Cyberbully (TV film)

Scénografie:

Paul Burns

Kostýmy:

Hayley Nebauer

Komentáře uživatelů k TV filmu (130)

Jakožto člověk, který se narodil do internetové doby, mě Cyberbully nervovalo od samotného začátku až do konce. Uznávám, že to byla trošku přeháňka s tím hackerem, ale na druhou stranu film perfektně vykonstruoval příběh, který je nejistý od začátku do konce. A výborná Maisie Williams byla, jakožto pomyslná třešnička na tom nejsyrovějším dortu pod sluncem zakrytém šikanou, naprosto výborná.(28.4.2016)

Všemocností šikanátora přehnané, ale je to dobrý apel na to, aby lidi nepřisuzovali přílišnou váhu všemožným haterům. Diskuze jsou žumpa a lidé v anonymitě umí být velice zlí. Oceňuji dobré zvraty. Fakt mě to vtáhlo.(10.4.2016)

• LIVINGDEAD

Žádná krev, žádná vražda... jedna herečka v pokoji.....(2.10.2016)

• tron

Vizuálne pekná, ale inak po všetkých stránkach prázdna, nesympatická, protivná a otravná titulná (anti?)hrdinka verzus ochranca obetí kyberšikany, ktorý je však na tom po psychickej stránke podobne, ako ľubovoľný masový vrah, takže sympatie nie sú ani na tejto strane. Do toho „náročná“ výprava až o jednej miestnosti, čo by samozrejme nevadilo, ale celkovo ma tento film proste nenadchol, nezaujal. Páčil sa mi realisticky otvorený koniec, ale ku koncu už ma to vyložene nebavilo a začalo to byť poriadne WTF (kto normálny uprednostní samovraždu pred fotkami na nete? Určite takí ľudia sú, ale aj tak je to WTF.). Paradoxne, film má len 62 minút, čo je úžasne málo, napriek tomu dokáže nudiť, takže dole klobúk. Iné internetové/FB/četové trilery ma bavili viac (napr. The Den alebo Odobrať z priateľov).(15.3.2017)

Maisie byla výborná, přes hoďku a sama s hlasem, klobouk dolů. Tendenční podtón mě trochu rušil, ale svojí sílu Cyberbully má a já se nenudila ani moment. V sedmnácti je človíček ještě v mnoha směrech naivní, takže jsem se ani moc nedivila, že to neřešila tak, jak by to v reálu bylo jasné. Ono i dospělým to dá někdy pěknou fušku......(1.7.2015)

Celkem zklamání. Námět je poměrně zajímavý, ale zpracování bolestivě drhne. Celý konflikt, který je samozřejmě protkaný několika zásadními twisty (ačkoliv je normálně uvažující divák uhádne dlouho předem) je poměrně zručně natočený film a díky hodinové stopáži setsakra rychle uteče. Přesto jsem se ale místy děsivě nudil a hrozně mi vadilo, jak je to celé na první signální a neskutečně ploché a vlastně hrozně hloupé. Krom teda otřepaného problému ve filmech s hackováním, lépe řečeno crackováním. Ale celé to táhne Maisie, tak to takové zlo není, jen jsem čekal silnější zážitek. PS : Koukal jsem na Filmboxu a ten český dabing je vážně opravdové zlo, které si vyloženě s teenagerskou mluvou neví rady a já jenom zíral.(21.11.2017)

Poněkud nedůsledná věc, která sice šikovně moralizuje a na malé ploše úspěšně drží pozornost, nicméně - SPOILER - kromě závěrečného aktu vzdoru nepřináší vůbec nic překvapivého. Varování/mravokárství, filmem prezentované, je zřejmé prakticky od začátku, jednotlivá odhalení jsou dost očekávatelná a puberťák, jehož aroganci chce Cyberbully pohlavkovat, bude nejspíš volat po doslovnějším konci. Maisie Williams není špatná herečka, vítězem se ovšem stává závěrečná víra, že opravdovost přebije všechny virtuální manýry.(21.8.2017)

Dobré drama, které má jednu chybičku a to je délka filmu, která mohla být o něco delší, aby jsme se mohli dozvědět, jak to celé dopadlo a nemuseli jsme si domýšlet co bylo, či nebylo. Film s ponaučením. :-)(20.7.2017)

Proč mi přijde, že Cyberbully a Cybernatural kopírují tentýž scénář (kyberšikana z pohledu viníka) a koncept (celej film sledujeme de facto jen monitor hlavní postavy), jen s obměnou žánrového zařazení? Klidně bych o polovic krátila, ale i tak musím uznat, že one woman show Maisie Williams (jsem zvědavá na Last of Us) a její drámo fungují podstatně líp, než banda sebevraždících kreténů na skajpu. Tady mě i lehce zamrazilo, u Cybernatural jsem se jen nudou propadala do smíchu. Ikdyž, proč prostě neodpojila net a neudělala v kompu čistku, že? :)(30.6.2015)

"Cyberbully" je v prvom rade dráma, nie horor. Čiže názor trolla v kuchárskej čapici: "Žádná krev, žádná vražda... jedna herečka v pokoji....." je rovnako objektívny, ako tvrdenia o zjavení panenky Márie v Medjugorji. Každopádne, rozhodne lepšie ako trápny "Unfriended". Toto by sa malo povinne vysielať na ZŠ ...(7.6.2017)

Konečne som mal možnosť vidieť Maisie hrať aj v niečom inom ako Game of Thrones a musím povedať, že dievča naozaj umí. Čo sa filmu týka, dokázal vo mne miestami vyvolať skutočne mrazivé pocity a vzhľadom na to, že v ňom prakticky vystupovala len jedna postava a príbeh sa odohrával v jednej izbe, dávam veľký palec hore.(7.7.2015)

Minimalistické, jednoduché, ale funkčné... Snímok krásne vystihuje kybernetické nebezpečenstvá našej modernej doby, aj s ich možnými dôsledkami. A Masie Williams? Jedným slovom fantastická, nie darmo práve táto herečka patrí v seriály Hry o tróny k mojim najobľúbenejším. Slušný nadpriemer. 80/100(18.6.2017)

(Je)pičí existence hnusky z internetu, kterou neznámý hacker drží v šachu v jejím pokojíčku poté, co ovládl její počítač, a začne ji vydírat. Asi si hravě domyslíte, jakým způsobem ji na dálku asi tak může vydírat, že. Pokud ne, tak stěžejní je pro něj zveřejnění kompromitujících fotek, na nichž je účastnice kyberšikany nahá. Tedy celkem banální kompromitující materiál, tudíž až tak nechápu, čeho se hlavní hrdinka bála. Stačilo zavřít komp a máš po legraci, Hujere. Režisér a scenárista Ben Chanan je zřejmě otcem nějakého uhrovitého jedince, o něhož se bojí. Za tímto účelem natočil tohle instruktážní video, v němž varuje jiné uhrovité jedince, panny a doživotní panice, jak se nechovat na internetu. V zásadě z toho vyplývá, že když se vyhnete sociálním sítím, nemůže se vám nic stát. Každý hacker je na vás krátký. Z filmového hlediska jsou zde úseky, které mají napětí, je jich ale málo. Casey je nesympatická holčina, kterou nikdo litovat nemůže, to už její kamarádka Megan měla alespoň u diváka náběh na imaginární masturbaci. Maisie Williams nebyla do hlavní role vybrána zřejmě jen tak náhodně, obětí kyberšikany se (údajně) stala i ve skutečnosti, tudíž její strach byl až téměř nehraný. Nedá se prohlásit, že by film byl vyložená nuda, nebo že by vůbec neodrážel realitu, akorát má nemnoho poutavých úseků. A co hůř, je nedodělaný. Nemá žádnou pointu ohledně identity hackera a jeho schopností hacknout vše, co si zamane, zakončení má úplně neschopné. Film zkrátka v ničem neoslní. Podobné příspěvky už zde byly, např. "Odebrat z přátel", ten nebyl tolik moralizující. Na tv film je to solidně natočeno, uzavřené prostředí jedné místnosti funguje, zahrané až autenticky, námět je svěží, do jisté míry ne tolik okoukaný, natočeno v sympaticky krátké stopáži, nicméně film plyne od ničeho k ničemu a v podstatě se k ničemu šokujícímu nedobere. Jo, umřete na blbing, nikoliv na trolling, a to máte z těch internetů. 5/10(21.7.2017)

