poster

Kong: Ostrov lebek

 • USA

  Kong: Skull Island

 • Čína

  金刚:骷髅岛

 • Austrálie

  Kong: Skull Island

 • Kanada

  Kong: Skull Island

 • Slovensko

  Kong: Ostrov lebiek

 • Velká Británie

  Kong: Skull Island

 • Nový Zéland

  Kong: Skull Island

Akční / Dobrodružný / Fantasy / Sci-Fi

USA / Čína / Austrálie / Kanada, 2017, 118 min

Komentáře uživatelů k filmu (863)

 • POMO
  ***

  Skrátenú verziu filmu so všetkými "wao" nájdete vedľa v sekcii videá. Volá sa "Trailer". Scénár za 5 doláčov. Godzilla bola temná štýlovka, Kong je pestrofarebná želatína. Bez jedinej emócie či náznaku napätia. Opičák nastúpi na scénu razantne rýchlo, ale moment prekvapenia zabíja znalosť trailerov. Taktiež údiv z prďáckych monštier, ktoré sme v ňom videli všetky. Škoda. Snaha o atmošku stratených svetov z 50. a 60. rokov tu je, Hiddlestonovi to ako stopárovi svedčí (s Brie Larson by im to v lepšom scenári fungovalo) a John C. Reilly je highlightom filmu. Len Samuel Jackson nevie čo tu robí s jeho militantným magorom, v jeho postave by viacej fungoval řezník typu Stephena Langa z Avatara.(7.3.2017)

 • verbal
  ****

  Kong konečně ztratil ambice snažit se v omletém kýčovitém rektobolu po sté vyprcat nějakou subtilní blondýnu (ač by to bylo vzhledem k jeho monstrózní kládě anatomicky nemožné) a tragipateticky se pak zřítit z Empájrstejtbilding. A to je moc dobře. Děj se tedy přesunul výhradně na Lebkostrov, obývaný tajuplným kmenem Kožených xichtů, a soustředí se na boj mezi dvěma lidoopy, Kongem a Džexnem. Džexn má sice drobnou nevýhodu výšky, ale zato trošku více vyevoloval a má napalm, což Kong dorovnává kvapným učením se používat první primitivní nástroje, například lodní šroub. Větší primát s trošku připečenou srstí válku o ostrov opic vyhraje a může se v klidu soustředit i na jeho vyčištění od obřích lidožravých praještěrek a jiné havěti. A máme tu obvyklý stav. Já jásám, zatímco kohorta zdejších sofistikovaných müslitelů a pouťových filosofů (co tu do jednoho vždy nepokrytě cáká nad tolik psychologicky propracovanými a scénáristicky neprůstřelnými homixovými kafilériemi) sténá, že prý nedostatečné vykreslení a emoční plochost postav, stupidně jednoduchý příběh a absence morálního poselství s nádechem antického dramatu. Čuráci! Pobaveně se opět ušklíbám a rozverně přemítám nad tou nesmírnou erudovaností a hloubkou partičky superbuzerantů v pastelových elasťácích z omalovánek pro dyslektické mongoloidy, furt dokola zachraňující Zeměplacku před animovanou ufonskou hlavou. Já tedy viděl skvěle udělaný, sysluplný, zábavný a výborně odsejpající retrobružný oddechový akčňák se sympatickými herci, charismatickými opičáky a výborně zcégéiovanou plejádou hnusných pramonster, který strká do kapsy i libovolný Jurský parkosvět 1 – 50.(19.3.2017)

 • Tosim
  ****

  I když King Kong na to jde jinak, než nová Godzilla, relativně se mi líbil. Triky a kamera, boj člověka s přírodou, něco, co chce lidstvo zničit pro svou vlastní velikost - tedy zbytečně. Tohle nebylo ale dostatečně rozvedeno, co mi vadilo nejvíc, byla až přepálená akce a množství zpomalovaček. Ale zase jsem nepoznal, kdo bude sežrán! Nevím, jak dopadne boj lidoopa s ještěrkou, ale tenhle snímek mě aspoň navnadil. 70%.(23.3.2017)

