Film Milada je inspirován osudem a životem JUDr. Milady Horákové, který se dotkl mnoha lidí. Odehrává se v letech 1937 – 1950 a vypráví příběh ženy, v jejíž osobnost a životě byly morální principy zakořeněny tak silně, že se často ve svých rozhodnutích řídila více svým svědomím než srdcem, a to i za cenu ohrožení vlastní rodiny a sebe sama. Milada Horáková byla popravena 27. června 1950 i přesto, že tehdejší prezident Československé republiky dostal mnoho žádostí o udělení milosti. O její milost žádali např. Albert Einstein, Winston Churchill nebo Eleanor Rooseveltová. Ústředními tématy filmu jsou svoboda, boj za demokracii, pravda, láska, naděje, moc a oběť, které jsou velmi aktuální i dnes. Cílem filmu je přiblížit osobnost Milady Horákové, její život a osud, nejširšímu publiku v České republice a v zahraničí. (Bohemia MP)

doublefish

Stejně jako třeba u Tmavomodrého světa, Bumerangu, nehodnotím ambice tvůrců ani řemeslnou stránku věci, ale záslužný počin připomínat zapomínajícím nebo neinformovaným, jaké zrůdy byli komouši, když měli volné ruce. ()

fajntomas

Měl jsem obavy jít na to v předvánoční atmosféře do kina, čekal jsem taknějak realistické podání naší poválečné hurá nálady, kdy ten dělá to a ten zas tohle a všichni budeme pracovat a budovat socialistickou vlast a kdo bude moc přemýšlet, bude viset,... Byl jsem zvláštně překvapen; drama se nekonalo, nereálné podání, sladké romantické záběry, do kterých byly až parodicky zasazené komunistické postavy. U lídy mi renčova teátrálnost nevadila tolik, jako u takového filmu fraška. Jako film nic moc, jako historický film hrůza. ()

skarin.vojta

Na film se koukalo celkem dobře. Historické reálie posoudit nedokážu, takže pro mne jsou jediným problémem ostudné dialogy. Ovšem, pokud k filmu přestanete přistupovat jako k historickému dramatu a začnete jej brát jako komedii, skvěle se u něj pobavíte. Obzvláště u scény s koláčem. ()

Nereida18

Hned ze začátku řeknu, že film není rozhodně oscarovým snímkem. Nicméně hodnocení ostatních diváků mě lehce zaráží. Tolik odpadů a dvou hvězdiček si film rozhodně nezaslouží. Mně se film líbil. Herečka je strašně sympatická a Miladu Horákovou zahrála dobře (tedy já jsem aspoň spokojená byla). Spousta českých lokalit, českých herců. Bohužel byl film točen v angličtině a výsledný dabing je otřesný. Zní příšerně lacině, na druhou stranu, herci aspoň dabují sami sebe (což není samozřejmostí, bohužel). Nádherná hudba, která opravdu dojme. Příběh je i napínavý, nejde o obsah, ale o zpracování. Jediné, co bych filmu vytkla je chaotičnost. Scény se prolínají. Začne jedna, za pět minut skončí. Pak je další a vy nevíte, zda-li scéna navazuje, či nikoliv. Věřím dokonce, že spousta lidí mohla být zmatená. Například osud Masaryka byl málokým v kině pochopen. Ve filmu nebylo zmíněno, že jde o Masaryka, tudíž věřím, že spoustě lidem nedošlo, že vypadlý člověk z okna je Masaryk. Jedna věc je neinformovanost, druhá je však neposkytnutí informací. Film byl tím pádem trochu chaotický. Nicméně já historii mám ráda a i přesto, že jsem se donedávna o paní Horákovou blíže nezajímala, jsem se dozvěděla spoustu nových informací. Trochu mi film připomíná snímek Anna Franková, který je v přesně stejném nostalgickém směru natočen. S čistým svědomím dávám čtyři hvězdičky. ()

