Ďáblův advokát

• USA The Devil's Advocate (více)

Mladý úspěšný právník Kevin Lomax obhajuje učitele Gettyse obviněného ze sexuálního obtěžování své žačky Barbary. Přestože během přelíčení zjistí, že učitel je opravdu vinen, podaří se mu dosáhnout osvobozujícího rozsudku. Když pak Kevin se svou manželkou Mary Ann oslavuje v baru, neznámý muž mu nabídne práci za skvělých podmínek u prestižní právní firmy, kterou z New Yorku řídí John Milton. Manželé se přestěhují do Miltonova rodinného mrakodrapu. Kevin je fascinován bohatstvím svého nového prostředí a plnou silou se pustí do práce. Cosi se však změnilo. Vítězství není jenom cílem, stává se posedlostí. John Milton navíc, jak se zdá, nalezl v mladém právníkovi zvláštní zalíbení. Kevin se tak ocitá v osidlech samotného ďábla a čeká ho pekelně nebezpečná životní cesta. (TV Nova)

Lucy39

nikdy bych na tenhle 20 let starý film nezanevřela !! ... ano - jistě, pár kýčovitých obrazů a vzkazů tam je - třeba když se chcete poblít z potracených dětí a krve či nechutně znetvořených"profi-manželek" a hlavní je jen Family... . ale jinak to má obrovské a krásné (ano - trochu komerční - no dobře, dobře trochu víc komerční .. ) poselství o tom, že je Láska vždycky VÍC........... - a zde také , že ĎÁBEL SE SMĚJE VŽDY AŽ ÚPLNĚ NAPOSLED (:-D bacha na to.. :-DD) film je úžasný herectvím Al Pacina, Reevese i Theron a za mne si maximální počet * i přes výše uvedené zaslouží.. :-) ()

stuj

Po celou dobu jsem si říkal, že to jsou jasné čtyři hvězdičky. Ale díky poslední cca půl hodině dávám pět. Prostě to pěkně vygradovalo. Al Pacino ve své roli perfektní, Charlize Theron se během filmu též předvedla. Správné drama. Čas mu z lesku nic neubral. P.S.: Nečtěte zde na čsfd obsah filmu! Je to skoro dokonalý spoiler. ()

Lanco

Vynikajúci film, ktorý postupne vygraduje až do skvelého finále. Nie náhodou tu všetci dávajú 4 a 5 hviezd, ale hlavná sila filmu je v postupnom ukazovaní manipulácie. Šialenosti. Pritom téma je to aktuálnejšia asi ešte viac ako v tých 90. rokoch :-) "ja vytváram podmienky ...vy sa manipulujete sami. Nakrmíš ludí rečami, že ego dosahuje velkosť katedrál.. " ()

PachoSK

Po istom čase som musel zmeniť hodnotenie zo 4* na 5*. Film je proste dokonalý. Čím si ho s odstupom času pozriete opakovane, tým sa vám viac a viac dostáva pod kožu. Herecké obsadenie, réžia, námet a všetky scény z New Yorku sú neskutočné. Dokonca aj vedľajší herci, ktorí vo filme povedia dokopy 4-5 viet, sú maximálne presvedčiví. V týchto časoch sa už podobné filmy netočia, veľká to škoda. ()

Branislav.Po

Za mna nic moc. Nuda. Bol som na tento film v kine aj s otcom (myslim ze to bolo posledny krat co bol otec v kine). Dnes som si ten film pozrel opat. Lepsie ale su to 3* s prizmurenymi ocami. ()

To_byn

Tak nějak nevím, co si mám o filmu myslet... Celou dobu to vypadalo vážně skvěle, byla jsem napjatá, jak to dopadne, ale ten konec... Ta předposlední šílená scéna na mě působila hrozně amatérsky - ve stylu: "Tak schválně, do jak velké absurdity to zvládneme dotáhnout?!" Ten konec na mě vyloženě nepůsobí dobře, ale jinak byl celý film vážně skvělý. Za konec jednu hvězdičku dolů, jinak snímek vřele doporučuji :) ()

miso.simon

Hodně nadčasový a za efekty se nemusí stydět ani dnes. krom toho hezké vyobrazení hry ega, důležitosti, hranice dobra a zla a ze kterého pohledu je vlastně dobro dobrým a zlo zlým, jestli existuje vůbec hranice. Mimo jiné je to naprosto skvěle zahrané. ()

mad.dog

Tenhle film je výborný. Obsahem, formou i celkovou atmosférou. Příběh je zajímavý, hudba skvělá. Ovšem hlavní devizou snímku jsou herci. Charlize Theron byla okouzlující a přesvědčivá, Keanu Reeves hrál více než solidně. Ovšem veškerou pozornost na sebe strhnul Al Pacino. Al Pacino je král. Je podání ďábla je unikátní, přirozené, brilantní a samozřejmě ďábelské. Doslova předvedl herecký koncert a já jsem nadšený! ()

