Labyrint - Série 2

(série)
Krimi / Drama / Thriller / Mysteriózní
Česko, 2017, 6 h 45 min (Minutáž: 57–58 min)

Režie:

Jiří Strach

Scénář:

Petr Hudský

Kamera:

Martin Šec

Jiří Langmajer, Jan Hájek, Tatiana Dyková, Zuzana Kajnarová, Michal Dalecký, Miroslav Donutil, Jiří Dvořák, Radomír Švec, Alois Švehlík, Viktor Preiss (více)

Epizody(7)

V druhé řadě kriminálního seriálu režiséra Jiřího Stracha podle scénáře Petra Hudského bude tým majora Remeše řešit další rozsáhlý a komplikovaný případ série vražd. Detektivové nacházejí v lese nedaleko Brna tělo mladé atraktivní dívky, která zemřela obzvlášť brutálním a trýznivým způsobem. Vyšetřování její smrti je dostává do labyrintu napínavých událostí a přivádí je ke skupině lidí, kteří se ničeho nebojí a nic je nezastaví. (Česká televize)

wooloong

Chyběla mi mysterióznost, která se v předchozí sérii vinula všemi díly. Tady se občas něco řeklo o prstenech, občas někdo naznačil existenci tajného spolku, ale jinak nic. Závěr sice leccos vyjasnil, ale vidět pobíhat staříky v pláštíku s křížem, jak mávají mečem, přehrávají a snaží se být děsně akční bylo poněkud trapné. A k čemu ty zbytečné vycpávky? Peněženka, studna, vlastně i lobbista. ()

Katgatoo

Občas ty pomocné dějové linky působily hodně natahovaně (kluci v lese, bouračka) a vlastně tam měly minimální roli. Hudba mí přišla rušivá, zněla příliš genericky. Největší oběť tohoto seriálu je Miroslav Donutil. Jeho role je za trest a vůbec mu nesedí. Za celou dobu neřekl nic užitečného a není mi jasné, co je vlastně jeho prací kromě toho, že říká lidem pokyny, které nejsou potřeba říkat, pokud celé jeho oddělení není mentálně retardované. Z počátku se mi líbil střih ala Hvězdné Války, kdy jedna scéna přijede zboku do druhé a celé to vypadá jako pohled za stěnu místnosti. Když to použili už asi potřicáté, trochu se mi to zajedlo. Ať jenom nehejtuju: oceňuju, že tentokrát nepoužili neumětelsky vypadající akční filmové efekty jako byl výbuch v 1. sérii, který mě upřímně rozesmál. ()

Jirkacek

Druhá kriminální série Labyrintu je stejně komplikovaná či spíše ještě o něco více než ta první, ale to mi vůbec nevadilo. Když jsme se doma konečně prokousali přes všech sedm dílů, byl jsem nadšen. Cesta k rozuzlení byl ovšem dlouhá, předlouhá, těžká jako koule u nohy a chtělo to hodně trpělivosti vydržet až do konce. Ovšem výsledek stál za to a upřímně napsáno jsem nečekal až takovou odvahu jít tak hluboko do minulosti. Jsem však rád, že k tomu sebral režisér Jiřík Strach odvahu a neměl strach. Chápu, že hodně diváků série Labyrint zajímá hlavně vyšetřování a detektivka jako taková, pro mne však byl nejzajímavější právě ten historický fakt čili ta třešnička na dortu. Na tu jsem si musel však počkat až do posledního dílu a to byla možná škoda, protože v těch předchozích šesti dílech to na nějakou historickou višničku či třešničku nevypadalo. Ano, určité náznaky tam byly, ale zmínky o bratrstvu byly neurčité a konkrétní fakta se skrývala za mlhou hustou že by se dala krájet. Po prvé vynikající sérii jsem čekal, že tvůrci na nás opět vyrukují se spoustou postav a nemýlil jsem se, nicméně jich bylo ještě více než bych si dokázal přestavit a klidně by jich mohlo být méně. Mnoho z nich nás pak tak pomýlilo, že jsem se občas docela ztrácel. Také spousta směrů ve vyšetřování vedla do slepé uličky, či spíše do dálnice nikam, ale tady bych faleš a mlžení tvůrcům odpustil. A co se týče samotného děje, dlouho to vypadalo na obyčejné vraždy, ale nakonec i ta mystika a historie dostala svůj prostor. Líbily se mi záběry zříceniny hradu Templštejna nedaleko Moravského Krumlova, kde jsme již několikrát byli. Ze seriálových postav by měl jednoznačně dominovat Jiří Langmajer jako hlavní vyšetřovatel Remeš, ale měl jsem pocit, že jiní lidé byli důležitější. Třeba jeho kolega a zlý policista Jiří Hájek si zde zahrál opravdu výraznou roli a to tak dobře, že mi byli nesympatický od začátku do konce. To Tatiana Vilhelmová jako jejich kolegyně jen přicmrndávala a klidně to mohlo být bez ní. A Miroslav Donutil jako jejich šéf se zde jen párkrát mihl. Další Jiří a to Dvořák jako vlivný lobista na útěku měl také hodně prostoru, ale nakonec se ukázalo, že až zbytečně, protože jen odváděl pozornost od samotných vražd. A ostatní role ? I v nich bychom našli velká jména, zasluhující si svou hlavní roli - Alois Švehlík, Viktor Preiss, Pavel Kříž, Miroslav Táborský, Barbora Munzarová, Regina Rázlová, Saša Rašilov nejmladší atd. Co jméno, to velká postava filmového průmyslu a to více si tento seriál zasluhuje pozornost diváků. A závěr ? Labyrint II mne opět přikoval o TV obrazovce takovým způsobem, že jsem hltal jeden díl z druhým a nešlo prostě přestat, tak moc mi seriál chutnal. A to se nepovede jen tak nějakému detektivnímu počinu, takže velice rád uděluji Labyrintu II plný počet pěti zamotaných hvězdiček *****. ()

