Věčně mladá

Eternelle Adaline

Navždy mladá

Fantasy / Romantický / Drama

USA / Kanada, 2015, 112 min

Zpočátku přímo vynikající romantika. On jí nadbíhá, ona ho nechce....znáte to. Jenže potom ji sbalí a co dál? Harrison Ford svou vysokou hereckou univerzitou vytrhne trn tvůrcům na chvilku z paty, jenže ani on nedokáže film zachránit od předvidatelné druhé půlky. Škoda, režisér talent rozhodně má a Blake Lively nechala zapomenout na strašák jménem Green Lantern. 65%(25.9.2015)

Zase často pálím pět hvězd, jenže když já koukám na taaak dobré filmy! :) zrovna Age of Adaline je naprostý skvost a to jsem filmu zprvu vůbec nevěřil a doslechl se o něm hlavně kvůli dvojníkovi Harrisona Forda. Přitom hlavní Blake Lively je boží (díky bohu za neobsazení Heigl), skvěle podporuje kouzelný příběh a naprosto do něj sedí ať už jí vidíme v jakékoliv historické éře. A pak je tu právě legendární Ford, který po dlouhé době nepůsobí ani trochu znuděně a procítěně se ujmul zhrzené role, které dodal potřebnou hloubku a na to navazující emoce. A v neposlední řadě ten skvělý casting jeho mladšího já..ne že bych ho hned obsadil do Star Wars, ale zde svůj prostor zaujímá dokonale. Celkově velice milé překvapení a rozhodně si film za nějakou dobu pustím znovu..10/10(24.1.2016)

"I´m...nothing more then a blip in time for you..." "But you never will just be a blip in time. Not for me..." Aj keď táto replika nepatrí k tomuto filmu hneď od začiatku mi znela hlavou. Asi preto, že mi film pripomenul jeden z mojich najobľúbenejších seriálov, ktorý okrem iného rieši aj otázku nesmrteľnosti hlavného hrdinu. Samotný námet nebol teda pre mňa žiadnou novinkou a priznám sa mám rada filmy pohrávajúce sa práve s touto témou. Tento to zvláda celkom slušne a myslím, že nebude ľutovať nikto kto si to pozerie. Avšak ja som asi až príliš ovplyvnená a rozmaznaná Jackom a Torchwoodom, aby toto nebol pre mňa len priemerný romantický film so zaujímavým námetom, ktorý síce určite neurazí, ale u mňa sa ani nestane filmom, z ktorého by som si aj po rokoch pamätala repliky hlavného hrdinu/ky.(3.8.2015)

• Coleator

Tak i když se od filmu, který má mezi žánry i položku Romantický, zrovna neočekává scénáristická bomba, tohle bylo vážně špatný... Možná, že někomu ta průhlednost nevadí, ale tady nebyl ani jeden překvapivý zvrat (z čehož vyplývá i nulové napětí - u dramatu docela problém)... Úvodní, neoriginalní, nápad pěkný, ale to provedení vážně děs... 50%(27.1.2016)

Blake Lively je uhrančivá herečka, která díky svému přirozenému šarmu obstojně táhne minimálně první polovinu filmu. Nicméně příběh se odvíjí v natolik očekávaných kolejích a především tak i končí, že si nezbývá než zhrzeně odplivnout a filmu napálit dost průměrné hodnocení. A je to opravdu škoda, protože Blake Lively stojí rozhodně za víc hvězd. 5/10(15.7.2016)

• - Hoci sa filmu odohráva v kalifornskom San Franciscu, filmári pracovali výlučne v kanadskej provincii Britská Kolumbia. (MikaelSVK)

• - Jedná se o druhý film Ellen Burstyn, kdy hraje roli, jejíž rodiče zůstávají fyzicky stejní, zatímco ona stárne. První byl Interstellar (2014). (jajush)

• - Blake Lively si musela pre každé zobrazené desaťročie osvojiť odlišný spôsob vyjadrovania – v tom jej pomohla uznávaná hollywoodska trénerka dialektov, Elizabeth Himelstein, ktorá pracovala aj s Nicole Kidman pri filme Návrat do Cold Mountain (2003). (Zdroj: Eurotelevízia) (krasomama)