andy60

Klidně si to všichni vychvalujte až do nebe, za mě 2 hvězdy a víc ani ň. Obvykle to mám s filmy tak, že čím déle se dívám, tím víc se dostávám do děje a film si užívám až do samého závěru. S Advokátem to mám ale naprosto obráceně. Ze začátku jsem film bedlivě sledoval, v polovině můj zájem opadl a v závěru jsme unisimo s manželkou konstatovali: To byla ale blbost!! ()

jumptheshark

Spojení právnického prostředí s fantasy a mysterióznem se mi líbí. Dal bych ruku do Miltonova krbu, že takových Kevinů Lomaxů, kteří nehledí na vinu nebo nevinu svého klienta, běhá po světě mnoho. Akorát je nevodí za ruku ďábel, ale dělají to z vlastní vůle... Jinak tenhle film má kromě skvělých hereckých výkonů (Al Pacino, Keanu Reeves, Charlize Theron) i výborný závěr. Když už to pokaždé vypadá, že film nějak skončí, tak přijde zvrat... Váhám mezi pěti a čtyřmi hvězdičkami, zatím zůstanu u čtyřech, uvidíme po dalším zkouknutí. ()

Elanornegra

Al Pacino na svojom vrchole a vychádzajúca hviezda Keanu Reeves vytvorili dvojicu žiaka a učiteľa. Taktiež skvela Charlize Theron, vo vynikajúcej dráme, s excelentným scenárom. Od začiatku do konca, to má výborne tempo a a ten záver odvari každého. Krasne zobrazenie NY. Musím vydvihnut výkon Al Pacina, s tým ako sa do toho vžil.... nadčasová klasika...100% ()

horskejvlk

Samozřejmě mysteriózní horor-drama, herci, scénář, kamera, režie vše na jedničku. Dramaturgie, myšlenka filmu malinko pokulhává. Každý Advokát chce vyhrát a čím větší zmetek tj. Publicita v médiích tím je větší renomé. Princip advokacie je, že ze zákona musíš pro klienta “vylhat” co nejlepší a nejnevinnější “story”. Státní zástupce přesný opak a potkat se máte uprostřed, to je princip  objektivního soudu. Tudíž morální aspekt vůbec nepřipadá, pro advokátka, v úvahu. Ďáblův advokát je ale dramaturgicky přesně o morálním pohledu, proto tento film renomovaný a pekelně drahý advokát Tomáš Sokol označil jako “blbost”… právně-morálně snad, ale divácky je to skvost. Byť odvrácenou stranou pracovního štěstí  představuje nepochopitelně šílenáCharlize Theron. ()

Leopard12

Extrémně silné filmové období 94-97 - Sedm, Shawshank a další. I tuhle parádu jsem viděl 20 let zpět na videokazetě víckrát, ale pak mi nějak utekla. O to větší zážitek to byl, když jsem to nyní viděl vlastně od nuly, nepamatoval si vůbec konec. Geniální herecké výkony v čele s Al Pacinem (opravdu rozený ďábel), atmosféra, zajímavá myšlenka a překvapivé rozuzlení. Skvělý zážitek i po těch letech. ()

P3rcy

Uznávám, trvalo mi hodně dlouho, než jsem našel vůli tento film zkouknout ale víte co? I přes fakt, že se jedná o fantastický film pozdního shlédnutí nelituji. Těžko se to vysvětluje, ale po hodně dlouhé době jsem objevil skvělý film, který jsem nikdy před tím neviděl a co víc, nikdo mi nikdy neřekl příběh a konec filmu. Jinými slovy jsem si při sledování uvědomil, že koukám na zcela nový film a navíc v době, kdy stoprocentně vím, že takový film by neměl šanci vzniknout. ()

ZdenHor

Al Pacino je v tomto filmu opravdu top. Jeho výkon v české verzi významně podtrhuje i famózní dabing Karla Heřmánka. Scéna se satanovým vyznáním je pro mne jedním z nejlepších momentů celého filmu. https://m.youtube.com/watch?v=WfR-if7CW0g ()

Nick_Carter

Jako fanoušek Al Pacina i Keanu Reevese jsem se slušně ukojil, vrchol pak byl Alův monolog na konci. Nejlepší satan ze všech 👍 ()

Statham nahradí Gibsona v další Odplatě

Statham nahradí Gibsona v další Odplatě

26.04.2011

Slavný autor noirových kriminálek Donald Westlake napsal celkem 24 románů, v nichž vystupuje profesionální zločinec Parker (žádné křestní jméno). Je to jakýsi novodobý Robin Hood, který zásadně bere… (více)

Pokrok za prachy z prodeje drog

Pokrok za prachy z prodeje drog

22.10.2008

Po Weirovi a Annaudovi, jejichž nové projekty jsme probírali v uplynulých dnech, je tady další tvůrce, jehož jméno nevidíme na plátnech kin až tak často, ale když už, tak to obvykle stojí zato.… (více)