Městečko Rose Creek neustále ohrožuje banda lotrů bezohledného průmyslníka Bartholomewa Boqua (Peter Sarsgaard), který se v honbě za ziskem nezastaví před ničím. Zoufalí obyvatelé pod vedením Emmy Cullenové (Haley Bennett) se rozhodnou požádat o pomoc sedm mužů, pro které, stejně jako pro Boqua, žádné zákony neplatí. Nesourodá skupina pistolníků, hazardních hráčů a nájemných lovců se rozhodne nevinné lidi ochránit a zastavit Boquovo jednání. Během příprav na rozhodující souboj si těchto sedm najatých žoldnéřů postupně uvědomí, že v tomto případě půjde více než o peníze. (Forum Film CZ)

viperDavid

Sedm statečných, sedm kulek do srdce a sedm ran na závěr. Vlastně jich ani sedm nebylo a jeden z nich ani nebyl statečný, ale podívaná to teda byla. ()

Johnny.ARN

Mne tam do tej sebranky chýbal už len cigán a Eskimák. Pôvodní Statoční ( a to nehovorim a samurajskej verzií ) sa musia v hrobe obracať. Neger po najepickejšej prestrelke divokého západu an filmovom plátne má stále plný nábojový pás, z coltov strieľajú počas cvalu, skoku, pádu alebo letu one bullet - one man, tristotisíc po zuby vyzbrojených nepriateľov tam len bezcieľne cvála a strieľa do okien a nebyť toho zázračného gulometu, tak z obrancov by asi ani nikto nechcíp. A teraz poďme na negatíva. Ale ni, robím si srandu, nechce sa mi ich tu všetky vypisovať. Motivácie postáv síce boli trochu pofiderné, ale ani dialógy medzi nimi to nezachránili. Na druhej strane, westernový feeling, dve skvele prestrelky, Gigandet. A Fuqua, aj keď je to pre mňa po tomto filme vyšinutý blázon, zase ukázal, že zvláda akciu, nebojí sa predlžených scén a vďaka skvelej kamera dokáže divákovy vo vyhrotených scénach ukázať len presne to, čo potrebuje vidieť. Po menšom vnútornom rozbroji dávam silné 3 z 5 ()

LadyPupu

Mohlo se to jmenovat Osm zbytečných, přičemž tím osmým mám na mysli režiséra, kterej se na to měl vykašlat a svou energii vložit do čehokoliv jiného, než je napodobenina westernové legendy. ()

elanius

(91/2016) / Luxusná záverečná prestrelka a vlastne aj samotný film. Určite by mal vyššie hodnotenia nebyť tej Magnificent Seven škatulky. Denzel ako vždy za 1*, ostatný v pohode, hlavne Pratt. Nejako nevidím úplne zmysel hľadať vo westerne nejaký výnimočný scenár, takže v rámci žánru za mňa spokojnosť. (6/10) ()

venison

Tahle recenze bude poněkud poloviční, protože jsme zvládla shlédnout pouze půlku remaku "Sedm statečných", která mne naprosto uspala.. Netuším, co se dělo tu druhou polovinu, ale ta první je úmorná.. Možná jen hodně pomalý rozjezd, kdy se banda mstitelů dává dohromady.. Chris Pratt se místy snažil o vlažné vtípky, ale to mne bdělém stavu neudrželo.. Přiznám se, že mne značně odradila i skladba hlavních hrdinů - sorry, ale jejich družina je přehlídkou veškerým možných národnostních menšin, které mohly v USA tou dobou více či méně fungovat.. ()

marvan

Fuqua je dlouhodobě tím nejlepším béčkovým režisérem, jeho filmy jsou solidním spotřebním zbožím pro jedno použití, takový filmový hambáč, který neurazí, ale ani nazasytí. K Filově poznámce, že film není úlitbou politické korektnosti, ale naopak odráží tehdejší skutečnost, kdy 15% kovbojů bylo černé pleti (Filmový (za)biják) mám jisté výhrady. Ano, černoši byli kovboji a možná byli i pistolníky, ale myslím, že blahobytný se sebou spokojený plně naturalizovaný černoch Washingtona odráží současnost a nemá nic společného s udřeným čerstvě osvobozeným negrem, to platí i o Leeho Číňanovi, o indiánském válečníku už vůbec nemluvě, to je už čirá halucinace. Takže takovouhle skupinu opravdu mohla dát dohromady jen ta politická korektnost v programově liberálním hollywoodském prostředí. Mnohem zajímavější mi přijde scénář, excelentní řemeslo Pizzolatta, bezchybná řezničina, která ovšem selhává v rovině motivace postav, tedy hodnot. Je evidentní, že současným liberálně prodejným hollywoodským prostitutům je už zcela nesrozumitelné, jaké motivy poháněly protestantské kolonizátory. V systému úspěchu za každou cenu a maximálních tržeb se Hollywood snaží pokrytecky zaštítit pseudohodnotami, jako je právě politická korektnost. A právě to pokrytectví dráždí, nikoli korektnost jako taková. ()

