V hrané adaptaci animované klasiky Kráska a zvíře společnosti Disney, jež je ohromující filmovou oslavou jednoho z nejpopulárnějších příběhů vůbec, velkolepým způsobem ožívají příběh a postavy, které diváci znají a zbožňují. Kráska a zvíře popisuje pozoruhodný příběh Krásky, bystré, krásné a nezávislé mladé dívky, kterou ve svém zámku uvězní děsivé zvíře. Navzdory strachu se spřátelí se zakletým zámeckým služebnictvem a uvědomí si, že se pod obludným zvířecím zevnějškem ukrývá vlídná duše skutečného prince. (Falcon)

stitch7

Jednu hvězdu ubírám už za ta většinou ošklivá a generická hudební čísla. To o Gastonovi bylo vyloženě nevkusné. Hodně mě bavilo dění na hradě, mimo něj to bylo ale celkem utrpení. No a jak jsem přemýšlel nad čtyřma hvězdama, tak tomu ten přeakčněnej a časově nelogickej konec dost uškodil. Místama to působilo až fakt přeplácaně, a to říkám JÁ. :( ()

Kurikmoon

U mne dobrý. To, že sa tu mihnú všetky rasy i orientácie... no niekedy to pôsobí nasilu. Rovnako treba pamätať na to, že je to rozprávka a neriešiť tak podivné chovanie niektorých postáv. Uvedomil som si však jedno. Ze masové chovanie lúzy poháňané nenávisťou plynúcou zo strachu, či nevedomosti je znepokojivo podobné tej reálnej... Ludia, prestanú rozmýšlať a sliny lietajú na všetky strany. I napriek tomu, že stredovek je dávno preč. Odporúčam pôvodné znenie. Hlasy sú parádne. Herci i vizuál = spokojnosť. A pieseň DAYS IN THE SUN... Pekné rozprávkové. Muzikály proste môžem. ()

dragon94

Příběh Krásky a Zvířete mi vždy přišel docela hloupý, ale hlavně k uzouvání nudný. Bohužel se to týká i tohoto zpracování. Což je škoda, protože po technické stránce je to celkem dobře udělaný film. Bohužel film navíc ještě trpí přepálenou stopáží a strašně dlouhými a ničím zajímavými písněmi. Zpracování toho snímku si jistě zaslouží minimálně o hvězdičku více, ale s přihlédnutím k tomu jak moc jsem se nudil, a kolik logických chyb a nesmyslů se ve filmu nachází, nemůžu hodnotit lépe jak 2* 50% ()

Autogram

Aj na muzikál sa tu príliš veľa spievalo. Ale je asi povinnosťou každého herca sa zúčastniť muzikálu, tak aj Emma si to môže odfajknúť, a radšej nech pokračuje normálnymi filmami. Svoju medvediu službu určite urobil dabing spevu, čím vznikali veľmi neprirodzené texty a artikulácia. ()

MI-380

Jedna z disneyovských tradic - dostatek až přebytek písní, to je jediná věc, která mi v té pohádkové dokonalosti trochu vadila. 85%. ()

Dagoussek

Muzikální zpracování mi nevadilo, zato jsem si musela zvykat na Emmu, zkrátka mě tam neseděla. Líbilo se mi fantasy zpracování. ()

DeathTheKid

Dal bych tři, protože mě nebavily písničky a kupodivu zdržovaly, ale celkově to i přesto uteklo jako voda, Luke Evans hrál jako zvíře a zbytek castingu byl nadstandard, jenže přítelkyně řekla dáš pět, tak dám pět. PS: kecám, na čsfd budu vždycky rebel, pyčo, takže dám něco mezi, protože by to vlastně bylo docela adekvátní!!! ()

jefff

Starosvětsky pojatý remake, který se věrně drží animovaného originálu. Písničky sjou takové lehce plytké, ale vizuální stránka je parádní. Triky skvělé, herci lehce přehrávají, ale to k žánru trochu patří. Po tendenci modernizovat pohádky za každou cenu tenhle pokus o návrat více než vítám. ()

