Reklama

Reklama

Najděte mi hrdinu

(seriál)
  • USA Show Me a Hero
Trailer 1
Krimi / Drama / Historický
USA, 2015, 5 h 45 min (Minutáž: 53–69 min)

Režie:

Paul Haggis

Kamera:

Andrij Parekh

Hudba:

Nathan Larson

Hrají:

Oscar Isaac, Catherine Keener, Jim Belushi, Stephen Gevedon, Hilary Mann, Christian Keiber, John Bianco, Paul Borghese, Craig DiFrancia, (více)
(další profese)

Epizody(6)

Obsahy(1)

Nick Wasicsko se stal starostou v roce 1987, kdy městem Yonkers zmítala krize. Příkaz, jenž mu nařizoval vystavět nízkorozpočtové byty v bílých středostavovských čtvrtích, rozpoutal ve městě "válku" poháněnou rasismem, vraždami a politikou. Nick Wasicsko (Oscar Isaac), mladý starosta středně velkého města Yonkers ve státě New York, se potýká s federálním soudním příkazem, který mu nařizuje vystavět malý počet nízkorozpočtových bytových jednotek v bílých čtvrtích. Starostovo úsilí příkazu vyhovět však znesváří celé město, totálně paralyzuje místní správu a nakonec zničí i samotného starostu a jeho politickou budoucnost. Catherine Keenerová se představí v roli Mary Dormanové, majitelky domu ve východní části Yonkers, která během bitvy o umístění výstavby sociálního bydlení dospěje k pozoruhodnému objevu. Šestidílná minisérie Najděte mi hrdinu od scenáristy Davida Simona (seriály Treme a The Wire - Špína Baltimoru) a režiséra Paula Haggise (oscarové drama Crash), inspirovaná stejnojmennou faktografickou knihou spisovatelky Lisy Belkinové, zkoumá pojmy jako domov, rasa a společenství prostřednictvím životů zvolených představitelů, úředníků, aktivistů i prostých obyvatel města. (HBO Europe)

(více)

Videa (7)

Trailer 1

Recenze (48)

Marigold 

všechny recenze uživatele

Jediná věc mi tu vadila – ten materiál a množství osudů by vystačily na deset dílů, tempo je občas hodně "trhané". Ale rozhodnutí udělat z toho minisérii je pochopitelné. Co se jeví jako komplexní sonda do sociální politiky města Yonkers je vlastně stejnou měrou rozborka psychologie jednoho muže. A díky fantastickému výkonu Oscara Isaaca si to člověk uvědomí až ve chvíli, kdy první scéna dostane v závěru dost skličující a drtivý smysl. ()

Fr 

všechny recenze uživatele

VĚC: NAŘÍZENÍ SOUDU V OTÁZCE BYTOVÉ VÝSTAVBY V KAUZE SPOJENÉ STÁTY A NAACP VERSUS MĚSTO YONKERS… /// Výstavba bytů pro nemajetné a následná integrace jejich obyvatel mezi „normální“ nájemníky budí vášně. Šanci za pačesy se snaží chytit mladý Nick Wasicsko, kterej ale netuší, že výstavba bytů pro socky, není vhodným důvodem k využití slabin protivníků… Ze života (regionálního) politika. Nebaví mě to! Jestli takhle fungujou politici (byť malinkatí) v Americe, no tak potěš klobás. Zajímavá může bejt podobnost mezi afroameričanama a pro nás blízkejma indoevropanama. Celkem ujdou i ty útržky ze životů lidí na (třeba i vašem) sídlišti. Navíc tady se jedná o skutečný postavy, který tenkrát… Tady se Haggis se Simonem nezapřou. Jenže… takový „od voleb, do voleb“, bez diváckejch emocí (na rozdíl vod těch, jichž se to týká), o politicích a jejich voličích, o politický naději (trochu utopie?) nebo (spíš či hlavně?) nalezení smyslu života. Takže všehochuť, která neupoutá a na kterou vám politicky (a nekorektně) seru! Navíc mi jsou ti lidi nesympatičtí… (nejen politici). /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Stejnojmennou knihu, kterou v roce 1999 napsala Lisa Belkin, mám na praku. 2.) Jedu jen kusy podle skutečnosti. 3.) Jsem zastáncem teorie O.Newmana o státní výstavbě. 3.) Thx za titule „mark82“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ ne ()

