Radim Kraviec alias Káčko se vyznačuje vysokou inteligencí a talentem pro dokonalý podvod. Kde jiní sahají po zbrani, on využívá lsti a armády právníků i monstrózního kapitálu. Mrknutím oka okrádá stát o miliardy korun. Je si ale dobře vědom hranice, kterou nesmí překročit. Tou hranicí je fyzická eliminace kohokoliv ze svého okolí. Díky kontaktům na politické scéně chystá Kraviec triumfální majstrštyk - ovládnutí ČEPRA, společnosti kontrolující veškeré zásoby pohonných hmot v republice. Když to vyjde, bude to „obchod" století. Káčka nečekaně zradí jeho pravá ruka, Albánec Dardan Cirkel, který spolupracuje s hospodářskou kriminálkou. Nemožné se stává skutečností. Nepolapitelný tunelář Káčko končí ve vazbě, státu jsou zachráněny miliardy korun. Zatím... Protřelý Kraviec se díky šikovným právnickým kličkám dostává velmi rychle na svobodu. Jeho opatrnost a chladně kalkulující mysl nenávratně mizí. Rozjíždí nelítostnou mašinerii pomsty. Káčko překračuje pomyslnou hranici od finančního zločince k nelítostnému řezníkovi... Gangster Ka zkoumá mechanismus organizovaného zločinu, vnáší světlo do šesti miliardového tunelu a snaží se objektivně ukázat zrod skutečného gangstera. (Bioscop)

Stíba

To se tak stane, že člověk z prvního dojmu, který nabyde ani neví jak, nějaký film v hlavě odloží na druhou kolej a když se k němu po letech obklikou náhodou vrátí, je z toho moc příjemné překvapení. To že dokážeme zfilmovat porevoluční mafiánské příběhy ukázal už Příběh kmotra ale Gangster Ka je pro mě ještě o něco dál. Příběhu netřeba příliš přidávat (natolik zajímavé máme novodobé dějiny) a stačí tak "jen" šikovné zrežírování, výborný tahouna v hlavní roli, jakožto i jeho sekundanta a je na světě bravurní, tak zvláštně pohodová gangsterka s dobrou výpravou a lišáckým dějem s mnoha zvraty. Trochu tu tak přitlačím a těch 5* dám, protože se mi to fakt líbilo. ()

phoenixer

Je skoda, ze se tu nenataci vic takovych filmu. Zacatek muze pusobit dost zmatene a rychle. Tempo ale zvolni a vse do sebe hezky zapadne. Na ceskou produkci ma snimek super atmosferu a krome par detailu na me nepusobil lacine, ani zadnym dementnim cliche. Ve vysledku je to docela nedocenenej odraz nasi “soucasny” kinematografie. ()

Inozuka

Co si budeme povídat, ten film funguje hlavně díky obrovskému talentu Hynka Čermáka. Jako bývalý bodyguard má ty namachrovaný pracháče odkoukané do naprostých detailů. Párkrát jsem doslova vyprskl smíchy, při některých jeho hereckých kreacích. Druhým velkým plusem je charismatický Predrag Bjelac, kterému toho jeho Albánce rovněž věříte až vás z toho mrazí. A vcelku dobře se podařilo vystihnout i atmosféru, která vás do děje dostatečně vtáhne a u českého filmu tohoto žánru je nevídaná. Co už je horší je mírně zmatkovitý způsob vyprávění. Použítí vnitřních hlasů jednotlivých protagonistů by bylo vcelku v pohodě, kdyby minimálně dva z nich neměli ten hlas podobný a vy si nebyli jistí, kdo že zrovna to ten příběh vypráví (že se jedná o víc lidí pochopíte v podstatě až když začne nahlas uvažovat zabiják s albánským přízvukem). Krapet nepřehledné se mi zdály i některé finanční operace a transakce, kde vše bylo dost rychle podané a jako divák jsem se v tom trochu ztrácel (ale možná mi to jen pomalu pálí). No a ke konci filmu mě i krapet štvala neustále se dokola opakující stejná hudba. Celkově tedy mezi tři a čtyři, vzhledem k naprosté tuzemské nadprůměrnosti dávám čtyři. PS. Dost mě rozladila upoutávka na druhý díl, promítaná v Cinestaru těsně před projekcí... přijde mi to jako, když dítěti na Štědrý den řeknete, že Ježíšek není. ()

radeckator

První zjištění. Tušit, že se jedná o dvoudílný film, tak na to nejdu. Druhý zjištění. Kdyby se film tolik nedržel toho, že vychází ze skutečné události, tak by mu to jen a jen prospělo, takhle je to jen další z řady Kajínek, Mrázek... člověka to pak nutí ve všech postavách hledat skutečné osoby, příběh je taky známý a jen ho to víc dělá nudným. A třetí a poslední zjištění. Hynek Čermák se natrvalo usadil v mé Top 10 českých herců a jen díky jeho výkonu dostane film ode mě tři hvězdy a ne jen dvě jak jsem prve plánoval dát. Tak či tak na druhý díl už nejdu ani kdyby Oscara Pistoriuse v africké base hrál Johny Deep. ()

fichty91

Solidně vykreslená smutná realita zákulisí nejvyšších pater naší společnosti... po dlouhý době českej film, kterej si udržel moji pozornost, i když několik scén bylo spíš směšných tím, jak byly zahráný strašně uměle.. ale hlavní postava "Káčka" byla výborná, nechybělo několik povedených hlášek a celkově jsem byl spokojenej. Těšim se na Afričana ()

