Lucie Výborná uvádí přímý přenos slavnostního předávání výročních filmových cen z pražského Rudolfina. 23. ročník Českého lva, výročních cen České filmové a televizní akademie, proběhne opět ve slavnostním stylu ve Dvořákově síni pražského Rudolfina v sobotu 5. března 2016 v přímém přenosu na ČT1. Šanci získat letos Českého lva mají tvůrci celkem 42 celovečerních hraných, animovaných a dokumentárních filmů, uvedených do distribuce v roce 2015. Novinkou 23. ročníku Českého lva je udílení cen za televizní tvorbu, která je zastoupena ve třech kategoriích. Tvůrci mají možnost získat ocenění za Nejlepší televizní film nebo minisérii, Nejlepší dramatický televizní seriál a Nejlepší dokumentární televizní film nebo seriál. Nově byla zavedena zvláštní kategorie Mimořádný počin v oblasti audiovize. (Česká televize)

Bernyz

Nuda. Ale opravdu obrovská. Už tak dost blbou náladu mi zkazila přítomnost Magnuska se svým seriálem Stopy Života. To jako vážně patří na České Lvy? ()

ForGump

Když byl Lev Vachlerův tak si každý, ve většině případů, u televize připadal trapně za to, co vidí. Teď zase nad umírněnou, utahanou a nablýskanou ceremonií nudou usíná. Myslím, že je zapotřebí kompromisu. Jenže jsou u nás na to lidi? ()

Marťulka odpad!

Nudná, chvílemi trapná Lucie Výborná, dlouhé dekovacky "nikomu". Nehazim českou kinematografii do koše, ba naopak, stále mě ma co překvapovat, ale nemám rada strojene večery tohoto typu. ()

p.i.t.b.u.l

Nepotěším Vás, stále kvoká, stále kvoká. Český lev upadává a stává se z něj jen přehlídka nudných cen. Já chápu, že to je živý přenos, chápu, že se musí dodržet načasování, ale co nechápu je to, proč teda dávají takový prostor vědcům před samotným proslovem oceněných. Nic proti vědcům, jsem rád, že máme takové odborníky, ale tohle je pořad o něčem jiném. Pak jsme svědky toho, že moderátor chodí až ke stolku a nahlíží jak dlouhý bude proslov nebo ukazuje ať už proslov utne. Celý pořad nemá šťávu, moderátorka je nudná ač se snaží, tak si nemohu pomoct, ale otázky, které dávala mi hlava nebrala. Když to shrnu, byla to jedna velká nuda. ()

Puppy

Zatím nejlepší část celého pořadu, klimatolog: "Kdo má vlastní jídlo a svůj klid ... má i vlastní názor", jinak opět "nuda k posrání". S výsledky nelze než nesouhlasit. Je otázka, zda nejlepší film za posledních několik let - Ztraceni v Mnichově má ale vyhrát zrovna v této soutěži, v zásadě je to spíše pocta :-) ()

Sweepy odpad!

Pro toto speciální vysílání se pokusím napsat program udílení cen z tweetů, ze kterých jsem se náramně bavil celý večer - na rozdíl od Českého lva. Cenu za nejprotivnější moderátorku jsou nominovány M. Jílková a L. Výborná... Akademie se rozhodla že je to remíza. "Kde se vzal mýtus, že je Lucie Výborná dobrá moderátorka? - @zebu_cz. "Už vidim jak DiCaprio děkuje za sošku. A Lucie Výborná mu do toho skočí, že už nemá čas." - @TheOliverCZ. Dostavil se i Andrej, kterej nejspíš nebyl pozván na Zemanovu Party Hrad. "Andrej Babis dnes nechybí ani na Českých lvech. Měli by mu dát cenu za nejlepší herecký výkon v poslanecké sněmovně." - @KubaNormark. Nominace aneb Největší bizár v Čechách "Asi jen v České republice může být nominována Výměna manželek v kategorii 'Nejlepší dokument' " -@ZaplmanCzech Snad nejhorší na večeru byli vědci, kteří měli větší prostor než samotní vítězové... "Akademii už zřejmě došli hydrologové, archeologové a jiní vědci..další cenu předávají dokonce herečky!"@kinobox_cz "Samí vědci... Dočkáme se i entomologa pana Konvičky?" @fidahype "Od českých herců a filmařů je moc hezké, že přišli do Rudolfina ocenit úspěšné a vtipné české vědce..." - @rozanek Maličkosti jako medailonek Z. Bydžovský to bohužel nenapraví. - Gospel byl taky celkem fajn. Nejlepší však bylo vítězství Kanceláře Blaník a projev Marka Daniela, který cenu ihned v zákulisí rozbil. "Sem lev! Vrr." - @tondablanik ()

