Král Artuš: Legenda o meči

• Velká Británie King Arthur: Legend of the Sword (více)

Novinka režiséra Guye Ritchieho velmi osobitě a nadčasově vypráví klasický příběh formou nové akční fantasy. Když je v Artušově dětství zavražděn jeho otec, zmocní se koruny Artušův strýc Vortigern (Jude Law). Artuš, oloupený o následnické právo prvorozeného syna, vůbec netuší, kdo ve skutečnosti je, vyrůstá v tvrdém prostředí městských uliček. Když se mu ale podaří vytáhnout meč z kamene, obrátí se mu život vzhůru nohama a musí vzít na vědomí svůj skutečný původ. (Freeman Ent.)

BranuliQ

Tak toto mi neuveriteľne sadlo. Žeby som práve zhliadol najlepšie fantasy za posledné roky? Dosť možné! S pokojným svedomím môžem povedať, že síce prekvapujúco, ale práve nový Kráľ Artuš je bezkonkurenčne najlepším filmom Ritchieho kariéry a zrejme zatiaľ najlepším filmom roka. Ja ani neviem, čo mám začať chváliť ako prvé. Či skvelé ústredné duo (Hunnam je sympaťák od prírody a Jude Law je skrátka neuveriteľný), či naozaj skvelý rýchly strih, akčné sekvencie, ktoré fantasy žánru prekvapivo sedia, výbornú kameru alebo Pembertonovu hudbu, ktorá je jedným slovom fantastická. Ritchie týmto filmom jednoznačne preukázal, že je fakt "badass" a nebojí sa sfilmovať jednu z najznámejších legiend úplne podľa seba, čím samozrejme vedome odpísal tých, ktorí čakali už po niekoľkýkrát viac-menej to isté, no ulahodil tým, ktorí odmietali vidieť už miliónkrát omletú kašu a požadovali niečo originálnejšie, čo bol samozrejme môj prípad. A keď toto nebolo originálne, tak už niet o čom diskutovať. 100% ()

HSGID

Od tohto filmu som vôbec nič neočakával, keď som videl ukážku povedal som si na to pôjdem do kina vyzerá to zaujímavo. No a hneď od prvého momentu ako film začal som bol nadšený. Hudba vo filme bola neskutočne parádna a dokonale zladená so scénami čo som už dlhšiu dobu v žiadnom filme nezažil. Príbeh mal parádne tempo a nič nebolo zbytočne naťahované. Skrátka v jednoduchosti je krása a tu to bolo nádherne ukázané. Bol som neskutočne prekvapený a z kina som odchádzal nadmieru spokojný s geniálnym pocitom, že to bola riadna bomba. Preto dúfam, že aj keď film nedokázal na seba zarobiť tak ho neodpíšu a spravia pokračovanie. ()

Maratonec

I já měl obavy, jak se toho ujme G.Ritchie. Musím podotknout, že po trošku zvláštním začátku jsem si postupně zvyknul a čím více se příběh odvíjel, tím více mě bavil. ()

raininface

Nagelované pačesy, pletené čepice, kožené oblečky, komixové bitvy... Co zbylo z legendy? Jenom ten Excalibur. Zlatý John Boorman. ()

