Film Milada je inspirován osudem a životem JUDr. Milady Horákové, který se dotkl mnoha lidí. Odehrává se v letech 1937 – 1950 a vypráví příběh ženy, v jejíž osobnost a životě byly morální principy zakořeněny tak silně, že se často ve svých rozhodnutích řídila více svým svědomím než srdcem, a to i za cenu ohrožení vlastní rodiny a sebe sama. Milada Horáková byla popravena 27. června 1950 i přesto, že tehdejší prezident Československé republiky dostal mnoho žádostí o udělení milosti. O její milost žádali např. Albert Einstein, Winston Churchill nebo Eleanor Rooseveltová. Ústředními tématy filmu jsou svoboda, boj za demokracii, pravda, láska, naděje, moc a oběť, které jsou velmi aktuální i dnes. Cílem filmu je přiblížit osobnost Milady Horákové, její život a osud, nejširšímu publiku v České republice a v zahraničí. (Bohemia MP)

omega_SK

Nebudeš komanč ??? Nieeeeee ?!? Tak nebudeš nič !!! ANO tak to bolo. Príbeh bol fakt mocny, ale spracovanie nedokázalo vyťažiť čo šlo. ()

ma.h.ma

v zaujimavostiach som nasiel, ze... Než se začalo natáčet, vzniklo neuvěřitelných 52 scénářů. [Zdroj: Týdeník Televize] (M.B) ...tomu sa naozaj neda uverit... 52 scenarov a toto je vysledok? najradsej by som tomu dal najnizsie mozne hodnotenie, ale z ucty k pani Horakovej a z dovodu, ze taketo pribehy nesmu zapadnut prachom, tak neucinim... zial, viac ako jednu hviezdicku tomu naozaj nedokazem prisudit... a nabuduce si radsej pozriem https://www.csfd.cz/film/240466-pripad-dr-horakova/prehled/ ()

Jan_Hybern

Škodra promarněné šance. Žena s tak zajímavým osudem jako byla Milada Horáková si zasloužila důstojnější filmový pomník. Film Milada, i když se tak strašně moc snaží o světovost, postrádá duši. Jeho suchost až nahání nechuť dívat se dál, i když po technické stránce je asi vše v pořádku a ani herci nejsou špatní. Tak snad se podaří příště. Určitě se jedná o lepší výsledek než jsme viděli ve filmu Anthropoid. Až teda na tu cestu autem českou krajinou s doooost divnými prostřihy. To mě bude ještě dlouho děsit ze spaní. ()

z.z.jarush odpad!

Neskutečný průjem. Ale co je nejhorší - brutálně pojebaná příležitost na nějakejch 20, 30 let, než to zase někdo zkusí. Řežisérský troll Mrnka se navždy zapsal do historie českého filmu jako kulturní škodná. ()

jlevcik

Na tak silný příběh je film neskutečný brak. Sestříháno chaoticky - dabing nechutně ohavný - proč Milada mluví jako robot? Tento film čistě z úcty k Miladě Horákové měl být natočen v českém jazyce. Dám 3* za slušný hudební doprovod a... tak no. Edit: Blbost! 1 * dám. Nemohu si odpustit filmové hrubky jako např. dnešní auta v roce 1990. Ne, jinak to nejde. ()

JerryPilsen

Přes pár zaškobrtnutí hodnotím pozitivně.Hlavní je,že něco takového vzniklo,protože se zapomíná a zlehčuje.Příběh samotný se soustředí na hlavní postavu a nezatěžuje diváka všemi okolnostmi.Kdo chce,ten si přečte. ()

vicvixx

Ano, i v tomto filmu se ukazuje, že Geislerová není dobrá herečka. A zbytek filmu? Mno, Horáková si zasloužila víc, než toto zpracování. Co bych si jako neználek pomyslel po shlédnutí filmu? Kvůli něčemu ji zavřeli náckové. Pak pár let čučela někde u stolu a jezdila kamsi do lesa. Pak se párkrát vysmála Klémovi do ksichtu, pak ji kvůli něčemu zavřeli komíni. Pak obligátní Geislerová, pak ji popravili. Hm, ok, jdu si pustit Žralokonádo. ()

ludvik2

Nějak nechápu módu poslední doby, vyrábět "zahraniční filmy" o československém lidu v cizí řeči jako je Milada a Anthropoid, prostě dabing atd vypadá fakt blbě, čtyři hvězdy jen kvůli příběhu a z úcty k Miladě Horákové, bez toho 2 hvězdy..... ()