Zek

Další zbytečný remake skvělého filmu. Nikdy nepochopím proč se točí remaky filmů, které jsou prostě legendární a asi těžko je někdo natočí líp. Když už chtěl režisér točit sedm statečných, tak mohl aspoň vybrat jinou dobu a ne zase western. Hlavně bych chtěl vědět jestli si režisér myslí, že jeho verze je lepší než ta z roku 1960. Doufám jen, že nikoho nenapadne točit znova Tenkrát na západě nebo Hodný, zlý a ošklivý. ()

TKKMR

Po marveláckom Thorovi a afro-ázijských asgardských bohoch, je The Magnificent Seven ďalším drastickým zásahom všeobecného multikultúrneho smerovania do sveta kinematografie. Tarantinovho čierneho Djanga som ešte akceptoval a zasadenie tejto drsnej pomstiteľskej story do otrokárskeho prostredia sa mi nakoniec páčilo, ale Siedmi statoční, z ktorých sú iba traja belosi (aj z toho jeden starý buran) sú na mňa príliš. ()

ivan bohatyr

Docela dobré, chybí tomu takové to kouzlo, které má zrovna ta původní verze a je to trochu už přitažené za vlasy, ti hrdinové byli až moc dobří, spíš bych řekl že to je o té statečnosti než o tom že jeden vydá za 20 chlapů. Ten konec mi hodně připomněl film The Last Samurai. Na divokém západě těžko najít kovboje černocha a už vůbec ne asiata, ať mi někdo vysvětlí proč tam tedy jsou? To nemůže být 7 bílých, to je jako rasizmus, jo? WTF... lidi vzpamatujte se, vždyť jde o kovboje na divokém západě. ()

geklon

Stejný jako motýlek. Zbytečně důležitej remake. Casting sliboval hodně, chyběla mi nadsázka a asi i krev. ()

Kubaso

Mě nepohoršuje myšlenka na upgrade skoro šedesát let starého filmu. Nehnusí se mi ani akční pojetí. Dokonce ani to absurdní, politicky korektní obsazení mi nakonec nevadilo. Co mi ale sakra vadí je fakt, že pointu "původního" filmu tvůrci hodili do kanálu a na poslední chvíli změnili příběh v obyčejnou story o pomstě. Vesničané ze Sturgesova filmu, byť na pohled stejní, měli každý svou osobnost a motivaci, tady poslouží maximálně tak jako potrava pro kulomet. Na budování vztahů mezi ústřední sedmičkou a pracující lůzou rovnou zapomeňte. A na napětí jakbysmet, obzvláště pak ve slavných scénách, jako byl duel s nožem proti kulce. Herci se sice snaží, ale i motivace jejich cool postav jsou chatrné, pokud vůbec existují - proč třeba vzali do party toho komanče a proč je on vůbec sledoval? Dalším kamenem úrazu je hlavní padouch. Calvera byl obyčejný bandita, který musel uživit sebe i zbytek své bandy. Akorát tak činil jiným způsobem než Chris, jinak mezi nimi v principu nebyl zas tak velký rozdíl, což jejich vzájemné potyčky vyneslo hodně nad průměr westernů své doby. Na Calverovu poslední otázku před smrtí ("Proč jste se vrátili?") si musel divák odpovědět sám, což díky skvělým dialogům o obživě, cti i strachu neměl nijak těžké. Tady se obě podobné postavy setkají tváří v tvář až na samém konci a za mnohem tradičnějších okolností. Nový padouch je navíc už jen generický záporák, který nemá moc co získat, kdežto na Calverově vítězství záviselo přežití jeho i celého gangu. Nakonec jsou to jen herci a zručně natočené akční scény, co se vzpírá srovnání a snaží se celý tenhle nový remake ospravedlnit. Z legendárního příběhu tu naneštěstí zbyly jen ty povrchní věci, a to, co k nim tvůrci přidali, je mnohem starší než celý westernový žánr. Televizní obrazovka by tomuhle dílku slušela víc než stříbrné plátno. ()

Timak

Abych řekl pravdu, čekal jsem daleko větší průšvih. Sice shledávám původní film jako nepřekonatelný, nicméně tento pokus hodnotím, jako vcelku povedený. Záporák byl ucházející, Chris hláškoval a kradl si scény pro sebe, Ethan byl posera, Lee sympatickej, Vincent prostě divnej a Denzel měl charizma. Ale jo, nebyl to špatný film - taková jednohubka, kterou si pravděpodobně už víckrát nepustím. ()

Brain-D

Nelze vylepšit či dorovnat tak skvělé klasice, ale dát ji nový kabát, efekty a nápady, postavy. To by i šlo. Záporák tu byl sice naprosto k ničemu, ale ta základní banda sedmi statečných mě prostě bavila ! ()

JohnSmith

Udělat remake takový klasiky jako je Sedm statečných je hodně odvážný počin. Původní western je sice také remakem, ale dnes je to prostě klasika, na kterou se nesahá. Fuqua na ni přesto sáhl a i když neměl takové herecké obsazení jako Sturges v roce 1960 a rozhodně měl slabší scénář, který víc než z příběhu těžil z akce, nedopadlo to ve finále zas tak špatně. Už jsem si u Fuqua zvyknul, že má roztahaný začátky, takže mě to ani moc nepřekvapilo. Na druhou stranu, druhá polovina filmu má neskutečný tempo a akce je opravdu výborně natočená. Když se to vezme kolem a kolem, bylo to víc než dobrý, ale mohlo to být i lepší. ()

hroubek

Je to hodně fajn. A to myslím, že je dost velká pochvala, pro film který se snaží vytvořit poctu pro legendární film a zároveň seznámit mladší generaci s legendárními filmy(skoro každý dnes ví, že Sedm statečných je americká verze Sedmi samurajů). Co je ale nejdůležitější? Že film prostě baví. Jasně, je cítit že by šel malinko zkrátit, a ústřední sedmice se mohla dát dohromady malinko lépe a nenuceněji, ale co, je to film a hlavně má bavit. A v rámci toho jakým způsobem a stylem je film prodán, tak s tím nemám zas takový problém, dokud to baví. Režisér Antoine Fuqua umí a tady to opět dokazuje. Akce mu nedělá žádný problém, cool momenty a záběry taky točit umí, a s herci už má něco odtočeného, takže tady naprostá pohoda. I ústřední sedmice je parádně obsazená a zahraná. Od Washingtona přes Hawkea k Sensmeierovi. Všichni jsou dost dobrý a někteří mě velmi mile potěšili, hlavně Hawke s Prattem. Dost se mi líbila Haley Bennet, která mě do té role dost sedla. Bohužel mě jako záporák moc nesedl Peter Sarsgaard, jenž je takový nemastný. Na filmu se mi líbilo jak vypadá vizuálně, a že hlavně v první půli střídá dost prostředí. V druhé půli jsem ocenil akční inferno, které přišlo. Sedm statečných je fajn film, který rozhodně neurazí, ale není to nic nezapomenutelného. ()

yeniczek

Původní námět osekaný od zajímavých částí a úplně chybějící krize z prostředku původních Statečných je přesně to, co tomuhle, jinak velmi koukatelně natočeného westernu, chybí. Jinak si nemůžu pomoct, ale v úvodních minutách mi přijde herectví několika zúčastněných dost "naprvnídobrou". 6/10 Finále je jedna z nejlepších westernových přestřelek. Bohužel v takovémto filmu no. ()

