Král Artuš: Legenda o meči

• Velká Británie King Arthur: Legend of the Sword (více)

Novinka režiséra Guye Ritchieho velmi osobitě a nadčasově vypráví klasický příběh formou nové akční fantasy. Když je v Artušově dětství zavražděn jeho otec, zmocní se koruny Artušův strýc Vortigern (Jude Law). Artuš, oloupený o následnické právo prvorozeného syna, vůbec netuší, kdo ve skutečnosti je, vyrůstá v tvrdém prostředí městských uliček. Když se mu ale podaří vytáhnout meč z kamene, obrátí se mu život vzhůru nohama a musí vzít na vědomí svůj skutečný původ. (Freeman Ent.)

Bogrant

Chceli ste proroctvo? Tu máte proroctvo: Ritchie je sebe sám kráľom! A ako správneho kráľa ho veľmi netrápia názory svojich "poddaných". Po Holmesovi si tentokrát vzal do parády ďalšiu významnú britskú postavu a sebe vlastným spôsobom ju prerobil. Buď sa tomu prispôsobíte alebo to zavrhnete, inej cesty niet. Výsledkom je ale namakaný, temný a super-ultra hlučný blockbuster najšialenejších rozmerov, plný zrýchlovačiek, ktoré mierne kazia spletitosť deja a naozaj vrcholnej akcie. Dvojhodinová rýdza zbesilosť, ktorá kašľe na akúkoľvek historickú nostalgiu a plne sa riadi dnešnými nastolenými trendmi. A napriek tomu neuspela u širšieho publika a tým pravdepodobne končí. Škoda, pokračovanie by som uvítal. ()

Ivuska71

Proč to nevzít od podlahy a s humorem. A zároveň s úctou, kterou klasický příběh zasluhuje. Miluju Ritchieho úhel pohledu. A to nemluvím o tom, že si sakra fakt dovede vybrat hereckou partu. ()

Malyszs

Půlka efektů je trošku horší, sem tam nějáká hovadinka, ale jinak pěkná povídka. Vizuál super a hudba přidává na epičnosti. ()

soukyd33

Tohle se moc nepovedlo. Některé techniky boje v té době mečů neznali. Chvíli jsem si připadal, jak v Metrixu za doby mečů. 🤔 Hudba 👎 Prostorový zvuk 👍 Soundtrack 👎 Kostýmy dobré. Příběh dobrý. Hvězdiček 2 ()

ondyGAMESTV

Příběh [8/10] Částmi nudnější, ale ve stylu ve kterém mi to vůbec nevadí, takže vlastně velký plus tohoto filmu. Nevím proč by musel Exkalibr držet pro jeho schopnosti oběma rukami, ale to je vedlejší. 1 zbytečná smrt, kde by Artuš, nebo kdokoli jiný mohli vzít zraněného, místo toho ho tam nechali na jeho přání, přestože se pro něj o minutu déle vrátili, takže jsem nechápal, co měli v plánu. Prostříhané na jedničku s tím, že jsem nevěděl kdo tento film režíruje, ale střih filmu mi hodně připomínal Sherlocka Holmese a pak se kouknu a zjistím, že se má předpověď potvrdila, když tento film režíroval Guy Ritchie 🗡️ 80% ()

Feacher

Tenhle film jsem si pustil trochu edukativně abych se dozvěděl víc o artušovských legendách, ale myslím si, že jsem nezvolil dobře. Na úvod jsem si měl vybrat něco reálnějšího. Fantasy nemusím, takže obří sloni a hadi mne nějak nezaujaly. Natočené a vytvořené špičkově, herecky jakž takž padnoucí, ale byla to prostě blbost :). Ale někdo to má rád, 70%. ()

NikiVai

Tato legenda o Artušovi je fakt dost dobře zpracovaná. Není to žádné nudné, suchopárné vyprávění, ale příběh, co má drive. Baví mě, že i když je film uchopený dost srozumitelně, dává prostor pro vlastní fantazii a nechává jemné nuance leckdy skryté tak, abyste ho chtěli vidět zas a znova a pokaždé tam objevili nějaký drobný detail, který vám doteď byl skrytý. ()

babuška

Artuš je legenda, tohle zasraná gendrová slátanina, která to totálně maže, ani hunnam to nezachrání, kam se to sere na původní film, prej akční fantasy, škoda že to není jen fantasy, dvě za triky a za artuše ()

