Film Milada je inspirován osudem a životem JUDr. Milady Horákové, který se dotkl mnoha lidí. Odehrává se v letech 1937 – 1950 a vypráví příběh ženy, v jejíž osobnost a životě byly morální principy zakořeněny tak silně, že se často ve svých rozhodnutích řídila více svým svědomím než srdcem, a to i za cenu ohrožení vlastní rodiny a sebe sama. Milada Horáková byla popravena 27. června 1950 i přesto, že tehdejší prezident Československé republiky dostal mnoho žádostí o udělení milosti. O její milost žádali např. Albert Einstein, Winston Churchill nebo Eleanor Rooseveltová. Ústředními tématy filmu jsou svoboda, boj za demokracii, pravda, láska, naděje, moc a oběť, které jsou velmi aktuální i dnes. Cílem filmu je přiblížit osobnost Milady Horákové, její život a osud, nejširšímu publiku v České republice a v zahraničí. (Bohemia MP)

SNCIS

Obsahuje spoilery: Právnička, politička, bojovnice za práva žen, která si prošla koncentračním táborem, a nakonec byla popravena. Za co vlastně? Za svůj názor? Za nic? Za kritický postoj k poválečnému dění v Československu jí komunisté zabili. Měla krátký a smutný život, což popisuje tento film. Ayelet Zurer byla přesvědčivá a docela sexy. Soudní proces je jako by byli použité skutečné záběry. Emoce, autentičnost to je plus. Bohužel bylo tam pár chybek... A začátek byl trochu nudnější, ač rychle uběhl. To jsou důvody, proč nemohu dát plný počet hvězd. - 70%. ()

Parisienne09

Ososbnost Milady Horákové si film rozhodně zaslouží a docela mě mrzí, že se to nestalo mnohem dříve. Nicméně toto dílo určitě mohlo být kratší a scénář lépe propracovaný, neboť místy je příběh poněkud povrchní. Bohužel průměrné dílo o zcela mimořádné osobnosti českých dějin. ()

funesfilm

Premárnená šanca chopiť sa dôstojne témy Milada Horáková. Scény bez línie. Až ku koncu badať náznaky nejakej stability príbehu, no napokon to vychádza akési zdĺhavé.Tento film jednoducho treba reklamovať a urobiť odznova. ()

Filooos

Obávám se, že ten, kdo nezná historické souvislosti, tomu je tento film poněkud nezáživným vyprávěním, v chaosu, ve kterém se nemůže vyznat. Ten kdo historické souvislosti chápe, ten se jen podivuje, jak mohlo být tak obrovské téma tak špatně zpracováno. Otřesný dabing. Neustálé opakující se záběry z dronu. Geislerová působila vyloženě směšně. Scéna loučení, kdy má mít divák pocit, že tu lavinu emocí nedokáže překonat a zemře dojetím, je zde podána tak křečovitě, že jsem pocítil lítost spíš nad českou kinematografií. No...zklamání. ()

dr.slam

Taková působivá žena jako byla Milada Horáková a taková sračka o ní natočená to se ani nedá popsat. Ta debilní angličtina až je to k smíchu. To mám i já lepší výslovnost. Jednu hvězdu za Taťánu Medveckou. ()

jackieB

U těchto historických filmů je vždy problém . Americká produkce by tam našroubovala nějakou milostnou zápletičku ,ale ačkoliv je film z produkce NETFLIXU, tak je o Miladě Horákové a to prostě nemůžete v Čechách nic. Takže to tak poskládáte jak to bylo ,ukážete,že komunisti byli a jsou svině, a to je asi vše ,co s tím můžete dělat. Obdivuju ale ,že do toho tvůrci jdou , vědí,že návštěvnost v kinech bude mizivá , ale měli potřebu ten film natočit . Stejně jako V.Marhoul Tobruk ,ale M.Horáková asi nežila nijak zajímavý život a nebýt bohužel toho,že si jí režim vybral a zavraždil ,tak o čem ten film mohl vyprávět. Je mi ho líto, fandím mu. ()

Karlito74

Milada Horáková si nezaslouží takovou slátaninu !!! Herci dobrý, ale ten scénář je bullshit !!!! Na druhou stranu si tato statečná žena zaslouží velkofilm a zcela chápu že v této bolševiky zkurvené a jimi prolezlé zemi to zkrátka není možné. Komunismus má na svědomí více obětí než nacismus a obě ideologie jsou naprosto zrůdné. Bohužel demokracie stále spoléhá pouze na to, že to samo nějak vyhnije a s lumpama si neví rady... ()