Výborná věc, která mě od začátku vtáhla do sebe, a hodně mě to bavilo. Byť se samozřejmě stále dere na mysl srovnání s o rok mladším snímkem Odebrat z přátel (který je na ČSFD podle mě nedoceněný) - a to hlavně tou formou, kdy v obou filmech sledujeme v reálném čase něčí komunikaci přes internet, včetně takových detailů, jako je rozepsání nějaké věty nebo slova, a jeho následné korekce jinou formulací (oba filmy díky tomu působí mimořádně autenticky). Hodně mě bavila Maisie Williams v hlavní roli, která to v podstatě utáhne celé sama v jedné místnosti - film navíc dost uteče i díky krátké stopáži pouhých 62 minut. Celkově si myslím, že je dobré (ne-li přímo záslužné), že vznikají takovéto filmy, které reflektují aktuální online svět dnešních teenagerů - otázka jen, zda budou ještě někoho zajímat, řekněme, třeba za takových 20 let, až bude všechno zase jinak.(1.10.2017)

• Snorlax

To, že vás zabije meteorit při pojídání banánu v Antarktidě, je mnohem pravděpodobnější i logičtější. Maisie Williamsová však byla dobrá.(2.8.2018)

Celkom pozerateľné. Napriek dialógovému scenáru, je film pútavo natočený. V závere chce byť možnože viac poučný, ako by mu náležalo, ale divákovu pozornosť udrží až do konca...(8.9.2016)

Poučné. (filmová výzva - Marky91)(10.2.2017)

Arya v hlavní roli docela obstála. Jen škoda, že filmů na kyberšikanu je už celkem hodně.(7.6.2017)

Film vhodný pre všetkých závislých na FB, Instagrame a spol. Vaša neukojiteľná potreba všetko zo svojho nezaujímavého života zdielať sa môže jedného krásneho dňa takto labužnícky vyšperkovať. Samozrejme CSFD je výnimka, tu sú ľudia len a len kvôli filmom, tu sa nemusíte nikoho báť, har har har. Z Cyberbully je cítiť ten úmyseľ urobiť časť práce za rodičov. Obsadili jednu z momentálne najznámejších pubertiačok na svete, tým priviedli cieľovú skupinu k TV, a pokúsili sa "bezbranných" človiečikov vystrašiť jazykom, ktorému viac než dobre rozumejú. Napriek tomu celkom dosť trefný pohľad do nonstop online životov.(28.7.2015)

• ARI50

A to ta kyberšikana vypadala tak slušně čekal jsem jak se to rozjede a nic, já bych ho poslal někam zveřejni si co chceš.(10.1.2017)

Hodinový výlet do pokojíčku a soukromí retardované verze Arye Starkovic. Nemám ji rád ani v nejlepším seriálu na světě, ale byl jsem zvědav, jestli zvládne ve svém nízkém věku, ve kterém se sotva může legálně koukat na hanbaté filmy, zahrát i něco jiného než nezletilou nelítostnou vražedkyni. K mému údivu musím konstatovat, že zvládne. Z filmu mám docela rozporuplné pocity. Na jednu stranu se mi líbila jeho forma. Výborná práce se zvuky, velmi slušný výběr písní a zdařilá práce s kamerou. Tahle kvalitní forma dokázala z nuzného obsahu udělat alespoň něco falešného, což ovšem mnoho lidiček dokonale sežralo a já trošku taky, protože pod 3 hvězdy nevlezu.(30.6.2015)

Vyvrhnuté lejno jménem Odebrat z přátel se myslím může jít s klidem zahrabat. "One woman show" v podání talentované Maisie Williams je dle mě mnohem rafinovanější a napínavější podívaná, která v podstatě čerpá ze stejného tématu. Poprvé jsem s ní měl čest v hodně podivném snímku Ztrácení, o kterém doteď nevím, jak ho vlastně uchopit. Většině z vás asi utkvěla v paměti ze seriálu Hra o trůny, kde si střihla svůj debut. Stejně jako ve Ztrácení i zde ukazuje svoje kvality a přesvědčivě v roli naivního teenagera odráží současný sociální problém. Nicméně Cyberbully dobře graduje, drží pozornost a narozdíl od toho zmíněného paskvilu dokáže do konce bavit. Maisie se myslím ještě v budoucnu hodně předvede, o tom nepochybuji.(26.8.2015)

Cyberbully, jak jsem se obával, je svým konceptem spíše než plnohodnotný film takový zdvižený ukazováček pro ty, kteří si myslí, že internet je bezpečné místo. Jako propagační film do škol by to bylo jako stvořené, není to vyloženě laciná moralitka (jak se zprvu jevilo) natočené a zahrané je to dost dobře a k atmosféře nemám výhrad. A navíc to působí i v rámci mezí uvěřitelně, což dokazuje i fakt, že se podobné věci dějí a to včetně ve filmu ztvárněného vydírání. Ne vždy a všechno je na internetu takové, jako se zdá být a film na to poukazuje hned z několika pohledů. Problém ale je, že krom snahy varovat film ve výsledku nic jiného nenabízí.(27.6.2015)

Shlédnuto s dabingem a celkem na pohodu. 70%(14.9.2018)

Dejte Benu Chananovi notebook s internetovým připojením sedmnáctiletou holčinu, co se nebojí internetu, a výsledkem je film Kyberšikana. Maisie je jako Casey herecky velmi přesvědčivá a po zhlédnutí Kyberšikany mám pocit, že tenhle film by mělo vidět každé dítko školou povinné (včetně jeho rodičů). Internet není bezpečné místo, kde vás nikdo nezná a vy si můžete dělat, co chcete.(24.6.2015)

Strašně krátký.... a nejvíc mě dokáže vytočit, když to je neukončený.(14.11.2017)

Příručka pro dementy, kteří mají pořád pocit, že net je strašně důležitej svět a každý nebohý troll v něm se musí soucitně krmit. Nahaté selfíčka-no jó, konec světa :D(10.7.2015)

Celkem dobrý, ale ještě by to klidně hodinu mohlo mít. 60%(26.8.2017)

Nevadil mi ani tak všemocný hacker, jako spíš to, že jsem nedokázal pochopit, proč se hlavní hrdinka tolik bojí jeho výhružek. Karty, které měl v ruce, mi přišly naprosto neškodné. I když možná bych se na to jako teenager koukal jinak. Nicméně Maisie Williams zahrála tak, že i kdyby jí někdo vydíral třídními fotkami, tu hrůzu bych jí věřil a díky ní mi ani tak nevadilo to neustálé zdůrazňování toho, jak je kyberšikana špatná a internet nebezpečný. 70%(3.6.2016)

Nepochybne je to velice silný film ktorý má aj na priek svojej iba 62 minutovej dĺžke má čo ponúknuť. Aké to môže byť keď šikanátor šikanuje šikanátora? Neviem teda ako ženy ale mňa nikdy nenapadlo si robiť nahé selfie a ukladať si ich do pc respektíve mobilu. Ale určite sa to deje, šak aj hviezdy filmového plátna to robia ... a ako by povedala moja obľúbená " Bych ty internety stejně zakázala" :D :D P.S 1 pôvodne som chcel dať za 4*. Dôvod bol taký, že mi tam chýba troška nedotiahnutý koniec, ale no čo ... P.S 2 neviem prečo ale mne to veľmi nápadne pripomínalo film Panic Button :D :D(21.9.2015)

Velmi zajímavý a užitečný film, který jsem si užil především díky výbornému výkonu Maisie. Mrazivé, s dobrou atmosférou.(29.6.2015)

Podobné napětí v minimalistickém dramatu si pamatuji snad jen v Hard Candy a v Buried. Zde se jedná o celkem realistickou podobu něčeho, co by se mohlo celkem snadno stát komukoliv, i když zas tolik neznám realističnost hackování ve filmu. Film každopádně kromě docela jednoduché zápletky nabádá diváka i titulní Casey k několika zajímavým (mindfuck je podle mě moc silné slovo, tolik nebyly) myšlenkám jako identita lidí online, co všechno na internet dává skutečně ten konkrétní člověk a tak podobně. Za nejlépe vypointovanou scénu považuji, když Casey dostala před sebe stránku Googlu.(24.1.2015)

