poster

Sedm smrtelných hříchů (TV seriál)

 • Japonsko

  Nanacu no taizai

 • Japonsko

  七つの大罪

 • Japonsko

  Nanatsu no taizai

 • anglický

  The Seven Deadly Sins

Animovaný / Akční / Dobrodružný / Drama / Fantasy / Komedie

Japonsko, 2014–2015, 9 h 36 min (Minutáž: 24 min)

Komentáře uživatelů k TV seriálu (28)

 • Tucqa
  *****

  Jedno z nejlepších anime, které jsem letos viděla. Nejen, že jsem všechny episody zhlédla během dvou dní, ale natolik jsem se do něj zažrala, že teď čtu i mangu, abych věděla, jak budou příběhy těchto silně atypických smrtelných hříchů pokračovat. První série ve mě tedy vyvolala takové nadšení, že se již nemohu dočkat roku 2016 na pokračování, které, jak doufám, bude nejméně tak zdařilé, jako prvních 24 dílů. Co bych ještě chtěla vyzdvihnout, je hudba, která nádherně podkresluje atmosféru a za zmínku stojí také hodně podařené openingy a endingy ( hlavně druhá úvodní písnička "The Seven Deadly Sins" od MAN WITH A MISSION, kterou už umím skoro nazpaměť :) ). Dávám zasloužených 5*(22.12.2015)

 • TheDarKnig
  ****

  Tak, copak tu máme - roztomilého šónen hrdinu, který nedokáže udržet na uzdě své perverzní choutky a je to podáváno, jak už to umí asi jen Japonci, tedy tím nejzábavnějším způsobem, jak to jen jde, přitom však má taky velké srdce a váží si přátelství nade všechno na světě. Jeho partu kriminálníků, kteří jsou jeden vedle druhého vedle pátého kromě toho šestého (tfuj) k zakousnut... totiž k pomilová... k zulíbání (King a Diane!). Vedle všeho toho mírně (až více) úchylného humoru a nějakého toho podobného fanservisu taky jednoho mazlíčka, který zprvu irituje, pak irituje hlasově a pak je náhle šišó. Dále, temná tajemství a tragédie minulosti, jako chapadla obtáčející prakticky každou jednu postavu, od těch hlavních až k těm vedlejším. Potom, ze začátku mírně otravnou, pomalou a jednoduchou zápletku, která se ale obstojně zamotává a komplikuje a ve finále se ukáže, že ta jednoduchost tomu snad i prospěla (ok, tohle bude asi důvod, proč jsem jen na čtyřech, ne na pěti, zápletka byla rozhodně to nejslabší z celého koktejlu, a nevadilo by možná ani to, že působila opravdu jednoduše, ale to, jakým způsobem byla podávána. Hledání jednoho Hříchu za druhým mě dost rychle unavilo, naštěstí to velké finále na mě zafungovalo tak, jak se nedaří už dlouho fungovat Míšovi Bayovi - oslnilo explozemi, obrazně i doslovně). Také má první série hezky ukončené všechny hlavní linie.. nebo se to aspoň tak zdá (hehe, ano, už jsem si načetl i celou mangu), což pomáhá s vnímáním série jako jednoho gradujícího celku. Opravdu obrovským plusem Nanatsu no Taizai je ale samozřejmě část, kde se bojuje. Od chvil, kdy jsem slintal nad Narutem, jsem asi nepociťoval v anime soubojích takový nával radosti a adrenalinu a extáze a nárůstu úrovně badassery jako zde. Výborně nakreslené, obrovské, brutální, když je potřeba, jindy zase komičtěji pojaté, osudové a naprosto superhrdinské. Pro někoho tohle poměřování sil ovšem může působit nudně, to souhlasím, ale kdo má rád obří OP střety, kdy se ve výbuších prachu bortí celé ulice až města, a postavy jsou díky skvělé animaci zachyceny právě v ty nejkrásnější bojové momenty, užije si to na sto procent. A lehce to může min. ty dvě hvězdy vyrobit samo o sobě. Mínusem by mohly být názvy jednotlivých technik, jejichž vykřičení před či při použití je sice svým způsobem stále cool, ale vzhledem k tomu, že autor nebyl ani tak vynalézavý jako Kishimoto u Naruta a vymyslel je většinou jen velmi nudně, občas je to otravné. Toto ovšem anuluje znovu dokonalý soundtrack od skladatele např. Attack on Titan OST, který vynáší skvělé bitevní scény do sfér perfektních scén. Občas. Jinak to jsou stále skvělé scény. Je to typický šónen, ano, ale má výhodu v kratší délce (ovšem 2. série se blíží!!), silně humorném ladění, Meliodasově úchylnosti, partě více než dobře vystavěných hrdinů a silně epicky podaných soubojích ala hoď to na mě, hodím ti to lépe a návod jak zničit naprosto nezničitelnou magickou bariéru tkví v síle paží dvou bros. Full Counta! (6.10.2015)