Tobias_Sin

Možná to má trochu hlušší místa, ale celkový dojem z projekce byl: Páni!! Dám si tu jízdu ještě jednou hned zítra? Upřímně jsem se toho trošku obával, co Ritchie s tímto tématem provede, ale nakonec to dle mého názoru dopadlo perfektně! Úvod skvělý, momenty ve sklepení, v zemi Stínů, finále k nezaplacení!! Opravdu výborný film, který snad ve všech okamžicích podporuje podmanivá a velmi originální hudba, přičemž dvě písně v úvodu a v druhé části jsou opravdu velmi velm povedené! ()

hoverlord

Někoho napadl naprosto geniální nápad, a to na nic si nehrát a točit film s tím, že bude zařazen do Béčkové sféry. Díky tomu je to naprostá paráda, kde je nadsázka, vážno, akce, všechno. Díky Béčku tu ani nevidíme moc (nenapadá mě teď ani jedno) klišé, či podobných věcí, kterých jsou dnešní filmy a seriály bohužel nechutně plné. Super svižná a místy moc vtipná podívaná. Hlavnímu herci role padne jako na míru. Za mě 90% ()

Pierre95

Skvělá hudba která připomíná hudbu ze série o Sherlocku Holmesovi. Charlie Hunnam je dobrý, do role se hodil. Jude je Jude, tudíž pan herec, který si svého záporáka náležitě užil. Trochu mě to zklamalo, nevím možná jsem čekal krapet něco jiného. Ale i tak je film dobře udělaný, skvělé triky a kamera. Snad si film ve světě povede dobře, rozhodně si to zaslouží. Sherlock Holmes to ale není a tajně pořád doufám, že Ritchie udělá třetí pokračování o kterém se pořád mluví. ()

Joseph005

Původně jsem chtěl napsat, že je to odpočinkový film, ale to by bohužel nebyla pravda. Protože jsem prakticky celý film uvažoval kde se hrdinové nachází a kdo, že to vlastně jsou oni hrdinové. Bohužel mi skoro od začátku do konce připadal film strašně zmatený nemluvě o bojových scénách. Samozřejmě mladí hošíci a milovníci CGI si přijdou na své, ale pokud někdo hledá zajímavý příběh, tak se ho bohužel nedočká. Největší klad přikládám soundtracku. Opravdu škoda toho jak je film natočený, mohlo to být lepší. Dle mého názoru je film mířen na mladší věkové skupiny, já nevím, ale být mi 14-15, tak mě to baví, ale z toho věku už jsem vyrostl... za mě 60% ()

Mat.t

Perfektné, viem si predstaviť Húrinové deti, alebo čokoľvek zo Silmarillionu v podaní Guya Ritchiho. Fantasy mu veľmi pristane ()

Mykie

Guy Ritchie nabízí svěží a neotřelý pohled na fantasy žánr a přináší podívanou, která jde svou vlastní cestou. Sloučení režisérových trademarků s mečem a magií mi přišlo nemyslitelné a film mě až do premiéry nechával chladným. O to větší překvapení mě pak v kině čekalo a po shlédnutí přetrvává nadšení. Herci, hudba, provedení a styl, to vše je prvotřídní a lze vidět že Guy Ritchie měl jasnou vizi, které se držel, natočil ji a dokázal ji prodat. Film má hloubku, je drsný (i když v mezích PG-13) a jde proti proudu, ne všem se bude líbit, ale fanoušci Ritchieho gangsterek a milovníci nevšední, přitom poctivé fantasy budou nadšení. Dva palce nahoru. ()

Charlie Hunnam najde psího kámoše

Charlie Hunnam najde psího kámoše

25.05.2020

Málokterý herec by si zasloužil více práce než právě Charlie Hunnam. Hvězda seriálu Sons of Anarchy, nebo snímků Král Artuš: Legenda o meči či Gentlemani za sebou doposud nemá jediný komerční hit, v… (více)

20 největších propadáků poslední dekády

20 největších propadáků poslední dekády

15.12.2019

Sherlock se znovu porve s Avatarem

Sherlock se znovu porve s Avatarem

08.05.2018

Možná už jste na to zapomněli, ale na konci roku 2009 šel proti Avatarovi do kin Sherlock Holmes. Modrásci skončili jako nejvýdělečnější film všech dob a dvojka dorazí 17. prosince 2020 (ano, po… (více)

Ritchie chystá novou gangsterku

Ritchie chystá novou gangsterku