Kniha džunglí

• USA The Jungle Book (více)

Hrdinou filmu je chlapec Mauglí (nováček Neel Sethi), člověčí mládě vychované v džungli vlčí smečkou. Do džungle však přichází hrozivý tygr Šér Chán, jenž si nese jizvy způsobené člověkem. Šér Chán chce zničit vše, co vnímá jako ohrožení a Mauglí cítí, že již v džungli není vítán. A tak opouští svůj domov a vydává se na dobrodružnou cestu plnou poznání. Provází ho přísný mentor, pardál Baghíra, a veselý medvěd Balú. Cestou džunglí se Mauglí setká se zvířaty, které to s ním nemyslí vždy dobře. Patří mezi ně krajta Ká, jejíž svůdný hlas a pronikavý pohled hypnotizují člověčí mládě, a marnivý král Ludvík, který se snaží Mauglího přemluvit, aby mu prozradil tajemství překrásného, leč smrtonosného Rudého květu: ohně. (Falcon)

pekas

Nemá to žádné kouzlo, jen digitální akci a lekačky. Myslím, že se to nepovedlo. Za mě podprůměr. 45% ()

hepi_

Orignálne, súčasné a vkusné. Jediné čo človeku trhá uši je tá hudba. Ale detom to isto vadiť nebude_80% ()

dzberry

Takřka vzápětí po zhlédnutí The Revenant jsem dostal chuť na pořádný kus divočiny či džungloviny. Po Leově přehrávaném chrčení jsem potřeboval vidět pravého lidského hrdinu, který se s tím nemaže a nefňuká při prvním kontatku s kdejakým chlupáčem. Hrdinu, který vyje s vlky, žere s pantery, loví s medvědy a sere tygry... No a Mauglím a jeho zvířenou, pro křížovky stvořenou, jsem to trefil!!! Jen škoda, že digi kurví zvířata i lidi... Svým dětem film doporučím až když budou ve věku, kdy zahulí a uvidí... Nekompromisně za dvě. ()

PAVLIS

50% Copak o to, vizuál je pěkný, i když v televizi dělá možná menší dojem než v kině. Jinak je to ale čistě průměrný příběh pro děti, rutinně a bez srdce podaný. ()

Mkartaylas56

Od příběhu se samozřejmě nedalo čekat mnoho, vzhledem k tomu, že je film mířený na mladší diváky. Jinak ale byl k vidění výtečně a do detailů vypracovaný nespočet zvířat, taktéž pěkně zpracovaná džungle. Celkově se jedná o vizuální "bombu", která si bez komentáře došla na oscarech k výhře v kategorii nejlepší vizuální efekty. 80% ()

SAINTS

Vizualna stranka filmu je vynikajuca,jednotlive sceny ohuria najmä kvalitou zvierat.Su tam aj lakacie sceny ,možno male deti sa budu trochu bat.Inak dobre spravena oddychovka. ()

Bigfuckman

Od plného hodnocení film sráží jeden velký problém! A to komunikace mezi zvířaty a člověkem. Všechny zvířata ve filmu si rozumějí vše krom Mauglího, který rozumí jen pardálovi, vlkům, tygrovi, hadovi, mědvědovi, kdežto slonům, opicím krom skrmeného obřího orangutána kupodivu ne. Nejsem příznivec dabování zvířat a myslím si kdyby si dali tvůrci trošku lépe záležet, že to šlo udělat i bez mluveného slova jakože posunky, pohledy, gesty a podobně. Jinak ale je kniha džunglí pojatá velmi dobře. Efekty, dynamika děje i příběh jsou na slušné úrovni. Tak pozvedněme rudý květ a hurá do džungle! ()

Kimkong

Původní aimovanou Knihu džunglí jsem viděl naposledy, no asi nikdy. Na první pohled je jasné, že 99% filmu je CGI. Přesto je tak technicky na vysoké úrovni, že vše vypadá reálně. Berem-li v potaz mluvící zvířata podobně. Příběh je asi klasika podle předlohy. Putování malé člověka říší zvířat. VE filmu nejsou trapné scény, nepůsobí vůbec dětsky, občas tu jsou celkem akční a dospělejší scény. Souboje mezi zvířaty, útok opravdu nečekaně velké opice, likvidace vlka a pod. Klasický Disney, takže sem vtlačili i 2-3 písně. Ale ty byly i v kreslením filmu. Samozřejmě bravurní namluvení hlavních postav. Zasloužené 4*. ()

