Věčně mladá

• Austrálie

Fantasy / Romantický / Drama

USA / Kanada, 2015, 112 min

• LoLaa

Opravdu veliké zklamání, mám pocit, že jsem snad viděla úplně jiný film, než všichni ostatní hodnotící. Skvělý nápad bohužel nebyl vůbec využit a děj byl pro mě průhledný jako igelit. Navíc tolik náhod působilo až příliš neuvěřitelně a uměle. Blake Lively nemám ráda už z GG, teď si svou reputaci u mě ještě zhoršila. Uvítala bych spíše původně zvažovanou Katherine Heigl nebo Natalii Portman (tu obzvlášť), věřím, že obě by se na tuto roli hodily mnohem více. Herecké obsazení trochu vylepšil Harrison Ford, Ellen Burstyn a Michiel Huisman.(2.6.2015)

Vzhledem k tomu, že je to romantický film, asi je špatně, že jsem hlavnímu páru nepřála, aby spolu zůstali. Trochu pochybuji, že Ellis začal Adaline respektovat soudě podle toho, jak se k ní od začátku choval – pronásledoval ji, ignoroval její odmítání, přesvědčoval ji, aby se s ním sešla, zjistil si, kde pracuje i kde bydlí. Navíc mi jejich vztah přišel poněkud incestní. Kdyby byl jejich vztah ztvárněn jinak, možná bych film ocenila mnohem více, protože jinak byl originální a poutavě zpracován.(11.8.2015)

Tenhle film je jak dar z čistých nebes. Už dlouho jsem neviděl tak krásně a citlivě natočené romantické drama. Opravdu hluboce smekám. Blake Lively je naprosto lovely (zahrála to fantasticky), ostatní herci neskutečně sympatičtí včetně Forda a k tomu velmi civilní scénář, škoda jen toho závěru. Přál jsem si jiný konec, ale pravdou zůstává to, že už dlouho jsem se nevcítil do romantického filmu tak intenzivně jako v tomto případě.(18.6.2015)

Je to vlastně vykradený The Man from Earth, jen namísto filosofie na téma věčného života přichází tento film s romantikou. A to romantikou poměrně vkusnou, i když občas trochu studenou a akademickou. Myslím, že by podobným příběhům prospělo nechat postavy sáhnout si víc na dno a tím pádem moci více přemýšlet o svých citech, o ztrátách, o tom, co je pro ně důležité a čeho se dokážou vzdát nebo čeho se naopak vzdát nechtějí.(28.12.2016)

Roky, milenci a sklenky vína - tři věci, které by se nikdy neměly počítat. Po dlouhé době romantická záležitost, která splnila má vysoká očekávání. O Blake Lively značně pochybuji, vždycky jsem byla toho názoru, že je to herečka dvou výrazů, která umí maximálně svůdně zavlnit boky. Na jejím místě si v tomto počinu umím představit milion lepších hereček, ale musím říct, že k mému překvapení to sehrála dobře. Ne znamenitě, ne nadprůměrně, ale dobře. Její postava byla pohotová a opravdu působila jako stará nesmrtelná duše. Vyzdvihnout každopádně musím především dojemný příběh a Daaria... tedy, Huismana. Tomu bych klidně věnovala celou svou (ne)smrtelnou existenci. Žádná hluchá místa, únosná dávka klišé a velice příjemný děj. Kromě toho se mi líbilo pár originálních randících nápadů ("vezmu tě na místo, na kterém jsi ještě nebyla" a darování "květin" - tedy tří knih, které mají v názvu květiny). Tak to má vypadat!(21.6.2015)

• - Anthony Ingruber získal svou roli také díky videu na YouTube, kde dokonale imituje Hana Sola z Hvězdných válek, která je asi nejslavnější postavou Harrisona Forda. Režiséra zaujalo video natolik, že se zalobboval u produkce za jeho obsazení do role mladého Williama. (pusheen)

• - Hoci sa filmu odohráva v kalifornskom San Franciscu, filmári pracovali výlučne v kanadskej provincii Britská Kolumbia. (MikaelSVK)

• - Anthony Ingruber získal roli mladého Williama díky velké fyzické podobě s mladým Harrisonem Fordem. (jajush)