Měl jsem to v hledáčku už delší dobu a přece i trochu kvůli Maisie. Přitom každým rokem tohodle tématu přibývá čím dál, tím víc. A je to logický, jelikož jak kyberšikany, tak i hackerů přibývá a je třeba tomu nějakým způsobem čelit. Tohle je taková čistě teenagerská klasika. Vzhledem k průběhu to dopadlo ještě dobře a ukázalo to tu cestu, že i k hackerům se dá otočit zády, když máš kolem sebe správný lidi. Sice nevíme, co se dělo dál, můžeme jenom domyslet, ale jedno je jasný. Hackeři cílí převážně na slabší povahy, takže nepropadejte depresím. Jako hodinovka slušná práce.(3.1.2018)

Maisie je skvělá. Film je poměrně drsný, nejen kvůli kyberšikaně kterou ukazuje, ale vůbec jen kvůli tomu, že ukazuje tu moc, kterou dáváme všem těmhle virtuálním "spojením" a "výmyslům." Podle mě to plní svůj účel, má to vhodně zvolenou stopáž a odsýpá to- takže jsem se nenudila. Některé konkrétní motivy je nutné asi brát s trochou nadsázky a spíš je chápat jen symbolicky, ale to co chtěl film říct podle mě i řekl.(8.8.2015)

#nohate :-) Zajímavé, ale hlavně poučné pro všechny hatery! Oceňuji i dobré zvraty. (80%) => 4★ [shlédnuto v rámci výzvy uživatelky Marky91](30.9.2017)

Povinne premietnuť všetkým detiskám na druhom stupni ZŠ, u ktorých sa začínajú prebúdzať pubertálne maniére spojené so šikanou a nezodpovednosťou nad vlastným konaním - či už v reálnom alebo virtuálnom svete. Takéto filmy ako Cyberbully mám nesmierne rád, lebo po celý čas je človek v napätí ohľadom vývoja deju a reakcií hlavnej postavy na nové a nové vydieračské výzvy. A navyše, celá téma filmu by mohla pomôcť zamyslieť sa dospievajúcej mládeži nad dôsledkami vlastného konania. Možno si teraz každý pre istotu zalepí senzor na kameru :) Inšpirácia u Phone Booth je nepochybná, ale našťastie premietnutá do iného prostredia. Čo dodať? Skvelý film, ktorého jedinou slabinou je snáď len krátkosť času, kľudne by som vydržal aj ďalšiu pol hodinu...(23.6.2015)

Téma kyberšikany je spíše edukační než něco co by vás mělo připoutat k obrazovce, ale tento film to dokázal a stopáž byla k tomuto filmu adekvátní. Řekl co měl a skončil dřiv než by začal nudit. A hlavně hlavní hrdinka byla ideální ztělesnění k tomuto tématu. ( 9.6.17/MAC )(11.6.2017)

Trošku to připomíná smutně slavný příběh Amandy Tood akorát tady se snaží Anonymus dohnat k sebevraždě přávě toho "co ty myslel ze srandy". Když je obět právě ta co šikanuje, jako je to tady tak to bere jiný nádech, ale v právě v minulosti Amandy, bych je nekompromisně trestal.(30.9.2017)

Vtáhlo to, bavilo to. V mém případě bych skončil asi po pěti minutách. Zaprvé nemám v počítači nic, co by udělalo bordel a zadruhé, i kdyby jo, jak říká klasik, musíš to mít tak trochu v piči. 4* za anglickou originalitu.(15.7.2016)

Slušná jednoaktovka s Maisie Wiliamsovou. Bože ! Kam ten svet speje so svojou stale vyspelejšou technikou a technologiou !!!????(27.10.2018)

Celkem slušně odsýpající šedesátiminutovka z jedné místnosti, kde chapadla hackerství a kyberšikana, pořádně otevřela oči dospívající dívce s noťasem...Budiž, jako varovný film do škol, místo teorie, to beru. Nejsem úplně cílový divák, takže jsem koukal jen ze zvědavosti, kdy se odhodlá ten not´as konečně zavřít. Trvalo jí to hodinku, no a bylo po srandě. Průměr...(1.7.2015)

(Jemné spoilery) Perfektná Maisie! Akurát ten scenár mi príde že má kopu múch - nemyslím že zdieľanie nahých fotiek je horšie ako zabiť sa. Navyše to celé vyznie ako antišikanérska reklama. Ale i tak určite chválitebný a napínavý TV filmík pri ktorom mi hodina ušla ako voda. Z podobného súdka odporúčam o kúsok lepšie Hard candy.(4.7.2015)

Mnohotvářný bůh jí dával slušnej kotlík :)(24.6.2015)

Prekvapivo slušný teror. V reálnom čase, v jednej miestnosti. Kedy sa z toho, čo šikanuje stáva šikanovaný a naopak? Čo môže spôsobiť jeden ironický tweet? Film na veľmi potrebnú a aktuálnu tému. Okrem iného ukazuje aj na to, ako moderné technológie kompletne ovládli naše myslenie. Až tak, že si to ani neuvedomujeme a dokonca si myslíme, že my sme tí, ktorí im vládnu. V skutočnosti sme všetci ich otroci a niekedy potrebujeme poriadny kopanec, aby sme si to uvedomili. Skvelá (až thrillerová) atmosféra, vynikajúca Maisie Williams a veľmi presný záver. Samozrejme, schopnosti hackera boli zrejme dosť zveličené, ale ako dramatickú barličku to beriem. Podarená vec!(9.9.2016)

Dá sa pred týmto nejak chrániť? V dnešnej dobe? One man show jednej teenky, ktorá sa hodinu rozpráva s hackrom a snaží sa z toho nejak dostať. Či úspešne, či nie, to nám už tvorcovia nedopriali. 3 z 5(21.6.2017)

• Pajkenzi

Moje očekávání bylo velkým zklamáním čekala jsem víc a ten konec no zkrátka nepovedlo se.(10.1.2017)

Neskutečně jednoduché. Jedna místnost - jedna osoba - jeden pc - jeden mobil. Neuvidíme naživo nikoho jiného, než Casey - ostatní jsou pouze hlasy za dveřmi či v telefonu, či textové zprávy. Jsem neskutečně vděčná za to, že jsem se narodila ještě v době bez mobilů a bez obdobné závilosti - že to, co není zveřejněné, jako by se nestalo. Ten film jsem měla na doporučení a rozhodně ho doporučuji dál. Je to poučné, herecky skvělé a pardon - přestože nemám ráda happyenedy - v tomto případě s tím souhlasím.(26.12.2018)

Paráda. Celý film sa odohráva v jednej miestnosti, celý dej je vlastne dialóg medzi hlavnou postavou a hlasom z počítača a hlavná myšlienka by sa mohla zdať ako to otrepané a nanútené "toto nerob!" Napriek tomu ani na okamih snímok nestratil moju pozornosť a nemala som pocit, že by kázal či moralizoval. Casey nebola jednotvárna hrdinka ani záporáčka, ale ukázala mnohorozmernosť, vďaka ktorej sa s ňou divák dokázal identifikovať, a preto sa možno zamyslel aj nad svojím vlastným správaním na internete.(3.12.2016)

Film je sice poměrně krátký, ale vůbec to není na škodu, 60 minut plně stačilo - žádný zdlouhavější úvod tu není třeba a konec je taky akorát včas "useknutý". A další plus: z oběti cyber-útoku se nesnaží dělat nějaké svaté neviňátko.(24.1.2015)

Další důkaz toho, že k natočení dobrého filmu nepotřebujete spoustu prostoru ani nekonečně mnoho vizuálních efektů, jak to v dnešní době bývá. Stačí jedna místnost, jedna dobrá herečka a jeden zatraceně dobrý záporák.(13.7.2015)

Velmi husté, velké psycho! Maisie je opravdu velký talent a hodinovku utáhne sama úplně v pohodě :-) Tohle je rozhodně překvapení roku. Jediné, co mi zážitek kazil bylo to, že jsem k prozření došel o 30 minut dříve než hlavní postava, což ovšem není nic závažného a z 100% to hazí na něco mezi 90% a 95%. Je to jednoduše bomba jednohubka, která má přidanou hodnotu v podobě toho, že po jejím skončení si můžete se spolu-divákem tak dvojnásobnou délku filmu povídat o tom, jak a proč to takhle skončilo a co se po konci mohlo stát ;-)(17.9.2015)