 • Malarkey
  ***

  Těšil jsem se na suprovou odreagovávačku, která lákala nápadem, digitálními efekty a směskou herců, kteří za normálních okolností nemůžou zklamat. V tomto případě je ale největší problém právě to, že ten, co psal scénář, úplně nevychytal jednotlivé postavy a tak tu jediný zajímavý je Samuel L. Jackson, který dokonce i hraje a pak ještě John C. Reilly, který sem tam má i nějaký hlášky. Jinak je to military vyvražďovačka na způsob legendárního Predátora, jen s tím rozdílem, že v tomto filmu není nikdo, kdo by alespoň trošku dokázal zastoupit Arnolda. A tak tu chybí i hlášky a vlastně i duše celého filmu a stává se z toho další digitální průměrno ze světa Hollywoodu.(10.7.2018)

 • Cervenak
  ***

  Zlátanina, zo začiatku aspoň zábavná a super nasnímaná, ale niekde za polovicou to dosť tragicky stratí dych a človek už potom iba čaká na finálny fight Konga so šéfom jašteríc, ktorý je fajn, ale tiež nič extra. Ľudia sa celý čas správajú ako totálni kreténi, takže im človek praje rýchlu smrť.(10.3.2017)

 • Enšpígl
  ****

  Pokud bych měl svoje oči vyhnat na pastvu, vyženu je na Konga, protože po vizuální stránce je to jeden výmlask vedle druhýho. Kongovi zkrátka velký plátno platne jak ušitý. S nadšením kvituju i zpracování, které mě ušetřuje od "městské části", co akorát tak znudila korn, když tato časová úspora byla využita ve prospěch různých ostrovních překvápek a soubojů. Herecky převyšuje Samuel L. všechny tak o půlku Konga. někdy jsem byl až překvapen co všechno tvůrci na ostrov prskli, ale v rámci hesla "bavíme diváka" je povoleno vše. Zejména úvodní military pasáž odlehčená hláškama všeho druhu (psaní dopisu) se zalíbila. Zábavička asi hlavně pro ty, který neřeší kongy před tím, zkrátka kong sem, kong tam hlavně že úsměv a úžas mám.(11.3.2017)

 • Djkoma
  ****

  Nejzábavnější Kong. Zábavně akční, často s dostatečnou nadsázkou a rozhodně megalomanské. Skoro bych až řekl, že za každý dolar do triků je vidět minimálně stovka chlupů na Kongovi. Efekty se nesnaží být přehnaně realistické, ale perfektně dotváří skoro až fantasy prostředí, které má svojí mytologii a odvážný koncept (vojáci po konci Vietnamu, bezohlední vědci, civilisté) se vydařil. Kong opravdu baví, bojuje, následně je vykreslen v dostatečném nadhledů a jeho svět je atraktivní svými zvláštnostmi. Akční scény jsou skvělé, velice rychle vtáhnou diváka a především v závěru přijdou titulky až překvapivě brzy. Už dlouho jsem v kině neměl u titulků pocit, že nechci nic říkat a jen si to užít. Navíc se potvrdilo, že Jordan Vogt-Roberts nemá tu naivní lásku ke Kongovi, kterou měl Peter Jackson a tak je film mnohem soudržnější, i když i v něm je cítit stříhání "navíc" (např. scéna Chapman/zeď domorodců má tak špatný střih i zvuku, že tam něco chybí:)). Za mě potěšení, které "navazuje" na Godzillu, není tak temné, ale odvážné a zábavné. PS: určitě si počkejte po závěrečných titulcích;)(21.3.2017)

