Stmívání

• Austrálie

Dobrodružný / Drama / Fantasy / Romantický

USA, 2008, 117 min

• CheGuevara

Což o to, jde to velice dobře na ruku náctileté generaci, ale s dobrým filmem to moc společného nemá. Nic proti tvářičce Pattinsona, ale kdyby nebyl stejně tak prkenný jako jeho jméno bylo by vše v tom nejlepším pořádku. Zato Kristen Stewart hraje jako o život. Ta holka má talent. V žádném případě však nemohu říci, že by mě to uráželo, ba některé scény jsem si řádně užíval (přiznání v lese). Jenže tvůrci drtivou většinu filmu příliš tlačí na pilu. Vše pěkně po lopatě a na desetkrát okomentováno. Banální scény jsou příliš afektované a veškerá témata, o kterých film vypráví, tvůrci pořádně přepálili. Jako pilot seriálu velice obstojné či dokonce nadějné, ale jako samostatný film to funguje stejně jako skutečnost, že upíři jsou zapálení fanoušci baseballu.(25.2.2009)

• Le_Chuck

Mokrý sen nejednej pubertiačky, ktorá každý večer pri otvorenom okne sníva, že je do izbičky priletí emo-rebel-model-upír v sáčku, s kilom dermacolu na xichte a dvoma kilami gelu na hlave. A budú spolu trtkať naveky štasne. Ale, že podobná blbosť može skvelo fungovať dokázali švédi. Twilight je oproti tomu heavy shit. 30%(21.3.2009)

• hellstruck

Film je samo o sobě béčko a postavy psychikou dost nepromyšlené-Edward je tak zoufale sebelítostivý a "nesobecký" a Bella zase šíleně otravná nula (které nevadí,že je její milý upír,ale trápí ji skutečnost,že je oproti němu hrooozně stará),umí akorát vzdychat nad jeho krásou nebo se zhroutit do zombie stavu,když ji Eda odpustí .A nezapomeňme vlkodlaka,který pobíhá v celém filmu polonahý (myslím,že už mluvím o 2.díle,ale vyjadřuju se celkově k sáze), aniž by k tomu měl důvod. Obdivuji jedince,kteří vydrží koukat na Bellu - svými gesty mi občas připadá jako mírně retardovaná,já to tedy nezvládám. Ale co,pořád je to lepší než dvojka,takže po delší době zvyšuju na jednu*.(3.3.2011)

Divte se s otevřenýma pusama, ale pro mě letos největší zážitek v kině. Byla jsem sice téměř nejstarším účastníkem v sále, dávno mi není šestnáct a neposlouchám emo, ale málem jsem se rozplynula blahem. Catherine Hardwicke nezklamala, řemeslně hodně dobré. Tímto bych chtěla protiargumentovat Jancllovi, který zastává názor, že z hovna malinu neuděláš. Jde to. I dvě maliny! Má romantická dušička zaplesala, škoda, že jsem před pár lety nevypadala jako Kristen Stewart. To děvče je nádherné! (Asi jako jediná osoba ženského pohlaví jsem se do ní zamilovala víc než do Pattinsona.) I když to mi to občas dost připomínalo Klan létajících dýk či Tygra a draka, ty "veverky" na stromech měly glanc. Místy hodně vtipné, ne však směšné. Co říct na závěr? Áááááááááá. :-) 5x :-) PS: Nejsem přiblblé emo děcko, Edo. A to je konec našeho přátelství! Už po druhé!(17.12.2008)

• Gilmour93

Kdyby se člověk před nějakými osmdesáti lety dozvěděl, že chce Bellu ojet upír, spráskl by ruce se slovy: „Chudák Lugosi!“, ale v 21.století plném přezrálých patizonů už jsou karty rozdány zcela jinak… Vampýrská verze pilotu k Beverly Hills 90210 názorně předvedla, že každé zboží má svého kupce. Nechtěná směšnost, útrpné dialogy a spousta momentů (třeba baseball) u kterých mě napadlo, že některé pasáže musel psát za paní Majerovou jezevčík Pajda, ale jakožto jedinec na hony vzdálený cílové skupině ať už pohlavním orgánem či naturelem (nepochopená, vnitřně rozervaná mládež, pijící krev tak maximálně rodičům) jsem se rozhodl nezacházet do dalších podrobností a držíc se striktně rčení: „Kam nechodí slunce, tam chodí Edward. Kam chodí Edward, tam nebudu chodit já.“ volám omotán česnekem z bazénu svěcené vody: „Sbohem, Twilighte!“ To bude žalob ze stran solárií, když teď metrosexuální norma nutně nevyžaduje bronzové opálení..(21.11.2011)