Přesně takhle měl vypadat Odebrat z přátel. Výtečný kousek! Na ukecaný příběh, dvě herečky, jeden pokoj a jeden hacknutý počítač to má ideálně dlouhou stopáž, při níž se člověk opravdu nenudí. Ani jednou! Opět, z nízkeho rozpočtu dokázal nějaký génius vypotit hodinové videjko, které kope zadky všelijakým, samozvaným, rádoby velkofilmům. {85%}(28.10.2015)

Jeden pokoj, jedna holka, dva hlasy a dnešní online realita... i tak málo stačilo na dokonalou kombinaci pro čím dál tím více aktuálnější téma. Internet ovládá celý svět a zde je krásně ukázáno, co dokáže. Je tak jednoduché se v dnešní době odkazem dostat k někomu do PC, nemluvě o napojení webkamery, na toto by se mělo upozorňovat na školách. Maisie ukázkový výkon, v GoT má oblíbenkyně, takže o to víc potěší, že se perfektně dokáže vypořádat s touto rolí a zcela jistě ji uvidíme mnohem častěji na plátně.(27.7.2016)

Trochu prehnané, ale má to svoju pointu. Všetko je tu postavené na jednej herečke z Game of Thrones, ale nejde o herecký koncert. Ten nápad s vurtuálnou šikanou ani nepustí poriadne hrať. Chýba tu logický postup v konaní, ale oceňujem aspoň posolstvo, ktoré je pri čoraz rýchlejšiemu technologickému vývoji nutné odoslať.(19.9.2017)

Zpočátku se tento krátký snímek odvíjí neotřele, jak námětem, tak zpracováním, později se z toho ale stane pouze za vlasy přitažené rádobypsychodrama.(31.3.2018)

Úvodní scéna je vážně skvělá a dobrym důvodem, proč se člověk chce koukat dál. Jenže minimalismus výpravy nutí vyprávět pomocí přehánění a malou Williamsovou k přehrávání, což se dá vydržet jen za předpokladu, že se vám líbí se na ni dívat. Nebo aspoň na její obočí. Nejsem si jistej, esi se takhle fakt chovaj -náctky. Ale třeba jo. Inspirace Telefonní budkou podle mýho názoru vůbec neni na závadu. 70%, ale bez obočí spíš šedesát: jednak za ten minimalismus, jednak za to, že mě to i v mejch třiatřiceti letech fakt trochu přimělo k zamyšlení nad tim, co všecko je kyberšikana.(14.5.2015)

Herecký výkon malý Starkový je parádní, určitě se z ní něco vyklube až bude velká. Každopádně hodně dobře natočené na to, že je to jen v jedné místnosti a s jednou herečkou. 78 %(10.4.2016)

Ta skrytá sexy-selfies jsou největší chyba filmu.(20.7.2016)

• Trancetino

Tak blbý film som už dlho nevidel. Totálne nepravdepodobné. Strata času. Aspoň, že to má len hodinu. Debilný film s ešte debilnejším koncom.(1.1.2018)

• KNTRFKT

Co se nápadu týče, je to určitě zajímavý. Filmy, který se odehrávaj v jedný místnosti nutně podléhaj výkonu hlavního herce a tudíž jsou dost variabilní. Tady to špatný nebylo, ale celkově ten koncept, kdy je hysterická nána vydíraná tim, že někdo odhalí její nahou fotku, kde člověk nevidí ani bradavky, může pořádně fungovat snad jedině v zemi vzniku, protože třeba u nás by tohle měl každej u prdele. Další věcí je, že tim jablkem sváru je tragédie, která má docela strohý odůvodnění a prostě tomu všemu nejde uplně věřit, nebo to brát nějak vážně. Na druhou stranu si ale dokážu představit, jak se americká teen komunita freneticky klepe a v záškubech usíná s domněnkou, že by jejich společenskej status na střední gradoval z pozice "totální píča" na "fakt totální píča" a tudíž se asi dokážou do týhle story vžít. Třeba naprosto skvěle je tohle téma zpracovaný v konceptu Black mirror ve třetí serii... BOJLER! A dovětek...docela mi vadilo, jak se to tajemno, který bylo kolem toho, kdo to vlastně píše, změnilo jen v to, že píše nějakej pičus. A víc nic. Za mě nevyužitý.(23.2.2018)

• Sygauras

Kdo je dement, tak toho litovat nebudu. Klidně ať si ty problémy za které si může sám vyžere hezky až do dna. Proto nemám žádný ten "sociální" nesmysl, který přitahuje pedofily, vyděrače, úchyly a jiné šmejdy, kteří se jen třepou na to až tam nějaká 12 letá kráva dá svoje nahé fotky. Hodnotit to nebudu. Kyberšikana je sice hnus, ale narovinu si řekněme že 99% lidí si za to můžou sami. A neomlouvá je vůbec nic. Ani věk a nebo debilita.(31.8.2018)

Takhle si nějak představuju Maisie i v reálném životě... tedy, ne jako někoho, kdo by šikanoval, ale z toho pohledu, jak byla její postava odhalena na začátku, prostě pohodová a svá holka, která oslovuje svojí BBF "bitch" nebo "hoe" :) Film jako takový má docela grády už od začátku a je vidět, že člověk nepotřebuje bůh ví co, aby natočil něco kvalitního. 62 minut je akorát a není třeba dalšího rozvoje děje, film řekl, co potřeboval a zanechal zprávu světu, jak si s ní ostatní poradí, je na nich.(22.1.2015)

Hodnotím jako prospěšnou agitku, nikoliv filmové dílo, ač úsporné zpracování celkem fungovalo, protože moje třináctiletá dcera ani nedutala...(6.7.2016)

Niečo na spôsob Phone Booth, len tu nahradilo umenie hackera sniperskú pušku.(10.6.2017)

Doporučuji zkouknout dokument od americké CBS o Amandě Todd (je na YouTube) nazvaný "The Sextortion of Amanda Todd - the fifht estate". Zjistíte, že takových případů se neustále dějí neskutečné mraky. Úchyl se s dítětem začne bavit, dostane se k odhalenému obrázku, začne vyhrožovat, nabídne nepublikování fotek výměnou za pár fotek navíc... Pak je pošle všechny na pornoweby, na Facebook všem lidem v přátelích toho dítěte atp. Amanda Todd potom spáchala sebevraždu. Typa nakonec dopadli, ale mezitím takhle psychicky zničil desítky, možná stovky dětí. Dokonce mají svůj vlastní kanál na YouTube, TheDailyCapperNews, kde se upozorňují na "nové úlovky". Až po neskutečném množství stížností jim Google stáhl většinu videí, ale kanál nezrušil. Je to děsný :-/(12.3.2015)

Námet ojedinelý a zabalený do dobrého komorného prevedenia v podaní nie veľmi sympatickej Maisie Williams. Nech už sa mi ako osoba vôbec nepáči, za tento zaujímavý snímok a stvárnenie mladej teenagerky vystavenej ťažkým morálnym rozhodnutiam ovplyvňujúcim nielen jej život, má u mňa malé +. Ako Casey, ktorú stvárňuje, je vystavená faktu, že na internete sa neschová ani pod nickmi, falošnými menami a identitami. Túto "hru", ktorú hrala doteraz ona, s ňou však začne hrať neznámy "ochranca" tých, ktorým cez sociálne siete ublížila. Vytiahne na ňu zbrane najťažšieho kalibru, "hru" povýši na úplne nový level, a prinúti ju konať tak, aby to malo fatálne následky. "Ochranca" o nej vie všetko, ona (a rovnako aj divák) o ňom však nič nedozvie. A to ani po 62 minútach stopáže filmu. Har har.(24.1.2016)

Určitě zajímavá věc, ale nějak mě to nevtáhlo a chvílema jsem měl snahu děj posunout ...(3.9.2016)

První a poslední část filmu byly docela v pohodě, nápad dobrý, herečka dostatečně přesvědčivá. Bohužel prostředek (ve kterém jde o sebevraždu nějaký zpěvačky) byl hrozně didaktickej - nevěřím, že by se to takhle mohlo stát a tím se celý film pro mně dostal do průměru. Oceňuju stopáž. Na takovej námět hodinka úplně stačí.(23.10.2016)

