Krize (TV seriál)

The Brink

Komedie

USA, 2015, 4 h 15 min (Minutáž: 22–32 min)

Season 1: 80% Překvapivě výpravná taškařice zabývající se fiktivní krizí v Pákistánu. Jack Black o moc nevadí a všemu vládne skvělý Tim Robbins a jeho občasné smrtící hlášky. Poslední polovina je pak už nervy drásající a překvapivě vážnější. Při finálním dílu jsem už ani nedýchal. Vyplatí se ale koukat najednou po skončení sezóny. Díly navazuji hned na sebe. P.S. Carla Gugino je MILF k pohledání P.P.S. Vážně ty dva záběry na monstrčuráka byly nutné?(28.8.2015)

Smíchat komedii a thriller ve stylu Toma Clancyho, to chce koule. A tvůrci tohohle seriálu nejenže je měli, ale taky jim to parádně vyšlo. Jack Black, Aasif Mandvi a spousta dalších známých ksichtů v rolích, které jim scénaristé museli napsat na tělo, výborní. Jednoznačně jim ale dominuje Tim Robbins jako ministr zahraničí, co neudrží ptáka v kalhotách, má problém s ledvinovými kameny a do toho se snaží zabránit třetí světové. Na rovinu: není to satira – a od britských věcí jako Jistě, pane ministře by to nemohlo být dál, ale je to boží. Věřte tomu.(24.8.2015)

[První série] Rozhodně jsem byl potěšen, protože Krize je správně politicky nekorektní a nejde pro nevybíravou mluvu daleko, tak jak to máme od HBO rádi a zároveň k tomu stíhá sem tam pomrkávat na mého nejoblíbenějšího Kubricka. Postava Tima Robbinse možná hraje na první signální, ale jde tak moc proti ustálenému archetypu, že jsem si jeho sexem posedlého ministra ke konci úplně zamiloval. Mimochodem: pokud jste kdy toužili po dream teamu s povědomými hollywoodskými herci arabského původu - zde jsou VŠICHNI (kromě toho cápka z Království). Další sezónu si nedokáži moc představit, ale vedle Veep další satirická trefa do černého, která stojí za pozornost. 1. sezóna 75 %(8.10.2015)

Naprosto dokonalé, hvala lepa David Horák za tip. Až bude přístě hrozit jaderný armagedon, stačí si projít scénář 'Krize' a ono se to nějak vyřeší. Srovnání s Jistě, pane ministře/premiére je naprosto zcestné, tohle dle mého není primárně satira, protože ač komediální, zároveň jsou zobrazené události taky velice uvěřitelné. To, že se u toho válíte smíchy, mají ale obě dílky společné :-)(6.8.2015)

Jsem rád, že jsem se od slibné politické satyry od HBO nenechal odradit obsazením Jacka Blacka, protože nejen všichni kolem něj, nýbrž nakonec i on a zpočátku nezajímavý Z-Pak táhnou tyto ztřeštěné politické machinace kupředu s grácií slepého slona. Především opičárna kolem amerického prezidenta příjemně připomíná The Thick of It. V kvalitě satyry však přesto zůstává The Brink kus za britskou konkurenci. Přesto bych zde neskutečně rád viděl cameo Malcolma Tuckera, v každé své scéně zářící Tim Robbins by si s ním bezesporu rozuměl na jedničku.(27.8.2015)

• - Hoci 10. epizóda 1. série končí rozhovorom Alexa Talbota (Jack Black) a Rafiqa Massouda (Aasif Mandvi) o ceste do Paríža, v záverečných titulkoch sa objaví krátka scéna v podobe "breaking news" o generálovi (David Diaan). (RatBoj)