Reklama

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Nečekal jsem to, ale příběh politika mě šokoval. Ono to pramení už v tom českém názvu k tomuto seriálu, že příběh tohoto politika nebude obyčejný. Taky je fakt, že mezi politiky nejsou všude jenom svině, ale i lidi, kteří to s ostatními lidmi myslí dobře. A Nick Wasicsko byl něco podobného. Bohužel se ale stalo to, že ho politika morálně, ale i psychologicky totálně odstřelila a sledovat tuto postavu v podání výborného Oscara Isaaca bylo šíleně depresivní. Tak depresivní, že to nakonec dopadlo tak, jak to dopadlo. HBO se zase ukázalo. Seriál jak víno. Místy politicky trošku nudička, ale jinak nic víc, co by se dalo vytknout. ()

Eddard 

všechny recenze uživatele

Ukažte mi hrdinu a já vám napíšu tragédii... David Simon pokračuje v tradici Scotta Fitzgeralda a ve svém hrdinském tažení za povýšení televizní produkce z bohapusté zábavy na společensko-filosofické traktáty, které člověka donutí zamýšlet se nad nejpalčivějšími problémy dnešní doby. Pro českého diváka bude sice obtížné ponořit se do děje zasazeného v reaganovské Americe konce 80. let, ústřední témata jeho díla (politika, chudoba, rasismus, atd.) jsou však nadčasová a jejich aktuálnost je bolestně zjevná nejen v současné Americe, ale i u nás. Simonovo historické drama je navíc špičkově obsazeno a z režijní stoličky jištěno vynikajícím Paulem Haggisem. 90% ()

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

Paul Haggis je pro mě jeden z mistrů scénaristiky, ale tímhle kouskem dokázal, že i režisérská stolička mu říká pane, zejména když se mohl spolehnout na mistra oboru v oblasti seriálového scénaře, jakým David Simon jistě je a soustředit se na režii. Pěkně si to kluci rozdělili a výtečný casting ten letošní vrcholové miniseriálové dílko pod značkou HBO dovršil. Najděte mi hrdinu je nenápadný, ale svou sdělností nejvýraznější seriálový počin co jsme v poslední době viděl. Bylo by hezké, kdyby se toto dílko dostalo před masy, protože stylem vyprávění nutí diváka přemýšlet o závažných a těžce aktuálních tématech. Je nádherné pozorovat jak dialogy formují postavy a hrají si s tempem děje, přesně ví kdy přibrousit, kdy zvolnit a nechat diváka vstřebávat myšlenky, která vyvolová. Oscar Isaac je herec, který mě ztvárněním Nicka Wasicsko naprosto vyrazil dech, zahrát naprosto přesvědčivě takhle těžkou postavu, to chce herecký talent x 10 . Hodně scén i dialogů se mně honí v palici, ale ze všeho nejvíc asi scéna, kdy Nick zvoní na obyvatele státních bytů, otevře mu jedna černoška a on se jí zeptá "chci vědět, jestli to alespoň stálo za to" a ona mu odpoví "to se můžu zeptat i já vás" a pak dlouhý vzájemný pohled. Nádhera nádher a ten konec, ten by srazil i vola. ()

Galerie (45)

Zajímavosti (2)

  • Na začátku tohoto dílu slyšíme skladbu „Gave It a Name“, která byla nahrána již v roce 1991, ale jelikož se nevešla na album „Human Touch“, tak byla vydána až na výběrovém albu s názvem „Tracks“, které vyšlo v roce 1998. (Trajektt)

Související novinky

Tvůrce The Wire chystá nové policejní drama

Tvůrce The Wire chystá nové policejní drama

08.03.2021

Snad žádné jiné policejní drama nestojí v tolika seriálových žebříčcích na prvním místě, jako epická drogová sága The Wire – Špína Baltimoru. Její tvůrce David Simon začínal jako novinář pokrývající…

Reklama

Reklama