 • T2
  ****

  Rozpočet $185miliónovTržby USA $165,743,421Tržby Celosvetovo $562,443,421Tržby za predaj Blu-ray v USA $28,131,384Tržby za predaj DVD v USA $15,613,881║ riadna bejkovina ale podarená, dejovo klasický popcorňoví vývar ale ktorý chutí, klasický film na vypnutie a užívanie, má to niekoľko za vlasy pritiahnutých scén, hlavne čo sa týka likvidácie vrtuľníkov krúžiacich v blízkosti Konga ale zas nechýba tomu efektnosť ako aj všetkému ostatnému, takže je to ináč hlavne triková a akčná pochutina, ktorá sa našťastie na nič nehrá, hefty sadnú, herci aj keď nemajú čo hrať újdu, neotrávia svojou prítomnosťou, svoje urobí aj 3D efekt /videl v kine 3D verziu: 80%/(9.3.2017)

 • Marigold
  ***

  - Mam takovej nápad, pome udělat další verzi King Konga, ale tentokrát hozený do válečnýho 'Nam stylu. - No dobrý, a vo čem to bude? - Vo tý obří vopici. - Počkej, ale příběh... - Jo, příběh, ten je vedlejší, dycky, když nebudeme vědět, dáme tam sabaty nebo ledzepy a nějaký siluety v protisvětle. - Neni to trochu málo? - Neni! Eště tam dáme Samuela L. Jacksona, co bude dycky řikat nějaký strašně hluboký věci a dívat se jako šílenej Máca Windu. Něco mezi plukovníkem Kurztem a kapitánem Achabem, ale černější. - Dobrý no, ale co když to bude mít stopáž ke dvěma hodinám? - Tak tam dáme spoustu zbytečnejch postav, který může zežrat nějaký obří hovado. - Fajn, sounds fun, green light.(10.9.2017)

 • Renton
  ****

  Kdybych někdy točil King Konga, vypadal by hodně podobně. Moje krevní skupina. Samozřejmě, scénář by se dal pilovat, postavy prohlubovat, ale o to v těchhle monster bijácích moc nejde a tady je to taktéž vedlejší kolej. 70´s nejvíc. Spousta záběrů (ba celých pasáží) vypadá fantasticky a daly by se okamžitě rámovat, prostě vizuál (i hudba) dle mého gusta a přes ně se moc chyb neprolne na povrch. Kongův Ostrov bavil a klidně chci víc... 85%.(11.3.2017)

 • MrHlad
  ***

  Celovečerní Kong: Ostrov lebek je o dost jiný, než jak se prezentuje v upoutávkách. Má mnohem blíž ke klasickému dobrodružnému filmu a kdo čeká v trailerech naznačovanou serióznost a dospělost, nedočká se jí. Blockbustery nepolíbený Jordan Vogt-Roberts ale umí občas vytáhnout hodně pěkný záběr a především naprosto bezproblémově zvládá velkolepé bitvy monster. A je jich víc, než byste čekali. Bohužel ve chvílích, kdy zmizí Kong ze scény a dojde na lidské hrdiny, je to o řád horší. Jednu chvíli film řeší zcela seriózně (a celkem působivě) válečná traumata z Vietnamu u Samuela L. Jacksona, aby se o minutu později změnil v komediální show Johna C. Reillyho. A mezi tím pobíhá nudný Loki a spousta dalších hrdinů, kteří vám budou úplně u zadku. Celkově je to fajn, ale lehké zklamání zapírat nebudu. Počítám, že za rok si pustím maximálně sestřih bitek, celý film ale asi jen těžko.(15.5.2017)

 • RedAK
  odpad!