maxs

Mých pět hvězd není hodnocením kamery, herců, střihu ani hudby. Zcela výjimečně nehodnotím film. Mých pět hvězd patří největší ženě, jakou kdy Československý národ měl. Člověka s tak hlubokými morálními zásadami, že by měl být inspirací mnoha příštích generací, ať budou stát proti jakémukoliv zlu. Přes všechny nepřízně osudu si zachovala své hodnoty, svou čest a charakter. Její (a těch dalších) odsouzení a poprava byla největším zločinem komunistického režimu. Dnes je víc než kdy jindy nezbytné připomínat si její osud, její cíle, její odhodlání, její elán, její sílu, její vytrvalost. A neznám většího důkazu o výjimečnosti této ženy, než jsou poslední slova člověka před smrtí. Říct do očí prolhané, manipulativní a až hystericky oddané komunistické žalobkyni, že se na ní vlastně nehněvám a odcházím smířená... Sám osobně bych toto nikdy nedokázal, ačkoliv mám o svém morálním kreditu vysoké mínění. Nenahraditelné žena odešla v osobě Milady Horákové. A na výtky o špatné hudbě a střihu Vám přátele, v kontextu výše zmíněných faktů, z vysoka sere pes. ()

MixlevPixle odpad!

Ach jo, tak toto se hodně nepovedlo.Většinu už tady napsali jiní, tak se nebudu moc rozepisovat. Mohla to být srdce rvoucí podívaná, která by vylíčila komunistický režim v celé jeho zhovadilosti. Bohužel vznikl film, který hlavní hrdinku vykreslil jako totálně nesympatickou a moudra trousící chladnou bytost, které prostě divák její omluvné (či vlastenecky zanícené - dle situace) projevy vůči různým členům rodiny nevěří, ani na minutu, natož aby ji pak litoval. Rozvleklý začátek filmu naprosto zbytečný, zobrazení komunistických výslechů pak jednoduše k smíchu, jinak se to bohužel nedá napsat. Dále nechápu nutnost obsazovat Geislerovou do každého filmu, za každou cenu, přestože nejenže neumí hrát, ale její kníkání ani nelze považovat za solidní hlasový projev. Nevěřím tomu, že si někdo mohl myslet, že zvládne fanatický projev prokurátorky Brožové. Ale tak mohlo to dopadnout ještě hůř, mohla tam hrát Vilhelmová...Takže emoce z filmu - žádné a moc prosím, školou povinným dětem nepromítat, jinak ze zrůdnosti komunismu nepochopí vůbec nic. ()

venedikt

Tenhle film si velmi zaslouží pozornost verejnosti, nejen kvůli ztvárnění, perfektní dějové linii. Je především o hrdince a žene která protla dvě dějové linie. A v každé té době dokázala prozřít, co je špatné. Byl to osud, nebo predurčení? Že měla ostatní tak ráda, že zapomínala na vlastní rodinu? Že pro svou pravdu, a rozhodnutí zemřela? Že i když jí smrt doslova dýchala na záda nikdy svůj boj za ostatní nevzdala? Tohle je velmi silný film. ()

Lucy39

Jsem opravdu v úžasu, jak je na ČSFD každý svatý a v historickém obrazu včetně odhadů kdo co jak měl říct a jak měl Masaryk skákat či neskákat.. a dokáže v polovině případů hodit ODPAD na Film, který je pozoruhodným dílem o tom absolutně nejdůležitějším ! : o Svobodě, Rodině a o Lásce.. Je tedy pravda, že já bych na Miladině místě jako Matka emigrovala když ne v r. 1947, tak někdy kolem 1/3/48 rozhodně ANO - ale to by se zas o mě netočily filmy, že... Spád i hudbu měl film takový , jaké k tomu patří... Původně jsem si myslela, že tento koment začnu slovy : Největší paradox je vidět tento film v původním znění s českými titulky.. původnímu znění totiž - až na Mrazíka (kterého zabije :-D) - dávám zásadně přednost.. - ale vlastně to nakonec tomu zážitku dalo jakýsi nadhled.. No a obecně pro mne hlavně opětovné utvrzení v tom, že mezi nacisty a komunisty skutečně nebyl žádný rozdíl /soudruh Filip promine..i s ohledem na mého oběšeného pradědečka, který vydýchal znárodnění všeho, ale vyhnání s poslední místnosti určené pro jeho život už fuckt ne... /.. Dnes už díkybohu neženeme dítka základní školou povinná do kin na Auroru, ale tenhle snímek svým dětem v pravý čas pustím. A pro Tsunami - vůbec si nemyslím, že by zde Chýlková byla špatná a je jen naprosto logické, že ji soudruzi k bonzování přiměli.. čímž se vracím k začátku pointy celého příběhu. ()