Pluto_petr

Přiznávám se, že mám rád mysteriózní thrillery a mám rád díla Jirky Stracha. Labyrint II jsem si pustil až skoro naráz (dva díly denně hned po sobě), týdenní intervaly obecně nemám rád, protože si nepamatuju, co se stalo v minulém díle. A že to je u tohoto seriálu setsakramentsky potřeba. Po zkušenostech z jedničky mi bylo jasné, že příběh bude hodně zašmodrchaný a bude mít řadu vedlejších a ne až tak podstatných nitek, což se potvrdilo. Nemyslím si, že to bylo úplně na škodu, naopak to umocňovalo atmosféru. Postupně se všechno krystalizovalo, některé "na první pohled zbytečné" linie se začaly pomalu vytrácet a dospělo se k velice zajímavému rozuzlení. Jen je škoda, že se historická souvislost začala výrazněji objevovat až v posledním díle, k této oblasti stálo za to dostat se dřív. Každopádně, já jsem spokojený a už se těším na třetí sérii. ()

Lykos

Porovnám-li s první sérií, musím hvězdu ubrat. Je to trošku škoda, protože seriál je to určitě více než průměrný, ale čtyři prostě dát nemohu. Jednička byla napínavá, chvílemi až strašidelná, a opravdu jsem se těšila na každý další díl, zatímco u dvojky jsem pouze chtěla vědět, jak to dopadne. Jak už jsem tu několikrát psala, pomalejší tempo vyprávění mi ani tak nevadí. Vzhledem k tomu, že se seriál jmenuje Labyrint, tak mě ani nepřekvapuje složitost příběhu. Ale opět mi ten konec přijde nějaký odbytý. Dějová linie s Jiřím Dvořákem mi přišla zajímavá a doufala jsem, že se z ní něco vyklube a ona zatím tak nějak vyšuměla a na to, kolik jí bylo věnováno prostoru, tak nakonec působí, že byla vlastně zbytečná. A nebyla bych to já, abych si nepostěžovala, že v tom špulila hubu Vilhelmová, o hraní vážně nemůže být řeč. Doufám, že v další řadě nebude, fakt už jí přestaňte do všeho cpát. Nechci jen kritizovat, chvílemi to bylo vážně dobré, jen to proti jedničce nebylo tak strhující. A hlavně si myslím, že už by se Jirka Strach měl vykašlat na ty tajné řády, už to je trošku otravné a bohužel i směšné. ()

ondrapec

Po famózní a napínavé první sérii přišlo velké zklamání. Po husí kůži ani stopa, hrozně moc postav a dějových linek, v nichž se divák ztrácí. Zatímco v první sérii hrají relativně neokoukaní a zajímaví herci, druhá je obsazeností přemotivovaná. Co role, to známý herec a to tomu vůbec nepomohlo. Dyková v roli naprosto propadla, je nepříjemná a napřeshubu. Vyzdvihl bych Honzu Hájka, který se do role naopak skvěle hodil.  Poslední dva díly, kdy se děj uzavíral byly fajn (nikoliv super), ale na nudný pětidílný předvoj to zkrátka nestačilo. Za mne nejméně povedený projekt pana Stracha. *35%* ()

Pimburger

Ačkoliv každý 2. sérii téměř haní, mně se líbila skoro stejně jako ta 1. a definitivně víc než série 3. Všechno mi tu přijde - samozřejmě v mantinelech vymyšlené zápletky - tak nějak realističtější. Jak u první, tak především u 3. řady, která teda byla překombinovaná až neúměrně, mě občas iritovala nedostižnost pachatelů a natvrdlost či amatérismus vyšetřovatelů. V druhé sérii vyšetřovatelé tak natvrdlí nejsou, ale díky lidem, co tahají za nitky, prostě nedostanou povolení k prohlídce. To se mi fakt líbilo, stejně jako postava křivého policajta a lobbisty na útěku, který má ale kuwa velkou smůlu. Za mě dávám plný počet, aby to alespoň trochu vyrovnalo dle mého trošku nespravedlivé hodnocení. ()