  To jsem se zase jednou vytočil! Člověk se po měsíci a půl probudí z drogovýho oparu a z koutků setře čerstvej kundí žlem hormonálně nevybouřených středoškolaček, který se mu od nabytí půl míče samovolně přisávají rozkrokem k tlamě, aby si konečně pustil nějakej film, a sáhne zrovna do žumpy toho nejodpornějšího filmovýho řemesla. Tahle amatérská kýčovitá splaška si nezaslouží ani vlastní plakát, ta by se měla maximálně někde ve vietnamský trafice přírodně rozkládat v papírovým DVD obalu mezi ‚Varan vs. Kobra‘ a ‚Nejoblíbenější hity Káji Gotta z let 1960 – 1965‘. Pak by tu trafiku v Hloubětínským metru podpálili vožralí rumunští přistěhovalci a Kong společně s majitelem Kimem Kingem by chcípli. A stará Nguyenová by nedostala z pojistky ani hovno, protože ji v lednu nezaplatila včas. A jejich děcka by přejela tramvaj, protože mají moc šikmý oči a nedokážou se pořádně podívat do stran, jestli něco nejede. A vedení Prahy 9 by je nemohlo bez příslušných dokladů řádně pohřbít, takže by jejich šikmej popel spláchli do kanalizace a v kronice by o nich nebyla ani zmínka… Takovej osud by si tenhle film zasloužil! A určitě ne místo v programu kin a 70 procent na ČSFD! Takovou sračku si můžete natočit i vy doma, stačí solidní Nokie s VGA foťákem, Malování 95 na střih a animaci, a partička těch nejteplejších kreténů a homoklád nejen pod sluncem, ale i z tý druhý půlky Země, kde slunce zrovna nesvítí a je noc. Tu si složíte naprosto snadno, stačí sehnat: špatně opálenýho teplouše s tak úchylně upnutým tričkem, jak jen nejúchylněji na špatně opálenýho teplouše tričko upnout lze, debilní krávu s foťákem, která i z těch nejdementnějších situací dokáže vykřesat dojemně dramatickou fotku hodnou třech Pulitzerů a jednoho tématu měsíce v Ňůjórktájms, mladýho blbečka s červenou čelenkou á la homoRambo ze sedmdesátek, idiota, kterej na všechno odpovídá „jes, absolutly, ofkórs, ólrájt“, pak přihodíte pár Číňanek, mulatů, debilů a jednoho Samuela L. Jacksona. Samuel je v dnešní filmový době synonymem negra. Vážně, pokud v nějakým filmu hraje negr, je osmdesátiprocentní šance, že to bude Samuel L. Jackson. Samuel je takovej černej Nicolas Cage. Samuel když jde ráno na hajzl, vytře si prdel a na ten hnědej toaletní papír se nějakou náhodou podívá, tak si řekne: „Jes, ofkórs, právě jsem na toaleťák nasral docela epickej scénář!“ Když už máte poskládanou tuhle partu zkurvenců, tak stačí vzít pár zvířátek ze Života brouka, včetně původní animace, srát na to, nikdo si nevšimne, že je rok 2017, a pak je nechte všechny pobíhat na palouku v listí a trávě a ať dělají: „úúúúú, ááááá, blééééé, jsem mrtvej, ty taky, úúúúú, áááááá, blééééé“. Hotovo dvacet. Máte film o Kongovi. Gratuluju. A pokud zrovna nemáte doma Samuela, můžete ho nahradit libovolným cigánským Dežem eL Džexnem, nebo tam dejte kečup. Garantuju vám, že to bude mít pořád větší úroveň, než tenhle nechutnej céčkovej brak! Tak za měsíc a půl zase ahoj u další bžundy.(20.4.2017)

 • KarelR
  ***

  Bitky s Kongem jsou boží a scéna s pavoukem jakbysmet, všechno ostatní ale v Ostrově lebek kulhá. Hlavně lidští hrdinové se dělí na líně vystavěné, nevyužité (proč tam sakra byla ta asijská slečna?!) a jasně určené k likvidaci, kvůli čemuž tak výrazně trčí ven Reilly, jenž Hiddlestonovi vyloženě krade film pod rukama. Jeho veterán vůbec není takový magor, jak se zdá z trailerů. Marlow a samotný Kong jsou naopak nejlépe vykreslené postavy a často dávají zapomenout na to, že se tu vlastně jen běží z bodu A do bodu B, aby se mohl budovat filmový vesmír. Jako blockbusterová blbina tak Ostrov lebek s klidem funguje. Monstrózní (r)evoluce se ale bohužel nekoná, na to je Kongův návrat až příliš scenáristicky podvyživený. (6/10)(8.3.2017)

