Věčně mladá

Eternelle Adaline

Navždy mladá

Fantasy / Romantický / Drama

USA / Kanada, 2015, 112 min

Roky, milenci a sklenky vína - tři věci, které by se nikdy neměly počítat. Po dlouhé době romantická záležitost, která splnila má vysoká očekávání. O Blake Lively značně pochybuji, vždycky jsem byla toho názoru, že je to herečka dvou výrazů, která umí maximálně svůdně zavlnit boky. Na jejím místě si v tomto počinu umím představit milion lepších hereček, ale musím říct, že k mému překvapení to sehrála dobře. Ne znamenitě, ne nadprůměrně, ale dobře. Její postava byla pohotová a opravdu působila jako stará nesmrtelná duše. Vyzdvihnout každopádně musím především dojemný příběh a Daaria... tedy, Huismana. Tomu bych klidně věnovala celou svou (ne)smrtelnou existenci. Žádná hluchá místa, únosná dávka klišé a velice příjemný děj. Kromě toho se mi líbilo pár originálních randících nápadů ("vezmu tě na místo, na kterém jsi ještě nebyla" a darování "květin" - tedy tří knih, které mají v názvu květiny). Tak to má vypadat!(21.6.2015)

Kdybych býval teď o víkendu chytil v Jizeře kouzelnou rybku, padlo by první přání na to, aby byla Blake moje věčně mladá a druhým přáním bych zařídil, aby to nevadilo dalším. Trojku bych pak prodal a koupil za to Blake letenku. Nemůžu psát nic o filmu, protože pokaždé, když se usmála a já se jí podíval do očí zapomněl jsem, že sedím v kině a přede mnou je jenom plátno. Sice se časem budu muset smířit s tím, že spíš někdy sbalím to plátno než Blake, teda pokud nechytím kouzelnou rybku číslo dvě ovšem. Zážitek mi ale zůstane napořád, a to nejen z pohledu na Adaline, ale i díky vkusné romantice, vyvedenému humoru a - světe div se - dobrému Fordovi, přičemž nemám na mysli auto.(10.8.2015)

Film nepřinesl nic nového, všechno už jsem viděli jinde, konec je přesně takový jaký víte že bude. Přesto je to příjemný snímek svého žánru a svého diváka si jistě najde. Dobré herecké výkony taky dost pomáhají dělat snímek snesitelnějším. Sečteno podtrženo - bylo to fajn, ale znovu to už asi nikdy vidět nepotřebuji.(7.8.2015)

Aj keď sa mi nepodarilo pozrieť si celý film, dominantným pocitom z neho bolo, že sa ten námet dal stvárniť inak a lepšie. Možno nabudúce a možno niekto iný. Veď nemusí sa iba kĺzať po povrchu. Aj keď sa mi po troch týždňoch podarilo vidieť celý film, môj názor naň som nemusel revidovať. Je dobré prijať hru tvorcov filmu a nemudrovať nad tým čo je a čo nie je možné. Skôr sa zamyslieť na scestným úsilím vedcov snažiacich sa za každú cenu predlžovať život za jeho prirodzené limity.(6.11.2016)

Věčně mladý příběh, sladký jak cukrkandlový palec se špetkou hořkosti, mě silně překvapil. Lehce jsem se obával scénáristických kliček, ale musím říct, že balón se vítězoslavně doplazil až za brankovou čáru a já mohl po skončení přenosu zvolat "Góóól!". Nenásilná story, která se mi jen lehce vnucuje a já díky tomu touživě přemítám o dějové následnosti, která se se závěrem shoduje. Ač konec není překvapivý i přesto jsem za něj rád a na tvůrce se vůbec nezlobím. Harrison Ford byl ve své roli jako vždy geniální a stal se na tomto přeslazeném dortu pro mě velkou třešničkou, která film nejen zdobí, ale i výtečně chutná.(29.7.2015)

• - Hoci sa filmu odohráva v kalifornskom San Franciscu, filmári pracovali výlučne v kanadskej provincii Britská Kolumbia. (MikaelSVK)

• - Natalie Portman odmietla hrať hlavnú postavu Adaline (Blake Lively). Takisto aj Katherine Heigl, ktorá chcela stráviť viac voľného času so svojou rodinou. (Hudakfilms)

• - Blake Lively si musela pre každé zobrazené desaťročie osvojiť odlišný spôsob vyjadrovania – v tom jej pomohla uznávaná hollywoodska trénerka dialektov, Elizabeth Himelstein, ktorá pracovala aj s Nicole Kidman pri filme Návrat do Cold Mountain (2003). (Zdroj: Eurotelevízia) (krasomama)