goauld

Toto novodobé zpracování příběhu o Artušovi, kterak se ke kouzelnému meči dostal není špatně udělané, avšak... jsou tak "jisté" seqence ukazujíc, jak je dnešní doba "zrychlená" (a toto zrychlení je dnes bráno v podstatě samozřejmostí). To máte různý Master Chefy, Pevnosti Boyard a další podobný reality show, kde se hrozně rychle všechno odehrává a tento film není ani vyjímkou ;-) V první části je vyprávění natolik překotné, že člověk stěží dokáže číst všechny titulky, natož aby k tomu dokázal sledovat děj (no... nevim jak bych si s tím v nějakým iMaxu poradil :-)) už se těším na dabovanou verzi ;-) . O tom, že tvůrce tento snímek primárně směroval k generaci Y (Mileniálové) svědčí nejen rychlost, ale i určité "brífingové" pasáže (tak to provedeme asi takhle: ty tam, ty tam, on řekne asi toto a pak uděláme tohle a tamto.... už tam fakt chybí jednom ta tabule s "mazacíma" fixama a ta oddělená kancelář v openofficu :-) Samozřejmě nesmíme zapomínat ani na spomalené děje (no nebýt Matrixu, asi by tyhle zpomalovačky neexistovali) což sice ději dává určitý náboj, nicméně - již je to celkem ohraný a příliš to už nenadchne. Každopádně opět se tu vyskytují již celkem "samozřejmé" přešlapy s tím, že všichni zůčastnění umějí perfektně anglicky a to včetně celé delegace čistě upravených Vikingů (a já se mylně domníval, že zrovna tihle seveřané jsou zocelení trvdou přírodou a né jako družina krále Kazisvěta I :-))) No nic.... když může být špínou neposkvrněný Vintentou, tak proč né Vikingové, že ;-) ()

barsy

Legenda o Králi Artušovi v novém podání Guye Ritchieho. Ritchie má svůj osobitý styl, kterého se i tentokrát držel, a musím přiznat, že mě nezklamal. Snímek je po technické stránce úchvatně provedený, kamera, střih, efekty. Film je po vizuální stránce velmi dobrý, skvělé jsou akční scény, na které bylo radost pohledět. Překvapilo mě i obsazení, jsem ráda, že roli Artuše neztvárnil žádný příliš známý herec. Charlie Hunnam byl pro mě poměrně cizí a svůj úkol ztvárnit Artuše zvládl perfektně. Nechyběli ani známější herci jako Jude Law a nečekané osobnosti jako David Beckham (ikdyž vůbec nechápu, jak se tam dostal). Líbilo se mi zpracování charakteru samotného Artuše, jeho osobnost sice nemám s kým srovnávat (maximálně s Artušem ze Shreka), ale jeho dialogy a celkový pohled na určité situace byly jednoduše úžasné. Velkým plusem byla pro mě hudba, ta nádherně podtrhovala děj a hezky se poslouchala. Co mě na samotném snímku dost vadilo, byl celkový "spád" scén, tak nějak jsem téměř nikdy nevěděla, o co zrovna ve filmu jde, bylo dost chaotické a nepřehledné. Děj mě sice vyloženě nenudil, ale možná některé scény nemusely být tak moc natažené, někdy mi přišlo, že to bylo už trochu fádní. No samozřejmě nechyběl ani můj oblíbený "podivný konec", kdy finále bylo v určitých částech dost přehnané. No, v celku dost povedený snímek, mně osobně se film nadmíru líbil, ikdyž teda doufám, že nebude nějaké pokračování, toho už bych se v budoucnu docela bála. ()

LuxLumen

Tak jako se nás snažil přenést film Excalibur ( od režiséra Johna Boormana z roku 1981) do světa mýtů a legend ( a nutno podotknout , že na svou dobu skvěle), daří se Guy Ritchiemu přenést diváka do případného možného světa krále Artuše. Na filmu oceňuji svižnou ale přehlednou úvodní část, která nás seznamuje s dětstvīm a dospīváním Artuše. Ostatně střih celého filmu je velmi dobrý. Líbila se mi hudba. Po delší době je to film, kde hudba dotváří atmosféru a umocňuje obraz. ()

Nedos.

Mix Gilmorových děvčat(co se týče ukecanosti), trocha moderních detektivek(co se týče plánování věcí budoucích), trocha pána prstenů(co se týče posedlostí vysokých budov a žlebu). Co nám tu zbývá, trochu moc černochů na středověkou anglii, červený očička jak z terminátora, scéna s hadicí jak z Harryho Pottera a pár scének z hry Assasins Creed. Nemám problém s tím že film je děsná kravina, jejíž sledování mi vyjímečně neulehčilo ani popíjení vinných nápojů, ale že film se jmenuje Král Artuš. Vynechat z názvu to jméno a nechat jenom: ,,Král: Legenda o meči" asi bych neměl s filmem takový problém a bral bych to jako klasické Béčko na sobotní promítání na Coolu. Mimochodem, jestli jste fandové hry Deus Ex, určitě si párkrát vzpomenete na zbraň Typhoon. ()