 • Dever
  *****

  // Distributor: Warner Bros. // Počet premietajúcich kín v USA: 3,846 // Otvárací Víkend v USA: $61,025,472 //(14.3.2017)

 • LIVINGDEAD
  *****

  Skvělý film a ten pavouk neměl chybu :-)(8.4.2017)

 • Fr
  ****

  ,,TAM VENKU NĚCO JE!“ ... „JE TAM TOHO SPOUSTA...“ /// Potěší parádní a efektní Kongův dvojnástup! Má parádní trefu, skvělej hlas, vybornej chytací reflex a ksicht Mike Tyasona. Přírovědně – dobrodružno – válečná podívaná z vostrova, kterej je plnej překvapení (lidově řečeno – stačí chvilka nepozornosti a jste v píči!). A když spolu válčej (je to kurva válka!) ty dvě zvířátka… skvělý! Kong krom vizáže od Tysona podědil i bojový geny a efekty jsou fajnový… Tahle vopice je vopravdu velká! Ale jiná než ta Jacksonova. Svižnější, bojovnější a umí hrát na city. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Zjistím, že chobotnice se dají žrát jako špagety. 2.) Chtěl bych ukázat Velkýmu Kongovi, že na Zemi je králem člověk. 3.) Thx za titule „marinovanec a May“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE *** NAPĚTÍ *(6.7.2017)

 • tron
  ****

  „Niekedy začne nepriateľ existovať, až keď si ho vytvoríme.“ Občas je tam podozrivý strih, polovica postáv bola v podstate, keď sa to tak vezme, zbytočná + koniec mi pripadal absurdne narýchlo zakončený (a nedá sa povedať, že by to dve krátke potitulkové scény vylepšili). Napriek tomu som nadšený a veľmi sa mi to páčilo. Vlastne je to najlepší King Kong, akého som kedy videl. Na tomto príbehu ma totiž vždy strašne nebavilo finále, v ktorom bol pán Ostrova lebiek prevezený do civilizácie. V tejto verzii však našťastie zostáva až do samého konca na ostrove. Žiadny nudný New York, nič také. Len pôsobivé interiéry a exteriéry erotického pardon exotického ostrova, doteraz odrezaného od zvyšku sveta (vo verzii Petra Jacksona bol ostrov síce predsa len ešte „vizuálnejší“, Vogt-Robertsova verzia je troška „obyčajnejšia“, ale i tak super). Je to vtipné i dojemné, naviazanie na vojnu vo Vietname je možno troška samoúčelné, ale v konečnom dôsledku výstižné a riadne originálne, efektov je strašne veľa a sú strašne dobré, kasting je presný (najviac tomu dáva možno prekvapivo John C. Reilly, ale svoje si nečakane uhral i Shea Whigham, ktorý má proste tejto hnusnej vojny už fakt po krk) a má to hrozne veľa vynikajúcich vizuálnych nápadov. A skvelý soundtrack. Trocha mi vadili priveľké náhody (fotografka nelogicky opúšťa bezpečie pevnosti a práve vtedy stretne Konga, výsadok hľadá posledného preživšieho a práve vtedy rovno pred nimi obluda vyvracia jeho štítky) a na jednom ostrove by proste toľko gigantov nemalo šancu prežiť (alebo by spolu neustále prichádzali do konfliktu alebo by skrátka nemali dosť prirodzenej potravy), ale nebolo to nič k neprežitiu.(28.6.2017)

 • B!shop
  ****

  Hodne prijemny prekvapeni. Zadny dlouhy kecy, zadnej prekombinovanej scenar, jednoduchy dobrodruzstvi s tahem na branku, uplyne par minut a Kong tu v plny parade masakruje vse v okoli a krome par zbytecne ukecanejch scen se vydrzi rubat az do konce. Je fajn, ze se tvurci vysrali na budovani nejakyho promakanyho scenare, protoze u tohohle druhu filmu fakt clovek jen ceka na to, az si daj do huby, coz se dari na 100%. Herci jsou navic docela sympataci, je videt, ze prachu bylo na film dost, takze triky vymazleny a po vizualni strance parada. Takze za me spokojenost, na pet hvezdicek to sice neni, zas az tak jsem si z toho na prdel nesed, ale rozhodne solidni 4*.(16.7.2018)

