Marvel's Luke Cage - Série 1

(série)
USA, 2016, 11 h 47 min (Minutáž: 46–66 min)

Kamera:

Manuel Billeter

Mike Colter, Simone Missick, Mahershala Ali, Theo Rossi, Alfre Woodard, Rosario Dawson, Erik LaRay Harvey, Karen Pittman, Ron Cephas Jones, Jaiden Kaine (více)

Epizody(13)

Neprůstřelný ochránce Harlemu Luke Cage bojuje proti zkaženým politikům, nelítostným gangsterům a démonům z vlastní minulosti. (Netflix)

Likan7

První čtyři díly jsou fantastický. Černošská muzika, hutná atmosféra a parádní Mahershala Ali. Ten hejt na seriál jsem vůbec nechápal a jen si užíval díl za dílem. Jenže někde před polovinou série přišel twist, vyměnil se záporák a celý to šlo do kopru. Atmosféra byla v tahu, jazz i Mahershala taky a mě to pomalu přestávalo bavit. A i když se tvůrci ke konci zkoušeli ještě na tu úroveň ze začátku vrátit, mě to přišlo už jen jako křeč. Scénář byl očividně na 5, 6 dílů a zbytek se vyplnil vatou. ()

Kubajss_cz

13 dílů během, kterých umře pár postav, zatkne a zase se pustí pár postav a jediné co se dovíme je, jak Luke Cage získal svoji sílu. Ve výsledku se vlastně nic nestane. Scénáristicky pěkně vymyšlené, protože i díly, kde se vlastně nic neděje vypadají, že se tam něco děje. Celá série je moc natahovaná a propletená černošskými stereotypy. Nemůžu taky odpustit vizuální efekty, které jsou řádně odfláknuté. To si nemůžou v rozpočtu najít pár tisíc na pyrotechnika, který by jim něco odpálil a oni to natočili? Celkově podstatné věci se mohli vlézt i do 6-7 dílů a vypadalo by to lépe. Žádná postava nevyčnívala a některé scény postrádali logiku. Závěrečný bossfight ve stylu pouliční rvačky opilců na mě působil trapně a při skandování jména hrdiny jako výstřední klišé. ()

DarweyD

Na to že jsem od toho opravdu moc nečekal, jsem dostal dobrej krimi příběh z černošskýho haarlemu, ipřesto že si myslim ,že potenciál prostředí nebyl naplněn a od druhý půlky je to ta samá písnička, jako jsme viděli už milionkrát, tak jsem byl mile poměrně mile překvapen a docela si to i užil ()

johnsnow

Tento seriál je asi najslabší. Cage bol v Jessice dobrý ale tu je to hrozné. Proste si dáva "kávu" kecá a udeje sa doslova hovnisko. Dej je preťahovaný jak sopeľ. Čo by nevadilo ale skvelého Mahershala Aliho po polke série vystrieda jeden ksindel ktorý nemá charizmu ani rešpekt ani nič. Akcia slabá, ak nerátam tú v chodbe a tú v bare, čiže asi dve skvelé scény v 13-dielnej sérii. No sklamanie jak hrom. A vôbec nie preto, že väčšina hercov bola černochov. Vykreslenie harlemskej komunity bolo skvelé. Ale viac ako tri nedám tak snáď sa druhá séria napraví. ()

darthvader77

Tenhle seriál stojí a padá na uspávací první a scénáristicky nezvládnuté poslední epizodou. Přesto vnitřek je fámozní sondou do unikátního prostředí života Harlemu. Potěšili borci Michael Kostroff a Frankie Faison z The Wire, kteří se svých rolí Burnsteina a Popa zhosili šarmem, který by nezahanbil jejich angažmá v nejlepším seriálu všech dob. Mike Colter je solidní herec, který byť to není žádný DiCaprio tak má pořád solidní rozsah a zvláda Carla chtěl jsem říct Lukea Cage na jedničku. Ovšem nejvíce potěšil Marishala Ali jako Cottonmouth a Erik LaRay Harvey jako Willis Stryker. Speciálně Harvey je ve své roli naprosto perfektní a nejlepší herec celého seriálu. Ten se prostě narodil s ksichtem pro záporáka je správně démonický a když recituje bibli tak má charisma, že by zahanbil i Downeyho. Doufám, že ho uvidíme v druhé sérii. Hořkosladký konec také dobrý. A Claiřina účast byla též fantastická. Celkově tedy seriál si zaslouží své hodnocení a já dávám slabší čtyři. Uvažoval jsem nad třema nicméně jsem se opravdu dost bavil i přes pomalejší rozjezd a topornější závěr. ()

only_serials

Určitě zajímavý prostředí, první polovina - dobrý, od 7. epizody - těžkej průměr... ale závěr byl rozhodně z těch povedenějších, co se defenders seriálů týče.. Celkově někde mezi Jessicou a 1. serii Daredevila ()