Hugo01

Letos se s těmi muzikály nějak roztrhl pytel, tedy alespoň pro mě, už jsem byl totiž na druhém, což je přibližně tak o 2 víc, než většinu let mojí divácké kariéry. A opět, jako v případě LaLa Landu je i Kráska a zvíře velmi příjemné pokoukání. Je tu spoustu známých tváří/hlasů, což evokuje spectator-friendly prostředí a prostě jako celek to působí velmi fajn. Originál z devadesátých let jsem neviděl, takže nemůžu porovnávat, ale myslím, že tato hraná verze se za nic stydět rozhodně nemusí. ()

andalin

Strašně mě mrzí, že jsem se nedopatřením dostala na dabovanou verzi... Originální znění je dle mě půl filmu, tím víc, když se jedná o muzikál. :( Herecké výkony dobré, Emma byla prostě skvělá a postavičky z mého dětství se mi taky krásně připomněly. Třeba se časem podívám i bez dabingu. Teď bych si zase ráda připomněla animovaný film z devadesátek, už na mě doma čeká. :) ()

P1tr

Hraná Kráska a zvíře je velmi rozporuplným filmem dvou odlišných polovin. První půlku jsem velmi protrpěl, kdy šlo o čistý a nevýrazný muzikál nejhoršího ražení, kdy postavy nepřirozeně v půlce normálně mluvené věty přejdou v polomluvu/zpěv nechytlavé a nezajímavé písně. Naštěstí se film později polepší a od seznámení se zvířetem se kvalita začne zvedat a romantická linka drží film nad vodou spolu s povedeným vizuálem, který také funguje až od pozdější fáze děje. Novou verzi animované klasiky tedy nelze doporučit, neboť se nejedná o přesvědčivý snímek, který výrazně zaostává za svým předchůdcem, který tuto pohádku zpracoval mnohem šikovněji. ()

Ne__Ty

Oceňuji, že se film snažil být pokrokový, a také akceptuji, že se v jádru stále jedná o pohádku. Ale to neznamená, že změnu v chování postav, která proběhla lusknutím prstu a je zde základním kamenem, přejdu bez pozastavení. A to hvězdné Emmě Watson a v záporné úloze se vyžívajícího Luka Evanse navzdory. Jeho postava je však na chlup stejná jako samotné zvíře, jen nedostal šanci se napravit. Vizuální stránka je vypiplaná, ale v animovaných sekvencích se to nebezpečně blíží přeplácanosti. A ke konci jsem si přál, aby už nezazněla další písnička, jenže se objevovala další a další, a to i tam, kde to podle nebylo nutné. O půl hodiny delší stopáž byla zbytečná. ()

skinny

Velkým minusem jsou právě písničky, které jsou otravné, nudí a zbytečně film prodlužují. Myslela jsem že dám plný počet ale přes utahaný začátek a ty otravné songy si ode mě vysloužil 4*.Nicméně vizuálně je to nádherná podívaná, kterou se vyplatí vidět v kině. Navíc je krásné vidět , když mé oblíbené pohádky z dětství ožívaji na plátně (viz. Popelka s Lily James). PS. Chtělo by to Malou mořskou vilu :-) ()

marrjaana

Já ho prostě miluji. A tento film mě jen utvrzuje v tom, že je naprosto úžasněj a dokonalej. A že prostě musí hrát hajzlíky. Jasně, že mluvím o Lukovy, co jste si mysleli? ()

Soweek

Moje hodnocení snižuje muzikálová část snímku. Nebýt těch zpívánek, byla by to velmi hezká pohádka, jejíž filmovou podobu Disney vyjímečně nezprznilo. ()

