Král Artuš: Legenda o meči

• Velká Británie King Arthur: Legend of the Sword (více)

Novinka režiséra Guye Ritchieho velmi osobitě a nadčasově vypráví klasický příběh formou nové akční fantasy. Když je v Artušově dětství zavražděn jeho otec, zmocní se koruny Artušův strýc Vortigern (Jude Law). Artuš, oloupený o následnické právo prvorozeného syna, vůbec netuší, kdo ve skutečnosti je, vyrůstá v tvrdém prostředí městských uliček. Když se mu ale podaří vytáhnout meč z kamene, obrátí se mu život vzhůru nohama a musí vzít na vědomí svůj skutečný původ. (Freeman Ent.)

Ajka13

Tak preefektovanej film jsem dlouho nevidela. Hudba neskutecne rusiva, temer od samotneho zacatku jsem si prala, aby bylo ticho. Co se tyce pribehu, ani zdaleka nenaplnil me ocekavani. Miluji serial Merlin a tento pribeh ani zdaleka nepredci kouzlo serialu. Co se tyce stylu, chapu, ze to asi neni pro kazdeho.. no pro me urcite ne. Nezvykla jsem si az do konce. Cerna obrazovka na zaver pro me byla spasenim. Vyzvdihla bych mozna jej hlavni dva predstavitele - Jude Law to zahral skvele, od zacatku jsem mela chut ho zabit :-) Nevim co vic dodat, fantasy je muj oblibeny zanr, ale na tohle uz se asi nepodivam... ()

Fritaaa

Protože král Artuš pravděpodobně nikdy neexistoval a je jen mýtus, nemám s tímto fantasy zpracováním žádný problém. Naopak jsem si jej užil. Začátek trochu rozpačitý, ale čím déle jsem film sledoval, tím více se mi líbil. Škoda jen uspěchaného finále. Namísto dvou hodin mohl mít film klidně dvě a půl - nemám problém vydržet u filmu i tři hodiny a déle. Vizuální orgie, avšak trochu laciné kostýmy. Ironie. Hlavně ty plastové zbroje mě štvaly. Čekal jsem taky Merlina, ale tak třeba v dalším díle. ()

jizvoun

Filmový víkend2017. Pro mě osobně jeden z největších propadáků filmového víkendu. Filmy ve stylu Guye Ritchieho mám rád, ale tohle teda ne! Tak neskutečně splácanej děj, hloupý dialogy a herecké obsazení snad nemohl vymyslet za střízliva. Obranu do boje vede černý rytíř, královskou gardu tam seká nějakej číňan a hlavní hrdina má sestřih jak z nějakýho lacinýho porna. Příběh byl fakt odfláknutý, přesycený cgi. Jediné plus-hudba,Ritchieho tempo, akční scény. Jak řekl do mikrofonu jeden výherce tomboly na víkendu "byla to píčovina." ()

HororSamael

je to nové, je to vtipné, je to fantasy. Ač je už přehnaně moc filmů na téma Artuš, mnoho legend s ním spojených a nevysvětlených záhad, jak to vlastně bylo, s potěšením se dá konstatovat, že nové filmové zpracování se povedlo. ()

zekon

Tohle se Ritchiemu teda hodně nepovedlo. Excalibur z 81 je skvělá pohádka pro dospělé podle legendy, ale tento šílený mix Pána prstenů a Diabla je hodně ujetý. Kdyby se to jmenovalo jinak, postavy jinak a nebyla znásilněna legenda dalo by se to zkousnout. Ale co z toho vylezlo za trapný 3D maglajz ........ chápu, prachy je třeba vydělat. Tak jak po svém dojebal Holmese tak v bleděmodrém ojel rytíře kulatého stolu. ()

Motyuek

Když toto skončilo, byl jsem nasraný. Skutečně moc. Já chápu, že si to Guy Ritchie dělá po svém, ale nahradit Merlina nějakou holčinou, co se v raném středověku všude prochází v MODRÉM plášti a jediné co umí je cirkusový kousek s měněním barvy očí. Nechat lidi před Vortigernem hajlovat zatímco ten se celý film tváří jak školačka, které někdo sebral štěně. Co tváří? On se tak celou dobu i chová. A tak si hippsterský "Art" v klídku přeprokrastinuje celým filmem, kdy stíhá řešit vážný osobní rozpor zda zůstat nejmocnějším Londýnským pasákem, nebo postoupit o ligu výš, poučovat zkušené bijce, některé evidentně původem z dálných končin světa, (jasně menšinové kvóty byly splněny) o tom jak se vede válka a sem tam si nechat zkrápnout slzou svůj bezchybný obličej za úplně zbytečně mrtvé kamarády. Takže Guyi, kámo, toto byl fakt ústřel hodně vedle. Což jsi zabil na závěr. Mít Vikingové někdy pohromadě 10 000 Drakkarů, tak si v rychlém sledu podmaní celý svět a rozhodně si nekleknou před nějakým lokálním, sexuálně nevyhraněným, panovníčkem. ()