BaronMartin

SPOILERS! Třetí Marvelovský seriál z produkce Netflixu se zaměřuje na Luka Cage, aka Power Mana a bohužel i přes velký potenciál, první série Luka Cage se bez debat řadí ke spodku Defenders seriálů a celkově dosahuje mírného nadprůměru. Oproti Daredevilovi, jenž sázel na výbornou kinematografii a skvěle napsaný komplexní příběh, a Jessice Jones, která nám přinesla skvělý detektivní noir příběh, Luke Cage nemá nic, čím by nějak extra vynikal a i přes to, že všechno dělá víceméně dobře, nic nedělá až tak skvěle, aby se zapsal divákovi do hlavy. To ovšem neznamená, že Luke Cage je špatný seriál. Naopak věřím, že určité skupince lidí se to bude opravdu hodně zamlouvat, bohužel si myslím, že většinu diváků (a já mezi ně patřím) to prostě nesedne. Začněme od té pozitivní stránky pořadu. Herecké výkony jsou většinou skvělé. Mike Colter byl výborný už v Jessice Jones a i zde podává velmi dobrý výkon. Jeho postava je sympaťák, je charismatický a energetický a divák si ho dokáže snadno oblíbit. O to více mrzí, že v širším pohledu se seriál na samotného Luka moc nezaměřuje a dost svého času věnuje vedlejším postavám, které rozhodně nejsou špatné, ale přál bych si více prostoru pro Luka. Ale když už jsme to nakousli, další postavy jsou fajn. Mně osobně se hodně zamlouvá hlavně Misty Knight, která je podle mě jeden z nejlepších Defenderovských side-kicků a jsem rád, že má dost screentimu, i když občas, jak bylo řečeno, trošku přebijí prostor Lukovi. Ale zbylé postavy jako Bobby, Claire nebo třeba Scarfe jsou hodně dobré. Jediný výrazný problém mám asi se zápornou dvojicí Mariah a Shadesem. Mariah je většinu času dost otravná postava a není to hlavní záporák, takže nemá tolik prostoru na to být pořádně prokreslená. Naopak Shades je neskutečně zbytečný a ani po zhlédnutí celé první série nechápu, jakou roli měl vlastně v příběhu. Každopádně, přesuňme se k tomu největšímu pozitivu celého Luka Cage. Jestli tenhle seriál dělá totiž něco vážně dobře, tak je to práce s atmosférou, prostředím a audiovizuálem. Prostředí černošského Harlemu je výborné, dýchá životem a má neskutečně silnou a hustou atmosféru. Tomu dopomáhá i velké množství na první pohled zbytečných postav, které se sem tam objeví napříč seriálem, to ovšem pomáhá celkovému pocitu z města, které opravdu působí jako živé a reálně existující místo. Celé tohle vylepšuje ještě hudba, která je většinu času výborná. Jedná se hlavně o jazzové písničky, ale můžeme zde slyšet i jiné žánry. Každopádně veškerý soundtrack je výborný, je celkem originální a netradiční a dopomáhá ještě víc utvářet atmosféru Harlemu. Navíc, ve většině epizod máme i samostatná hudební čísla od nejrůznějších černošských umělců, které jsou taky dost fajn. Jediná výtka, kterou k hudbě mám je to, že občas je velmi zvláštně umístěná. Např. zde máme několik dramatických scén, které jsou totálně zabité tím, že v nich hraje klidná jazzová hudba. Většinu času to ale funguje a seriál má díky tomu svěží a originální soundtrack. Děj samotné série je taky dost fajn, hodně se zaměřuje na politiku, práva černochů a rasový respekt a věřím, že pokud někdo toto téma opravdu nemá rád, seriál mu bude vadit. Mně to zas tolik nevadí a navíc si myslím, že to není žádné hlavní téma seriálu a není tam té politiky až tolik. Ještě jsem nezmínil záporáky, tak si je pojďme probrat. Celkově na internetu je hodně opěvovaný Cottonmouth, který je hlavním padouchem 1. půlky série a já si dovolím nesouhlasit. Cottonmouth je fajn, to určitě, hlavně herecký výkon Mahershala Aliho je výborný. Každopádně mně Cornell přišel strašně nevýrazný. Celou dobu jsem si říkal, že tvůrci jen chtějí vytvořit druhého Kingpina, ale nedaří se jim to. Z Cottonmoutha nejde moc strach ani respekt, nepůsobí vůbec tak dobře, tak důležitě a tak nebezpečně a i když je to charismatický záporák, který mě bavil, podle mě není moc výrazný a rozhodně se nezapíše na seznam padouchů, na které budu vzpomínat. Nepomáhá tomu ani fakt, že tvůrci se naprosto tupě rozhodli v půlce série Cottonmoutha zabít jenom proto, aby šokovali diváky. A tahle událost nejenom, že naprosto zničila tempo seriálu, na scénu se taky dostává druhý padouch, Diamondback, který má mnohem osobnější linku s Lukem, která bohužel není pořádně prozkoumaná a Diamondback celkově nemá moc prostoru. Navíc, musím přiznat, že celá jeho postava je prostě divná :D Diamondback jakoby vypadl z komiksů z 90. let. Je to takový ten typický polo šílený záporák, který se chová strašně podivně, předvádí zvláštní grimasy, má takové podivné až parodické karikaturní chování a působí, jakoby tvůrci chtěli vytvořit co nejšílenějšího a nejdivnějšího záporáka. A tady je jen otázka vkusu, jestli vám Diamondbackova osobnost a jeho výstřední, až nerealistické chování bude vyhovovat. Mně to naštěstí většinu času celkem bavilo, ale musím uznat, že občas se to opravdu přehánělo. Přejděme rovnou k tomu největšímu negativu Luka Cage. Tempo. Tenhle seriál je totiž strašně pomalý. Většina dílů je tvořena výplňkovou vatou, která je tam jenom proto, aby byl seriál natažen na 13 dílů. Většina scén je přehnaně dlouhá, spoustu momentů se táhne a ve spoustě epizod se pořádně nic neděje. K tomu navíc, akce je většinu času hrozně nudná a nezajímavá, notak, Luke má neprůstřelnou kůži. Většina akčních scén vypadá tak, že Luke někam přijde, nepřátelé do něj začnou střílet, Luke stojí a nechá do sebe pálit a pak všechny na jednu ránu knockoutuje. Není tady žádný strach o hlavní postavu a nefunguje to. Na závěr, Luke Cage není špatný seriál. Věřím, že určité skupince lidí se to bude opravdu hodně líbit. Máme tady atmosférické prostředí černého Harlemu, skvělý tématický soundtrack, sympatické postavy. Bohužel, tempo, ne moc zajímavá akce a průměrní záporáci ničemu nepřidávají, navíc většina scén působí dost podivně, jelikož tématicky jazzová hudba sice sedí do některých momentů, najdou se ale i scény, kam se to vůbec nehodí, ale tvůrci se prostě rozhodli, že tam ta hudba bude. Luke Cage je mírně nadprůměrný seriál, který stojí za to vidět hlavně kvůli zajímavým hlavním postavám a originálnímu netradičnímu audiovizuálu. Pokud ovšem nechcete být 100% připravení na Defenders, nemyslím si, že Luke Cage vás nějak extra zaujme. Velice pěkně zpracované prostředí Harlemu, sympatické postavy a skvělý audiovizuál snižují průměrní záporáci, úmorně pomalé tempo a místy velmi zvláštně zvolená hudba, která vytváří dost specifický styl seriálu, který určitě nebude sedět každému. Hodnocení: 60% () (méně) (více)