Co k tomu říct? Internet je dobrý pomocník, ale může být také zlý... Ten, kdo neustále "sedí" na nějaké sociální síti, se asi musí v životě hodně nudit...(2.10.2017)

Trošku přitažené za vlasy, ale jako odstrašující případ k dnešní době docela povedené.(23.5.2018)

• boni

Lacině nadnesené, s až moc výraznou emfatickou stránkou vjemu, a ve své podstatě strašně nesympatické. Kde jsou ty časy, kdy ještě před pár lety byla jen ta stará dobrá šikana, teď aby se člověk bál, že někomu napíše na netu, že mu to vůbec neslušánkuje a že ho nelovískuje, a on vám za to hackne i dávkovač na mýdlo, protože to je přecitlivělý adolescent. A to říkám jako adolescent. Sice taky používám různé vymoženosti, jako jsou sociální sítě a další, ale pokud má člověk mozek alespoň v antenatálním stádiu, tak mu podobné věci, jako této nesympatické krávě, nehrozí. Plusem je, že díky hodinové stopáži to končí přesně za půl hodiny od doby, kdy vás to začne opravdu srát. Slabší dvě hvězdy.(5.1.2019)

• Wallis3

Nezáživný drámo o jednom dějství a pár postavama na pozadí. Ta nepochopitelná debilita, kdy nakonec udělá to, co měla udělat hned na začátku a ušetřit mě hodinu utrpení, když jsem se rozhodl tohleto shlídnout.(5.3.2019)

Výborně natočený snímek, zobrazující stále více se rozšiřující problém tzv. "kyberšikany". Málo kdo z Vás co používáte počítač ví, že někteří lidí jsou schopní nabourat se vám do vašich zařízení tak, že ztratíte prakticky všechno soukromí.(1.7.2015)

Arya Stark rules!(5.7.2015)

Nápad s cyberšikanou? Proč ne, je dobrý trošku upozornit na to ze je třeba si trošku dávat bacha co kde vyfotím a kde to sdílím a ze v dnešním světě compjůtrů není bezpečno. Teď trošku spoiler : ale kdo kurva mezi náma v dnešní době i když sedí u počítače od pěti let dokáže naheckovat celej barák včetně smartphonu a místo toho aby si nahazel na účet nějakej ten míč radši zabijí čas tím ze psychicky vidira 16ku.. Takže nápad hezkej, ale trošku přitáhlej za vlasy.(12.7.2015)

Po ukončení filmu jsem vstal a začal tleskat. Ta holčina známá jakožto "Arya Stárková" předvedla něco na filmové scéně tak fantastického. Jedna hodina přemýšlení o svém já, doznávání svých chyb, rozebírání psychiky charakteru. To je velká herecká výzva pro kteroukoliv herečku na světové úrovni. A zvládla to 18-ti letá holčina. Můžeme jen spekulovat o tom jestli je to dar Starých či Nových bohů, ale o té holčině ještě uslyšíme! Ke dni 14.7. 2015 zatím nejlepší herecký výkon tohoto roku! 98%(14.7.2015)

Cyberbully se zabývá kyberšikanou, což je dnes velmi aktuální a dost podceňované téma, kdy zejména mladí lidé žijí život skrze displaye smartphonů, tabletů a notebooků a neuvědomují si, co jejich zdánlivě anonymní chování maskující se pod virtuálním identitami může způsobit. Tento film je takovým vztyčeným prstem, varováním, kam až to může zajít. Dobrý nápad na film, nicméně mi přijde takový nedotažený, jelikož není odpovězeno na, pro mně podstatné, otázky...(18.7.2015)

Pěkná agitka pro školou povinnou omladinu. Děti by třeba pochopily ... 55%(7.8.2015)

Hvězdičky ani né tak za příběh, ale za Maisie Williams. V podstatě jediná postava, co můžeme sledovat, přesto utáhla celý film úplně sama bez toho, abych se byť jen vteřinu nudila. Opravdu skvělý výkon.(8.2.2016)

Za málo peněz ucházející porce výchovné muziky. Maisie Williamsová dobrá v civilní puberťácké poloze, v té vyděšené používá kukuč ala Arya Stark, což není zrovna herecký majstrštyk. Režisér možná až příliš odvážně věří, že celý film utáhne jedna místnost s počítačem a herečkou - já bych tedy nějaké to narušení stereotypu uvítal (hlas otce a jedny otevřené dveře mi opravdu nestačí).(21.7.2017)

• filipvrbik

Omg LOL, wtf asi su starej, ale mi to přišlo předvídatelné, nenapínavé a celkově přitažené za vlasy, i když teď se s těmi hackery, hatery, youtubery roztrhl pytel a BTW pár suicid už bylo, no prozření na konci ten film zachránilo LOL 20%(15.7.2018)

• ANTYCHRYST

Jak tohle může mít 70%??!!! Tvl... Takovej shit..z pokoje... Chápu že.. tohle je aktuální téma..ale jako pipina poslouchá co jí říká počítač??? :) :) Neskutečný... nebo postne selfie kde je hovno vidět... Nemám slov.. neskutečná traparna... nechápu jak jsem to vydržel dokoukat... Jak mě srala.. že ho hnedle neutla.. krypla... 10%(3.3.2019)

Super snímek poučný a v dnešní době aktuální. Herecký výkon skvělý, atmoška taky dobrá a také závěr se povedl. Casey to vyřešila dobře. Jak u hodně věcí platí i u internetu, že je dobrý sluha, ale špatný pán. Hodnocení: 87/100.(3.7.2015)

Jedna herečka, jedna miestnosť a veľa emócii. Keby to malo o 20 min menej, dal by som 5 hviezd_výborný námet, jednoduché spracovanie_75%(26.9.2015)

Rozhodně zajímavý snímek s Maisie Williams. Byla to samozřejmě hlavně představitelka oblíbené postavy z GOT, která mě navnadila na zhlédnutí tohoto díla. Samotné téma kyberšikany znělo rovněž velmi dobře. Nakonec z toho vznikl slušný film, který stojí nepochybně za vidění, pokud tedy máte rádi Maisie Williams a chcete ji vidět v jiné poloze, než v zabijácké dívce z rodů Starků. Tento aspekt je docela podstatný, jelikož po celou dobu stopáže, neuvidíte jinou či jiného herce než Maisie. Ta, se v příběhu, potýká s neznámým hackerem, který se ji naboural do počítače a začne ji obvinovat, posléze vyhrožovat. Na to, že se film odehrává jen v jedné místnosti, s jednou postavou a jedním určitým voiceoverem s počítače, má snímek intenzivní napětí, jenž narůstá až do samotného závěru. Film taktéž stojí na působivém výkonu hlavní herečky, která tuto roli zvládá výborně. Je to sice místy možná až přehnané, především ze strany tajemného moralisty, ale i přesto, to celkově funguje. Nesmíme zapomenout na fakt, že je to televizní snímek, a proto můžeme říct, že se jedná o víc než zdařilý film o kyberšikaně.(9.2.2018)

Plus za krátkou stopáž, opravdu to nebylo třeba natahovat. Nápad není vůbec špatný, ale to zpracování kapku drhne a s časem stopáže se okouká. Kdo opravdu fandil hlavní hrdince, nechť se přihlásí. Teda já doufala, že to s ní dobře dopadne, protože se mi nelíbilo, co se dělo, ale sympatická rozhodně nebyla. A asi to byl i záměr. Protože to poselství tohohle filmu bylo někde úplně jinde.(7.3.2019)

