poster

Tarzan Escapes

Akční / Dobrodružný

USA, 1936, 89 min

Komentáře uživatelů k filmu (8)

 • T2

  Rozpočet $1,058,000(30.3.2010)

 • Kass
  ***

  Pořád poměrně zábavné, ale je to spíš taková selanka z pralesa, které chybí pořádný říz a odvázanost předcházejícího dílu. Divák si projde Tarzanův bejvák kde se Jane pochlubí skvěle vybavenou kuchyní. Zasměje se s Cheetou. Řeší se možné ohrožení vztahu Tarzana a Jane. A vše vrcholí strkanicí s domorodci. Hotová Disneyovka.(22.3.2013)

 • liquido26
  ****

  3,5 Třetí Tarzan z Weissmüllerem už není taková zábava jako předchozí dva díly, ale pořád se jedná o kvalitně natočený dobrodružný snímek. Také oproti svým předchůdcům působí díky zásahům cenzury uhlazeněji a slušněji - mrtvých domorodců minimum, zvíře snad nezemřelo žádné, Jane již není polonahá, ale má jednodílné šaty, jaké by si normální člověk v rozpálené džungli asi na sebe nevzal a už ani tak s Tarzanem nelaškuje.(27.6.2012)

 • kaylin
  ***

  "Civilizovaní" lidé se rozhodnou, že je načase přivézt Jane zpátky, a to třeba i proti její vůli. Nejprve cestou přemlouvání, následně i cestou násilnější, pokud nebude zbytí. Vede to k několika zajímavým scénám, povedeným trikovým sekvencím a pořád velmi dobrým konfrontacím se zvířaty, ať už s nimi nebo proti nim.(13.2.2017)

 • majo25
  ***

  Tretí film o Tarzanovi - bielom opičom mužovi. Zaujímavý dobrodružný ráz sa tu znova bije s komicky vyzerajúcimi scénami - zrýchlené scény, dokumentárne zábery na pozadí, scény na liane, malé krvilačné leguány, gumoví krokodýli a pod, ktoré sa musia prekusnúť. Príbeh je typicky klasický bez nejakého zapamätaniahodného obsahu. Pobaví humorne ladená postava krpatého belocha a oko poteší krásna O'Sullivan.(5.6.2016)

 • xaver
  ****

  Tarzana s Johnny Weissmullerem jsem viděl ve filmotéce někdy v roce 1975. Na dobu, kdy byl natočen, je to zdařilý snímek a JW jako olympijský vítěz v plavání si samozřejmě nemohl odpustit scénu, kdy plave rychleji, než Jane stačí kolem něho po břehu jezera běžet. Tyto černobílé snímky z meziválečného období jsou možná pro mnohé k pousmání, nicméně mají něco do sebe a vřele doporučuji ke shlédnutí všem, kteří mají vkus zkažený béčkovými nebo céčkovými krváky moderní doby.(12.6.2012)

 • pend
  ***

  V televizi uváděný rovněž pod názvem Tarzanova pomsta.(15.7.2012)

 • blondboss
  ***

  Tarzan v ďalšom pokračovaní tejto ranej filmovej série, ktorá nestráca na svojom čare ani po prvých dvoch dieloch. Je to viac menej režírované podobným štýlom, triky stále skôr smiešne ako vážne myslené, ale to dobrodružné čaro tam jednoducho stále je. A Maureen O`Sullivan ako Jane bola naozaj sympatická voľba. Na tak skorú filmovú dobu to bola celkom vydarená séria, aj keď teraz už sa to dá radiť len medzi priemer. 55 %(3.12.2017)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace