Český lev 2015 (TV pořad)

Publicistický

Česko, 2016, 140 min

Původně jsem se bál toho, že se na podiu objeví superkrypl žíjící na této planetě pod označením Chris Rock a bude nám dvě hodiny vyčítat, že v českých filmech nehrají žádní černoši a že je utlačujeme a nechceme jim dát Lva, naštěstí toho magaora snad zavřeli v USA do kazajky a Lva uváděla Lucie, která narozdíl od černýho pitomce, nemá v hlavě botu a chápe, že když je filmová událost, měla by být řeš především o filmu. Lucie až na pár přebrebtů, praktitcky nic nekazila, na uvádění byla připravená a o žádný rádoby humor ano nefilmové téma se bohudík v zásadě nepokoušela. Dávám sice průměr, ale nemyslím ho zle,dá se to popsat jako "prostě přenos byl a nebyl zkaženej". Vítězům gratuluji, poraženým vzkazuji hlavu vzhůru, jde o hovno. Některé děkovačky byli dobré, předávající z jinho oboru beru stejně jako minule, na rozdíl od pseudocelebrit, takový lidi alespon něco umí a dokázali a mají právo mít někde prostor, je smutný že ho mají jen na filmové události, ale bohu dík za to.Jen se usmívám, že pokračuje trend, že si tady vybereme nej film, ale na Oscara posíláme jiný. Ještě jedna věc, see mě fňukání cs tvůrců, že slábne zájeme o cs filmy, o cs tůrce, no ale vážení milování, koukněte se do USA, snad každej tam se svými fans komunikuje přes nějakou sociální siť, setkání s fans, diskuze s fans. Do Prahy přijel podpořit svuj film i herec z Polska, sednul si na podium načal pivko a v uvolněné atmosféře kecal s diváky o všem, no jasně, že ho člověk začne mít blíž, začne se zajímat o jeho filmy. U nás, až na pár vyjímek, je to jen VIP premiera, VIP večírek a nebo rozhovor s kamarádem novinářem, který je jedno velký prázdný PR typu, "fanoušku kretene, mam novej flm vem prachy a jdi".Schválně se kouknětě za hranice jak se pracuje s fanouškem, až se budete ptát proč v Polsku chodí lidi do kina a mají svoje hvězdy. To jen na okraj je mě jasný že naše tvůrce zajímají jen prachy, VIP lidi a pláč, že cs filmy ztrací fanoušky a nemá peníze.(6.3.2016)

• sskrblik

Lucie, Lucie, Lucie! Kdyby tys raději trávila noci u pyje! Jak jsem si na začátku říkal, že by se mohlo jednat o důstojné předávání, tak se to ihned změnilo v trapnou frašku kdy Výborná výborně vstupovala do projevů vítězů. Mein taktik zkusit šůšn! Nevtipný 140 minut dlouhý pořad, kde zcela nepochopitelně ceny předávájí lidé ze strany vědců, kteří třeba samy ocenění nemají a možná by si ho více zasloužili než někteří filmový tvůrci. Neviděl jsem všechny nominované české filmy, i tak jsem rád, že zvítězily Kobry a užovky. Tak něják jsem měl pocit, že by to měly vyhrát a přál jsem jim to, už jen díky mimořádným hereckým výkonům bratrů Hádků. A ocenění pro dokument Opři žebřík o nebe mě také potěšilo, zvlášť projev režisérky, kterou jsem měl možnost vidět v Karlových Varech. Vlastně to je důvod proč se mě ta show alespoň trochu líbila.(6.3.2016)

• xrubesd

Místo inspirace ze zahraničí nebo nových nápadů se tvůrci Českého lva bez jakékoliv invence uchýlili k strohému předávání cen, ve kterém dostávají více prostoru vědci než herci a při kterém se na nějaký zajímavý moment nebo povedený vtip čeká desítky minut, což zkrátka nestojí za to. Jediným pozitivem večera pro mě byly ceny pro Kobry a užovky. Kdo nic nedělá, nic nezkazí, ale za 140 minut dokáže unudit k smrti.(11.3.2016)

• JimmyII

Už nemůžu jinak, než jen za jednu hvězdu, a tu si vysloužili pouze někteří obdarovaní (Mihulová, Hádek, Milota, Daniel), což není zásluha autorů večera. Jinak jsou bohužel lvi zoufale provinční a nemoderní, absolutně bez jakéhokoliv náznaku duše a osobitosti, bez důstojnosti i zábavy. Vypadá to pořád stejně jako jakékoliv jiné ceny, kdyby tam předávali Slavíky, Thálie, Litery, nikdo by nepoznal rozdíl. Člověk si skoro, a to jsem nevěřil, že někdy řeknu, zasteskne po éře Vachlera. Jeho trapnost byla v začátcích aspoň náznakem osobitá a zajímavá, mělo to jasný postoj, který jste mohli jedině nenávidět nebo milovat, ale aspoň uměl vzbudit emoce. Současní lvi pro restartu jsou prostě jen... meh. Výborná je možná dobrá moderátorka v rádiu, ale tenhle večer, který by měl být důstojný a vtipný, prostě nezvládá a vypadá jak z maloměstské veselky na radnici. Tyhle večery by měli dělat herci či komici, moderátoři v ČR jsou všichni trapní. Předávající vědci jsou jistě ctihodné osobnosti, ale nezvládají mluvení před davem a kamerou a s filmem nemají prostě nic společného. Celé to kvůli tomu je nesnesitelně dlouhé a unylé a totálně nedůstojné. O kategoriích televizní tvorby pak nemá smysl nic psát, to byla degradace všeho. A ten střihač, který dělal ukázky nominovaných děl, by měl dostat padáka za spoilery, stejně jako ten, kdo poslal Matěje Hádka po ceně pro Kryštofa zpět do obecenstva, čímž také vyzradil, že dostane lva sám. Bože! Akademici by si měli vážně uvědomit, že Český lev má přece jen svou důležitost a takhle plytký a tupý večer skutečně poškozuje pověst českých filmů. Aspoň s rozdělením lvů se dá víceméně souhlasit, i když pár chybek se našlo - že třeba stále nejsme schopní ocenit více filmů (Kobry klidně, ale režii měl dostat Zelenka), že si pořád protiřečíme (Domácí péče na Oscary, ale jinak nic) atd. Tragédie.(7.3.2016)

• kingik

Popeláři popelářům. A cenu za nejlepší svoz popelnic získává Béda Vonásek, který byl ve své kategorii nominován ještě se čtyřmi stejně vynikajícími kolegy, ale cenu může získat jen jeden. Máme zde letos i jednu speciální cenu: Cenu za nejmenší smrad v ulici. Tu z rukou bezdomovce s patnáct let propadlou občankou přichází převzít Bronislav Cimprle, v jehož rodině se popelařina dědí z generace na generaci. Letos máme i oblíbenou Cenu kritiků pro nejčistěji umyté ruce po dobře vykonané práci. Loňské vítězství neobhájí Otmar Kabanos, poté, co paradoxně zemřel na nemoc špinavých rukou. Cenu získává favorit Rudolf Utřinos. Lucie Výborná si v kontejneru nacvičila výborný scénář. Ten večer byla nervóznější a neklidnější než starý Brůna. Velice potěšil vítězný snímek "Z kundy mně lezou užovky". Neviděl jsem tento vskutku bravurní počin, který už jen z traileru vypadá fantasticky (blbě). Večer si opět zachoval svoji noblesní pokleslost v duchu všech popelářských tradic. Lev si zařval, Výborná koza zůstala celá, jen diváci páchali umělecké rituální sebevraždy, aby už nemuseli absolvovat další nočníky této nebetyčné pičoviny. Zdar Oskarům! 0%(6.3.2016)