Věčně mladá

Navždy mladá

• Austrálie

Fantasy / Romantický / Drama

USA / Kanada, 2015, 112 min

To by byla tak nádherná romantická sladká podívaná i s poměrně nevídanou zápletkou, nebýt toho, že hlavního hrdinu obsadí se skvělou, leč bezdomoveckou vizáží Michiel Huisman, který si charisma pro jistotu vždy zapomene doma. Nepříliš vědecké vysvětlení změny fungování genů mi taky trochu rvalo uši.(16.9.2015)

Vzhledem k tomu, že je to romantický film, asi je špatně, že jsem hlavnímu páru nepřála, aby spolu zůstali. Trochu pochybuji, že Ellis začal Adaline respektovat soudě podle toho, jak se k ní od začátku choval – pronásledoval ji, ignoroval její odmítání, přesvědčoval ji, aby se s ním sešla, zjistil si, kde pracuje i kde bydlí. Navíc mi jejich vztah přišel poněkud incestní. Kdyby byl jejich vztah ztvárněn jinak, možná bych film ocenila mnohem více, protože jinak byl originální a poutavě zpracován.(11.8.2015)

Na oko príjemná žánrovka, divácky atraktívne natočená. Akýmsi spestrením je tu postava rozprávača, postavy, ktorá akoby celý dej "kočírovala". Nedá sa tu uprieť výborný námet, proces starnutia alebo mladnutia vo filme je atraktívna téma, ktorá vždy dokáže pritiahnuť širokú divácku základňu. Naposledy čo si tak spomínam to bol Podivný prípad Benjamina Buttona, mimochodom výborný film. Aj v tomto prípade sa autori s námetom popasovali celkom slušne, len s tým rozdielom, že tu sa nemladne, ale človek ostáva "primrznutý" na určitej vekovej hranici (29 rokov). Podarilo sa tu vypichnúť niekoľko problémov a starostí súvisiacich s týmto fenoménom a výborne ich rozpracovať. Páčila sa mi aj z toho vyplývajúca psychológia hlavnej postavy. Samozrejme odhliadnuc od úvodného pozliepaného pseudovedného zlepenca ohľadom vysvetlenia, prečo hlavná hrdinka prestala starnúť. Škoda toho záveru, tu sa mi žiadalo niečo dramatickejšie a nekompromisnejšie, cukríkový koniec toho veľa z môjho pohľadu pokazil. 70/100(18.8.2015)

Elegantní, leč nudná vyprávěnka o ženě, která neměla nikdy dostat řidičák, protože její havárky měly vždy fatální následky. Je to film, který se vypaří z paměti velmi rychle. Jediné, co mi utkvělo, byl dobře vybraný představitel mladého Harrisona Forda. Ten chlapec je mu nejenom podobný, ale má i jeho šmrnc.(3.3.2016)

Zase často pálím pět hvězd, jenže když já koukám na taaak dobré filmy! :) zrovna Age of Adaline je naprostý skvost a to jsem filmu zprvu vůbec nevěřil a doslechl se o něm hlavně kvůli dvojníkovi Harrisona Forda. Přitom hlavní Blake Lively je boží (díky bohu za neobsazení Heigl), skvěle podporuje kouzelný příběh a naprosto do něj sedí ať už jí vidíme v jakékoliv historické éře. A pak je tu právě legendární Ford, který po dlouhé době nepůsobí ani trochu znuděně a procítěně se ujmul zhrzené role, které dodal potřebnou hloubku a na to navazující emoce. A v neposlední řadě ten skvělý casting jeho mladšího já..ne že bych ho hned obsadil do Star Wars, ale zde svůj prostor zaujímá dokonale. Celkově velice milé překvapení a rozhodně si film za nějakou dobu pustím znovu..10/10(24.1.2016)

• - Anthony Ingruber získal svou roli také díky videu na YouTube, kde dokonale imituje Hana Sola z Hvězdných válek, která je asi nejslavnější postavou Harrisona Forda. Režiséra zaujalo video natolik, že se zalobboval u produkce za jeho obsazení do role mladého Williama. (pusheen)

• - Anthony Ingruber získal roli mladého Williama díky velké fyzické podobě s mladým Harrisonem Fordem. (jajush)

• - William (Harrison Ford) vlastní Jeep Grand Cherokee Laredo, model, který se vyráběl od roku 2004. Když si Ellis (Michiel Huisman) vezme jeho auto, aby se vydal za Adaline (Blake Lively), je vidět, že je to ten samý model. Ale chvíli na to, v nočních scénách, je evidentní, že řídí novější model, facelift vyráběný od roku 2014, který vypadá úplne jinak. (Frki16)