U tohoto filmu nebudu hodnotit jeho formu, protože to byl příliš silný zážitek. Milada je neskutečně obdivuhodná a statečná žena, která může sloužit jako vzor v jakékoliv době a tento snímek jako must-see pro všechny dnešní teenagery, aby se historie již nikdy neopakovala. Naše demokracie je postavená na mnoha osobních obětech lidí jako byla Milada, kteří věřili ve svobodu a nebáli se zlu postavit čelem. Važme si tedy této příležitosti a uctěme jejich památku tím, že budeme aktivně vystupovat proti jakýmkoliv tendencím o znovunastolení totality.(8.5.2018)

• castor

Ta doba nebyla snadná, o politické oběti se dnes učí školáci a jsou po ní pojmenované ulice. Jenže samotný film je nesouvislý, poslepovaný a bez náboje. Co na tom, že podobné kousky jsou řemeslně vypiplané, v celkovém vyznění přesto působí sterilně. Nechápu, jak si někdo debutující troufne na takovou látku. Kritický odstup chybí. Izraelská herečka Ayelet Zurer slušná, herecky to obecně není zlé. Postsynchron v dabované verzi je ovšem průšvih.(10.11.2018)

• Karlos80

Na české filmy posledních let se nedá dívat. Perličkou je zajisté ještě před nedávnem mohutně v TV a všude jinde možně propagovaný doják o Miladě Horákové. Ted jsem ten brak konečně "zčásti" viděl (do konce jsem to bohužel nevydržel) a skoro jsem se poblil. Prý hluboce věřící zásadová žena … no tak všechno možné, ale toto fakt ne. Člověk, který vyzývá vědomě jinou zem, aby na jeho vlast shodila jaderné bomby, je v mých očích odporná stvůra a to jsem ještě dost slušný. Soud a rozsudek považuji za spravedlnost či snad karmu – chtěla smrt pro ostatní, dostala ji sama. Amen.(5.11.2018)

• argenson

Ještě větší průser než Lída Baarová. I tady máme před sebou k dispozici kulervoucí a silnej příběh ženy, kterou semlely dějiny. Ale styl podání je tak zoufalej, že se to nedá pozřít. Plus naprosto nulová práce se střihem, to zatmívání začne srát už tak po čtvrthodině. Některé scény jsou až trestuhodně doslovné (třeba když si lidi, co se roky pohybujou ve veřejné sféře, musej říkat, jakou funkci zastává Jan Masaryk). Z dalších drobných nelogičností bych vypíchnul scénu s koláčem po návratu z koncentráku. Obávaná státní bezpečnost je tady shrnuta do karikatury primitivní svoloči, která obchcává kapličky a žere svačiny z papírovýho pytlíku. Proměna společnosti směrem k víře v komunismus je tady směšně personifikována do karikatury Anežky Hodinové-Spurné. Chybí tomu širší spektrum a souvislosti, protože všichni víme, jak to dopadne, ale nějak vůbec nedává smysl, proč se to stalo. A že žádné z postav se nedá věřit ani slovo, za to může úplně tragickej českej dabing, kterej zničil většinu filmu. Jako celek zážitek prakticky bez emocí.(4.11.2017)

Obsahuje spoilery: Právnička, politička, bojovnice za práva žen, která si prošla koncentračním táborem, a nakonec byla popravena. Za co vlastně? Za svůj názor? Za nic? Za kritický postoj k poválečnému dění v Československu jí komunisté zabili. Měla krátký a smutný život, což popisuje tento film. Ayelet Zurer byla přesvědčivá a docela sexy. Soudní proces je jako by byli použité skutečné záběry. Emoce, autentičnost to je plus. Bohužel bylo tam pár chybek... A začátek byl trochu nudnější, ač rychle uběhl. To jsou důvody, proč nemohu dát plný počet hvězd. - 70%.(19.2.2019)

• - Režisér David Mrnka dostal myšlenku natočit film o Miladě Horákové deset let před natáčením. [Zdroj: Týdeník Televize] (M.B)

• - Do role Františky Plamíkové byla původně zvažována Hanna Schygulla, obsazena ale nakonec byla Dagmar Bláhová. (hansel97)

• - Ayelet Zurer (Milada Horáková) má k Čechám blízký vztah, její matka se zde za druhé světové války skrývala v klášteře. (Amneris)