Najděte mi hrdinu (TV seriál)

Show Me a Hero

Krimi / Drama / Historický

USA, 2015, 5 h 45 min (Minutáž: 53–69 min)

Nečekal jsem to, ale příběh politika mě šokoval. Ono to pramení už v tom českém názvu k tomuto seriálu, že příběh tohoto politika nebude obyčejný. Taky je fakt, že mezi politiky nejsou všude jenom svině, ale i lidi, kteří to s ostatními lidmi myslí dobře. A Nick Wasicsko byl něco podobného. Bohužel se ale stalo to, že ho politika morálně, ale i psychologicky totálně odstřelila a sledovat tuto postavu v podání výborného Oscara Isaaca bylo šíleně depresivní. Tak depresivní, že to nakonec dopadlo tak, jak to dopadlo. HBO se zase ukázalo. Seriál jak víno. Místy politicky trošku nudička, ale jinak nic víc, co by se dalo vytknout.(25.9.2015)

Sledoval jsem (-ji) projekt českého rozhlasu o "českých" hrdinech a rozporuplných osobnostech; vyplnil jsem i dotazník. A vzpomněl jsem si na tento seriál HBO. Téma sociálního bydlení mě docela zajímá. Data z Eurostatu mi přijdou hodně rozporuplná (podíl sociálního bydlení vs. % výdajů z HDP). Zkusím si najít i statistiku ČSÚ. Vždy mi přišlo divné, že bylo rozhodnuto o 100% privatizaci obecních/státních bytů. Právě kvůli nízkopříjmovým rodinám. Z toho si už možná vyvodíte, že nejsem úplný fanoušek pohledu Davida Simona. Nick Wasicsko pro mě rozhodně není hrdinou. I když bylo zajímavé sledovat, jak ho pouhé 2 roky v komunální politice totálně semlely. Ostatní dějové linky mě ale hodně míjely.(7.10.2015)

• Fr

VĚC: NAŘÍZENÍ SOUDU V OTÁZCE BYTOVÉ VÝSTAVBY V KAUZE SPOJENÉ STÁTY A NAACP VERSUS MĚSTO YONKERS… /// Výstavba bytů pro nemajetné a následná integrace jejich obyvatel mezi „normální“ nájemníky budí vášně. Šanci za pačesy se snaží chytit mladý Nick Wasicsko, kterej ale netuší, že výstavba bytů pro socky, není vhodným důvodem k využití slabin protivníků… Ze života (regionálního) politika. Nebaví mě to! Jestli takhle fungujou politici (byť malinkatí) v Americe, no tak potěš klobás. Zajímavá může bejt podobnost mezi afroameričanama a pro nás blízkejma indoevropanama. Celkem ujdou i ty útržky ze životů lidí na (třeba i vašem) sídlišti. Navíc tady se jedná o skutečný postavy, který tenkrát… Tady se Haggis se Simonem nezapřou. Jenže… takový „od voleb, do voleb“, bez diváckejch emocí (na rozdíl vod těch, jichž se to týká), o politicích a jejich voličích, o politický naději (trochu utopie?) nebo (spíš či hlavně?) nalezení smyslu života. Takže všehochuť, která neupoutá a na kterou vám politicky (a nekorektně) seru! Navíc mi jsou ti lidi nesympatičtí… (nejen politici). /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Stejnojmennou knihu, kterou v roce 1999 napsala Lisa Belkin, mám na praku. 2.) Jedu jen kusy podle skutečnosti. 3.) Jsem zastáncem teorie O.Newmana o státní výstavbě. 3.) Thx za titule „mark82“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ ne(4.2.2016)

Ukažte mi hrdinu a já vám napíšu tragédii... David Simon pokračuje v tradici Scotta Fitzgeralda a ve svém hrdinském tažení za povýšení televizní produkce z bohapusté zábavy na společensko-filosofické traktáty, které člověka donutí zamýšlet se nad nejpalčivějšími problémy dnešní doby. Pro českého diváka bude sice obtížné ponořit se do děje zasazeného v reaganovské Americe konce 80. let, ústřední témata jeho díla (politika, chudoba, rasismus, atd.) jsou však nadčasová a jejich aktuálnost je bolestně zjevná nejen v současné Americe, ale i u nás. Simonovo historické drama je navíc špičkově obsazeno a z režijní stoličky jištěno vynikajícím Paulem Haggisem. 90%(18.8.2015)

NICK JE CHYTRÝ HOCH S BUDOUCNOSTÍ... stejně jako absolutně nepochybuju o kvalitách HBO, tak ani o těch hereckejch Oscara Isaaca a jsem si jistej, že ho právě proto obsadili do hlavní role se stejnou sebejistotou s jakou jsem si ho i já umístil do nejoblíbenějších herců:) Ambiciozní hrdina co neleze uřvaný menšině do řiti je naprosto vyloučená věc, prostě další úžasně pravdivá minisérie pro nejnáročnější diváky (sídlící v osumdesátkovym ghéttu)!(7.10.2017)

• - Spoiler: Pri vyprázdňovaní kancelárie po prehre v druhých voľbách, Nick Wasicko vloží do krabice knihu „Common Ground“. Kniha pojednáva o Bostonskej kríze zo 70-tych rokov, kedy súd nariadil desegregáciu verejných škôl. (tomo41)