Krize

• USA The Brink
USA, 2015, 4 h 15 min (Minutáž: 22–32 min)

Hudba:

David Robbins

Jack Black, Tim Robbins, Pablo Schreiber, Esai Morales, Melanie Chandra, Geoff Pierson, Aasif Mandvi, Iqbal Theba, Scott Winant, Jon Poll, Marshall Manesh (více)

Epizody(10)

Jack Black, Tim Robbins a Pablo Schreiber hrají hlavních role v tomto novém, černě humorném seriálu o geopolitické krizi, která přivede planetu na pokraj 3. světové války. Seznamte se s muži a ženami, jež se pokoušejí odvrátit konec světa. Nový, černě humorný seriál HBO soustředí pozornost na geopolitickou krizi a její dopady na tři zcela rozdílné, urputně bojující muže - amerického ministra zahraničí Waltera Larsona (Tim Robbins), řadového úředníka ministerstva zahraničí Alexe Talbotta (Jack Black) a špičkového stíhacího pilota vojenského námořnictva Zekeho "Z-Paka" Tilsona (Pablo Schreiber). Tato trojice mužů, kterým porušování pravidel není cizí, se musí vymanit z chaosu vládnoucího všude kolem, aby zachránili svět před 3. světovou válkou. (HBO Europe)

Mira90

Naprosto dokonalé, hvala lepa David Horák za tip. Až bude přístě hrozit jaderný armagedon, stačí si projít scénář 'Krize' a ono se to nějak vyřeší. Srovnání s Jistě, pane ministře/premiére je naprosto zcestné, tohle dle mého není primárně satira, protože ač komediální, zároveň jsou zobrazené události taky velice uvěřitelné. To, že se u toho válíte smíchy, mají ale obě dílky společné :-) ()

DavidWebb

Odpoveď pakistánskeho generála na požiadavok amerického ministra: Pakistan does not negotiate with terrorists! Spočiatku sa to nezdá, ale nabubralí amíci si robia zo seba celkom skvelú prdel. Strašne pohodové a zábavné kukanie, toto sa vážne podarilo a druhú sériu by som rozhodne privítal. ()

Ironhead

Jop prvni dil se poved, je to opravdu docela sranda a predevsim Tim Robbins coby ministr zahranici USA je naprosto uzasnej :_) ()

Vajnlich

Opravdu povedený seriál, skvěle jsem se u něj pobavil. Nenudíte se ani chviličku, což je pro mě opravdu důležité. Má to spád, skvělý humor, trochu napětí i skvělé obsazení. Doufám, že bude druhá sezóna. Prvních deset dílů jsem zhlédl na jeden zátah. A bez rychlého posouváni, což je u mě opravdu zázrak. Vřele doporučuji. Nebudete litovat. ()

Slahy94

Škoda. Zajímavý námět, kterému by podle mě mnohem více slušelo více vážnosti a serióznosti. Bohužel ve snaze o politickou nekorektnost se tvůrci rozhodli vydat se jiným směrem a zvolili si to nejhorší z amerického humoru, jakousi frašku. Snaha za každou cenu bavit pomocí rádoby satirických fórů a vtípků, které ale vůbec nejsou vtipné činí z odvážného pokusu HBO o politickou satiru trapnou frašku. Pokud někdo touží po politické satiře, ať si radši pustí Diktátora se Sachou Baronem Cohenem. ()

as-minor

To ma poser! Politická nekorektnosť presahujúca hranice spoločensky tolerovateľnej politickej satiry. Takto má vyzerať vtipný "megaúlet", ktorý si robí prdel zo všetkého, všetkých a aj sám zo seba. Absurdnosť v najlepšom šate a irónia v plnej paráde. Výborné, svižné tempo dopĺňa famózna herecká družina na čele s Blackom, Robbinsom a Schreiberom. Hlavná dejová línia je brilantná, no jednotlivé vedľajšie príbehy protagonistov sú absolútnou čerešničkou - vlastne v tomto prípade čerešničkami - na už tak veľmi chutnej torte. Koniec deviatej časti bol azda jedným z najvtipnejších koncov akýchkoľvek seriálových epizód, ktoré som kedy videl. Skoro som sa udusil smiechom a to doslova! Jednoznačne plný počet, viac slov netreba! ()

VashCZ

Slyšel jsem o tom, ale nevím, proč jsem tak dlouho odkládal. Velká chyba. Jsou tu filmy jako Zachraňte vojína Rajena, při kterých by člověk byl nejradši američan hrdý na svou vlast. Ale jsou tu i seriály jako The Brink, při kterých by se člověk chtěl cítit stejně. Je to o třech amerických blbečcích, zástupce nejvyšší třídy, vyšší střední třídy, i střední třídy. Ti se vybarví na kvalitní američany nejvyššího kalibru. Věci s Jackem Blackem moc nemusím, ale tohle je rozhodně povedené. Tim Robbins, už jsem někde viděl, ale tohle je rozhodně první zapamatovatelná věc. Ani další herci nezůstávali pozadu. Humor není kdovíjak drsný, ale lízá i náboženství a to je na seriál takového kalibru v roce 2015 dosti slušné. Prakticky to asi nejmíň násilnou formou ukazuje, že všude na světě jsou lidé chytří a lidé blbí, nehledě na geografii. Nemám co vytknout, protože vše ubíhalo a já se celé čtyři hodiny bavil. Zde nejde přiřadit zásluhy jen herců nebo režisérovi, tahle šou, ač neznám zákulisí, musela být s láskou opečovávaná minimálně od půlky produkce až do konce. Pět hvězd. ()

SONNY07

BOMBICA ! Nic jsem od toho nečekal a šel jsem po tom jen kvůli Blackovi, kterého mám rád. Po prvním shlédnutí jsem se říkal, že to je pěkná blbost. Po následných projekcí, jsem naznal, že je tento seriál geniální a to nejenom díky Blackovi, který je samozřejmě vyníkající. ()

APLSMLS

Pro mě Top 10 komediálních seriálů všech dob, Robbins byl v roli ministra uplně výbornej. Ještě dlouho budu truchlit, že nepokračovali další série, přestože závěr k tomu byl nastavenej (v tomhle ohledu zase největší seriálový zklamání spolu s My Name Is Earl). ()