[SPOILERY] | Aj s dvoma postavami dokážete vypracovať emotívnu drámu. Primitívny nápad ,no spravený veľmy originálne a sofistikovane. Dej nebudem moc prezrádzať ,pretože by som vyspoileroval polku filmu. | | V jednoduchosti ide ,ale to ,že herečku Maisie Williams (ktorá aj z mála dokázala v tomto filme vytvoriť precítenú postavu) začne otravovať nejaký týpek na nete a začne jej vyhrožovať ,že ak nebude plniť ,čo jej povie zverejní jej nudes. Pripadá vám to až moc jednoduché? Presne na tom to celé stojí. Dôležité nie je ako film vyzerá ,alebo kolko má postáv ,ale ,čo chce film povedať a akým spôsobom to zrealizuje. A film Cyberbully svoju realizčciu zvládol dokonale. Film často prepína medzi obrazovkou počítača a reálným prostredím. Btw film sa odohráva len v jedinej miestnosti a je postavený hlavne na dialógoch ,takže ak nemáte radi príliš dlhé kecanie tak sa na to ani nepozerajte. V celom filme sa ocitne iba jediný jumpscare ,ale aj ten ma svoje odôvodnenie - okolo tej 14. minúty uz to začína byť chrápačka a bum!...vyskočí na vás jumpscare ,ktorý vás prebudí vďaka čomu budete od tohto bodu v neustálom vytržení a napätí čakať ,čo sa bude ďalej diať a kedy príde ďalší jumpscare. Koniec je možno až moc lineárny happy-end ,ale na konci budete v takých rozpakoch ,že nebudete vedieť ,čo si máte myslieť. A este viac v rozpakoch budete keď zistíte ,že veľa scén bolo inšpirovaných jednou skutočnou youtuberkou ,ktorá natáčala videa pomocou viet napídaných na papieri ,predtým než spáchala samovraždu (kto videl film pochopí). | | VERDIKT: Cyberbully je vážny film o kyberšikane ,ktorý svojím spracovaním predbehol väčšinu filmov z found footage žánru. Film si neužije každy ,hlavne tí ,čo nikdy nezažili šikanu tento film nepochopia. Nebál by som sa povedať ,že je film dosť artový ,ale 60 minút vám uplynie ako voda ,takže mi to nepríde ako stráta času. Presne takto som si predstavoval ,aby dopadol film Unfriended ,no miesto perfektnej prepracovanosti ako tu som vtedy dostal iba neskutočne odfláknutú robotu. Za neskutočnú Maisie Williams a záhadného hackera dávam 90% - naserte si tí ,ktorí nesúhlasíte! Ja milujem amatérske filmy! |(9.11.2019)

Každá legrace na úkor druhého něco stojí. Obzvlášť, když se to provádí na internetu. I tady platí známé rčení: Kdo jinému jámu kopá, sám do ní padá.Téma tohoto moralizačního snímku: Kyberšikana. Snímek by se dal svým způsobem označit jako one girl show. Maisie Williams v roli pubertální Casey, která se na internetu stane obětí někoho neznámého, na sebe vzala nelehký úkol, ale zvládla to. Příběh svým přirozeným vývojem postupně ukazuje, že to zas tak jednoduché není, jak by se zpočátku na první pohled mohlo zdát. O Maisie se dozvíme věci, které šokují i jí samotnou. Komorní příběh odehrávající se v pokoji mladé teenagerky před notebookem vytvářející dramatizaci převážně v konverzaci a v atmosféře emocí a traumatu. Tomu dopomáhá doprovodná poetická hudba přesně trefují se do dané situace vysoce zdůrazňující význam každé scény. Stalker vs. oběť. Příběh zvýrazňuje naprosto reálné situace, které se bohužel v internetovém světě dějí dnes a denně. Sami to vidíme na nejznámější sociální síti Facebooku a ruku na srdce, nikdo se nad tím ani nepozastavíme. Tohle je film, který by měla povinně vidět převážně mládež. Hlavní myšlenka? Nikdy nikdo nevíme, čím si v životě prošel či zrovna prochází ten, z koho si na internetu nejen děláme legraci, ale doslova a do písmene společensky ponižujeme. Může to mít naprosto katastrofální dopad. Snímek je v jednoduché formě cílený na jednu z mnoha závažných problematik dnešního světa. A svojí výpovědní varovnou hodnotu má na 100%.(7.12.2019)

Okamžite vyhadzujem notebook a mobil z piateho poschodia.. A pre istotu pribalím aj pevnú linku a kalkulačku!! A prestávam robiť hambaté selfie.. Tak. 4*(26.6.2015)

Nemám slov!...Malý nezávislý dílko zcela prostý všech CGI patlanin a patetických výlevů, o kterém se bohužel v širší veřejnosti nikdy mluvit nebude, protože se na něj neprodávají lupeny za 150 korun. Pan Chanan na minimu prostoru s minimem materiálu vypráví pohlcující příběh formou jednoduchého dialogu, který působí reálně a zcela uvěřitelně (i když ne o všech činech můžu říct to samý). Maisie Williams mě svými rolemi míjí, ale touhle mě naprosto okouzlila a je to rozhodně seriózní zářez v její kariéře. Všichni známe lidi, kteří by Cyberbully měli vidět (spousta z nich je i tady), ale dokud budou ti holyvůdští židáci řídit světovou filmovou scénu (takže navždycky), zůstane tenhle nenápadný klenot jenom v myslích opravdových filmových fanoušků.(25.7.2015)

Velmi podobný koncept jako u Cybernatural, ovšem tohle je ten vyvedený kousek, přesný opak filmu Odebrat z přátel. Tento film vypadá jak příručka pro lidi na Instagramu či na Facebooku, ve filmu vládne napětí, film skutečně chvílemi dokáže vyvolat mrazivé pocity a to se celý děj odehrává v jednom pokoji s holkou co hrála v GoT. 70%(23.8.2015)

Zrušit facebook, odinstalovat instagram, vymazat všechny fotky z galerie, být navždy offline.. To vše se mi honilo hlavou. Výbornej film pro všechny závisláky na fb a taky pro online ,,děti,, kteří nevědí, co se ti na internetu všechno může stát. Doteď nad tim přemýšlim, takže si myslim, že film na mě hodně zapůsobil... Maisie zahrála svou roli skvěle a já se do ní vcítila a prožívala tu psycho hrůzu s ní. Doporučuju všem, kteří žijou internetovým světem :)(24.9.2015)

Začátek vypadá opravdu dobře, hlavně co se týká zjištění, že na druhé straně může být prakticky kdokoliv. Následuje bohužel trošičku nudnější pasáž, ve které se toho moc neděje. Naopak s blížícím se závěrem film odhaluje své karty a zdá se, že odhalí i samotného společníka Maisie, realita je ale jiná. Nejenže se během filmu hned několikrát objeví nápis Cyberbully, jenž perfektně vystihuje možnosti dnešní doby, konkrétně internetu samotného, ale také ukáže případné následky. V jednoduchosti je hold síla.(2.10.2015)

Velmi podobný koncept jako u Cybernatural, ovšem tohle je ten vyvedený kousek, přesný opak filmu Odebrat z přátel. Tento film vypadá jak příručka pro lidi na Instagramu či na Facebooku, ve filmu vládne napětí, film skutečně chvílemi dokáže vyvolat mrazivé pocity a to se celý děj odehrává v jednom pokoji s holkou co hrála v GoT. 70%(14.4.2016)

Jelikož jsem výplodem doby internetové, celý příběh mne naprosto pohltil. Úžasný příklad toho, že na té podělané síti se nedá věřit absolutně nikomu a především těm, kteří se schovávají za falešné profilovky v Knize tváří. Naštěstí se mi nikdy nestalo, že by měl nějaký krypl tu kuráž a vydírat mě přes internet a něco takového bych nepřál ani svému nejhoršímu nepříteli (má úcta pane Šefránek). Nakonec i krásná Maisie konečně zazářila i mimo trůnový greenscreen, čímž si vysloužila mé sympatie a záložku v mé fapovací knížce. Jinak filmek opravdu skvělej.(25.5.2016)

Vtesnať do jednej hodiny toľko zvratov a napätia ako tu je super. Táto téma je v dnešnej dobe samozrejme dosť aktuálna a tu bola podaná na veľmi dobrej úrovni. Casey ani nevyšla z izby, čo sa mi páčilo a dej tak postupne naberal na obrátkach. Zobrazená je tu ako zúfalosť, tak aj pocit viny. Ten hacker bol asi dosť prehnaný, no možno práve preto má film čo ponúknuť.(16.7.2016)