 • movie
  ***

  Solidní zábava, která pobaví hlavně na úrovni pocty a citace, když si namátkově bere z PREDATORA, APOCALYPSE NOW, JURSKÉHO PARKU, PLATOON a zároveň servíruje film z žánru "nezdařené expedice". První půle je nesmírně zábavná, ve které se film odehrává zhruba v pětiminutových segmentech a je pastvou pro diváka. Druhá půlka je pak příliš protahovaný nekonečný souboj Konga s hlavním lebkolezem. Poněkud závažný problém je v hloubce postav - kromě Samuela L. Jacksona, který na konci vietnamské války našel ještě svého posledního nepřítele, přerostlou opici, je zcela nulová. Účast Tomma Hiddlestona zbytečná (hlavní role, ovšem s nulovým charakterem, respk. Goodmanova postava o něm hovoří jako o muži, "který šel do války něco hledat, a jelikož to nenašel, tak tam stále je", což je skutečně jediný charakterový přesah jeho postavy) a např. Brie Larson je zcela zbytečná a v momentě kdy při pohledu na hrobku kongovy rodiny pronese větu "viděla sem dost masových hrobů na to, abych jeden z nich poznala", tak máte chuť ji vytahat za ucho a vyhodit z plátna. Navíc nefunguje ani v genderovém mixéru jinak zcela chlapské posádky, která je převážně složená z vyměklejších rockerských typů. Což mě dostává možná k nejzásadnější složce filmu - soundtrack poskládaný z BLACK SABBATH, STOOGES nebo CREEDENCE CLEARWATER je absolutně boží, o to víc zamrzí, že závěrečné titulky se nenesou v tónech propunkové palby, ale v Jackmanově zbytečné dobrodružné epice. Jinymí slovy, KONG je za 65% = hodně slušná zábava, která ale měla na víc.(24.3.2017)

 • Slasher
  ****

  Co máte zase chytráci k*rva za problém, tady jsou 4 důvody proč já jsem odešel s nadšením a velkolepě průměrná Jacksonova verze dostala na držku: 1) Herci. Svoji úlohu tu dobře plní jak pardálové (sobecký Goodman, militantní Jackson), tak vojáčci (ať žije Whigham!), tak příjemně retro hrdina (Hiddleston), ale největší spotlight si překvapivě bere C. Reilly se skvělou komickou verzí válečnýho trosečníka. Toť silný mix a těžiště. 2) Kontrast promítaček dějin od WW2 až po Vietnam, feeling 70. let a přitom slušný CGI (teda až na... pavouka) a spousta cool fresh momentek - bobblehead Nixon při průletu hromy blesky, "zmrzlý" velitel ve vřavě kolem, pasáž pohřebiště v podstatě komplet od A do Z, dinosaury zdatně nahrazují hororoví lebkoještěři..... a ten písničkový soundtrack (Ziggy / Vera Lynn) slintací. Btw, tak dobrý postery se dneska nevidí. 3) Samotný chlupáč je monumentální, snoubí se v něm aura božstva, smutek a další emoce. A jsou tu parádní, přehledný monsteří MMA i mortalkombatí fatality... 4) Ostrov Lebek - kde hawaii-jurská příroda je radost pohledět; všechny ty zátoky, západy slunce, noční záře a tajemno. / Takže vůbec žádná plochá zbytečnost, těžko si představím lepší, hravě natočenou dobrodružnou oddychovku a hodně tomu držím palce na kasách, protože tohle za sequely stojí, plus ten tease po titulcích prostě 🙉(9.3.2017)

<< předchozí 1 2 3 4 12 23 33 44
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace