Citlivý film, který líčí osud jedné statečné ženy, která vždy preferovala štěstí a svobodu našeho státu před vlastním štěstím a klidem. Rozhodně musím na začátek říci, že mě mrzí, že my Češi nevynaložíme dost finančních prostředků, abychom si film o naší veliké hrdince natočili sami, bez peněz nadnárodní televizní korporace. V první chvíli všechny, kteří znají hlasy českých herců zarazí - né zrovna dobře vyvedený dabing v dialozích, ale to je asi rovnou vše co bych tomuto memoárovému snímku vytkl. Je plný emocí, patriotismu, velké politiky, zlomových událostí a skvělých hereckých výkonů. Každému se líbí něco jiného a proto má také tento film poměrně nevalné hodnocení, ale rozhodně je dobře, že vznikl a ukázal mladé a nebo ignorantské společnosti jednoho velkého člověka naší historie. Kdo v poslední době viděl Anthropoid tak čekal opět umělé a vyumělkované historické drama, ale tento film je jiný, je "krásný" a člověka dojme a poučí o svobodě a lidské nenávisti.(21.11.2017)

• WolfR

Jsem rád, že takové filmy jako Milada či Masaryk vznikají. Bohužel, ale tady to není případ dobrého filmu. Kdybych historii Milady Horákové neznal, skoro vůbec bych nechápal o co se tam jedná a taky angličtina českým hercům s českým přízvukem taky zrovna nepřidala. Na druhou stranu jsem se nenudil a technicky to bylo úchvatné! 2 hvězdy.(18.10.2017)

Vyjímečný příběh, ale poněkud pokulhávající zpracování. Díky filmu si člověk připomene, jak moc velké kurvy komunisti byli a jsou, nicméně to s kinematografií v tomto případě nemá nic společného. Není to špatné, ale chybí tomu takový nějaký náboj, trochu více hloubky, a místy naopak v některých scénách méně snahy o vyvolání emocí. Každopádně film jako celek nakonec neurazí, a jeho naučná role mu taky jde na účet. (Cinema City Liberec, 3.11. 2017)(3.11.2017)

• Stefi

Na film jsem šla s velkým očekáváním (10 let práce na filmu, spolupráce s dcerou Milady,..!), bez předchozího zhlédnutí recenzí, protože se nerada nechávám ovlivňovat jinými názory dříve, než si utvořím vlastní. Tentokrát to ale byla chyba a já jsem mohla ušetřit dvě stovky a přes dvě hodiny času. Doktorku Miladu Horákovou považuji za jednu z největších osobností naší země, a mám k ní obrovský respekt. Což se nedá říct o filmu. Když pominu americký ohraný formát: začínáme dnes, vracíme se do minulosti a končíme, kde jsme začali, tak celé uspořádání je prostě špatné. Střih je absolutní chybou, jediná scéna není na plátně více než minutu a půl, ale zato dronem snímaná cesta autem je divákovy ukázána vícekrát, než je zdrávo. Všechny tyto záběry se tak řadí k dalším naprosto nepodstatným, viz například, když Milady dcera přijde do školy, sedne si a to je vše, přichází střih. Dalším problémem filmu je absolutní absence násilí. Sama se nijak nevyžívám v drastických filmech, ale bolest bohužel byla jakousi nedílnou součástí života paní doktorky . Pokud nemáte nastudovaný její život a útrapy, kterými prošla, tak na vás film bude působit, jako kdyby vlastně nacisti byli vcelku milí a komunisti jí akorát nenechali vyspat. To samé k smrti Jana Masaryka, u kterého (kéž bych se pletla a podceňovala lidi) cca polovina diváků sotva pozná, že se jednalo o něj. A samotná poprava je udělaná stejně jako celý film - uhlazeně v duchu vzdělávacího pořadu pro děti, bez jakéhokoliv znázornění obrovských hrůz, kterými si prošla, bez přiblížení její politické kariéry a bez jakýchkoliv jejích duševních pochodů, emocí a snů. Celý film byl nicneříkající zklamání.(10.11.2017)

Na tak velké časové období příliš mnoho dlouhých pomalých záběrů a zbytečně natahované a špatně sestříhané výslechy, než aby se tam vešlo více dobových reálií. Mě osobně by moc pomohlo kromě časového určení také nenápadné označení historických osob, protože třeba Jana Masaryka jsem identifikoval až ve scéně se zrcadlem těsně před smrtí. Ayelet Zurer a Vica Kerekeš výborné, Jitka Smutná a Jiří Vyorálek dobře nesympatičtí, zbytek průměr. Nebyl to špatný film, ale na dobrý byl moc chaotický a zároveň nudný. Přesto rozhodně stojí za vidění.(14.11.2017)

• - Počas nakrúcania snímku bola prítomná na pľaci taktiež i dcéra Milady Horákovej, ktorá sa naň prišla pozrieť z Washingtonu, kde žije. (classic)

• - Režisér a spoluscenárista snímku David Mrnka sa nechal počuť, že scenár čerpá zo skutočných udalostí a nie je založený na popise vtedajšej politickej situácie v Československu. Nenájdeme v ňom pátos, iba osobný príbeh hlavnej protagonistky Milady Horákovej (Ayelet Zurer). (classic)

• - Pro výslechovou kancelář si filmaři vybrali opuštěný a vybydlený dům ve Washingtonově ulici v Praze. (Amneris)