3 silnejšie hviezdičky, vlastne skoro 4. Nebudem klamať, udržalo ma to v pozornosti od začiatku do konca. Škoda, že sa to nedalo ešte trošku natiahnuť. Na druhú stranu, aspoň mi ostalo ešte troška času na čítanie knihy. Verím tomu, že pointa filmu reflexuje dnešnú dobu - a to je na tom práve to strašné a tragikomické. Celý čas som sa zamýšľala nad tým, prečo ho proste nesklapne a nevykašle sa na jeho hlúpe vydieranie, miesto toho tam žerie tabletky akoby naozaj musela. SPOILER: No tak by zverejnil zopár fotiek a videí, no a čo? Že by sa skončil jej život? Hlúposť. Všetkým by to vysvetlila a hotovo. O týždeň by sa riešil iný "problém". Kto by chcel, veril by jej, kto nie, taký jej nestojí za to, aby stála o jeho priateľstvo. Keď už nič, aspoň by ju takáto skúsenosť lepšie pripravila na tvrdosť života. Prežila by to a prežili by to aj zúčastnení zverejnení. Také tupé vydieranie, toho by som sa nebála. Zamýšľam sa, či je také niečo dostatočný dôvod pre dnešnú pubertálnu mládež, aby sa zachovali rovnako ako hrdinka tohto filmu. Ak vo väčšine prípadov áno, to sme dopadli teda.(4.9.2016)

Tento film mi poslední scénou náramně připomněl Ptáky. Také skončil tak, že vlastně nevíme to nejdůležitější... Zveřejnil hacker všechny fotky? Včetně obsahu počítače jejího otce? Zřejmě tam je tolik materiálu, že by mohl jít sedět. Ale na rozdíl od Ptáků, zde byl skutečně dramatický příběh, žádné slepé a naprosto nudné scény a v poslední řadě, dával smysl. I díky krátké stopáži je film snadno stravitelný, přesto je v něm myšlenka obsažena bez šidítek. Ústřední super herečka nezklamala, Maisie Williams opět dokázala, že emotivní scény jsou její doménou a jen pro ten nedokončený konec (vážně mě to vynucené ustřižení doslova zklamalo) nehodnotím plným počtem. Nicméně čtyři hvězdy zasloužené!(26.8.2017)

• Neklan006

TY VOGO, to bylo napínavý jak projev Bohuslava Sobotky(30.9.2017)

Tenhle TV film mě moc mile překvapil. Dost opravdově podle mě vykresluje, jak vypadá kyberšikana. Přitom si film nehraje na akční mega dílo, stačí mu skvělá herečka a výborný scénář. 70%(24.9.2018)

Z hľadiska zvolenej koncepcii a prostredia (jedna izba + 1 PC + 1 chytrý telefón) ide o pomerne dobre natočený film na jednu z najvážnejších/najdôležitejších tém súčasnosti. Samozrejme sú tu aj iné veci, ako kybernetický útok alebo bezpečnosť užívateľských účtov, ale centrom pozornosti je šikanovanie na internete. M. Williams hrá celkom presvedčivo a klobúk dolu za to, že film v podstate ani na okamih nepustí pozornosť diváka. Taktiež je tu zachytený charakter „osobností“ – keď „ide o všetko“, tak niektoré „veci“ dostanú inú prioritu. P.S.: Kedysi platilo, že luxus mal ten, kto „mal Internet“. Dneska platí stopercentný opak: luxus má ten, kto má (a vie si strážiť) „súkromie“. Osobné hodnotenie: 80% (****) (27.1.2019)

• ESNYR

Podobné kousky neumím dostatečně ocenit, hlavně proto, že mě podobné videa, lidi a jejich "přízpěvky" ( jakékoliv ) kamkoliv na síť jednoduše nezajímají. Jednu věc ale napsat musím. Pokud si taková osoba o sobě myslí že třeba umí zpívat a nahraje video, vedle kterého je řinčení hrnců a mňančení kočky rajská hudba, nemůže přece očekávat že jí lidi budou tleskat za odvahu. To je podle mého hlavní kámen úrazu všech podobných videí. Taky je jasné že pokud holka nafotí eroticky zaměřené fotky a hodí je na profil odkud si je může každý kliknutím stáhnout, tak asi taky nebude zrovna inteligentně na výši. --- .Nikdy jsem nebyl příznivcem FB a podobných stránek a určitě nemám zapotřebí si v takových seznamkách a podobně zařizovat profil. Mám na podobné situace ( celkově všechno od videa až po fotky a názory ) neutrální názor. Jestli jseš takovej idiot abys udělal kravinu typu fotky nahoře bez, tak si klidně vyžer veškerou tu pozornost která se na tebe obrátí. Jestli neumíš unést posměch za to že nazpíváš píseň která je otřesná, tak dobře ti tak. Tento kraťas ve svém závěru vystihuje přesně moji reakci na cokoliv "kontroverzního" od kohokoliv kdo něco umístí na net. Prostě na to nehledím, nekomentuju to, nesměju se ( protože mi to v 99% přijde trapné ) a navíc neumím být až takovej hajzl abych se někomu jednoduše chtěl nějak posmívat za jeho imbecilitu ( ať už náhodnou, hranou, nebo smrtelně vážně míněnou ) ----- Film hodnotit nebudu, protože by si zasloužil jak odpad, tak i 5 hvězd, podle toho co vám zrovna běhá v hlavě při jeho shlédnutí. Doporučil bych ho ale určitě všem. A nejen tento ale i mnoho dalších, které se na YT a dalších stránkách vyskytují.(26.6.2015)

• srolyma

Musím se přiznat… jsem kyberšikanér neboli cyberbulík. Sice nemám facebook, twitter, instagram a nedávám videa na youtube, ale dopustil jsem se podlé šikany na člověku s nickem Zdeněk Troška a to tím, že jsem jeho rozverné videjko s názvem Babovřesky 3 ohodnotil jako odpad a ještě přidal hanlivý komentář. Pokud pan Zdeněk pod tlakem zesměšňujících reakcí ukončí svůj život (režisérský), pak budu sprostým spolupachatelem. Teď se jen bojím, aby se pán Trošek nenaboural do mého profilu na čsfd a nezměnil všechna má hodnocení jeho filmů na pětihvězdy, čímž by mě už navždy zcela znemožnil… No, kdyby mi bylo tak o třicet míň, asi by mě tohle osvětové video oslovilo víc, ikdyž pravděpodobně by jen sklidilo můj cynický posměch. Takhle můžu jen konstatovat, že Arya Stark tu svoji one girl show zvládla obstojně, jinak mi to nic neříká. Navíc ve srovnání s podobným Disconnect je tohle jen slaboučký odvar.(2.11.2015)

Po znovushlédnutí s časovým odstupem musím přehodnotit své minulé hodnocení. Filme je sice povedený, a herecký výkon Maisie skvělý ale příběh je místy tak absurdní že to až bolí a psychické naladění hackera je vhodné tak akorát pro psychiatrickou léčebnu, nicméně námět je velmi zajímavý. 60%(11.4.2017)

Tohle by mělo být povinně. Párádní ukázka toho, co se v dnešním světě může stát každému...(9.5.2016)

Pravidlo jedna: nekrm trolla! Na ZŠ nebo SŠ bych film zařadil jako součást vyuky pro 21 století.(6.7.2016)

• TOPmoovie

je to iba TV film. teba s tym mat sucit. nejaky zfilmovany hodinovy audio chat. nuda. o nicom(7.6.2017)

Tak tohle mě zaujalo hned od začátku, a navíc je tento snímek dalším důkazem toho, že i s málem se dá natočit až bravurně psychologický thriller podobně jako Pohřben zaživa, Locke aneb Noční jízda a tak podobně. Akorát ten konec mohl být trochu více propracovanější, přesto jsem byl spokojen.(17.6.2017)

Myslím, že tohle jednoduché zpracování tématu se opravdu povedlo. Pouštěla bych to dětem ve škole.(3.8.2017)

Na jednej strane šikanované dievča, na druhej maniak čo ju šikanuje za to, že ona šikanovala....V zásade ju teda šikanuje za to, čo robí sám. Nerozumiem ani, prečo bolo pre Maisie tak dôležité aby neboli zverejnené fotky, na ktorých (aspoň podľa toho čo ukázali vo filme) v zásade nič nebolo, ale áno, viem si predstaviť, že v dnešnej dobe zverejnenie čohokoľvek kdekoľvek dokáže s človekom zamávať, najmä keď väčšina ľudí cíti potrebu sa k tomu vyjadriť a to nie zrovna v pozitívnom zmysle, lebo veď všade boli, všetko vedia a sú naj.... Trochu mi chýbal konkrétny záver, ale film ako celok môže byť....(21.9.2017)