pichta

Film bol nezvyčajne natočený, veľa chýb, ktoré mi vadili a kazili dojem z celeho filmu. Napríklad Artuš ako dieťa mal modré oči, v dospelosti mal hnedé. Až príliž nezvyčajný účes a bradu, jedinečné oblečenie a veľmi vyspelé psychologické dopredné myslenie, ktoré bolo úplne presné - vadilo mi to. Nikdo tam nebol dobovo špinavý. Asi som moc očakával realistické zobrazenie doby ako v Game of thrones, no sklamalo ma to. Často zrýchlený dej, v ktorom som sa strácal. Zlý strýko bol obliekaný Gučim, v každej scéne mal parádne oblečenie, dokonca až sako s košelou :) Moc rockoveho štýlu tam bolo vneseného. Drzý Artuš, sebavedomý a miestami až namyslený. Film ako taký bol po technickej stránke dobre a zaujímavo až nevšedno natočený, však režisér. Dej bol trochu upravený, aby to malo "šťavu". Občas som sa strácal, chýbali mi popisy miest kde sa to odohrávalo, človek si to len mohol dovtípiť nejako podľa okolia a podobne. Prílišné prelínanie s budúcnosťou v myslení a tým čo sa stalo...nechápačka... Film zabaví, no veľmi rušivý element boli hore spomínané chyby...70% ale len 3 hviezdy!! ()

Mark1983

Pravda je, že určité scény dokážou imponovat, ale film má i svá hluchá místa, jenž posouvají dílo do průměru. ()

Mukade

Masterpiece, period. Pre Richie-ho inšpiráciu (nielen) pre najlepšiu scénu vo filme viď - Shinobi: Heart Under Blade ... (: . SSSuper, oba................. update 23.12.'20: soo good :) .............................update 28.5.'21: This beautiful boy appeared there: click here   xDD ()

endymion

Při sledování tohoto filmu jsem si uvědomil 3 věci: 1) Guy Ritchie měl natočit Prince z Persie 2) Guy Ritchie měl natočit Assassin´s Creed 3) Guy Ritchie by se už nikdy neměl srát do Artušovských legend ()

dennieko

Teď se přesně stala ta chvíle, kdy jsem dle hodnocení měla asi přehnané očekávání. Já se snad nikdy nenudila víc... Cením ale herce a efekty. ()

SlepiceBetty

Jedna hvězdička za skvělé prostřihy, zbytek byl pro mě totální odpad. Myslím, že režisér i diváci by si to mnohem víc užili, kdyby to byl originální příběh a ne prznění legendy o Artušovi. ()

Snakefinger odpad!

Trapné vtípky, roztahaný děj, film o ničem. S filmy, které hovoří o legendě, tedy Králi Artušovi a meči Excalibur to nemám nic společného. Nuda na n - tou. ()

doogiemus

Vitaj späť Chlapík, chýbal mi tvoj štýl, aj keď som sa čudoval, že si preskočil do inej kategórie. Ale bavil som sa, vďaka ti za to. To mi sadlo. ()

Archen

Spousta akce, která ale po chvíli začne nudit, herci se trápí v rolích, kde nemají co hrát. Do toho všeho se vysype kýbl politické korektnosti v podobě obsazení a celé se to zazdí nepadnoucí muzikou. Zaměrem bylo zřejmě natočit nadupaný akčňák ve stylu posledního Mad Maxe. A to se opravdu opravdicky nepovedlo. ()

MotMotkovich

Velice působivé zpracování. Důvod proč film vidět je hlavně ten, co film nabízí po zvukové stránce. Ten soundtrack je prostě bezkonkurenční,. ()

Charlie Hunnam najde psího kámoše

Charlie Hunnam najde psího kámoše

25.05.2020

Málokterý herec by si zasloužil více práce než právě Charlie Hunnam. Hvězda seriálu Sons of Anarchy, nebo snímků Král Artuš: Legenda o meči či Gentlemani za sebou doposud nemá jediný komerční hit, v… (více)

20 největších propadáků poslední dekády

20 největších propadáků poslední dekády

15.12.2019

Sherlock se znovu porve s Avatarem

Sherlock se znovu porve s Avatarem

08.05.2018

Možná už jste na to zapomněli, ale na konci roku 2009 šel proti Avatarovi do kin Sherlock Holmes. Modrásci skončili jako nejvýdělečnější film všech dob a dvojka dorazí 17. prosince 2020 (ano, po… (více)

Ritchie chystá novou gangsterku

Ritchie chystá novou gangsterku