Maskati

Tento pribeh by si zaslouzil jiny rozmer, jine herce, možná zkuseneho rezisera, lepsi scenar, ale hlavne jiný střih. Osoby mohly byt predstaveny popiskem pro lepsi pocatecni orientaci. Kdyby např. Jaškow nebyl vyholeny, nepoznal bych v nem Jana M. Takový TOMAN /s vynikajícím Macháčkem/ mi vychazi nepopiratelne lepsi, akcnejsi i citlivejsi. Velka skoda. Zklamani z ceskych hercu. Geislerová svou roli absolutne nepochopila, jeji kandrdasovsky zpusob hrani pusobi trapne, Dulava / jak v němém filmu / se jen dramaticky šklebil přes ty příšerný brejle a tak meritko snesli pouze Jitka Smutná a Javorsky. Gottwald byl neverohodny i s flaškou a jako vyrezany z tvrdeho dreva, ti dva umasteni estebaci absurdní a smesni. Cizinci hrali velmi dobre, ale chybelo mi vic citovosti, vrelosti i napetí a gradace. Skoda promarnene sance, tema je to obrovské! ()

710.cz

Nepřijde mi moudré, aby film o největší české ženě našich moderních dějin zbastlil někdo s nulovými zkušenostmi. Asi měl Mrnka nejdřív udělat pár lehčích kousků a na tohle se i pak vykašlat. ()

horskejvlk odpad!

Milada Horáková působila v tomto filmu stejně trapně jak Julius Fučík když ho KSČ zbožšťovala. Bába která vydržela výslechy nacisty se zhroutila po výsleších STB, nepůsobila jak zlomená žena ale jak ledovej rampouch která buzeruje, moralizuje, je jak z jiného světa. Po umělecké stránce vše zabily amatérské postsynchrony natáčené v lacinému dabingovém studiu za pár korun aby se ušetřilo, všichni mluvili jak přes hrnec na jeden mikrofon. V tomto podání, na které i Otakar Vávra natočil Kladivo na Čarodějnice jako parafrázi na absurdity přiznání Milady Horákové, mi byl osud té baby úplně fuk…spíš ji měli smrknout bez humbuku, aspoň by jsme byli ušetřeni tohoto uměleckého kýče ()

dexempa

Celkove mne oslovil pribeh Milady Horakove. Co zast a malost dokazi, je odpudive. Jsem tak moc rada, ze ziju v tehle svobodne dobe. Moc si toho vazim a jsem vdecna. Rosteme a jdeme kupredu jen diky temto ikonam spravedlivosti a moralky. To je zasadni a je potreba to pripominat. ()

milos.bradik

Silný film, který ukazuje, že komanči byli prakticky horší než náckové. To, co udělali Horákové nebo Janu Masarykovi byla jen špička ledovce. Většinu národa se jim podařilo ohlupovat a ty u kterých se jim to nepodařilo, dokázali velmi rafinovaně týrat. Trochu mi vadili ti cizí herci ve filmu, ale jako obraz doby to bylo velmi výstižné. ()

leafroller

Snímek o ženě, která dala dobrovolně a zcela ze své vůle přednost politické kariéře a mučednické smrti před vlastní rodinou a dcerou. A to je také asi to jediné, co jsem nevěděl. Pokud byl plán ukázat komunistické metody zaoceánskému publiku, potom se záměr asi vydařil. Ale český divák a občan tohle vše ví a zná. Nedávno jsem hned několikrát slyšel názor, že nejsou žádné strany a žádní vítězové nebo poražení, jsou jen a pouze přeživší. Naše historie a historie lidstva jako takového to jen potvrzuje a mně nezbývá, než se s tímto názorem ztotožnit. Takže je mi líto, ale z mého pohledu se ta žena zasebevraždila zcela zbytečně a nic dobrého ani velkého z toho nevzešlo. Tím i tento film postrádá jakýkoli smysl. ()

lukaszavadil

Na tomhle filmu se mi líbí vyobrazení a pravdivost o osobnosti Milada Horáková. Film je hezky spracovaný, akorát je škoda, že ten film nenatáčeli v opravdovém domě Milady Horákové. ()

25. Český lev - výsledky

25. Český lev - výsledky