 • Hromino
  **

  Vezměte Fairy Tail, přiškrťte trochu míru jeho pitomosti a sluníčkovosti, přidejte banální příběh a hurá, Nanacu no taizai je na světě. Stejně jako výše zmiňovaná záležitost, i Sedm hříchů představuje směs spousty zářivých barviček, postav plochých a nudných, power-upů nesmyslných a přehnaných, znásilnění značně vyšumělého příběhového mustru bez špetky invence (byť nutno sarkasticky poznamenat, že oproti FT zde aspoň nějaký příběhový posun je) a samozřejmě nesmí chybět lehčí forma ečči. U mnohých šónenů se stává, že se při sledování alespoň masochisticky ukájím nad jejich imbecilitou, ale Hříchy byly po všech stránkách natolik matnou a nudnou podívanou, že jsem se musel do každého dílu nutit tak moc, jako jsem se už dlouho do sledování nějakého anime nenutil. Tvůrci se možná snažili o fungující humor, ale když se namísto smíchu dostavuje pouze pocit trapnosti, je něco špatně. Zničen a znaven žádám, aby Meliodas a ta jeho banda už ukončili tu nervy vysilující jízdu a nechali mě vystoupit u patnáctého dílu.(22.10.2018)

 • Jeoffrey
  *****

  Velmi povedený Shounen s pěknou animací i hudbou, zajímavými postavami a vcelku jednoduchým dějem. Koncept sedmi smrtelných hříchů jako hlavních postav se mi líbí a i ta princezna jako hlavní hrdinka, která je, jak už se v tomto žánru často stává, vlastně totálně nepoužitelná, má vcelku slušnou snahu nějak přispět a nakonec i slušně překvapí. Dokonce se mi líbilo i to hrdinné prase Hawk. Když to vezmu kolem a kolem, nemám vůbec co vytknout a v závěrečných dílech se to navíc dostává do stádia plného opravdu epických soubojů které se přibližují i dílkům, jako je starý dobrý One Piece. A tak musím říct, že mě NnT neskutečně chytlo a příští týden začnu číst mangu, protože mě pokračování tohohle příběhu neskutečně zajímá. Hodnocení je u mě jasné - 5* (9,5/10).(14.11.2014)

 • Yoshitsune
  ***

  Jemnější verze Akame ga Kill!, je tu taky parta zabijáků, velký převrat, démoni, super cool síly, nějaká ta krev a podstatně méně mrtvých. Důležité je říct, že zatímco v Akame ga Kill! se počet mrtvých, vyšplhal na docela slušné číslo, tady umřou hlavně ti největší zmrdi. Je tedy fakt že akce je zde plynulá, dlouhá a dost brutální, hlavně v polovině, ke konci už to začalo být trochu už dost o ničem, ale furt to tak nějak šlapalo. Ale i tak je akční stránka je dobrá, mění se styly boje, mění se nepřátelé a používají se různé magické útoky, ale dojde i na normální. Co se týče hrdinů, tak mi nejvíc asi sedl Bane, Meliodas celkem ušel, Elizabeth kupodivu překvapila a sedla mi, King měl slabší chvilky, až moc brekotu. Co se týče pečeného prasete, které v podstatě jen překáželo a do jisté míry bylo na obtíž, jak sami tvůrci přepustili. Tak to mně sralo od začátku až do konce, ani svými heroickými činy a svým vykleštěným hláskem, to nijak nevylepšoval. Byť perverznost, byla zde, na velice dobré úrovni a téhle stránce nelze nic vytknout. Jo příběh má pár skvělých momentů a nejeden šokující moment, v tomhle ohledu tvůrci překvapují. Navíc hlavní záporák, má celkem koule a vydrží vlastně až do konce, být hajzl číslo jedna. Ale je to, takové, takové nedopečené a na můj vkus, až moc zbytečně natahované. Ve výsledku by se dalo říct, žili šťastně až do doby, než upekli prase.(10.11.2016)