deLaFere

Není úplně snadné snímek okomentovat, protože je do určité míry rozporuplný. Asi nejvíc mi vadí přílišná korektnost scénáře i když je to pochopitelné vzhledem k riziku potenciálních žalob. Postav je velmi málo a to především z politického prostředí, kdy se tvůrci nebáli jen mrtvého Stanislava Grosse. Filmu to výrazně ubírá na autenticitě, na druhou stranu zaplaťpánbu aspoň za tohle, protože naše společnost potřebuje zobrazení těchto kontroverzních událostí jako sůl. Nelze Gangstera nesrovnávat s Příběhem kmotra, ktrý je velmi podobný a zde na celé čáře vítězí Ondřej Vetchý, to je druhá věc, která se mi moc nelíbila a to byly výkony herců, kteří mi občas připadali jako kompars. Jako pozitivní vnímám některé informace, které jsem nevěděl, ale přesto mi chybí větší odvaha tvůrců. Takže slušné tři hvězdy. ()

netWoor

Už u Příběhu kmotra (což je v podstatě téměř totéž jen s jinou postavou) jsem měl problém, že film se snaží obsáhnout delší etapu života a to vždy vede k tomu, že postavy se rychle střídají (a brzy není jasné kdo je vlastně kdo) a scény jsou ... takové chuďoučké. Rejža si pochopitelně musí ke spojení těch rádoby nahodilých scén vypomáhat nějakým tím vypravěčem, byť tady nás trochu mate, že je střídá. Film jako takový špatný není, ale u srdce mě nevzal, není tam jediná scéna, hodná zapamatování. Kmotr mě asi bavil víc (kupodivu už si ani moc nepamatuju, o čem to bylo), ale ty stejné čtyři hvězdy, na které nemá ani jeden film, dám teda taky ... ()

Shaleman

Konečně český film ze světa vysokého zločinu, který není posměchem tradicím žánru, jako například nedodělaný a až hanebně odfláknutý Příběh kmotra. Přeci jen v těchto končinách nemají češi tradici, takže občas film budí košatě, příliš strojeně a na některých scénách by chtělo zapracovat hlouběji, ale i tak pálím za čtyři, protože takovou spokojenost jsem u českého filmu, co se topí v trýzni a neschopnosti béčkových seriálů, nečekal. Snad nám to druhý díl nezkazí, protože bylo fajn koukat na to, že jsou všichni hajzli co zaslouží shnít v base o chlebu a kalné vodě a nejsou všichni gangsteři takový romantici, jak nám kolikrát ukázal Hollywood. Na každou svini se voda vaří, tak snad se konečně uvaří i na Krejčíře. ()

bakeero

Řemeslně na evropské úrovni. Bohužel scénář a rytmus vyprávění je tak zběsilý, že budete jen horko těžko pobírat všechny nitky, které se před kamerou proplétají. Ale tentokrát lehce nadhodnotím a dám 4*. ()

bearmeedek

Příjemné překvapení. Místo klasického akčního filmu spíše podsunuto jako hraná rekonstrukce mediálně známých událostí. U podobných filmů nebude nikdy nikdo z diváků vědět, co všechno je na základě těch pravých, skutečných událostí, ale jak bylo řečeno závěrem, na každé aféře je minimálně deset deka pravdy. A další věcí je, že u zahraničních filmů natočených "na motivy ...", tu pravděpodobnost až tak nikdo neřeší. Plusem filmu byl Jan Pachl, který nám již dříve předložil Cirkus Bukowsky, a to je lahůdka české krimi, která snese srovnání se zahraničím. Takže Gangster Ka slušně zpracovaný, Hynek Čermák dost dobrý. ()

CharlotteHo

Na český film to nebylo špatné, ale z hlediska kamery to nebyla žádná bomba, ale člověk nemůže srovnávat naší kinematografii se zahraniční. Vidím to tak, že si film spíše hraje na světovou gangsterku, ale úroveň výkonů herců tomu neodpovídá... ()

lakart

Dle mého názoru velmi zdařilá kriminálka dle skutečných událostí. Film se nebojí zobrazit všechny špinavosti související s českou legendou podsvětí. Film je dobře zvládnutý, není trapný, má dobré tempo, jenom mě občas přišel trochu uspěchaný a nepřehledný. Je to stejný problém jako u Příběhu Kmotra. Myslím, že by delší časová stopáž filmům jenom prospěla. Celkově jsem spokojený a mile překvapený. 80% ()

E lan

Výborný film, kterému velkou část kvality dodává jak zdařilé (překvapivě) herecké obsazení a skutečná předloha příběhu. Navíc velmi důvěryhodně a napínavě sepsaná. Vynikající český film, už se teším na Afričana... ()

Oonika

Celé je to sice takové rozházené, neuspořádané, ale stejně mě to bavilo. Hynek Čermák je prostě skvělý herec, takže zachraňuje celý film. Zajímavý náhled do českého podsvětí.... ()

Likan7

Na české poměry solidní převyprávění jedný zmedializovaný kauzy. I když jsem se v tom trochu ztrácel, Hynek Čermák je jako Radovan Krejčí výborný. Zbytek je bohužel šeď a průměr, rozhodně to nepovažuji za nějaké veledílo. ()

Ceberus

Stejně jako jiní komentující mám za to, že lidé, kteří netuší nic o kauze, která tento film inspirovala, tak budou v začátcích filmu mírně zmatení vysokou kadencí podávaných informací. A zatímco Kajínek imitoval styl natáčení akčního Tonyho Scotta, Gangster Ka svým vypravěčským stylem mírně připomínal spíše šmrnc Guye Ritchieho, čili také jsem cítil pokus posunout laťku na mezinárodní úroveň. ()

14. ročník Duhové kuličky ocenil Gangster Ku

14. ročník Duhové kuličky ocenil Gangster Ku