Gyllllis

Výborná mi jako člověk nevadí a moderátorka je určitě fajn. Ale v Českém Lvovi by pro jednou mohli zvolit nějakého vtipného moderátora, když jde o uvádění cen, kde všichni jen děkují. Což se dá pochopit, ale o to víc je potřeba nějaké rozptýlení a humor. Letos mi i přišla ta atmosféra nějaká chladná a nudná. Přišlo mi, že tam bylo nějak moc studených barev. Na takovéhle akce/pořady je jako stvořená například červená, teda pokud není přehnaná a možná by také stačilo jen přidat nějaké doplňky. No to není můj obor, ale vsadím se, že se v tomhle ohledu dá dělat hodně. A ano, máme velmi dobré vědce (nebo doktory jako loni), ale víc bych uvítala, kdyby ceny předávali nějací herci, herečky, režiséři, nebo tak podobně.... Ale celkově... no je to prostě předávání cen a já už jsem od toho asi ani nic extra nečekala, takže asi průměr. A super Hádkovic bráchové. Obzvlášť jsem ráda za Matěje. Pokaždé sklízí největší slávu Kryštof a já mu to samozřejmě přeju ale je dobře, že se zase jednou ukázalo, jak to mají v krvi oba. ()

pavelbedi

Bohužel každým rokem to je horší a horší a blíží se kvalitě obyčejné TV show. Český lev hodně klesá. Škoda. ()

Nordy_VH

Loni to bylo lepší, Lucie Výborná loni moc popisovala (asi zvyklá z rádia, kde není obraz), ale bylo to svižné, místy vtipné někdy i blbé (Jim Carrey). Letos nuda, nuda a zase nuda, předávajícíci lékaře nahradili předávajíci vědci, kteří moc mluvit neumí a vypadali jak když před veřejností mluví poprvé. Příští rok nejspíše žádný lev, ale radši film. 25% ()

sedlis odpad!

Toto ma byt oslava Ceskeho filmu?Nic proti Vyborne,ale je nudna a bohuzel i misty trapna.Do radia mozna,na maturitni ples nebo prehlidku klidne.Ale na hlavni vecer udileni fimovych cen proste nema smrnc,vtip,pohotovost a prirozenou 'krasu'..nevim,kdo ji tam porad cpe..Tim samozrejme pada i naboj celeho udileni,nehodnotim jednotliva dilka(i kdyz nominace pro Vymenu manzelek a nektere zumpojidni serialy z komercnich tv mne zarazily..na druhou stranu presne vypovidaji o urovni tohoto eventu a urovni ceskeho divaka..).Osobne povazuji za prehmat i samotne predavajici, nic proti jejich prinosu pro spolecnost,o tom zadna,ale na takovy vecer proste patri asi jako statni cena pro Ringo Cecha.. ()

+sfinx+ odpad!

Už po 23. se schází mix bezvýznamných osobností na českém sletu kolotočářů. Ministr obrany dostane těžítko za roli užitečného idiota ve filmu Vláda a hloupého naivního kašpárka ve filmu Dobrý voják Švejk 2 - dny NATO. Tím se naváže na velmi hezkou dvouletou tradici oceňování našich nejdrsnějších mužů a žen v čele vojska, protože už ta minulá vojanda dostala českého lva za mimořádný výkon v klipu 'už zase bych ráda cizí vojska v naší zemi'. Vrcholem večera pak bude ocenění filmu, který vhodně prezentuje vhodnou část našich dějin, případně filmu o menšině, který bude dostatečně tolerantní a zároveň kritický (tolerantní k menšině a její zločinnosti, problémům se začleněním, její averzi, jejím rasistickým projevům a kritický k té většině, která není dostatečně tolerantní a xenofobně poukáže na některý z předchozích bodů). Abych to zkrátil - příští rok vyhraje Ahmed a Šeherezáda aneb 1000 a jedna pohádka frau Angeliky. A když si vzpomenu, že jsem nadával na Novotného a měl výhrady k jeho humoru a moderátorským schopnostem ... ještě, že Dušek už tu byl, horší už to snad nebude. ()