 • Scalpelexis
  ***

  Tentokrát se neshodnu s hodnocením, protože to není můj šálek kávy. Jsou jisté důvody, proč nekoukám na předlouhé seriály typu Dragon Ball, protože vloženě nesnáším, když se z mírně nadpřirozených schopností postupem času stávájí skilly, při kterých mizí planety a celé galaxie lusknutím prstu. Začátek je přitom slibný: Hlavní postavy je sympatické, vtipné, poměrně bezstarostné (vyjma princenzy) a to počáteční dobrodružné putování je nenásilně přátelské. Po 10. díle se to začíná pomalu zvrhávat v scénáře na začátku popsaných. Vévodí tomu klišoidní prvky příkladné deus ex machiny, nekonečně dlouhé proslovy bad guyů, když se chystají někoho odpravit, aby ta druhá postava dostala šanci a čas jí někdo zachránit..a když už nezachrání, tak perpetické zmrtvýchstání za doprovodu potoků slz a smutných popěvků, jak daná postava prostě nesmí umřít! Jednou? V pořádku! Ale 5x? Slabší stránky této podívané je také jeho předvídatelnost (všechny ty rádoby šokující zvraty jsem viděl na minuty dopředu), velmi zdlouhavý konec, který se táhne 6 dílů a již zmíněná princezna, která je opět tou šablonou vysláblé slečny, která podporuje tým úsměvem, brekotem a patosovitými bezduchými kecy. Nechtěný úsměv/facepalm mi vyčarovaly i všechny ty možné speciální techniky a jejich názvy. Když to srhnu, tak tohle je ryze podívaná pro menší děti, které milují ty prostředí-eratující souboje a nekonečně nabouchané hrdiny. Slabší 3*, které drží Meliodas, epické vykreslení bitek a cca 1. polovina seriálu.(12.6.2015)

 • fmash
  ****

  Solidní fantasy anime. Připomíná mi Full Metal Alchemist: Brotherhood, i když je v horším slova smyslu monumentální, bitky se rojí pokémonovskými schopnostmi, nadsázka je až příliš nadsazená (hlavně u chování některých postav, třeba Diany) a rádobyhumorných vložek je až moc. Ale je to milé, a nejroztomilejší je ta snaha mít všechny buchty krasavice v plavkách. V některých chvílích, jako třeba když se mocná kouzelnice Merlin zjeví v závěru příběhu a uprostřed vřavy vyskočí z kápě v minikalhotkách, jsem normálně vybuchoval smíchy. No a pak je tam Ban, to je prima kousek, který tomu dodává šťávu — tak vyrovnanou postavu člověk aby pohledal. Je to takový japonský, ale je to fajn. Mimochodem, objevil se tam vůbec sedmý hřích? ¾.(2.5.2016)

 • zdepapepa
  *

  Typický run-of-the-mill šónen úplně se vším všudy, co k tomu patří. Postavy jsou skutečně charakterizované, s žádnou z nich jsem se ale nedokázal sžít. Takový megamix anime, co jsem viděl - fantasy dobrodružství, bitvy a určitá variace na "power levels", fanservice, který místy přebírá otěže, kam se seriál ubírá a adorable/kawaii maskoti, aby se hezky rychle prodával merch. Být o něco mladší, určitě bych šel o dost výše s hodnocením, takto, zmlsán jinou tvorbou, musím hodnotit dost nízko. Věřím však, že svoje diváctvo si to najde a těm bude srdečně ukradené, co si o jejich oblíbeném anime myslím já.(11.11.2018)

 • SonGokussj
  *****

  Po 18. episodě už musím hodnotit. A zaplno. Úžasná hudba, naprosto parádní postavy, proměnlivé okamžiky, ohrožení hlavních hrdinů, zábavné aspekty, srdcervoucí aspekty... A hlavně rychlost, jakým se ten seriál ubírá. V jednom díle je toho napasované tolik, co klasicky v jiných za 2-3. I když je hlavní příběh vcelku mizerný (Svatí Ryříti, v minulosti hodní, jsou teď zlí a chtějí zabít poslední přeživší extrémně nebezpečné Rytíře Hříchů (ach ty překlady :D Sorry), kteří byli v minulosti prej zlí, ale teď dobří...), jak sami vidíte, avšak nenechte se zmýlit touto na oko jasně danou a lineární zápletkou. Je to zpracované skvostně, člověk si tu jízdu užívá a těší se na to týden po týdnu více a více. Parasyte, Durarara!! X2, Junketsu Maria, Kuroko 3... to vše jde stranou a jako první se koukám na Nanatsu no Taizai :-) Krásných a vřelých 90%(16.2.2015)

