Král Artuš: Legenda o meči

• Velká Británie King Arthur: Legend of the Sword (více)

Novinka režiséra Guye Ritchieho velmi osobitě a nadčasově vypráví klasický příběh formou nové akční fantasy. Když je v Artušově dětství zavražděn jeho otec, zmocní se koruny Artušův strýc Vortigern (Jude Law). Artuš, oloupený o následnické právo prvorozeného syna, vůbec netuší, kdo ve skutečnosti je, vyrůstá v tvrdém prostředí městských uliček. Když se mu ale podaří vytáhnout meč z kamene, obrátí se mu život vzhůru nohama a musí vzít na vědomí svůj skutečný původ. (Freeman Ent.)

Maric

Vtipné, akční, neotřelé. Zázrak to nebyl, ale zklamání rozhodně taky ne. Nadprůměrná zábava pro celou rodinu. ()

gentleman

Tak sa tvorcovia sústredili na efekt až pri tom zabudli na samotný film...dajme tam filtre, nejakú muziku, poletujúce iskry, kamera prejde okolo a nevadí, že je celá scéna o ničom, hlavne že to bude dobre vyzerať :) a v takomto duchu sa nesie celý film. Pri podfu(c)ku aj sherlockovi všetko do seba zapadalo, každý záber aj každé slovo, ale tu nefunguje skoro nič..nuda..hudba fajn ()

TenKratofil

Dlouho jsem se obával, že to nebude krásný historický film, pak hodnocení na čsfd mě absolutně odrovnalo a já vzal předražené nachos a vyrazil do sálu 2 Jihlavského Cinestaru. Slyšel jsem na film samou chválu, i také že v zahraničí je to propadák. Film začal po 10 minutové reklamní vložce a v tom momentě začala jízda, za jejíž šílenost se absolutně nedala pochopit. Vyprávěcí styl gangstersko-britsko-fantasy s shoty kamer občas jako by se točilo na GoPro, slow motion, atd. občas mi šla hlava kolem, ale překvapivě se divák dobře orientoval. Největší plus filmu jednoznačně HUDBA, soundtrack je naprosto luxusní, shoty krásné přírody a charisma CH. Hunnama mě naprosto okouzlilo a v momentě co jsem vyzobal nachosky, opřel sem si lokty o kolena na ruce položil hlavu a hltal každý frame filmu a reálně asi půjdu na film ještě jednou. Pokud jste zatvrzelý fandové přesně historických fantasy legend, nedoporučuji. Pokud se chcete podívat na pohádku, lehkou parodii dnešní doby a neuvěřitelnou jízdu. Doporučuji všemi deseti EDIT: Film jsem viděl potřetí a pokaždé v kině. Soundtrack je pořád boží, styl vyprávění je stále svižný. Ani po třech shlédnutích se ho nebojím doporučit. ()

Alhazred

Artuš na steroidoch. Výborný zážitok bez hluchých miest, možno by to dokoca chcelo miestami spomaliť. Obrovským plusom je hudba, berte všetkými desiatimi. Ale kde je, do čerta, Merlin?! Za to hviezdička dole, nedá sa svícit. ()

artudytu

Další sprznění kdysi krásné legendy o králi Artušovi. Chápu, že to byl asi cílený marketingový tah, ale podle mě to filmu v tomto případě spíše uškodilo. Kdyby se hlavní představitel a záporák jmenovali třeba Jim a Joe bylo by to daleko více uvěřitelné. Co se samotného filmu týče, tak to svižně ocejpá a má to hlavu i patu. Krásné kostýmy a lokace. Jude Law jako vždy skvělý. Velice příjemné fantasy, kterému neuškodí ani pár né úplně vysvětlených událostí. Ještě bych vypíchl perfektní hudbu. Ta mě zůstala pod kůží ještě déle než samotný film. ()

