Fotograf

• angličtina Photographer (festivalový název) (více)
Česko, 2015, 133 min (Alternativní 130 min, Televizní verze: 86+87 min)

Kamera:

David Ployhar

Karel Roden, Marie Málková, Zuzana Vejvodová, Václav Neužil ml., Jitka Sedláčková, Vanda Károlyi, Jenovéfa Boková, Vilma Cibulková, Marika Procházková (více)

V příběhu se vracíme k některým osudovým křižovatkám turbulentního života hlavního hrdiny (Karel Roden), člověka, který je obdařen nejedním výjimečným talentem, živelností a vášní. Všechny tyto vlastnosti mu přinesly slávu i odmítání, lásku i zradu, zástupy obdivovatelů i osamocení. Středem Janova života vždy byly ženy. Ať ty, které pózovaly před objektivem jeho fotoaparátu, nezřídka postavy až pitoreskní, či ty, jež ho obklopovaly v  soukromí. Dcery, manželky, milenky, sexuální přítelkyně, intelektuální obdivovatelky. Jedny nezištně milující a oddané, jiné podváděné a zhrzené, další sdílející s rozkoší jeho bouřlivý život. Ale i takové, které s proslulým umělcem toužily spojit svou budoucnost, posedlé touhou zkrotit jeho svobodomyslnost, sdílet s ním jeho majetek, talent i geny. Exempláře všech těchto ženských typů jsou pikantním kořením mimořádného filmu, který je příjemně hořkou komedií s erotickými prvky. (Bioscop)

kajas

Tenhle film rozhodně nesedne každému, sama jsem se návštěvy kina poněkud obávala. Výsledek mě ale velmi mile překvapil. Po přetrpění asi tak tříhodinové (subjektivní pocit) upoutávky na nové "Babovřesky" už jsem se opravdu jenom příjemně bavila. Roden si příští rok jistě vyslouží minimálně nominaci na Českého lva, líbil se mi i příhodně zvolený hudební doprovod, erotické scény na mě nepůsobily nijak prvoplánově. Good job! "Jaké máte rád filmy?" "Já mám rád porno, tam vždycky všechno dobře dopadne." ()

PP66

Odvážný pokus zaznamenat osudy Jana Saudka, živou současnost, kterou nelze popsat bez plivnutí na Sáru a nezasloužila si to trochu... lze tento eroticko-tvořivý přelétavý fenomém vůbec dobře uchopit? ()

Vědma

Karla Rodena moc ráda nemám, ale uznávám, že zde je výborný. Drží nad vodou film, který je jinak vlastně hrozně nezajímavý. Životopisy žijících osob by měly být zakázány zákonem. ()

sofiapetra

Hodnotím dva díly v TV, tedy delší verzi (film jsem neviděla): bylo to lepší, než jsem čekala. Roden hrál Saudka skvěle a vzhledem k tomu, že je Roden mnohem sympatičtější než originál, byla to jímavá, vtipná a velice lidská podívaná. A v prvním díle téměř pábitelská. Atmosféru bytu/ateliéru se Pavláskové podařilo vykreslit věrně, a přesto, že se tam nahotou nešetřilo, nepůsobilo to ani trochu vulgárně. Druhý díl byl již o něčem jiném - o pomstě. Jestliže se však Sára k "Jeníčkovi" skutečně zachovala tak, jak film popisuje, pomsta to byla opravdu sladká. A také zřejmě jediná možnost satisfakce - dokud soudy podobné kauzy nebudou umět vyhodnotit jedině jako jasný podvod. A budou dál brát za bernou minci pouhou existenci "podpisu", a vůbec je nebude zajímat kontext, ani absurdnost celé situace - že by někdo při smyslech a dobrovolně podepsal něco pro něho samotného tak šíleně nevýhodného. ()

honajz2

POZOR, SPOILERY! Není to ještě celkové hodnocení, budu se dívat ještě dnes (možná, jestli na to budu mít chuť). Co to saka bylo? Film o tom, jak si Roden zakládá soukromý bordel? V domě má třicet žen a jedna je s ním v ložnici a dělá to s ním. Dodělají to a hned přijde druhá a dělá to samé. A pak přijde zbytek. Je to bez vtipu. Třeba jsme se dozvěděli, že aby Saudek dostal nějaký nápad, musí se celý den hloubat v nose? He, he. Dal bych možná hvězdičku za ty ženy, jenomže já nechci očumovat milion verzí Haliny Pawlovské. Nakonec jsem se teda rozhodl dát hvězdičku za Rodena, kterej tam dobře hraje. ()

