Krize (TV seriál)

The Brink

Komedie

USA, 2015, 4 h 15 min (Minutáž: 22–32 min)

Jsem rád, že jsem se od slibné politické satyry od HBO nenechal odradit obsazením Jacka Blacka, protože nejen všichni kolem něj, nýbrž nakonec i on a zpočátku nezajímavý Z-Pak táhnou tyto ztřeštěné politické machinace kupředu s grácií slepého slona. Především opičárna kolem amerického prezidenta příjemně připomíná The Thick of It. V kvalitě satyry však přesto zůstává The Brink kus za britskou konkurenci. Přesto bych zde neskutečně rád viděl cameo Malcolma Tuckera, v každé své scéně zářící Tim Robbins by si s ním bezesporu rozuměl na jedničku.(27.8.2015)

Z Krize se zkrátka po počátečním tápání stal jeden z komediálních vrcholů roku, který by měl nakonec uspokojit jak příznivce nahláškovaných sprostých komedií, tak politické satiry. Ano, stále se zde najde pár mušek na kráse. Jenže způsob, jakým si je seriál díl od dílu jistý v kramflecích, je téměř až neuvěřitelný. Nebýt malinko promeškaného startu, s devítkou bych rozhodně neváhal. Tim Robbins neuvěřitelně vládne a skutečnost, že HBO nakonec zrušilo druhou sezónu, je téměř kacířství. 80%(10.7.2015)

Přepálený jako obsah fritézy v malém bistru na D5 v půl páté ráno. Rozhodně to není taková řachanda jako třeba Silicon Valley. HBO zde dost přetahuje přes čáru a dělá ze všech mocných nemocné... a asi to tak ve skutečnosti je, ale všude je toho na tohle téma tolik, až mi z toho brní penis. Tím negativním slova smyslem. Po třech dílech jen 49%.(7.7.2015)

S01 - HBO prostě umí. Krize vypadá papírově zajímavě, ale taky z toho mohla vyjít strašná blbost, která místo sofistikovaného humoru bude trapná. Naštěstí se, tak nekoná a HBO si zapisuje další úspěšný zářez na své pažbě kvalitní a svým způsobem originálních seriálů. Další krásnou věcí je to, že se nebojí kontroverze a dělaní si srandu z vážných věcí. Nejlépe by se Krize dala popsat jako vtipnější pojetí House of Cards kříženého s Homelandem. Jack Black není špatný, ale tady táhne za kratší konec provazu. Největším frajerem je zde Tim Robbins, který si krade každou scénu pro sebe a je naprosto perfektní. Hodně se mi líbilo obsazení vedlejších rolí Schreiber, Theba nebo tři ženské hrdinky v podání Maribeth Monroe, Jaimie Alexander a hlavně Carla Gugino, která je naprosto perfektní. Vtipy jsou opravdu vtipné a slabších momentů je málo, jediné co zamrzí je pomalejší rozjezd a některé až moc šílené momenty. Krize je povedený seriál, u kterého se těším na další řadu.(31.8.2015)

Zatím po 7. díle a musím říct, že je to taková sračka, až je to téměř dokonalý. To, jak se dohromady míchá absurdní humor se zcela vážným řešením Blízkovýchodní krize - trochu Homeland natočenej Sethem McFarlanem. Je tam vtip, je tam krev a každej díl trvá jen půl hodiny, což je úplně akorát. Navíc nejlepší Robbinsova role od Shawshanku.(24.8.2015)

• - Hoci 10. epizóda 1. série končí rozhovorom Alexa Talbota (Jack Black) a Rafiqa Massouda (Aasif Mandvi) o ceste do Paríža, v záverečných titulkoch sa objaví krátka scéna v podobe "breaking news" o generálovi (David Diaan). (RatBoj)