Český lev 2015 (TV pořad)

Publicistický

Česko, 2016, 140 min

• JimmyII

Už nemůžu jinak, než jen za jednu hvězdu, a tu si vysloužili pouze někteří obdarovaní (Mihulová, Hádek, Milota, Daniel), což není zásluha autorů večera. Jinak jsou bohužel lvi zoufale provinční a nemoderní, absolutně bez jakéhokoliv náznaku duše a osobitosti, bez důstojnosti i zábavy. Vypadá to pořád stejně jako jakékoliv jiné ceny, kdyby tam předávali Slavíky, Thálie, Litery, nikdo by nepoznal rozdíl. Člověk si skoro, a to jsem nevěřil, že někdy řeknu, zasteskne po éře Vachlera. Jeho trapnost byla v začátcích aspoň náznakem osobitá a zajímavá, mělo to jasný postoj, který jste mohli jedině nenávidět nebo milovat, ale aspoň uměl vzbudit emoce. Současní lvi pro restartu jsou prostě jen... meh. Výborná je možná dobrá moderátorka v rádiu, ale tenhle večer, který by měl být důstojný a vtipný, prostě nezvládá a vypadá jak z maloměstské veselky na radnici. Tyhle večery by měli dělat herci či komici, moderátoři v ČR jsou všichni trapní. Předávající vědci jsou jistě ctihodné osobnosti, ale nezvládají mluvení před davem a kamerou a s filmem nemají prostě nic společného. Celé to kvůli tomu je nesnesitelně dlouhé a unylé a totálně nedůstojné. O kategoriích televizní tvorby pak nemá smysl nic psát, to byla degradace všeho. A ten střihač, který dělal ukázky nominovaných děl, by měl dostat padáka za spoilery, stejně jako ten, kdo poslal Matěje Hádka po ceně pro Kryštofa zpět do obecenstva, čímž také vyzradil, že dostane lva sám. Bože! Akademici by si měli vážně uvědomit, že Český lev má přece jen svou důležitost a takhle plytký a tupý večer skutečně poškozuje pověst českých filmů. Aspoň s rozdělením lvů se dá víceméně souhlasit, i když pár chybek se našlo - že třeba stále nejsme schopní ocenit více filmů (Kobry klidně, ale režii měl dostat Zelenka), že si pořád protiřečíme (Domácí péče na Oscary, ale jinak nic) atd. Tragédie.(7.3.2016)

• filmfanouch

Opakování minulého ročníku:Špatná Lucie Výborná+proč se to nemůže dělat jako na Oscarech co se týče předávání? Tahat tam vědce nedává smysl podobně jako na fotbalistu roku tahat operu. Člověk vyhraje Oscara a poté musí rychle říct všechny kterým děkuje než ho Výborná vyhodí a dá prostor zbytečným zpěváckým sólům.(12.6.2016)

Neurazí, nenadchne. Co ale nechápu, je přítomnost Lucie Výborné coby hlavní (ehm vlastně jediné) moderátorky večera. Chtělo by to nějakou příjemnou změnu moderátora a taky něčím ten večer prokládat. Hudební čísla byla fajn, ale chtělo by to něco víc filmového. Přehrávání nominací mi přišlo taky nošení dříví do lesa, protože tahle videa do nás ČT hustí už pár pátků.(7.3.2016)

Rozhodně lepší než jak jsem viděl Lvy posledně /a na dlouhá léta naposled) kdy tam trapně blekotal Dušek pod Vachlerovskou taktovkou.. Ale i tak je neuvěřitelné, jak pořád ještě nikoho netrklo, že po každém vyhlášení přece nemůže hrát do podkresu ta stejná hudba. Už po třetím vyhlášení to leze na nervy a po půlce je to už blázinec. Vítězové si musí držet mikrofón, takže aby nevypadail jako šulini-musí si Lvy odložit..atd atd.... Pořád je ještě co dohánět.(6.3.2016)

• Frajer42

Nejdříve je bezesporu třeba smeknout čepku za to, že to ČT1 dala celé bez reklam. Klobouček dolů za to. Klobouček dole však nezůstane dole dlouho, neboť Lucie Výborná opět výborná nebyla. Přeci jenom už jsem si na ni trošku navykl, takže jsem netrpěl tolik jako předchozí rok. Avšak její otázky pro hosty byly převážně debilní. Pochválena budiž snad její takřka bezchybná artikulace. Naopak mě celkem potěšili předávající z kategorie vědátorů, kteří ukazovali, jak tenká linie mezi vědátory a filmovými tvůrci je. Dále se mi velice zamlouval ten vokální průlet filmovou historií. Naopak velký šok ve mne vzbudilo vystoupení "Proč bychom se netěšili?". Za výsledky jsem šťasten přešťasten, že tolika ovací sklidily právě Kobry a užovky. Určitě jeden z nejluxusnějších a nejlidštějších filmů, co se u nás za poslední dlouhou dobu vyskytly. Mírně mě zarmoutil snad pouze nezisk Lvíčka pro Jardy Žváčka za luxusní scénář, o který se snímek celou dobu opíral. Naopak mě potěšil zisk lvíčků pro obě Háďátka a velice mě překvapila obyčejná a velice skromná osobnost pana režiséra Prušinovského. Na naše poměry rozhodně důstojný večer. Příště bych snad pouze profil o výměnu moderátorky, které z profesního hlediska nejde až tolik vytknout, ale její přidaná hodnota byla takřka záporná.(6.3.2016)