 • MikyAff
  ***

  Na to jak hezkou animaci tohle anime má, mě po dějové stránce nijak extra neuchvátilo. Prvních pár dílů je nudných, dokud nezačnou postupně přibývat členové Hříchů. Jen je hrozná škoda, že některým jsme se nepodívali trošku víc na zoubek, nebo celkově se víc neseznámili s příběhem tohoto uskupení. Místo toho tam byl přehršel momentů s princeznou Elizabeth nebo Hawkem, kdy mi oba dva hrozně lezli krkem. Opening i ending nijak extra nezaujali a ze soundtracků se najdou jeden nebo dva, co stály za to.(18.11.2016)

 • mr.filo
  ***

  Po šesté episodě mě to prozatím baví. Ideální délka jako večerníček(26.11.2014)

 • Hees
  ****

  (Hodnotenie 4,5)(13.1.2017)

 • H4ku11
  ****

  Určite jeden z lepších japonských anime.(17.7.2019)

 • HDeer
  ****

  Napokon, nie až taký masterpiece, ako sa spočiatku javil. Nanatsu no Taizai je nepochybne prekrásnou omaľovánkou, ktorá je premyslená omnoho viac, než sa na prvý pohľad môže zdať, no zároveň jej chýba istá súdržnosť a úcta k predlohe. Štúdiové uchopenie tohto geniálneho materiálu totiž prináša aj mnoho prejavov inkonzistencie, spôsobenej najmä faktom, že pôvodných sto-štyri kapitol mangy je surovo naliatych, do dvadsaťštyri dielov anime. Pre anime-only divákov by však tento nedostatok, nemal predstavovať reálny problém. Aj napriek nevýrazným zásahom do deja, seriál si stále zachováva svoju precízne poskladanú naratívu, ktorá vďaka postupnému predstavovaniu, mystériom zahalených hrdinov, úspešne valcuje zaužívané shounenovské stereotypy. Scény ostali dostatočne hravé, pútavé a naplnené pomerne vyváženou škálou akcie, emócií, vrátane humoru. Sú naviac sprevádzané vynikajúcimi predstaviteľmi súčasného voice castingu a jedným s najvýraznejších Sawanovych hudobných motívov, dokonale vytvárajúcom správne epický feeling.(1.3.2015)

 • Shredder
  ***

  Kratucky fantasy shonen, pri ktorom je jeho dlzka vyhodou aj negativom zaroven. Serial ma len 24 casti a tym padom neobsahuje hluche miesta. Cely cas sa ide naplno a divaka necakaju ziadne natahovane suboje na ake je zvykly, ziadne komplikovane plany a machinacie, ziadne prekombinovane odbocky. Tym, ze osekali vsetky pridane prvky, ktore su nam zname napr. z FMA ci Bleach, vytvorili serial, ktory nema sancu divaka nudit, kedze kazdy diel je nabity akciou. Co sa samotnych subojov tyka, mnohe z nich su dobre animovane, niektore aj kreativne a vsetky pobavia. Avsak to, ze pribeh vyrazne okresali tiez znamena, ze The Seven Deadly Sins v zasade neprinasa do zanru nic nove. Ak niekto hlada originalne anime, moze sa na mieste otocit a hladat dalej, ak niekto hlada klasicku shonen zabavu, tak tuto nenarocnu jednohubku pravdepoodobne zhltne za par dni. Mimochodom, suboj Meliodas vs. Hendrickson bol vrcholom celeho serialu.(11.8.2015)

 • Herr_Karotte
  ***

  Mirne zklamani... Na zacatku jsem mel trochu problem si zvyknout na pomerne pohadkovou animaci a ani mluvici prase se mi zpocatku moc nezamlouvalo - hodnoceni ***. Nicmene druha tretina serie, kdy se dej rozjel naplno a byla odkryta cast zajimave historie hlavnich postav, se mi dost libila - hodnoceni ****. Od treti tretiny jsem cekal mnoho a dsotal jsem nasledujici: mnoho boju (+), mnoho dejovych skoku a nelogickych souvislosti (-), mnoho sentinentalnich vylevu (-) a bohuzel zakonceni celeho anime bylo jedno velke shounen klise. Maly spoiler: Tohle bohuzel bych nejradsi napsal s velkym B, jelikoz kladaci proste zasadne neumiraj - nejhorsi a nejotravnejsi klise :((6.1.2016)

 • Kimkong
  ****

  Hezká irská hudba. Různorodé postavy. Nejdříve hledání ztracených parťáků, poté epické souboje. Trocha vtipu, hodně akce, mírně ecchi.(23.4.2019)