Dr_Berry

Na Power Mana jsem se hodně těšil. Pamatuji si jak jsem četl článek o tom, že Marvel potřebuje černošskýho hrdinu, protože na stříbrný plátna pouští jen bělochy. A tak přišel Falcon a poté Black Panther, ale ani jeden z nich nebyl jako Luke Cage. Luke Cage ze sebe nedělal hrdinu, ale obyčejnýho chlápka, který se snaží pomáhat. To úplně stačí. Místo toho aby se děj pohyboval jen kolem hlavní postavy jak propleskává svý protivníky. Máme možnost nahlédnout hlouběji do nitra postav a vůbec Harlemské kultury, soulu a jazzu. O Harlemu maximálně vím ze zeměpisu a od Zeuse ze Smrtonosné pasti 3. Líbilo se mi jak všichni z Harlemu ctili lidi, co pro Harlem někdy něco udělali. Jasně v životě jsem ty jména neslyšel a kdo ví jestli jsou pravý. Ale ikona, kterou zastával například Pop pro seriál jsem si hodně oblíbil. V první půlce seriálu mě hodně bavili slovní přestřelky mezi Lukem a Cottonmouthem, ten mě opravdu bavil. Mrzí mě že ho poté vystřídal neslanej a nemastnej Diamondback se svým ulísným úsměvem. Jinak ostatní postavy na jedničku (Misty Knight, Scarfe, Shades). Na seriálu mě potěšil origin tak i napojení na DD a Jessicu Jones. Neskončilo to klasickým happyendem a jsem zvědavej na další děj, který možná trošku bude nastíněněj v Iron Fistovi, ale určitě představenej v letních Defenders, Za mě paráda a Luke Cage mě nezklamal. ()

kishi_SO

katastrofa. Bez napatia, bez akcie, bez poriadneho zaporaka, bez logiky, bez vsetkeho. Motivacne video k BLM, kde nigga znie z ust nigga bez toho, aby sa zatinali paste alebo klacali ludia na kolenach. ()

CheeseFigure

Takmer rok som to pozeral. Luke Cage, sa aspoň podľa môjho skromného názoru, nepodaril a nudil ma. Hlavná postava ma nezaujala tak, ako sa to podarilo jednému drsnému súkromnému očku menom Jessica Jones. Tak ťahanie seriálu ostalo na záporákoch. Najprv na Cottonmouthovi, ktorý bol fajn, ale pripadal mi ako taká slabšia verzia Wilsona Fiska z Daredevila. Po tom na scénu vstupuje Diamonback a to bola iná káva (a nemyslím tím to, že ide o černocha). Ten týpek to tak strašne nemá v hlave v poriadku a bolo zábavne ho sledovať. Bohužiaľ nedosahuje latky Fiska alebo Kilgravea. Celkovo ide o čierny mráčik na doposiaľ peknej oblohe ,,Netflix Marvel Universa,,. Hádam to druhá séria napraví. ()

Yamatosan

Sorry, je mi jasný, že cílovka je tentokrát mířena hrubě rasově, ale těch 13 utahaných dílů, plných ubrečených (přečasto pokryteckých) keců, a se záporáky tak trapnými, že to svět Marvelu ještě neviděl... být černoch, beru to, že si ze mě v Netflixu dělají srandu a natáčecí team je v KKK. Luke je slabý, v Jessice byl výrazně zajímavější, snad jen Misty zaujala, ale nejsympatičtější je nakonec hajzlík Shades... ()

mourek10100

Dobrý začátek, ač hodně pomalý. Nevýhoda toho, že jsou všechny epizody naráz a já je nestíhám, tak snad se neochudím o spoilery. Tak věřím, že se to pěkně rozjede. Policajta si na Luka slušně došlápla :D ()

Zjewik

Ehm, může mi někdo vysvětlit co to sakra mělo být? První 4 díly sice nebyly tak kvalitní, ale aspoň to mělo nějaký děj. Ale ta druhá půlka? V Jessice byl Luke nabouchanej sympaťák, tak jsem čekal, že když mu připsali vlastní seroš že na tom nejde nic zkazit, ale opak byl zřejmě pravdou. Neskutečně otravní a nesympatičtí herci, kde si po chvilce uvědomíte, že vlastně nemáte žádnýho favorita a na zbylé díly se koukáte jenom kvůli tomu, abyste ten paskvil dokoukali a mohli se posunout dále k Defenderům. Zápletka absolutně o ničem, to samé platí o posledních 4 dílech, kde se vlastně vůbec nic nestane. Celou dobu se tak seriál uvíjí ve stylu: objeví se nová zápletka a během 10ti minut ji seriál smete ze stolu a najde si novou a ještě horší. Jediným sympaťákem se tak pro mě stal Brejloun a částečně Misty, kteří aspoň od začátku věděli o co jim jde. Zbytek působil neskutečně umělým a laciným dojmem. Na konci se pak objeví nový "záporák" a náš neotřepaný hrdina se s ním utká v pětiminutovém souboji uprostřed silnice, zatímco ostatní jenom přihlíží. Fakt tleskám, mohli jste se zmoct na víc. Celý seriál postrádá jakoukoliv logiku a podkopává sám sebe. No a hlavně efekty..., oba dva výbuchy který se v seriálu objevily vypadaly, jako by je tvořil student 1. ročníku na střední grafický v malování. Opravdu by bylo lepší kdyby všechny podobné scény vystřihly a nesnažily by se působit takovým low-budget dojmem. Kdybych si dopředu neřekl že chci zkouknout všechny "originy" před Defenderama, přestanu na seriál koukat už po pátý epizodě. Zvažoval jsem jak hodnotit. Vyloženě propadák to ale není, a jednu hvězdičku tomu dodávají easter-eggy a zasazení do Marvel Netflix universu. Postava Lukea není špatná, to jenom seriál Luke Cage je hodně špatný. ()