jerzy1976

Vyzněním "silný" film. Při scénách vyšetřování, soudu a zejména při loučení s rodinou a... se mě poněkud stahovalo hrdlo. Při čtení dopisu taky. Žena, která odmítla sama žádat o milost, byla ve vězení za okupace i za "komančů" asi musela být taková - až těžko uvěřitelná. Co mě ovšem vytáčelo celý film byl dost divný "dabing". Poslední půlhodinu filmu bych každopádně zařazoval do výuky dějepisu a až se jednou dítě zeptá, o čem že bylo 20. století, pustím mu i tenhle film. Váhám mezi hodnocením*** a ****. ()

mickcor

Jedna hvězda za pokus, i když bohužel po všech stránkách velice velice špatný. Zahozené obrovsky silné téma, navíc uchopené naprosto amatérsky. Všechny složky, včetně kamery jinak skvělého Martina Štrby, bez života, nudné, mdlé, televizně strnulé. Je to smutné ()

Macinkacz

No, po tolika špatných recenzích jsem se po roce konečně přemluvila se na film podívat. Jako takhle, nebudu kecat, doják to byl, ne že ne. Každopádně, už jen první věc mě mrzí a to je ta, že paní Milada Horáková byla české národnosti a hrála ji nějaká Izraelka? Proč jako? To nemáme dost hereček, co by tohle zvládly? Navíc teda její život vzali docela zkrátka, spoustu důležitých věcí tam chybělo a podle mě, člověk co se o ní nikterak nezajímal nemohl ten film pochopit, nebo se mýlím? Geislerová už byla jen špatný vtip. Suma sumarum, jsem zklamaná. Dvě hvězdy, za hudbu a za to, že se aspoň někdo snažil o paní Horákové natočit film, ačkoliv film, který je nic moc a zasloužila by si rozhodně víc... :( ()

MATTcz

Tak jsem se k tomuto filmu konečně dostal. Docela mě překvapilo že se v hlavní roli objevila Ayelet Zurer (Andělé a démoni) ale musím říct že se toho chopila dobře. Samozřejmě jsme tam mohli vidět i české tváře. A co se týče samotného příběhu tak musím říct velmi silný zážitek, a ve filmu je ukázáno, jak Milada trpěla až mě mrazilo. K tomu nejde nic moc říct, protože vám nechci nějak prozrazovat děj. Jen je všemi známo že to byla hrůzná doba. Milada byla statečná žena, a měla na svou dobu dost novodobé myšlenky. Zkrátka a dobře, doporučuji se podívat tomu, koho zajímá jak to zhruba s Miladou bylo. Velmi silný snímek, alespoň pro mně. ()

Kralovna.Noc

Milada je příkladem toho,že nemusíte vše vidět naturalisticky,aby jste chápali,co se děje. Vykonstruované procesy byly pro komunisty snadnou cestou,jak zlikvidovat kohokoliv,kdo měl něco proti. Je až k neuvěření,že něco takového se tu dělo v polovině 20.století. Jednu hvězdičku ztrhávám za špatný dabing a zbytečně zahraniční obsazení,ač hlavní hrdinka byla zahrána velmi dobře. ()

Cuffini

Fraška. Nejhorší na tom je, že generace našich budoucích dětí s dojmem, jak krutá to byla doba (ač film to tak nepodává), tomuto filmu podle skutečné události snadno se vším všudy uvěří. Takové filmy, které nejsou dokonale autentické a do morku kosti pravdivé, se vší brutálností, beznaděje.., bych jednodušše zakázala, protože je mi z takhle neúplných, napůl odprezentovaných filmů smutno... ()

Jan00

Po zhlédnutí filmu si kladu otázku. Co jsme my Češi zač? Tento národ se z ničeho nikdy nepoučí. Proto tak dopadly poslední dvoje volby! ()

Kaylar

Všichni by měli vědět, co se mimo jiné v nastupujícím komunistickém režimu v Československu dělo. Tato situace se týkala i ostatních států Východního bloku, i zde byly inscenovány podobné soudní procesy. Bohužel co se týče filmu, ten nemohu hodnotit příliš kladně, jelikož nedává příliš dobrý smysl a působí dost zmatečně. Divák si musí po jeho shlédnutí sám leccos domyslet. Téma a samotná Milada Horáková si jistě "svůj" film zaslouží, avšak toto zpracování se mi jeví poněkud nešťastné... ()

MichalMM

Film o tom, jak lidé silní a pevní ve svých názorech byli na mušce jako první. Přes veškerou zdější kritiku se mi film líbil. ()

burg

Původně jsem chtěl dát něco na pomezi 3-4*, ale když vidím komenty tady tý bandy sráčů, kterým vadí kde co, tak si vlastně říkám, že pět hvězd taky není úplně mimo. Tohle bych pouštěl povinně před každýma volbama. ()

25. Český lev - výsledky

25. Český lev - výsledky