Největší překvapení na televizní obrazovce za dobrých pár let. Až se mi tomu skoro nechce věřit, jak dobrý film se dá vykouzlit z jedné herečky v jedné místnosti. Navzdory tomu, že střídavě sledujeme obličej hlavní postavy a počítačovou obrazovku to rozhodně není nudné, dokonce je to mnohem napínavější, než většina ostatních thrillerů, co mají k dispozici mnohem víc. Z velké části film pochopitelně stojí na hereckém výkonu Maisie Williams, která už ale dávno prokázala, že je jednou z nejnadějnějších mladých hereček současnosti a nezklame ani tady. Co se života dnešních teenagerů týče, tvůrci to překvapivě dobře trefili, žádné přešlapy s používáním slovníku, který byl moderní před dvaceti lety a podobně. Je to dramatické, nabité emocemi, přesvědčivé a překvapující a víc od dobrého dramatu/thrilleru nečekám. Aktuální problematika, ukazující, jak snadno se dnes může jen trochu neopatrnému člověku rozpadnout svět, sehrává hororovou a zároveň varující složku, a přemýšlivému divákovi předhazuje otázky, jak moc naše reputace na sociálních sítích ovlivňuje náš život, jak snadné je ji poškodit a jestli na tom vlastně doopravdy záleží. SPOILER - Naštěstí film neskončí přemožením zákeřného hackera, ale uvědoměním, že fotky na Twitteru neznamenají konec světa. Přesto mě trochu zklamal závěr, který by mohl prozradit něco víc, ne nutně o identitě hackera, ale o následcích spojených se zveřejněním všech fotek a videí, nebo o reakci okolí na tuto událost. Což ale nic nemění na tom, že film v daném oboru patří mezi špičku.(30.9.2017)

Místy trošku přehnané a nereálné, ale celkově to nebylo vůbec špatné.(1.10.2017)

Silné dráma o tom, aké hrozivé miesto internet je. Herečka hrá pomerne dobre a má to taký hororový nádych, čo je len a len dobre. Avšak ani Cyberbully sa nebránil slabším miestam a dieram v scenári, no ani to nemení na skutočnosti, že sa jedná o žánrovú kvalitu. Nadpriemerný počin, ktorý pre mňa nebol stratou času.(2.12.2017)

Slušný, slušný. Dneska kdejaká připíčená pipina nasdílí svoje nahé fotky s bobrem a myslí si, že se to v žádném případě nemůže dostat k dalším lidem. Líbí se mi, že i takhle nízkorozpočtová věc má svojí kvalitu.(2.1.2019)

Celkem děsivě reálné.(10.3.2019)

• lukas.frydry

Omg proč to má tak vysoký hodnocení... každej kdo je v tomhle věku, vidí jaká je to píčovina a nemůže to hodnocení myslet ani z prdele, film totálne o hovně(25.6.2015)

Výborné a super atmosféra, ktorá vás chytí hneď od začiatku. Najskôr ste zvedaví kto to je, samozrejme že viete že naša hlavná hrdinka nieje obeť, v podstate je, ale potom vás pustí nejaké to pátranie že kto za tím stojí, ale ako to skončí. Zábava v prvom rade. Potešila ma tiež stopáž filmu ktorá bola akurát tak dlhá, možno by nejakú minútu zniesla pri tejto réžii. Amíci by z toho zrobili inú akčnú hlúposť, ale možno by som sa mýlil (viď Telefónna Búdka). Tlieskam a fakt to bolo minimálne zaujímavé a aj na zamyslenie.(26.6.2015)

• Googooplexer

výchovný hraný dokument pre debilov. Hviezda za 62 minút.(28.6.2015)

Takové filmy, které poukazují na to, že internet není anonymní místo, mám moc rád. Celkem uvěřitelný příběh s nečekaným vyústěním. 4*(8.7.2015)

Tenhle film dokáže mrazit, ale zároveň si myslím, že by se měl povinně promítat na školách. Hlavním tahounem celého filmu však byla Maisie Williams, která dokázala hrát hodinu vlastně úplně sama a to tak fantastickým způsobem, že pro mě už se definitivně "odtrhla" od role Aryi Stark, kterou mohla být pro miliony lidí už na vždy a mohla tuto roli za sebou táhnout jako kouli na noze. Už se moc těším na její další herecké výkony. Pro mě je Maisie velmi talentovanou mladou herečkou a nadějí světového filmu od které, můžeme očekávat velké věci.(6.8.2015)

Trochu přehnané , ale zajímavé a poučné hlavně pro haters .(7.6.2016)

Bušení srdce na "90%" a nicméně přehnaná, ale výborná ukázka toho, že na internetu si máme dávat pozor před vším. Maisee je skvělá a creepy počítač ještě lepší. V půlce filmu jsem si radši přelepil webku a to už tak zůstane :).(2.12.2016)

Za to přemýšlení si to mých 5 hvězd zaslouží(20.1.2017)

• Pafykz

Zhovadilost.. Holka je očividně dost stará na to aby měla mozek a rozum a měla naprosto u zadnice nějaký zveřejněný nahý fotky, který za pár měsíců nikdo nebude ani řešit, místo toho radši polyká prášky, určitě.. Někdo mi tohle udělat a vyhrožovat, že dá na net můj vocas tak se mu vysměju ať to klidně udělá a dám si formátovat disk, stejně máme všichni stejný péra a vagíny, tak o co jde.. Tenhle film má možná reálnej podtext, protože slabý jedinci by tuhle situaci neunesly, ale pochopil bych to možná tak jednat se o mega malý dítě a ne takovouhle holku, která už by dost rozumu mít měla a jestli ne, tak je debilní, nedá se jí ani litovat. Další věc je, že celou dobu s ní prakticky souhlasim, rejpat, trollovat atd je krása internetu, žádná kyberšikana. Takových lidí by mělo být víc, je to zábava to sledovat, zábava to dělat, neni to žádný vyhrožování ani nic nelegálního, trolling jako takovej, dělání si srandy z věcí, sarkasmus atd je skvělá věc a lidi by si to měli uvědomit. Prostě je to celý absurdní a přišlo mi to jako výsměch. Howgh(7.6.2017)

Možná trochu přitažené za vlasy, ale jako agitka proti sdílení čehokoliv, kdekoliv, totální závislosti na sociálních sítích dobře fungující.Zapomeň na své soukromí, pokud jsi blb bude patřit všem. Maisie Williams potvrzuje hereckou všestrannost.(26.7.2017)

Pěkně propletený film o kyberšikaně(27.8.2017)

Nechcem sa zoširoka rozpisovať; napíšem iba, že Maisie tu bola opäť skvelá a vlastne to potiahla celé skoro sama. Je obrovským šťastím pre filmové plátno, že sa vtedy donútila ísť na konkurz Hry o tróny a vynechala tú školskú exkurziu do ošipárne (vepřín) na ktorú mala v tom termíne ísť a veľmi sa na ňu tešila (mala vtedy 14 rokov). Medzi 4 a 5.(26.1.2019)

Hvězdičky za Maisie Williams a za zajímavé téma, i když trochu komorní. S dabingem se na to nedívejte. Jen o vous netroufnul generála Attornyho a vycvičenou britskou inteligenci ze Skály.(18.5.2019)

Perfektní film o kyberšikaně. Je dobře, že hlavní roli hraje teenagerka Casey, protože hlavně pro náctileté by měl být film určený, takže se s hlavní postavou ztotožní. Líbí se mi dvojí rovina filmu - ta hlavní je, jak snadno někdo může napadnout náš účet a disponovat s našimi fotkami či videi. Ta druhá rovina je otázka svědomí, kdy je Casey hackerem postavena před svoje zlomyslné komentáře a jejich dopady. Maisie Williams byla v roli Casey naprosto přesvědčivá.(1.8.2019)

Utahnout film v podstate s jednou hereckou je umeni, tady se to vicemene dari s neznamym protivnikem na druhe strane a ac jsou hackri vsemocni jak je zde ukazanou a cybersikana pekne svinstvo, tak by film zaslouzil jit vice absurdum, kdyz uz nastavuje ttakovou latku, kterou sam nakonec nepreskoci a je to myslim docela skoda, protoze toto tema si zaslouzi pozornost.(24.8.2019)