Stmívání

Súmrak

Twilight

Dobrodružný / Drama / Fantasy / Romantický

USA, 2008, 117 min

Undead. Speed. Strength. Cold skinned. Immortal. No nezamilujte si ho !! …. Bella je sympaťačka a Edward něco skrývá. Láska na první pohled – ano, funguje to! Každopádně rozehrají sladkou romanci, která naštěstí nesklouzne k přeslazenosti. Romanticky založená mladá generace bude nadmíru spokojená a ti starší třeba také. Nesmíte očekávat dalšího Drákulu ani nový díl série True Blood. Na mě je to zbytečně rozvláčné, poklidné. Ale lidi umírají kvůli různým kravinám, tak proč by to pro jednou nemohla být láska! Možná… PŘÍBĚH **** HUMOR * AKCE *** NAPĚTÍ ** Co uvidíme (možná) příště? Bella má v kabelce novou lahvičku s pepřovým sprejem. Nebo dojde na MOŽNÁ?(19.3.2009)

Cudujem sa vsetkym pseudokomentatorom, ze davaju take nizke hodnotenie. Co ste cakali? Masterpiece? Snad zartujete :) Ste mohli vediet, do coho idete. Pribeh je sam o sebe velmi carovny... Pohltila ma charizma hlavnych aj vedlajsich predstavitelov, krasna priroda, vyborna atmosfera. Ano, dej je nelogicky, absurdny, predvidatelny. Ale tak uzasne podmanivy :) Zabite ma, ale mne sa to veeelmi pacilo. tesim sa na dvojku :)(5.3.2009)

Nákazlivo zvodné a voňavé skĺbenie klasických horovových prvkov, nevinného poňatia platonickej lásky, ohraných dejových klišé, matrixovského vizuálu, krásnych prírodných lokalít, Volva C30 a extrémistického metrosexualizmu. No dalo by sa niečomu takému, navyše keď sa to pri svojej detinskej prostoduchosti tvári smrteľne vážne, odolať? :) Film, ktorý zosobňuje všetko, čo je dnes u teenagerov „in“ a čo sa dobre predáva (režisérke budú odteraz producenti ležať při nohách). Občan Kane moderného teenagerského veku. Nebyť tak zdĺhavého zbližovania sa tých dvoch, znížil by som sa k zvýšeniu hodnotenia. Guilty pleasure.(25.11.2008)

Kdokoli si může myslet cokoli o mnohých klišé, která nás filmem provázejí..., ovšem jsou tu i jistá ALE, díky kterým nelze "Stmívání" přehlédnout a pro která jsem mu ráda podlehla. Na prvním místě je to zejména vizuální stránka filmu (vizuál je ostatně jedna z věcí, díky níž mám pro pohyblivé obrázky takovou slabost) - a obzvlášť v tomto bodě mi docházejí superlativy... ať už se jedná o dechberoucí lokace, nebo vynikající nápad s dočista jiným zobrazením upírů, než na jaká jsme doposud byli zvyklí. Hlavní herecká dvojice je velmi příjemná a má dostatek charismatu, aby diváka vtáhla do příběhu. Žen-režisérek je v Holywoodu jako šafránu, nadto je Catherine Hardwicke natolik osobitá (Třináctka, zvláště ale Legendy z Dogtownu), že jí nelze nefandit. Stmívání je sice klišé a popcorn, má však dost nečekaně zajímavých prvků, pro které ten lákavý obal naprosto (a ráda!) beru.(7.12.2008)

• choze

Každá generace vyrůstá na něčem, co je blbé k pláči. Tato má tuhle chudokrevnou emo romantiku.(23.8.2009)

• - Odfarbovanie prirodzenej brunetky Nikki Reed na blond trvalo až 36 hodín. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Ve filmu se velmi často objevují výrobky firmy Apple, např. Bellin iPod, několikrát použitý iBook a jiné. (gjjm)

• - Edwardovo auto ve filmu je Volvo C30. (FilmFan24)