Martyrium

Ritchie je pán. Je len pozitívne, že jeho rukopis je viditeľný v každom jeho filme. Trošku menej fantasy a "tradičných" holyvúdskych prvkov a ešte viac Rock´n´rolla a bola by to ešte väčšia zábava. Aj napriek tomu, celkom milé prekvapenie. ()

pretorij

JO! To je ono. Jak uz psal @Verbal : tohle si jako soundtrack nepustite, ale... ta hudba fajt dela 60% uspechu-ne li vic. Luxusni kamera se stavnatejma zpomalovackama. Luxusni strihy a naprosto exklusivni kompozice s hudbou. Tohle podani je naprosto genialni! ()

doMchek

Čisté je bezbranné v tvári nečistého. Len posvätné ho prekoná. Esencia mágie. Ľudia sú zvláštne bytosti, ženy svojím spôsobom ešte o trochu /hodne/ viac, ale všetci sme obeťami, až otrokmi mágie ducha, čo si nasimuloval dualitu. Keď sa tak niekedy pozerám na film, vidím ten večný opakujúci sa kolobeh ľudského klišé, ľudských osudov, ako sú zovreté v predurčenom vzorci posvätnej predlohy. Až keď si obeť hry ducha odohrá svoju rolu, môže mu duch poslať milosť a precitnutie z tejto večnej hry na kráľov (rešpektujúcich) a žobrákov (nerešpektujúcich) (po novom priekupníkov), aj keby sa povolaný kráľ narodil v bordely a povolaný priekupník vo svätostánku. Vary. ()

Kacaba4

Na mně trošku moc akční, moderní a odchýlené od legendy, kterou jsem o králi Artušovi poznala já. Hypermoderní CGI jízda v hodně zběsilém tempu. ()

r3musko

Historický veľkofilm vo veľmi modernom kabáte. Chvíľku trvá kým si na to divák zvykne, ale ak sa dokáže naladiť na rovnakú notu, parádne si tú jazdu užije. V 21. storočí sme pripravený aj ma takéto filmy. ()

Dzobsteve

Milujem štýl Guya a tento film je po vizuálnej stránke masterpiece. Spomaľovačky ala Sherlock milujem, herci skvelý Charlie prekvapil. Videne 2x ()

critique

Sice to není legenda o Artušovi, ale zato to je nejlepší pohádková sword and magic fantasy od dob Salomona Kanea. Spousta originálních nápadů, vymazlených scén, kopa výborné akce, trocha vtipu a minimum hluchých míst. Prostě bomba. Těším se na pokračování. ()

Stingray

Tak Artuš luxusní! Vlastně vůbec nevim jestli sem viděl lepší fantasy ( myšleno Meč a Magie..Pán Prstenů je někde jinde)! Docela mě mrzí, že sem to nedal v kině. Takhle bych chtěl vidět zfilmovanýho Zaklínače. Škoda přeškoda, že se do tohohle ( fungujícího ) světa asi už nepodíváme! A Law tady aspiruje na dalšího Vadera! To je fakt dobrý! ()

Charlie Hunnam najde psího kámoše

Charlie Hunnam najde psího kámoše

25.05.2020

Málokterý herec by si zasloužil více práce než právě Charlie Hunnam. Hvězda seriálu Sons of Anarchy, nebo snímků Král Artuš: Legenda o meči či Gentlemani za sebou doposud nemá jediný komerční hit, v… (více)

20 největších propadáků poslední dekády

20 největších propadáků poslední dekády

15.12.2019

Sherlock se znovu porve s Avatarem

Sherlock se znovu porve s Avatarem

08.05.2018

Možná už jste na to zapomněli, ale na konci roku 2009 šel proti Avatarovi do kin Sherlock Holmes. Modrásci skončili jako nejvýdělečnější film všech dob a dvojka dorazí 17. prosince 2020 (ano, po… (více)

Ritchie chystá novou gangsterku

Ritchie chystá novou gangsterku