• SNCIS

Obsahuje spoilery: "Bude do toho zapletená celá rodina, když to skončí špatně." - "Špatně... Jako že... se stanu jídlem?" Upíři kteří na slunci neshoří, ale pouze jim svítí kůže... Neuvěřitelný, že to má tolik pokračování. Robert Pattinson a Kristen Stewart a jejich budování vztahu Upír/Člověk. Ve chvíli kdy se tam vyřítilo auto jsem myslel, že to dokonce bude dobrý. Potom co jsem viděl to létání mi bylo jasné, že je to pohádka pro puberťačky. Záběry na zrychlený pohyby mi přivozovaly záchvaty smíchu. Tenhle film mi strašně zhnusil Roberta Pattinsona, že vypínám televizi hned, jak ho někde v něčem vidím. Kristen Stewart a její povzdechy, kývání a dívání se kamsi dolů na svoje otřesné boty, mě nepřinutí dát ani 1*. "Jamesi, nehraj si s jídlem!" Opravdu nudný a nezáživný film. - odpad!(8.12.2019)

• Djkoma

Romance s netradičními upíry? Kdyby Stmívání nemělo knižní předlohu pravděpodobně by zapadlo v podprůměru a v kinech by o něj nikdo nestál. Skutečnost je jinde a tento "malý velký" hit pro všechny milovníky romantiky a neustálého dokazování lásky (ve smyslu já tě nevysaju, i když to moc moc chci...). Upíři jsou na můj vkus až moc zlidštěli a přišli o svou tajemnost a noční sílu. Pro někoho to samozřejmě může působit naopak, ale bez čtení knihy mě to z velké části nechává dosti klidný a neustále opakování kdo koho miluje a jak moc a jak mu to dokazuje v neustálém patetickém opakování po většinu filmu mě osobně moc nevzalo. Některé nápady a "snaha propojit upíry s reálným světem" jsou příjemné a třeba závěrečná bitka konečně představuje souboj, na kterých dlouho čekám (konečně se prohazuje zdmi, podlahou...i když to není tak velkolepé jak to zní:)). Celkově je Stmívání upírskou romancí, která není tolik o upírech jako o dvou zamilovaných lidech, kteří se pro druhého dokáží obětovat. Kdyby byl film kratší a postavy své pocity neopakovaly stále dokola, možná by tam spadla i další hvězdička.(19.4.2009)

• Djoker

Něco tak hloupého ani nemůžu spláchnout do odpadu. Smál jsem skoro celou dobu. Jelikož to není komedie, tak přesně nevím, kde se stala chyba. Z knihy je na větvi půlka planety, ale jako nečtenáři se mi nechce věřit, že se jí film vážně držel. Místy mi vyprávění přišlo hrozně chaotické, ale jakmile někdo z mladých otevřel pusu, válel jsem se smíchy. Někdy k tomu stačil jen jejich mimózní pohled. Jako komedie to má náběh na pět hvězd, ale jak koukám na žánrové zařazení, tak budu muset s hodnocením trošku níž. Největším plusem je jednoznačně Kristen Stewart, tak přirozeně hezkou holku jsem ve filmu dlouho neviděl.(27.7.2011)

• Gilmour93

Kdyby se člověk před nějakými osmdesáti lety dozvěděl, že chce Bellu ojet upír, spráskl by ruce se slovy: „Chudák Lugosi!“, ale v 21.století plném přezrálých patizonů už jsou karty rozdány zcela jinak… Vampýrská verze pilotu k Beverly Hills 90210 názorně předvedla, že každé zboží má svého kupce. Nechtěná směšnost, útrpné dialogy a spousta momentů (třeba baseball) u kterých mě napadlo, že některé pasáže musel psát za paní Majerovou jezevčík Pajda, ale jakožto jedinec na hony vzdálený cílové skupině ať už pohlavním orgánem či naturelem (nepochopená, vnitřně rozervaná mládež, pijící krev tak maximálně rodičům) jsem se rozhodl nezacházet do dalších podrobností a držíc se striktně rčení: „Kam nechodí slunce, tam chodí Edward. Kam chodí Edward, tam nebudu chodit já.“ volám omotán česnekem z bazénu svěcené vody: „Sbohem, Twilighte!“ To bude žalob ze stran solárií, když teď metrosexuální norma nutně nevyžaduje bronzové opálení..(21.11.2011)

Cudujem sa vsetkym pseudokomentatorom, ze davaju take nizke hodnotenie. Co ste cakali? Masterpiece? Snad zartujete :) Ste mohli vediet, do coho idete. Pribeh je sam o sebe velmi carovny... Pohltila ma charizma hlavnych aj vedlajsich predstavitelov, krasna priroda, vyborna atmosfera. Ano, dej je nelogicky, absurdny, predvidatelny. Ale tak uzasne podmanivy :) Zabite ma, ale mne sa to veeelmi pacilo. tesim sa na dvojku :)(5.3.2009)

• - Ve scéně, kdy se Bella (Kristen Stewart) probouzí v nemocnici, jí matka říká, že Edward (Robert Pattinson) spí. Můžeme si však všimnout, že skoro v každém záběru má hlavu v docela odlišné poloze. (A7X92)

• - V jedné ze scén, kdy je Edward (Robert Pattinson) a Bella (Kristen Stewart) v lese, má Bella (Kristen Stewart) červený školní batoh. V jednom z dalších záběrů ji však batoh zmizí. (Stirek45)

• - Ve scéně, kdy je Bella (Kristen Stewart) v restauraci s otcem (Billy Burke), má na stale sklenici s vodou. Poté, co odejde Waylon (Ned Bellamy), však sklenice zmizí. (Stirek45)