Nastala chyba při přehrávání videa.
 • M.i.k.e
  *

  člověk už si tak nějak zvyknul,že v rámci české kinematografie dokážeme promrhat spoustu potenciálu.Že se to ale povede až takhle moc mě celkem překvapilo.Milada Horáková byla bezpochyby jednou z největších a nejslinějších českých žen 20. století a tudiž by bylo na snadě její příběh převyprávět tak aby to byl intenzivní zážitek,který přiblíží nejen Miladu samotnou,ale i zvěrstva,která se v té době děla.Bohužel Milada film tohle nedělá.Je sice na oko pěkný,ale jinak působí naprosto unyle a nevěrohodně.Všechny postavy jsou tu absolutně neživotné a pronáší strojené věty,které možná jsou/byly reálné,ale tady děsně šustí papírem.Výsledkem je tak uspávající kousek bez emocí,kterým divák propluje,popřípadě někde v půlce usne.Ani konec,který by měl mít istý emocionální dopad je tady takový,že je to divákovi vlastně úplně jedno a to je prostě špatně.Nevím do jaké míry tomu přispěl fakt,že jsem viděl v angličtině,ale nemyslím si že by vliv tohoto byl až tak velký...20%(30.1.2018)

 • argenson
  *

  Ještě větší průser než Lída Baarová. I tady máme před sebou k dispozici kulervoucí a silnej příběh ženy, kterou semlely dějiny. Ale styl podání je tak zoufalej, že se to nedá pozřít. Plus naprosto nulová práce se střihem, to zatmívání začne srát už tak po čtvrthodině. Některé scény jsou až trestuhodně doslovné (třeba když si lidi, co se roky pohybujou ve veřejné sféře, musej říkat, jakou funkci zastává Jan Masaryk). Z dalších drobných nelogičností bych vypíchnul scénu s koláčem po návratu z koncentráku. Obávaná státní bezpečnost je tady shrnuta do karikatury primitivní svoloči, která obchcává kapličky a žere svačiny z papírovýho pytlíku. Proměna společnosti směrem k víře v komunismus je tady směšně personifikována do karikatury Anežky Hodinové-Spurné. Chybí tomu širší spektrum a souvislosti, protože všichni víme, jak to dopadne, ale nějak vůbec nedává smysl, proč se to stalo. A že žádné z postav se nedá věřit ani slovo, za to může úplně tragickej českej dabing, kterej zničil většinu filmu. Jako celek zážitek prakticky bez emocí.(4.11.2017)

 • Miller
  ***

  Film Milada bych doporučil všem, bez ohledu na názory na komunismus (Pro mě těžko stravitelný film, kvůli mým názorům na totalitní a nesnášenlivé ideologie, jako korporativismus, fašismus, národní socialismus, komunismus..). Už jen proto, protože málokdo si o tomto příběhu přečte. Film samozřejmě některé kvality (filmařské, kupříkladu) postrádá, ale už jen díky historickému hledisku, by si to měli všichni (zvláště pak mladší z vás) přehrát. Z historického hlediska se totiž jedná o film na úrovni. Neukazuje Horákovou v pravicovém světle (zvyk některých ignorantů), ani v komunistickém světle (zvyk dalších ignorantů) - ukazuje pani doktoru Horákovou ve světle protitotalitním, v tom nejdůležitějším. Příběh filmu je vlastně jednoduchý - mladá Horáková pomáhá v budování sociální péče v městech na území Protektorátu Čechy a Morava a zároveň financuje a vede s několika dalšími lidmi antifašistický odboj. Za tyto činnosti ji zavřou do vězení, stejně jako několik jejích kolegů. Po pádu národního socialismu v květnu 1945 Rudou armádou ve spojení s Americkou porazí nacisty a "osvobodí" celou Evropu a pokusí se nastolit (a také že se to od České republiky na východ podařilo) komunismus. Milada Horáková (ačkoliv levicově orientovaná) se tohoto obávala a přirovnávala komunsity k nacistům. Horákovou dlouho lákali k vstupu do KSČ, neúspěšně. Po úspěšném nastolení komunismu v České republice, se stala očekávaná věc a to uvěznení všech lidí, co kritizovali režim, tedy i Milady Horákové, opět. Miladu Horákovou vláda prezentovala jako "americkou imperalistku", "buržoázní nacionalistku", "rebelku" a "štváčku proti systému", čímž se jim podařilo v občanech vzbudit nenávist, ale kdybyste se jich zeptali proč paní dokotrku nenávidí, buďto by neodpověděli, nebo by vás nazvali imperalistou. Rok po nastolení komunismu Miladu Horákovou zatkla StB (ano, hodně jich je teď ve vládě) a naprosto bez důkazů či důvodů začalo vyšetřování. Během tohoto procesu byla opakovaně surově bita. Přesně po tři čtvrtě roce tohoto týrání, byla Milada Horáková oběšena. Záverečné hodnocení? Jedná se o film s velice přesnými údaji a daty, s přesnou historickou stránkou, ale filmařsky už film tak dobrý není. Pokud bych měl hodnotit procentuálně, tak dávám 50%(5.12.2017)

 • Streeper
  ****

  O Miladě Horákové jsem toho měla hodně načtené a upřímně na tenhle film jsem se třásla už dlouhou dobu. Se zvolenou Ayelet Zurer do hlavní role jsem moc nadšená nebyla ale nakonec mi spadla brada. Ta podoba s Miladou ve filmu je neuvěřitelná. Ayelet dokázala ovládnout její mimiku a gestikulaci. Ve filmu je několik nepřesností, ale druhá polovina filmu, kdy je Milada zatčena je nejlepší. Běhal mi mráz po zádech, objevili se u mě emoce a plakala jsem asi čtyřikrát. Milada Horáková měla těžký život a bojovala za naší zemi, tenhle film nám ukazuje blíže její osobní i pracovní život, ale hlavně ukazuje, co se dělo za dob Komunistů.(15.11.2017)

 • cuchillo
  odpad!

  Milada Horáková byla vyjímečná a obdivuhodná žena. Její dramaticķý životní osud si přímo říká o zfilmování. Člověk by řekl, ze to bude jistojistě napínavý a zajímavý film. Chyba lávky. Promarněná šance. Bez napětí, bez emocí, nudné. Opravdu špatně zpracované. Škoda. Žvlášť v dnešní době by neškodilo lidem připomenout, jaké svinstvo komunisti páchali a že dřív opravdu nebylo líp. A co proboha měla znamenat Drtinová na konci?!(3.2.2018)

 • - Jana Kánska (dcéra Milady Horákové) tvorcom sprístupnila doteraz nezverejnené podklady a materiály, osobné dopisy, rodinné fotografie, pamäte svojho otca. Režisér David Mrnka spolupracoval aj s historikmi. (classic)

 • - Posledná klapka padla 7. mája v Prahe. Natáčalo sa 31 dní, pričom film sa pripravoval až 10 rokov. (classic)

 • - Než se začalo natáčet, vzniklo neuvěřitelných 52 scénářů. [Zdroj: Týdeník Televize] (M.B)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace