Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Lucie Výborná uvádí přímý přenos slavnostního předávání výročních filmových cen z pražského Rudolfina. 23. ročník Českého lva, výročních cen České filmové a televizní akademie, proběhne opět ve slavnostním stylu ve Dvořákově síni pražského Rudolfina v sobotu 5. března 2016 v přímém přenosu na ČT1. Šanci získat letos Českého lva mají tvůrci celkem 42 celovečerních hraných, animovaných a dokumentárních filmů, uvedených do distribuce v roce 2015. Novinkou 23. ročníku Českého lva je udílení cen za televizní tvorbu, která je zastoupena ve třech kategoriích. Tvůrci mají možnost získat ocenění za Nejlepší televizní film nebo minisérii, Nejlepší dramatický televizní seriál a Nejlepší dokumentární televizní film nebo seriál. Nově byla zavedena zvláštní kategorie Mimořádný počin v oblasti audiovize. (Česká televize)

(více)

Recenze (55)

Pierre 

všechny recenze uživatele

Oproti minulému roku slabota. Řečí výherců byly například dost rozpačité (nejvíc mě dostal režisér Jaroslav Brabec, který vlastně řekl, že jeho film se dokáže vyrovnat jiným nominovaným.) Lucie Výborná nedostala moc prostor něco ukázat a radši bych viděl kdyby ceny udělovali sami herci apod. Dále mě dostalo, že Výměna manželek byla nominováná v dokumentárních filmech, lepší dál nekomentovat. No ale nejhorší byly pohledy na herci v půbliku kteří se většinou šťourali v nose, nebo usínali. Ach jo, tak třeba to bude příště zase lepší. ()

JimmyII 

všechny recenze uživatele

Už nemůžu jinak, než jen za jednu hvězdu, a tu si vysloužili pouze někteří obdarovaní (Mihulová, Hádek, Milota, Daniel), což není zásluha autorů večera. Jinak jsou bohužel lvi zoufale provinční a nemoderní, absolutně bez jakéhokoliv náznaku duše a osobitosti, bez důstojnosti i zábavy. Vypadá to pořád stejně jako jakékoliv jiné ceny, kdyby tam předávali Slavíky, Thálie, Litery, nikdo by nepoznal rozdíl. Člověk si skoro, a to jsem nevěřil, že někdy řeknu, zasteskne po éře Vachlera. Jeho trapnost byla v začátcích aspoň náznakem osobitá a zajímavá, mělo to jasný postoj, který jste mohli jedině nenávidět nebo milovat, ale aspoň uměl vzbudit emoce. Současní lvi pro restartu jsou prostě jen... meh. Výborná je možná dobrá moderátorka v rádiu, ale tenhle večer, který by měl být důstojný a vtipný, prostě nezvládá a vypadá jak z maloměstské veselky na radnici. Tyhle večery by měli dělat herci či komici, moderátoři v ČR jsou všichni trapní. Předávající vědci jsou jistě ctihodné osobnosti, ale nezvládají mluvení před davem a kamerou a s filmem nemají prostě nic společného. Celé to kvůli tomu je nesnesitelně dlouhé a unylé a totálně nedůstojné. O kategoriích televizní tvorby pak nemá smysl nic psát, to byla degradace všeho. A ten střihač, který dělal ukázky nominovaných děl, by měl dostat padáka za spoilery, stejně jako ten, kdo poslal Matěje Hádka po ceně pro Kryštofa zpět do obecenstva, čímž také vyzradil, že dostane lva sám. Bože! Akademici by si měli vážně uvědomit, že Český lev má přece jen svou důležitost a takhle plytký a tupý večer skutečně poškozuje pověst českých filmů. Aspoň s rozdělením lvů se dá víceméně souhlasit, i když pár chybek se našlo - že třeba stále nejsme schopní ocenit více filmů (Kobry klidně, ale režii měl dostat Zelenka), že si pořád protiřečíme (Domácí péče na Oscary, ale jinak nic) atd. Tragédie. ()

Reklama

ledzepfan 

všechny recenze uživatele

Rozhodně lepší než jak jsem viděl Lvy posledně /a na dlouhá léta naposled) kdy tam trapně blekotal Dušek pod Vachlerovskou taktovkou.. Ale i tak je neuvěřitelné, jak pořád ještě nikoho netrklo, že po každém vyhlášení přece nemůže hrát do podkresu ta stejná hudba. Už po třetím vyhlášení to leze na nervy a po půlce je to už blázinec. Vítězové si musí držet mikrofón, takže aby nevypadail jako šulini-musí si Lvy odložit..atd atd.... Pořád je ještě co dohánět. ()

MikeCool 

všechny recenze uživatele

TV-pořad. 5. března od 20:00, proběhl přímý přenos 23. Českých lvů. S letošními výsledky jsem nadmíru spokojen, rozhodně více, než s minulým ročníkem Romských lvů, kdy film vyslaný za Českou republiku (Fair Play) do bojů o oscarovou sošku za Nejlepší zahraniční film, potupně nezískal ani jednu z 15 nominací (!), krom okrajových ocenění za nejlepší filmový plakát a Cenu českých fanoušků. ___ Letos po zásluze dominovali Kobry a užovky, v čele s výborným bratrským duem Hádků. V technických kategoriích (pro mě trošku nečekaně) byla oceněna i kvalitní česká pohádka Sedmero krkavců, což mi udělalo určitě velkou radost. S průběhem večera jsem byl spokojený. Nebylo to trapné, ale taky nikterak okouzlující. Líbí se mi, že si alespoň ty České lvy (prozatím) nehrají na žádnou velkou show a necpou do toho byť přepychový, ale taky hlavně přeplácaný americký formát střihu. | 65% (3*) | ()

hous.enka 

všechny recenze uživatele

Neurazí, nenadchne. Co ale nechápu, je přítomnost Lucie Výborné coby hlavní (ehm vlastně jediné) moderátorky večera. Chtělo by to nějakou příjemnou změnu moderátora a taky něčím ten večer prokládat. Hudební čísla byla fajn, ale chtělo by to něco víc filmového. Přehrávání nominací mi přišlo taky nošení dříví do lesa, protože tahle videa do nás ČT hustí už pár pátků. ()

Galerie (63)

Reklama

Reklama