Martin741

Tak a mam za segou dalsi cesky film s Karlom Rodenom v hlavnej ulohe. Klasicky pribeh o cloveku, ktory mal talent, vasen a zivelnost, za co sa mu dostalo aj prijatia, ale aj odmietania, kde stredna cesta akosi ... nejestvuje. Sex so 130 kg samicou je fakt masaker, to je uz ciste sadlo, maslo pomaly. To mne ale nevadi, lebo ide o hetero sex, ten ja vzdy podporujem /a zaroven znevazujem ostatne - uchylne formy sexu/. Minutaz je fakt teroristicka - 133 minut je sialene vela a snimok tak sklzava az do sivej monotonnosti. Nahe samice to vsak trochu potiahli vyssie, takze nejde o odpad. 35 % ()

Garson

Jako velký milovník surrealismu musím tento film pochválit,protože přesně nabídne to co divák vyžaduje tedy určitý druh výstřednosti.Excelentní Karel Roden o kterém je známo že je to velký stydlín se dokázal do role Jana Saudka vžít dokonale a i Casanova by vedle něj vyblednul jak papír.Všechno umění jako fotografování,malířství,sochařství a další se "tvoří" hlavně přes postel,protože kde je krása těla tam jsou prožitky a inspirace.Na dotazy studentů dokázal umělec odpovídat přímočaře jako třeba když dostal dotaz který zněl:,,JAKÉ MÁTE RÁD FILMY"?Tak na to odpověděl:,, JÁ MÁM RÁD PORNO,TAM VŽDYCKY VŠECHNO DOBŘE DOPADNE"...Karel Roden přesně ukázal jaké to je dělat citového rozhodčího v prostředí nasáklém emocemi znepřátelených žárlivých dam což ho často vyčerpávalo víc než fyzická aktivita.Jeho otevřenost mu často způsobuje problémy hlavně novináři čekají vždy na každé zaváhání celebrit.Kreativita a zranitelnost dělá z normálních chlapů vyjímečné muže a ženy to věděly proto na Jana Saudka tak letěly.Bohémská píseň v závěrečných titulcích se mi moc líbila. ()

Streeper

Karel Roden zahrál pana Saudka na jedničku. Musím říci, že fotografie byly opravdu nádherně udělané. Ze začátku mi film přišel trochu oplzlý, ale zřejmě takový život Jan Saudek prostě vedl a vede, takže nemůžu film hodnotit podle toho kolik tam bylo sexuálních scén a hlavně s kolika různými ženami. Karel Roden je na filmu prostě nejlepší. Ale film jako takový není úplně to pravé. ()

bourec

Saudek?Pro mě oplzlej idiot,fotící nějaký fotky,který mám u prdele.Ale jako film natočený slušně,koukal sem na to bez jedinýho zavření očiček,celkem se zájmem,Roden i M.Málková hrajou jak o život,takže i když k filmu nejdřív velká nedůvěra,nakonec překvapení.80%. ()

mike007

"Cestovala má panenka do Bavor, cárára do Bavor, carára do Bavor, a natrhla si ryndu pindu čáčurandu chcandu srandu, u prdele chlupatici, vo lavór, cárára, vo lavór, cárara vo lavor! A zelí je kyselý, mrkev je sladká, vpředu je to chlupatý, prdel je hladká. Já su svoju moju milu obdělávám sám." Parádní snímek, který dle mého názoru skvěle zachytil atmosféru umělcova světa. Pro Rodena to musela být náročná role, ale zvládl to bez skrupulí - tak, jak by to ve skutečnosti mohlo být. ()

zette

Letos, po uspesnych Kobrach a uzovkach, opet cesky film, ktery me maximalne potesil a zaujal. A to pres fakt, ze jsem od nej moc necekal. Dobre poskladane stripky z pestreho zivota (ac nektere smyslene ci pribarvene) naseho predniho umeleckeho fotografa. Karel Roden byl vynikajici, takova role musi byt snem kazdeho herce, mozna mel Saudek ale pravdu a typove by se vice hodil Oldrich Kaiser. Zivotni role pro Malkovou, misty jsem mel pocit, ze se v TV divam na Saru. Jenovefa Bokova opet potvrdila, ze se jedna o jednu z nasich nejtalentovanejsich herecek. Necekane kvalitni a vyborny snimek, malokomu se postesti, aby nekdo o zijicim cloveku natocil takovy zivotopisny film... Saudkova tvorba je podobne ojedinela, jako jeho zivot a kazdy, kdo ho kritizuje by beztak chtel na nejaky cas jeho zivot alespon ochutnat. Nechapu tak nizke hodnoceni... ()