Melodrama

Doporučuji nenechat se odradit velmi nudným začátkem. Později je to lepší, herci dobří, režie a scénář taky. Ale takovéhle velké téma - šlo zpracovat mnohem LÉPE !!! pozn. chápu, že cizinci nebo lidé, kteří neznají osud Milady Horákové se ve filmu ztrácí, je chaoticky poskládané. ()

r140xx

Rozhodně důležitý film z české historie. Milada Horákova je jedna z nejvýznamnějších postav a proto je velmi důležité, že vznikl takovýto film. Z odstupem času tam samozřejmě mohu najít pár much ve vyprávění příběhu, ale to nic nezmění na faktur, že je důležité aby se takové filmy točili. ()

grifina

Když mi bylo 9 let, měla jsem možnost vidět celý proces s Miladou Horákovou v televizi. Celou noc jsem potom plakala a nechápala, proč se to vůbec stalo. Prokurátor Urválek a další monstra pak byly mé noční můry... Ani zdaleka nedokážu pochopit, jak se s tím, co se stalo, mohla rodina Milady Horákové takto pokorně vyrovnat a dál žít... A už vůbec nedokážu pochopit, proč není tato zločinecká ideologie a strana zakázána... Je rok 2018!!!! Nepoučili jsme se a doplatíme na to. Film Milada mě vrátil zpět do vzpomínek, ukázal mi další z úhlů pohledu. Ano, filmu se dají vyčítat drobné nedostatky, ale podstata tam je. Zasáhl mě, vracím se v myšlenkách k němu a k Miladě. Jedné z nejstatečnějších žen vůbec. Děkuji, že tento film vznikl, minulost je naší součástí a z chyb se musíme poučit, myslet na naše děti a generace příští... ()

veronikajel

Dvakrát během filmu jsem si byla odskočit bez nutnosti dát pauzu... Nuda, propagandistické klišé, žádné emoce. Myslím že by si zasloužila více. ()

herdek550

Děj je úplně stejný jako na první stránce Wikipedie, takže nic zajímavého, co by o životě Horákové nevěděl někdo, kde o ní slyšel. Čekal jsem, že film ukáže, že svět není černobílý, ale spletl jsem se. Komunisté jsou jsou tlustí, močí na památníky nebo mají v kanceláři fotku Lenina ... a někdy i vše najednou. Horáková je vyobrazená jako spasitel, co si prošel peklem a nikdy nic neudělal špatně. Film by se dal navíc zkrátit na 60 minut. Většina rozhovorů o ničem, jakkoliv neposouvajíc děj. Jediné pozitivum je, že když film vidíte s přáteli, co mají také velmi černý humor, tak se nasmějete na filmových chybách, ale jinak hodně podprůměrný film. Celkové hodnocení na ČSFD je o něco vyšší, než by mělo být, protože lidem se líbí filmy o Česku, tak hodnotí lépe. :) ()

Flashback odpad!

Až komicky špatně zahraná a režírovaná tryzna, ve které se bohužel vůbec nic nedozvíte. Neni řečeno proč jí zavřeli němci, není řečeno proč jí zavřeli komanči, není řečeno co vlastně ta ženská dělala nebo dokázala. Je to jenom plochý festival fňukání a hloupoučkých jednoduchých myšlenek. Nejhorší film co jsem za dlouhou dobu viděl. ()

mafer12

Musím souhlasit víceméně se všemi komentáři pode mnou... Jako studentka chápu, že naše nedávná historie musí být součástí výuky.... Ale tohle byla technická i scénáristická hrůza. Jak napsali ostatní, nejen nesouvicejí záběry jízdy krajinou, střih scén, nereálné výslechy ale i šílené Aňa Geislerová, Hana Vagnerová a ještě šílenější Ivana Chýlková + žádné vypravění, dělají z filmu něco, co mě nechávalo až na poslední scénu chladnou a zklamanou, (Při mé povaze by mi měli téct litry slz).... Velké příběhy je prostě lepší se dozvědět z knih a kvalitních dokumentů,než z profláklích magalomanský projektů, které nakonec nefungují.... Proto si o Miladě, zjistím ještě něco víc, jako člověka ji obdivuji.... Miladina dcera taky mohla spolupracovat jinak, než číst na kameru dopisy od maminky... Protože by to pak mohl být dobrý film. ()

25. Český lev - výsledky

25. Český lev - výsledky