Věčně mladá

Navždy mladá

• Austrálie

Fantasy / Romantický / Drama

USA / Kanada, 2015, 112 min

Věčně mladá má už od začátku takový zvláštní nadpřirozený nádech, kterým se může pyšnit například Forrest Gump nebo Podivuhodný příběh Benjamina Buttona. I proto se na něj po celou tu dobu hrozně hezky kouká a v podstatě se mu nedá ani nic zásadního vytknout. Jediné malinké mínus mi maximálně přišlo v tom, že jak film přichází se zajímavým filmovým nápadem, tak zpracování je naprosto klasické, aby nikoho neurazilo. Každopádně klasicky kvalitní v rámci takovýchto filmů, kterých není moc, ale každý další udělá velkou radost. A krom toho mě hodně překvapila Blake Lively, která svojí roli, na které stál celý tento film, zvládla naprosto perfektně.(28.7.2015)

Asi bych dala alespoň o hvězdu méně - jako objektivní hodnocení, ale film mě i přes některé vady nadchl a moc se mi líbil. Originální námět, nádherné vizuální zpracování a výborní herci. Krásná a elegantní Blake svou roli ztvárnila výborně a postava Harrisona Forda se mi líbila nejvíce a dojala mě. Plusem je krásná hudba. https://www.youtube.com/watch?v=zV4ejdKMPJA(14.10.2015)

Věčně mladá je snímek, který mě na začátku zaujal, ovšem poté přišla pasáž, jež otupila moji pozornost a zaujetí ze sledování mizelo, avšak po nástupu Harrisona Forda na scénu, jsem již neodtrhl zrak od obrazovky a můj dojem z filmu se rapidně zvyšoval. Místy mi Kriegerův počin připomínal kultovního Benjamina Buttona či Pozemšťana. Skrze závěrečnou půlhodinku přemýšlím i o páté hvězdičce.(3.8.2015)

Kdybych býval teď o víkendu chytil v Jizeře kouzelnou rybku, padlo by první přání na to, aby byla Blake moje věčně mladá a druhým přáním bych zařídil, aby to nevadilo dalším. Trojku bych pak prodal a koupil za to Blake letenku. Nemůžu psát nic o filmu, protože pokaždé, když se usmála a já se jí podíval do očí zapomněl jsem, že sedím v kině a přede mnou je jenom plátno. Sice se časem budu muset smířit s tím, že spíš někdy sbalím to plátno než Blake, teda pokud nechytím kouzelnou rybku číslo dvě ovšem. Zážitek mi ale zůstane napořád, a to nejen z pohledu na Adaline, ale i díky vkusné romantice, vyvedenému humoru a - světe div se - dobrému Fordovi, přičemž nemám na mysli auto.(10.8.2015)

Pekné to bolo. Vizuálne nádherné, veľmi dobre zrežírované ale bohužiaľ takto parádny námet si zaslúžil viac než telenovelovú kostru. Filmu síce chvíľu trvá pokiaľ sa úplne nakopne, pretože Blake Lively nedokáže svoju postavu predať na 100% ale s príchodom Harrisona Forda na scénu sa to omnoho zlepší. V drujej polovici je to už tá silná osudová romanca, ktorá dokáže dojať a potešiť aj napriek tomu, že trailery opäť raz vykecali príliš. Výborná žánrovka, ktorá síce nedosahuje peckovosti Notebooku alebo Legendy o vášni ale nejaké blbé P.S. I love you alebo Dear John strčí v pohode do vrecka. Stále však zamrzí, že takto skvelý nápad bol spracovaný ako klasická romantika s jasne danou cieľovkou a nemá vyššie ambície ( skôr než k Benjaminovi Buttonovi to má bližšie ku Time Traveller´s Wife). Veľmi silných 7/10(2.8.2015)

• - Snímek měl původně natočit Gabriele Muccino, později byla oslovena španělská režisérka Isabel Coixetová, aby se konečné vedení filmu ujal režisér Lee Toland Krieger. (Stoka)

• - Na návštěvě u Ellisových rodičů hrají deskovou hru. Poté, později večer, Elis (Michiel Huisman) s někým telefonuje a přijde k němu Jenny (Blake Lively). Zezadu ho obejme a vezme mu skleničku s pitím. Pak s ní odejde, ale v následném záběru má Elis skleničku opět vedle sebe na stole. (JessiBrikker)

• - Jedná se o druhý film Ellen Burstyn, kdy hraje roli, jejíž rodiče zůstávají fyzicky stejní, zatímco ona stárne. První byl Interstellar (2014). (jajush)