátkometrážní / Animovaný / Horor / Mysteriózní / Thriller

Česko, 2013, 7 min

Daniel Patras

Matouš Ruml

Pavel Soukup

po zhlédnutí tohoto hororového animáku mám dobrý pocit, že mladá česká tvorba jen nenapodobuje cizí trendy a přichází i s něčím novým a neotřelým. Těch 7minut uteklo jako voda a bylo plné mrazivého napětí. Dávám silnější 4* a docela mě nalákal na celý projekt - Pionýři hororu. Tento příběh si lze prohlédnout tady: http://vimeo.com/79629026 [ PŘÍBĚH: 2 /// ATMOSFÉRA: 2 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 0 /// ART: 1 /// STYL: 1 /// CASTING: X (3*MAX) ](28.12.2013)

Neskutečně atmosférický kraťas o sérii úmrtí ve školní třídě. Od začátku až do konce dech beroucí podívaná, depresivní podkreslující hudba, dokonalé komiksové kresby, temná atmosféra...kvalitní vypravěč. Mrazení v zádech ještě umocňuje fakt, že je příběh inspirován skutečnými událostmi. Jeden z nejlepších krátkometrážních filmů, co jsem kdy viděl. Bravo.(3.1.2014)

Desiva hudba pekne navodila tu spravnu atmosferu pre tento ponury animak o tajuplnom pribehu skolakov. Hlas opisujuci pribeh o kope zahadnosti vzbudzoval v cloveku strach, co sa im asi stalo. Aj na konci animaku bolo napisane nieco v tom zmysle, ze je to inspirovane skutocnymi udalostami, co je este viac strasidelnejsie. Mna animak potesil, aj ked bol robeny takou kostrbatou grafikou:)(5.4.2014)

Mimořádné dílo. Originální zpracování a námět, úžasný scénář a přednes Matouše Rumla. Horor, jak se patří a na české poměry dílo zcela nevídané. Děsivé, s hustou atmosférou. Dozvědět se o tomhle Hollywood, tak už chystají filmové zpracování. A myslím, že Třída smrti má rozhodně obrovský potenciál na to, aby byla zfilmována jako celovečerní snímek.(17.7.2016)

Docela solidně depresivní atmosférický kousek. Pěkně se to rozjelo. byl jsem napjatý jak to dopadne. Když už jsem měl pocit, že to trochu vyzní obsahově do ztracena, tak ten úplný konec a titulek co se objevil před těmi závěrečnými titulky mě docela solidně uzemnil. Mohla to být všechno náhoda? No mohla, ale po pravdě já věřím na věci mezi nebem a zemí a nevěřím na náhody. Alespoň ne na náhody podobného typu. Každopádně do téhle třídy bych teda chodit nechtěl a projekt Pionýři hororu mě začíná velmi zajímat.75%(2.3.2014)

• - Film je adaptací stejnojmenného osmistránkového komiksu Josefa Blažka, který stojí za scénářem komiksu, a Lenky Šimečkové, která se postarala o kresbu. Komiks byl otištěn v roce 2010 v komiksovém magazínu CREW poté, co v něm vyhrál scenáristickou a kreslířskou soutěž. Existuje ještě jedna jeho verze, nakreslená slovenským výtvarníkem Andrejem Wsólem. Josef Blažek se pak podílel i na filmovém scénáři. (choze)

• - Film je součástí antologie českých krátkých hororových filmů "Pionýři hororu", která se jako celek dočkala premiéry v listopadu 2013 na hororovém festivalu Bloody Xmas Fest v Chotěboři. (choze)

• - Jedná se o bakalářskou práci Pavla Soukupa. (MTHRFCKR)