PlayEasy

Výsledky z ostatních webů: IMDb - 7,4/10 | Rotten Tomatoes: Tomatometer - 94%, Audience Score - 86% | FDb.cz - 81,3% | Kupodivu úchvatně přenesení Kiplingova majstrštyku na plátno. A my tento film také na plátně viděli a musíme říci, že to byl nejen vizuální zážitek. Nebyla to jen naplastikovaná 3D prázdnota, ten film měl i duši a vyvolal v nás i jiné pocity než to, že je pastva pro oči a na zub času je to moc velké a tvrdé sousto! Jaké? ... Takové ty, které cítite, když jste zhlédli opravdu dobrý film. 80% ()

PeterJon

Som príjemne prkvapený, že v 2016 už CGI vyzerá úplne dôveryhodne. Nevydarený výber hl. protagonistu. Ako malé bábo bol sympatickejší. Problém amerických rozprávok je málo obsahu /dobro, poučenie/ a veľa vaty /akcia - všade rovnaká/. Nebavilo ma to, nepozeral by som ani s dieťaťom. ()

subic

Kluci a holky od Disney udělali prostě vizuálně velmi zdařilý kousek. Notoricky známý příběh tím dostal rázem úplně jiný rozměr. A ještě když starýho Šér Chána nadaboval Vašut, to je fakt paráda. Príma, na tohle se s děckama zase někdy rád mrknu. ()

johnsnow

Ja osobne kreslené rozprávky odmalička nemusím a knihu džunglí som v kreslenej podobe jakživ nevidel. A do tohto filmu som išiel s jedinou obavou, aby sa tam nespievalo(to neznášam) a hoci sa tu spieva tak nie veľa takže ma to nerušilo. A inak je to nádherná rozprávka s peknými zvieratami, super mladým mougleym a drsným tigrom. A scéna s ludvíkom fakt top. ()

ostravak30

Abych se neopakoval tak zmíním, že po filmu Lví král je toto druhý snímek, kdy jsem byl zasažen novou technologií, kterou filmaři disponují. Je neuvěřitelné, jak živé a reálné záběry se dají dělat a jímá mě při představě, kolik dalších úžasných příběhů, slavných či méně, by se dalo podobně vytvořit. Knihu džunglí doma babička měla a já ji doslova miloval, protože skýtala i velké množství obrázků, kde jednotlivé postavy ožívaly před mýma očima. Přeci jen ale oproti Lvímu králi filmaři zde mírně posunuli příběh do jiné roviny. Například Balú byl mnohem vtipnější a mnohem nezodpovědnější. Pamatuji si, jak chtěl z Maglího udělat medvěda. I král Ludvík zde byl vyobrazen trochu jinak než tomu bylo v knize. Celkově se filmaři snažili hlavně ukázat co nejvíc zvířat zároveň ale zestručnit příběh a to je trochu škoda. ()

Detak

Za mě nejhezčí Kniha džunglí, co jsem kdy viděl. Po předchozích zkušenostech jsem měl dost obavu, že to bude pruda, ale bylo to pěkný (min. Full HD nutností). ()

Mykhaluu

Myslel jsem, že ošidím čtení knih, která se mi vyhnula (nebo já jí?), ale není ve filmu Rikki-tikki-tavi, na kterého jsem se těšil z písničky od Zory Jandové, tak si knihu přečteme. Jako vnadidlo funguje film dobře. ()

PlysovyMacko

Vizuálne veľmi pekný film o malom chlapcovi a hovoriacich zvieratkách. Hlavný hrdina Mauglí čelí zlému tigrovi,  ale inak sa len poflakuje džungľou a zažíva dobrodružstvá. Páčil sa mi nápad s červeným kvetom a priateľstvo Mauglího a Balua. ()