52637

Naprosto super, skveli herci, skvela kamera i rezie a naprosto dokonala hudba k tomu. Zcela neco jineho nez zname o teto legende. Jen doufam, ze nebude pokracovani, takhle to stacilo ()

cumimnabednu

Jako veliký milovník žánru dospělé fantasy jsem si mnul ruce a po ódách na čsfd se vypravil na Krále Artuše do kina. Tématu jsem se docela bál, viděl a četl jsem už tolik variací na toto téma a upřímně jen málokteré bylo vydařené a uctyhodné. Ale díky za každý dobrý dospělý fantasy film. Říkám dospělý, protože těch je opravdu pořád jak šafránu. A když bych řekl dospělých a opravdu dobrých a vydařených, tak mi na jejich počet budou stále stačit jen prsty na obou rukou. Pojďme k filmu. Jak jsem řekl, k tématu se vyjadřovat nebudu, osobně nepovažuji za pozitivum. Jednoznačně nadšený jsem asi byl ze zvukové kulisy filmu, hudební doprovod byl opravdu na jedničku. Rovněž s výběrem představitelů hlavních rolí žádný problém, stejně tak s výpravou, kulisami....potud dobré a užíval jsem si to. Ale už během filmu i po jeho shlédnutí jsem zjistil, že toto dílo se do mého top rejstříku fantasy nezapíše. Důvody: 1) Schizofrenie snímání - já to opravdu nemusím - zrychlené snímání při akčních scénách či rychlé střídání různého času. Nezůstate pak ve mě z toho nic, protože to nejsem schopen snímat ty sekvence. 2) Poloha filmu. Měla to být temná fantasy? Nebo popkornová komedie? Nevím. Autor využíl obého a ve mě zůstal rozpačitý pocit. Temná fantasy - tu dělal Artušův strýc, bravo Jude Law, ať už svou polohou normálního člověka, či netvora. Také kulisy, atmosféra...to všechno to dokreslovalo. Na druhou stranu tu máme stálé a neuzdné vtipkování Artuše a celé jeho bandy a za jakékoliv situace. Chápu, že šlo možná o to tu atmosféru odlehčit, ale tak moc? Byla to už zase jen fraška jako protipól té hutné temnotě. 3) Sám Atruš respektive jeho představitel. A to tím zmíněným vtipkováním, ironií, chvástáním se. Prostě i když je ve sračkách, i když je sebehorší tragedie, tak stále jen vtípky a žádné niterní polohování stavu beznaděje, strachu, žalu...prostě necítil jsem to. V pasážích, kde se jde na sílu či ego či královské vyžařování, tak se hodil skvěle, v pasážích, kde bojoval sám se sebou, kde procházel zkouškami, kde trpěl, tak to bylo ubohé. 4) No a potom jsou tu takové ty nešvary jako u dětských fantasy, kdy prostě když vím, co vážil středověký meč,navíc v tomto případě obouručák, nikoliv bastard, tak je to k smíchu, když ten meč bere do ruk a nese malý klučina, nebo když ho "Malíček" z hry o trůnu předává krály dvěma prstíky. Dále samotný Excalibur měl být především symbolem. Zde je z něj však udělán kouzelný vražedný nástroj, který nám bohužel tím sděluje, že zlo máme oplácet zlem a mít v ruce takový meč, tak se z nás stane také netvor. A tedy to naprosto kazí charakter Artuše z legendy. Takových to věcí by se jinak vyspělý film měl vyvarovat. 5) A nakonec pro mě fatální prázdné místo. A to Merlina. Po něm tu není ani vidu ani slechu. Ach jo. A tak dávám nakonec jen tři hvězdy a stále vzpomínám např. na Barbara Conana, který tento film překonal svojí hutností a atmosférou či Pána Prstenů, kde se také vtipkovalo, ale když bylo zle, uměli to herci procítit a dýchalo to z nich lépe, než z Artuše. A jsou tu i jiné, ale netřeba jmenovat. () (méně) (více)

Mar.Fo

Super bijak, super hudba, skvele obsazeni a rezie. Velka skoda, ze se filmu nevedlo financne. Zajimavost: dva Artusove se kdysi potkali ve filmu Potomci Lidi - Clive Owen v hlavni roli a Charlie Hunnam, jako dredovitej clen "zle bandy". ()

Verdolin

pěkný dobrodružný akčňák, pořád nějaká akce, i když má film dvě hodiny, ani si toho člověk nevšimne, jak ho to vtáhne do děje. Super výkon Juda Law, většinou hraje ty klaďase, ale mizerové mu jdou taky hodně dobře. Škoda, že se natáčení nezúčastnil Merlin, ale poslal jenom vyslankyni, která taky odvedla svou práci, překvapilo mě, že nakonec neskončil král s nějakou paní, jak to tak v amerických filmech většinou bývá, ale ani na to přes všechny ty akční scény nebylo místo. ()

flegmos

Takto toto som necakal. AKCIA, FANTASY, POSTAVY, PRIBEH, HUDBA, EFEKTY - absolutorium. Toto je film roku 2017. Pre mna urcite. BLOCKBUSTER JAK SA PATRI ()

drovi

Digitálna rozprávková paródia, v ktorej sa miestami objavoval Robin Hood zo Sherwoodu. Filmársky a technicky zvládnuté, ale s legendou o Artušovi to spájal iba bájny meč Excalibur. Ten z roku 1981 je len jeden a Merlinov výkrik look on the dragon eyes nezabudnem do konca života. ()

Alagaesie

Maxislon s bourací koulí byl vtipnej. Líbily se mi kostýmy. S jídlem holt roste chuť. "You should have warned them." "I did but they don´t speak english good." Na lodi bezva. "When you see the king why didn´t you ask him?" A to fakt hercům vypalovali cejchy? No, tak to teda doprdele…Meč nečekanej (irony - tím spíš byl nečekanej ten Beckham). Djimon Hounsou potěšil. Àstrid Bergès-Frisbey byla hezká kouzelnice. Takový mírumilovný tvorečkové po Hunnamovi šli... Boj s démonama byl napínavej. "What a waste!" "Doesn´t it make the pallace burn well?" Zářící hlavice Excaliburu byla cool. Jude Law hrál pořádnýho slizáka. Střelba ze zálohy, proč ne... Následně připomenutí Nasghúlů, no tak OK. Střelba efektní. Hunnam byl potom dobře v ráži. Runy byly hezký. Law byl bez šance. Bez kulatého stolu by to nebylo ono. ()

Mrliš odpad!

Opravdu tohle nešlo celé shlédnout. Hnusně natočené a sestříhané. Celkově film působí hloupě. Věková skupina tak pro děti do deseti let. Efekty v bojových scénách opravdu nehezky digitální. Jednoduše se dle mě jedná o totální paskvil. ()

Denque odpad!

Jsem fakt velkej fanda fantasy žánru, ale kurva todle bylo jako co? Začnu z celkovýho pohledu, film je sestříhanej tak, že kdybych byl epileptik, tak bych se klepal na gauči ještě teď. Příběh je taková klasika, strýc vraždí a synovec se mstí. Mečem bourá hradby a za takový šermířský úm by se nemusel stydět ani mistr Yoda. Ve finále na to, aby se strýc stal opravdu super hustym magičem, by mu stačilo sehnat mamuta a postavit věž .... wow. Jediný plus bych dal asi provedení za ovládání zvířat, ale i to nestačilo. Poslední dobou fakt nechápu hodnocení lidí tady, kde každý americký debilitě daj 4/5 nebo plnej počet, ale proti gustu ... ()

Cuffini

Hey Jude..myslím, že kruťase kinga, který musel mít co nejvyšší věž široko daleko (kompenzace..?) ti nikdo moc nebaštil. Vypadal jsi spíš jak ušpiněné jehňátko a kdyby tenkrát existovala módní policie, tak by ti vyčetla, že k tomu sáčku s rozepnutou košilí, ti pokaždé chyběla jen pořádná kravata. No ale za to nařachaný bicák pan Artie.. Artík.. To je mi ale muž. Srnec.. Sice měl docela malýho Excallibráčka, se kterým to moc neuměl, ale! Žádná ramena jako prokopnutý krumpáč, jak je dnes moderní, žádné opírání trojité brady o břicháče Milana, jak je dnes všude vidno, ale pořádný pekáč a souměrný trojúhelník, který i mě, dementa na matematiku, zaujal! No a co se týče respektu a odvahy, o tom žádná, takový charakter, no páni, klucíí.. Takže za mě ruce nahoru, bylo to svižné, přímé, moderní skrz komunikaci, vtip, ale hlavně okouzlující. Vy víte proč... ()