Ivi06

Od dětství miluju předlohu, znám každou scénu nazpaměť, takže jsem poprvé na film koukala možná moc kriticky. Ve své podstatě tahle pohádka má vše co má originál, a ještě trochu víc. Začněme písničkami - Alan Menken vytvořil v roce 1991 hudební mistrovské dílo - jeho písničky jsou podmanivé a nesmrtelné. Při jejich poslechu mě vždy hřeje u srdce. A v roce 2017 přidává pár nových, které jsou opět melodické, lehce zapamatovatelné a které zachovávají duch písniček původních... Byly přidány i nové celkem povedené scény, díky kterým se o našich hlavních postavách dozvídáme trochu víc. Co se týče hereckého obsazení, z Dana Stevense jsem měla obrovskou radost, o svých hereckých kvalitách mě přesvědčil už dávno a Zvíře ztvárnil krásně. Navíc se výborně podařilo převést jeho skutečnou mimiku do finální zvířecí podoby... o vizuálních efektech ještě později. Emma na mě chvílema působila trochu prkenně, ale jinak to zvládla, včetně zpěvu, výborně. Nejlepší je pak snad Luke Evans, který se své animované předloze fyzicky i pěvecky podobá nejvíc a diváka prostě jeho hlody baví. Neskutečně se stydím, že jsem McGregora nepoznala, a to mám nejmíň tisíckrát naposlouchaný soundtrack z Moulin Rouge... ten francouzský přízvuk zvládl bravůrně. No a zbytek obsazení prostě perfektní, včetně McKellena, který bude vždy mou srdcovou záležitostí. Nakonec zmíním vizuál, který je kapitolou sám o sobě. V kině jsem litovala, že jsem sebou neměla brýle, abych si dost ostře užila ty nádherné efekty. Na scénu "Be our guest" jsem byla nejvíc zvědavá a předčila očekávání... co to tady budu rozepisovat, absolutně všechen vizuál byl prostě úžasný... od již zmíněného Zvířete, dále pak vesničky, po výzdobu hradu, Belliny ikonické šaty... všechno. ()

Maynard.

Další Disney pohádka. No, po pravdě, takovejdlech pohádek se točí jako mraků. Ať už je to Sněhurka, Zimní královna, Lovec, Zloba, Popelka… Všechny tyhle emerický pohádky mají krásnej kabátek. Dívá se nato hezky, ale všechno mi to tak nějak přijde na stejný brdo. OK, chápu, že i jiný český pohádky sou vlastně stejný, dycky vyhraje dobro atd… Ale tyhle Disneyovky se mi slejvaj tím, že tady sou dycky nějaký „vtipný“ postavy pro odlehčení. Hermióna už vyrostla, a pomaličku se z ní stává opravdická herečka.Tím, že je to dost muzikální, tak si mě to taky moc nezískalo, tyhle mixovaný muzikály nejsou zrovna můj šálek. No, na prokopřený nedělní odpoledne to docela šlo, ale kdybych na tohle šel do kina (a to sem fakt chvíli uvažoval, že jo), tak bych si to Jan Vyčítal :o) ()

widla

Bylo to hezké, ale tak jako Beatle mi tam vadily určité detaily.. Tancující a očividně majetné černochy pominu, ale ten náznak začátku gay vztahu na konci!? Naprosto nepřijatelné v té době.. Emma Watson byla fajn Bella, ale má smůlu, že já ji pořád vidím jako Hermionu.. Ale jinak opravdu hezké, večerní oddychovka jako vyšitá. ()

Babous

Mrzí mě, že se z Disneyho, kdysi nejinovativnějšího a nejoriginálnějšího studia na světě, stal jenom kolos, který žije z recyklování a přežvykování sebe sama. V tomto případě skutečně nevidím důvod, proč animovaný film takřka doslova scénu po scéně převádět do hraného filmu. Kdyby se aspoň snažili to pojmout nějak nově a zajímavě... Z řemeslného hlediska nelze co vytknout - efekty jsou efektní, kráska je krásná, zvíře je zvířecí, hudba hraje, ale fakt kromě peněz nevidím jiný důvod, proč tenhle film vznikl. ()

LexBarker

O tom jak chudá vesničanka (za zvuků podprůměrných melodií a roztahaných písní) ke štěstí přijde... Zbytečně dlouhý, nudný film, kterému rozhodně nepomáhá český dabing... ()

Hraný remake Disneyho Herkula našel režiséra

Hraný remake Disneyho Herkula našel režiséra

18.06.2022

Gal Gadot zlou královnou v hrané Sněhurce?

Gal Gadot zlou královnou v hrané Sněhurce?

04.11.2021

Lví král láme rekordy

Lví král láme rekordy

22.07.2019

Studio Disney má za sebou pohádkový víkend. Nejdřív se Avengers: Endgame vyhouplo před Avatara a stalo se tak oficiálně nejvýdělečnějším filmem všech dob, následně šéf Marvelu Kevin Feige oznámil… (více)

Mulan nabírá obsazení

Mulan nabírá obsazení

16.04.2018

Asi vám neuniklo, že jde do kin jedna hraná disneyovka za druhou. V posledních letech se slavil úspěch s Popelkou, Knihou džunglí nebo Kráskou a zvířetem a příští rok dostaneme Dumba, Aladina a Lvího… (více)