Martrix

Po prvním dílu TV verze musím konstatovat, že Saudek je něco mezi zábavným bajkařem, slabochem a úchylem. Resp. z nějakého důvodu se tak prezentuje. Možná je jeho svět tak pokřivený, že v tom nevidí nic špatného, nebo se snad snaží jen ostatní pobavit tím, co by někdo honosně nazýval bohémstvím...ale může to být i důvod prozaičtější...prostě se jen rád poslouchá, čte i sleduje...prostě je to honiegobrk. Nemám v plánu podívat se na druhý díl z prostého důvodu. Byť je Roden vynikající a občas se člověk některým absurditám pousměje, nebo udiveně zakroutí hlavou...jde o výmysl choré, nebo jen podnikavé mysli a jako takový mě nezajímá. Celá jedna hvězda je za SuperRodena, zbytek rozděluji rovnoměrně mezi ty prdelaté a kozaté dámy, které měly odvahu ukázat se národu tak, jak je Pánbůh vytunil. ()

necisty

Roden je sakra herec. Saudek je zajímavá osobnost. A Málková je krásná ženská. Nevím jestli má takový cit pro barevnost i pan kameraman Ployhar a nebo to bylo celé pod taktovkou pana Saudka, ale prostě už záběry z focení jsou velice kvalitní. Docela jsem se i nasmál a celkový dojem mi kazily jen záběry na nadmíru tuku a z toho se mi fakt dělalo šoufl, no ale s tím se bohužel u něj muselo počítat. ... LFŠ ()

sator

Vnímavý divák vidí víc než jen povrch skandálnosti či obscénnosti.... Jan je moudrý, citlivý a PRAVDIVÝ člověk-tvůrce který ví proč... pro mě po dlouhé době velmi dobrý český film který má "koule"...Jak by se zhostil Kaiser role, už se bohužel nedovíme... ()

Prometheus69

Český MORBIT... ouu, pardom, chtěl jsem říct NORBIT.. Strašně jsem se bavil u filmu o filmu jak si natáčení všichni užily a jaká to byla bžunda.... prostě pohoda klídek pohodička" Co na to říct? Už jsem blil.... jdu znova. Snad jediná světlá stránka filmu jsou Saudkovy mladické začátky... U kterých bych klidně i zůstal celí film. Chudák Roden... to zas tahaly sirky bo co? Tak možná náhlovského, ALE RODEN? Jop celej Saudek... hlavně jak u toho uchylně vyplazoval ten jazyk... UGHT! JDU BLEJT ZNOVA! :((((O ()

dr.fish

Zase jedno velké téma pro paní Pavláskovou. Čas sluhů, tentokrát zadáno pro Jana Saudka. Příběh muže, který zapomněl na to, že nemilované ženy bývají nebezpečné. Karel Roden vynikající, tolik tlustých bab jsem neviděl za celý život, místy velmi silné momenty, místy núďo. 75% úplně v klidu. ()

kocik1

Pokus o kontroverzi v českém podání s vynikajícím Karlem Rodenem v hlavní roli. Cožpak o to, kontroverzní tenhle snímek je, to se mu musí nechat, ale chybí mu trošku nadhledu a nejednoznačnosti, který podobný typ filmů dělá přitažlivými. Sára nejspíš byla svině. Ale z jejího úhlu pohledu by příběh vypadal jinak. A tuhle rozporuplnost bohužel scénář nedokázal využít. ()

CatcherBlock

Jeden z nejlepších filmů z českých luhů a hájů za poslední dobu. Fenomenální Roden vás přibije k plátnu a nepustí. Úžasný, dynamicky  zpracovaný film s krásným vizuálem, až poetikou a duší...... Ten byt byl ůžasnej ()