Trustme

V prvé řadě tohle má název jen pro lepší výdělek. Lidi chtějí vidět remake slavných původností a pak se těšit z toho jak je ten originál nepřekonatelný. Producenti by ovšem měli zvážit zda je dobré dát svému výrobku hrdé jméno ze Síně slávy a nebo se nerouhat a pokorně stvořit film, který se diplomaticky nazve například Sedm hrozných. Pročež v této verzi není zas tolik vyloženě opsaných scén a tak bych to nazval evoluční vývoj Sedmi statečných a tohle je současný upgrade. Zda vznikne za 100 let ještě nějaká vesmírná varianta, kde budou bránit vesnici Marťané před lidmi, je ve hvězdách. Nemá smysl porovnávat s charismatickým geniálním kultovním westernem Johna Sturgese (a už vůbec s Kurosawovým originálem, který nikdo pořádně ani neviděl). Tohle je pouze výtažek osnovy původního námětu. Zmizelo macho alfa samčí kouzlo, stateční se vyměnili za chlápky o kterých nevíme nic, protože když mluví, tak to bolí víc, než když střílejí. Dají se do kupy rychleji než v pohádce O statečném kováři a jdou bez přemlouvání ochránit princeznu a malé království. Udělají to všelijak nesportovně, až si divák říká, že sedm frajerů vystřílí postupně všechny zlověstné zaměstnance až k samotnému panu ředitelovi a vesnička bude bez poskvrnění, ale ten má stále ještě pro finální bitvu dost pistolníků. Antoine Fuqua je režisér, který je snaživý tvůrce a zejména akční sekvence zvládá mistrovsky a tak jsem byl zvědavý na jeho pojetí mých dvou oblíbených žánrů - akčního filmu a westernu. Pokud se uvelebím do křesla a spustím film od 94minuty lze mluvit o orgasmicky spektakulárním vizuálním zážitku s prvky dojetí i motýlky v břiše. Zde je opravdu to odhalení, co chtěl Fuqua dokázat - překonat přestřelku z Divoké bandy Sama Peckinpaha. Přiznám se, že na něco takového čekám řadu let, aby přišel někdo a pojal western moderněji v rámci kamery, střihu a nekonečné munice. Tohle je zkrátka takové porno pro jinak zbožného westernového puritána modlícího se k Pánu Sergiu Leonemu. ()

VanTom

Tenhle remake mne rozhodně nijak neurazil, naopak. Poctivý western variující známé téma představil zábavnou multikulturní partičku jedinečných postav, které přímo volaly po větším prostoru (a lépe, popřípadě aspoň trochu, objasněných motivacích, proč riskovat život). Hlášky a akce obstály i v PG-13 ratingu, a přestože se mi do druhého dne vykouřily z hlavy, nemám si nač stěžovat. ()

VasaX

Za mě velmi slušný western, držící se starých stereotypů a přidávající nové (aneb za každou cenu musíme být korektní, takže tam dáme Číňana, Mexičana, Afroameričana, člověka s (lehkým) mentálním handycapem a ženu). Samotný děj je OK, tady jsem invenci a zázraky nečekal, stejně jako jsem nečekal revizi tématu z jiného úhlu a zůstalo to pěkně u akčního westernu. Pije se, směje se a střílí se jak (a vlastně doslova) o život a s velmi působivou choreografií. 130 minut (na rozdíl od Logana...) uteče velmi rychle - lítají fóry, pěsti, nože, kulky a sem tam ve výstřihu poprsí Emmy (Haley Bennettové). A to v podání velmi sympatického obsazení, které je ve svých rolích jako v obleku na míru. Jediný problém, co jsem s filmem měl je úvod - dát dohromady takovou různorodou bandu, která by šla v podstatě na smrt, není jen tak. A jak mi chybí propracování silné motivace jednotlivých pistolníků do dobročinného úkolu, který jim může přinést hlavně smrt, tak mi chybí i jejich "nábor" do party. Takhle se může člověk jen domýšlet, co je žene a co je drží pohromadě. A to je velká škoda a film na tom ztrácí. Ale i tak, s přivřením oka díky mému oblíbenému žánru musím dát o jednu hvězdu nad průměr. ()

V pravé poledne čeká remake

V pravé poledne čeká remake

17.09.2016

Nová Zjizvená tvář má režiséra?

Nová Zjizvená tvář má režiséra?

11.08.2016

Ve Zjizvené tváři z roku 1932 sledoval Howard Hawks vzestup a pád irského gangstera Tonyho Camonteho. Ve Zjizvené tváři z roku 1983 sledoval Brian de Palma vzestup a pád kubánského gangstera Tonyho… (více)

PF 2016

PF 2016

24.12.2015

Mizerové se vrátí. A to hned dvakrát.

Mizerové se vrátí. A to hned dvakrát.

06.08.2015

Studio Sony oznámilo data premiér pro mnoho svých nadcházejících titulů. Určitě je potřeba zmínit novou verzi Sedmi statečných (23. září 2016), adaptaci Kingovy Temné věže (13. ledna 2017) nebo… (více)