Modano

Tak takovou fantasy jízdu jsem vážně nečekal. Ještě před vypuštěním do kin jsem to jasně viděl v modrých číslech někde těsně u padesátky. Připomínalo mi to takové to béčkové ne-li céčkové fantasy typu Sedmý Syn s kostnatělými hereckými výkony a naprosto generic příšerami. Ale když jsem pak viděl 80%, nelenil jsem a hned si to pustil. První věcí, která mě zaujala byl naprosto skvělý soundtrack, který perfektně seděl a měl grády. Další věcí byly určitě vtipy, které byly decentní a při tom trefný. Bylo tu naprosto vše a vše bylo s mírou. Charlie Hunnam seděl jako prdel na hrnec, což se o Právním Judu říct úpně nedá, čímž ale nechci říct, že nepředvedl dobrý výkon, jen bych si představoval někoho jiného. A konečně poslední boj ve stylu traileru na videohry typu Warcraft apod. No nádhera. ()

R.A.D

No tak v první chvíli, když tam naběhli ti dva jistí chobotnatci, co byli tak velcí, že by sundali Konga z lebečního ájlendu, tak mě napadlo, že to už hodně řádně kdosi přestřelil a že se to k Artušovi a jeho legendám snad ani nehodí. Jenže víte vy co? Přesně jak tu píšou už jiní - pokud se naladíte na správnou vlnu a přijmete to jako fantasy stajling budoucího krále hrdé země Albionu, zjistíte, že se najednou do toho děje sami vžívate a začínáte tomu "bastardovi z nevěstince" i pořádně fandit. A když sem tam bojové a napínavé scény podestře temná hudba na motivy starých syrových nápěvů z různých oblastí této země, pak se sami nutně musíte zeptat - kde že sakra zatraceně dnes je, ta kdysi hrdá země kde vládli mocní králové a... Ale víte co? Zkoukněte tohle dílko a nebudete litovat. Král Artuš je legenda. A jako každá legenda si zaslouží i pořádný příběh. Od kultovního Excaliburu uplynulo hodně let. A je to znát takřka na všem. Hrdinové se s ničím a s nikým neserou a taky ani s nimi se nikdo moc nepárá, akce jsou skvělé, efekty slušné, zpomalovaček je nepočítaně a nedej bože, když Artur z nevěstince drapne ten svůj Excalibřík oběma rukama - to se pak začínají teprve dít věci. Trošku mi to připomělo sem tam i "300" u Thermopyl. Skvělá fantasy akční jízda a dokonce i postavy mají přece jen svůj děj a smysl a ne, že ne. Takže vážení - užijte si skvělou jízdu. Fakt to stojí za to "o) ()

Charlie Hunnam najde psího kámoše

Charlie Hunnam najde psího kámoše

25.05.2020

Málokterý herec by si zasloužil více práce než právě Charlie Hunnam. Hvězda seriálu Sons of Anarchy, nebo snímků Král Artuš: Legenda o meči či Gentlemani za sebou doposud nemá jediný komerční hit, v… (více)

20 největších propadáků poslední dekády

20 největších propadáků poslední dekády

15.12.2019

Sherlock se znovu porve s Avatarem

Sherlock se znovu porve s Avatarem

08.05.2018

Možná už jste na to zapomněli, ale na konci roku 2009 šel proti Avatarovi do kin Sherlock Holmes. Modrásci skončili jako nejvýdělečnější film všech dob a dvojka dorazí 17. prosince 2020 (ano, po… (více)

Ritchie chystá novou gangsterku

Ritchie chystá novou gangsterku