Gig

Na film jsem byl docela natesen. Upoutavky me navnadily. Jen jedne veci jsem se desil. V traileru jsem slysel smes hudby puvodni s africkymi rytmy, ktere nadherne sedi k Africe a treba Lvimu krali, ale do indicke duungle to proste nepatri. O to vic me potesil samotny snimek, kde po Africe neni ani stopy. Jako dite, jez vyrostl na puvodnim filmu jsem byl trochu zklaman, kdy film zacina uz odrostlejsim zabakem tedy Mauglim. Chybela mi ta scena, kdy Baghira najde v kosicku nemluvne. Na druhou stranu me potesilo plno jinych scen z knizky, ktere v puvodnim filmu chybelo. O dalsich postavach ani nemluve. Jeste jedna vec me mrzela. Pivodni film jsem miloval pro zaverecnou scenu, kdy lidske mlade uvazuje, zda ma jit mezi lidi nebo zustat s kamarady a Baluem. Ale zenska a hormony zapusobily. Jsem nadsen ze zustaly i dve puvodni pisne - pisen krale Ludi a Moudrost medvedi. No byla tam skryta jeste jedna pisen - sice jen ve forme melodie - a to pisen hada Kaa. Vzdy jsem si rikal, jak to, ze klucina, ktery vyrostl v dzungli nema jen svou srst a tedy neni nahy a ma trenky. Disney to samozrejme delal pro deti a tim i stejnou vizaz nechali i tu. Ale udelali to fikaneji. Mensi Maugli uz prisel oblecen 🙂 Vite, kdo mi ale schazel - pratele, co pomuzou - tedy ti supove a jejich muyikalove cislo. Taky pisen hada Kaa mi chybela. Aspon zustala na sundtracku. No pry se chysta dvojka, tak jsem yvedav. Kipling napsal jeste druhou knihu dzungli. Pokud by se to vic dryelo knihy a nebylo to jako pozdejsi vedeou disney dvojka, bylo by to nadhera. Navic je tu i od jineho autora Treti hkniha dzungli. Nechapu, proc se nekterym nelibi pisne apd. Puvodni Disney filmu-muzikau to patri. Navic i knizky jsou v duchu basni, pisni o dzungli. Problem filmu neni problem filmu, ale divaku. Nejsou pripraveni na co jdou. Mysli si, ze to bude temny pribeh ala Tarzan, nevi nic o puvodnim filmu z sedesatych let. ()

wallax

Baloo: "Bagheera, nemôžeš zaviesť Mowgliho do ľudskej osady, oni ho tam pokazia, spravia z neho človeka." Favreau nám priniesol starý známy už asi 100x prevarený príbeh, no pokročilé digitálne technológie mu umožnili zabaliť ho do nového pestrého kabátika a tak nám predviedol asi najkrajšiu a najfarebnejšiu Knihu Džungle. Kostra príbehu sa nijak nezmenila, skôr sa mi zdalo, že zostali len dôležité pasáže a preto som mal pocit, že príbeh krásne ubiehal, žiadna nuda, len to čo tam má byť. Možno trošku málo Kaa, možno málo Balua, ale prečo to nerozviť v pokračovaní? Design sveta bol skutočne malebný, zvieratá boli vykreslené do takých detailov, že tento snímok skutočne nie je pre najmenších divákov a tomu zodpovedajú aj niektoré scény, ktoré boli pomerne násilné aj keď bez krvi. Na záver len dodám, že hudba od Debneya bola famózna a teším sa ako si vypočujem celý soundtrack, zároveň sa veľmi teším na druhú projekciu (už ale doma) pretože v kine som to videl bohužiaľ s dabingom (nebol zlý...ale predsa len dabing kazí originál hlasy). ()

Gal Gadot zlou královnou v hrané Sněhurce?

Gal Gadot zlou královnou v hrané Sněhurce?

04.11.2021

Disney plánuje hraného Bambiho

Disney plánuje hraného Bambiho

25.01.2020

Další ze série oznámení, které byly jen otázkou času. Studio Disney oficiálně chystá hraný remake pohádkové klasiky Bambi. Snímek píšou Geneva Robertson-Dworet (Captain Marvel) a Lindsey Beer (Chaos… (více)

Disney našlo svoji Ursulu

Disney našlo svoji Ursulu

29.06.2019

Studio Disney pokračuje v úspěšném předělávání svých slavných animáků do hrané podoby a po Knize džunglí, Aladinovi a za pár dní i Lvím králi, dojde v nejbližších letech i na Malou mořskou vílu.… (více)

Mauglí míří na Netflix

Mauglí míří na Netflix

28.07.2018

Temná adaptace Knihy džunglí Andyho Serkise (Válka o planetu opic), pojmenovaná jednoduše Mauglí, právě změnila distribuční model. Původně film vznikal pod studiem Warner Bros., a to současně s… (více)