Ako človeka s československým rodným listom a vlasteneckej náture podobné filmy o podobných ľuďoch a činoch, v ktorých človek pozná jej životopis a príbeh, takéto filmy sú vždy ľahko na ostrej hrane úspechu a Waterloo. A bohužiaľ, musím zmieniť, že nie všetko tu celkom fungovalo, nemalo to vlastné fluidum a ani dusivú atmosféru vtedajšej doby, ktorá je myslím v tomto prípade základným stavebným kameňom.(16.2.2018)

• JohnSmith

Pane Mrnka, předpokládám, že jste Čech, točíte český film, za české peníze o české "hrdince", tak proč to kurva točíte v angličtině? Další dotaz. To máme tak málo českých hereček, že naši "hrdinku" musí hrát zahraniční herečka????Tohle opravdu nechápu, kdy už malý Čech přestane lézt západu tak do zadku, že mu koukaj jen tkaničky od bot. Kdyby to aspoň bylo dobře natočený a zajímavý, ale ne, je to neskutečná nuda, herci Vás nechytnou a neskutečně přehrávají. Zajímalo by mě z čeho tvůrci čerpali informace. Ze subjektivních dopisů Horákové? Ze svědectví dvanáctileté dcery???? Ze vzpomínek manžela Horákové??? Ti se myslím procesu a jejího vyšetřování neúčastnili. Nemůžeme hodnotit tehdejší dobu, protože jsme v ní nežili. Nedokážeme si představit, jak lidé žili před druhou válkou, během ní a po ní. Po tom, co Češi během války a po ní zažili se nelze divit tomu, že za zradu státu požadovali tresty smrti. Asi se mnou moc lidí nebude souhlasit, ale pokud žiju ve státě, kde platí nějaké zákony a ty zákony se mi nelíbí, tak se s tím buď smířím a dodržuju je, nebo si zabalím kufr a jdu jinam. I ve filmu je Horákové vyčítáno jejím manželem, že by měla myslet na rodinu a ne jen na sebe. Na druhou stranu, padělání dokladů, zasílání interních informací cizímu státu a napomáhání k nelegálnímu překročení státních hranic je trestné i dnes. Celý film mi přijde jako neskutečná pravicová propaganda, která je fakt špatná. Kdy už se přestaneme rýpat v minulosti, kterou nezměníme, ale začneme radši řešit současné problémy nebo na ně alespoň pořádně ukazovat? Pane Mrnka, napsal jste a natočil obyčejnej hnůj.(22.4.2018)

Ne, není to dokonalé. V první polovině se hlavně stříhá, skáče v čase bez souvislostí, takže člověk, který příběh Milady Horákové nezná nazpaměť se musí úplně ztrácet. Je to hrozně zmatené a doplněné špatným patetickým scénářem. Ale když se děj přenese do období po druhé světové válce, najednou se všechno změní a z nudného filmu se stává docela dobré drama. Ale má to jeden problém. Všichni už dopředu ví, jak to s Miladou dopadne a tak zde nejde navodit dostatečné napětí. Ale konec je stejně velmi silný a nebýt neskutečně prkenných herců, hodnocení bych zvedl. Takže, film Milada je, navzdory výbornému tématu, průměrný film se špatným scénářem a herci, ale stále je to velmi silný film, nad kterým budete ještě nějakou dobu přemýšlet. 67%(5.11.2017)

• dragon94

Úplný průšvih to není. Některé záběry jsou přímo parádní. To je asi tak všechno co k plusům mám. Soundtrack je standartní. Herecké výkony víceméně nijaké. Každá scéna filmu by se měla tak o polovinu zkrátit. Celý děj filmu v podstatě probíhal podle jednoho schématu: Někdo někam čumí, někdo přijde řeknou pár frází, někdo odejde, nekdo někam čumí, konec scény a zase od začátku. Film je zkrátka příliš dlouhý na to jak málo toho řekne. Myslím si, že udělat půl hodinový sestřih by bohatě stačilo. Celý pocit "dlouhosti" ještě umocňuje fakt, že film, hlavně v první polovině, nesmyslně skáče z jedné časové linie do druhé, aniž by to dávalo smysl. Dokonce se i autorům některé tyhle dějové linie totálně vytratili viz. chalupa. Celkově to však nebyl úplný průšvih, ale bylo to nehorázně nudné a nezáživné. 2* 40%(7.11.2017)

• Chilly00

Milada nefunguje v narativní ani stylistické rovině. Je znát, že se při postprodukci hodně stříhalo a jednotlivé scény na sebe nenavazují, nebo jen odkazují na události, které si musíme domyslet. Čímž selhává tempo vyprávění a jakékoliv napětí se vytrácí. Výsledný dojem působí jako za sebou náhodně poskládané scénky bez pointy, ve kterých je styčným bodem pouze chladně působící postava Milady. Na stylistické úrovni pak máme množství zastaralých a neobratných prvků – zatmívačky, berličky v podobě novinových zpráv, přehnaně ilustrativní hudba, toporné a šablonovité herectví. Všechno dohromady pak ve výsledku vytváří nepovedený film, který se režisérovi rozpadá pod rukama a v divákovi nevyvolává žádné emoce, svou upachtěností a zmateností možná jen únavu. Camea českých hereckých hvězd pak jen posilují dojem snahy lacině zaujmout a rozhodnutí snímek promítat v anglickém znění s českým přízvukem je vyloženě nešťastné. Jaký má smysl vytvořit černobílé rádoby archivní záběry a nechat v nich promlouvat prezidenta Gottwalda lámanou angličtinou k českým občanům? Jakkoliv může být snaha natočit poctivý film o důležité ženě českých dějin velká, někdy prostě nestačí. A tak mě jen napadá, kolik podobných osobností v naší historii máme, aby se jejich osudy mohlo podobným způsobem plýtvat.(7.11.2017)

• - Režisér David Mrnka dostal myšlenku natočit film o Miladě Horákové deset let před natáčením. [Zdroj: Týdeník Televize] (M.B)

• - Než se začalo natáčet, vzniklo neuvěřitelných 52 scénářů. [Zdroj: Týdeník Televize] (M.B)

• - Roli Milady Horákové odmítly herečky Kate Winslet, Vera Farmiga i Maggie Gyllenhaal předtím, než ji přijala herečka Ayelet Zurer. (hansel97)