 • HiccupIII
  *****

  Proč anime který si oblíbím překládají tak pomalu ale no co aspoň tohle roztomilý anime budu sledovat delší dobu, ano roztomilí v tomhle anime mi přijde roztomilá snad každá postava. Nejvíc roztomilá je rozhodně princezna Elizabeth a hned za ní Diane a Meliodas. Všechny jsem si je moc oblíbil a moc se těším až se mi odhalí celá minulost našeho tajemného Meliodase, né že bych čekal něco epického ale zatím mě děj opravdu vtáhl a jsem zvědavý jak bude pokračovat a těším se na další epické souboje a že těch tam není málo. Zatím velmi dobré a ani nečekám že by mě to mohlo zklamat. Vřele mohu doporučit každému kdo má rád anime s dobrými ničivými soubojemi, dost slušným příběhem a nadmíru roztomilosti.(8.11.2014)

 • Dajtin
  **

  Nechápem čo len táto anime séria môže ponúknuť niekomu, kto len kúsok zavadil o tento žáner. Elizabeth by snáď bola ta najotravnejšia postava, akú som kedy videl, keby nebolo také potešujúce sa na ňu pozerať. Ešte okrem príležitostného neotrelého jemne úchylného humoru nemám veľmi, čo vyzdvihnúť. Súboje sú nudné bez štipky nejakej logiky. Len po sebe hádžu nejaké bohvie aké ultra techniky, ktoré aj tak super prežije, aby mohol hodiť nejakú ďalšiu ultra techniku. Logika postav sa niekedy pohybuje na úrovni hojdajúceho koníka. Záporaci sú strašné slabý, bez nejakého zaujímavého charakteru. Hudba tiež nič moc. Pri rádoby strašné smutných scén som musel neustále pretáčať. Videl som 22 epizód a ďalej nemám chuť.(22.3.2015)

 • Preslav
  *****

  V prvom rade musím vyzdvihnúť charaktery, ktoré sú vypracované veľmi ľúbivo a niektoré vybočujú od zaužívaných stereotypov, čo je veľké plus. Overpowered Meliodas a pervert v jednom je proste skvelý, konečne zmena po všetkých tých hrdinoch, ktorý sa do posledného dielu ľutujú. Roztomilá animácia, tempo od začiatku do konca nepoľavilo, skvelá akcia strieda humor, občasné dávky sentimentu, a skvelé hlášky postáv (Áno, Ban :)). OP postavy sú porážané ďalšími OP postavami, a ich wtf schopnosti sa zosilňujú každým dielom (And it still isn´t his final form :D). Anime sa držalo vcelku verne predlohe, čo je skvelé, pretože po záverečnom dieli to ozaj vidím na druhú sezónu. V mange sa to rozbieha do ešte väčších OP a badass rozmerov, pomaly sa rozuzľujú nevysvetlené veci, takže sa máme veru na čo tešiť. Pre mňa jedno z top sezóny.(18.4.2015)

 • darthvader77
  ****

  Proč si nám nepomohl dřív? No, myslel jsem, že když zasáhnu až na poslední chvíli bude to mnohem více dramatické Po dlouhých letech konečně shounen, který má potenciál trumfnout FMA. A není to jenom proto, že také využívá princip sedmi smrtelných hříchů. Veliká změna je, že celá parta hlavních hrdinů jsou bývalí zločinci a každý reprezentuje jeden hřích. To znamená, že jsou to mnohem zajímavější a tím pádem zábavnější postavy. A musím říct, že úplně každá má něco do sebe. Nejvíce excelují Meliodas a s Banem (naprosto geniální postava). Ženské jsou tady v pohodě a co mne potěšilo, jak je tohle anime heterosexuální a vůbec, co se týče náznáků a erotiky otevřené :). Zejména úchylný Meliodas to celé posouvá na nový level. A prostě ty milostné momentky Meliodas-Diane-Elizabet, Ban-Ellaine, King-Diane no nádhera. Bohužel ačkoliv autor to má narozdíl od ostatních vymyšlené od začátku do konce, tak nemá koule na to někoho opravdu definitivně zlikvidovat (typický příklad prasátko Hawk na konci, kdy je zruinován nádherný moment). Navíc do budoucna hrozí, že by se z toho mohla opět stát kravina jako Naruta, protože i autora je v jistém ohledu vidět inspirace Dragonballem :D. Ale já stejně věřím, že pyšné slunce nakonec vyjde znovu. Navíc je to spíše parodia na shounen než čistý shounen a proto je to hodně nad Narutem a téměř dosáhne úrovně FMA.(23.8.2016)

<< předchozí 1 2