Hellraiser IV: Bloodline

• Česko Hellraiser: Pekelný jezdec (více)

Píše se rok 2127. Předurčen k uzavření pekelné brány jednou provždy se Dr. Merchant vydal na misi v boji proti zlu. Ta započala již v 18. století, kdy jeho předek sestrojil ďábelskou schránku, která otevírá bránu do pekel. Celé generace se snažily zlu zabránit, ale až Dr. Merchant nad ním zvítězil. (MIDO FILM)

Delaney

Člověk nesmí koukat na Barkerova Hellraisera, aby mohl hodnotit od třetího dál objektivně, ptž tady už se nejedná o Hella, je tu zcela jiná dějová linie, jinej nápad, spojitosti abych hledal hodiny... objektivně 40% osbobní názor 5%... ()

rsimonyi

Slátanina, kde začíná kvalita série Hellraiser upadat. Příběh se odehrává v několika časových liniích, z nichž jedna také navazuje na konec třetího dílu. Zajímavé k vidění tu je vznik kostky. ()

Matli

Hodit příběh do budoucnosti a do vesmíru nebyl úplně špatný nápad, ale ty časové skoky byly občas divný a ta pravá Hellraiserovská atmosféra je taky pryč. Na druhou stranu je fajn vědět, kde se vlastně vzala kostka. 38% ()

Aurus

Zatím nejlepší díl této série Hellraiser. 3,2 a 1 byly nudnější díly. Příběh je dobrej, postavy jsou docela sympatické a hudba je dobrá. Atmosféra je vcelku dobrá a napětí je velmi dobré. Za mě 7 /10. ()

Heroine

Tenhle díl byl tak strašně slabý, když si to porovnám s prvním dílem. Skoro bych řekla, že byl zatím nejhorší. Nikde nic zajímavého, tentokrát ani trikově. Jakákoli děsivost se naprosto vytratila, spolu s logikou. Celé to skákání ze století do století se k tématu vyloženě nehodí. Myslím že tohle se nepovedlo. ()

Filipus Muff

Absolutně nechápu takto záporný hodnocení... já se u filmu celkem bavil a co se týče informací o kostce, těch mi nabídl film více než předchozí tři díly dohromady. ()

septic

věškerou Pin-headovu atmosféru vybudovanou v prvních dvou dílech to dokonale zabíjí. Více časových rovin tomu spíš ubližuje (jako sny z války ve trojce). Ale co je perfektní a proč se dívám tak zpětně a s nadšením na každý díl jsou kulisy! I návrhář britských Chambers of horror by zrudl závistí! Absolutní dokonalost (film ovšem podle tohoto jednoho projevu hodnotit kladně nelze) ()

GOREGASM

Možná jsem měl až přehnaně vyděšená očekávání, ale já se přes všeobecně negativní reputaci snímku velmi dobře bavil. Příběh je třeba brát s rezervou a jako absolutní Zetkový destilát a potom nebudete hořekovat nad nenávratně poškozenými mozkovými závity a naopak si čtvrtého Hellraisera užijete. Pinhead neztrácí nic ze svého lesku a jeho patetické proslovy pořád mají šťávu. Brutality sice ubylo, ale ona groteskní bizarnost celého námětu zůstává a mně to v tuto chvíli stačí ke štěstí :-). 55% ()

Rathalos

Stvrty Hellraiser,ktory uz nie je na takej urovni ako prve tri casti,nieco tomu chybalo,ale zase dalo sa na to este v pohode pozerat...:-) ()

panvasik

No a tady se už to začíná rozpadat tvůrcům přímo pod rukama. Scenáristická a naprosto nelogická záležitost společně se sci-fi prvky a konečně se další slasherova série dostala do budoucnosti. JAK JA TO MILUJI. Miluji když dáváme slashery do budoucnosti nebo do posraneho vesmíru, když všichni víme, že se to vůbec do toho nehodí Jason X je toho krásným příkladem jak netočil slasher... Ale abych nebyl, jenom kritický z nějakého důvodu mi to tak nevadilo a bylo to koukatelne... Což v mém případě nechápu jak se to mohlo stát, ale jinak pěkná kravina. 3/10 ()

Utero

Furt se jedná o dobrou podívanou. Pinhead je furt skvělý a noví cenobiti se taky povedli. Prostředí vesmíru a flashbacky do minulosti mi taky nevadili, ale když Bloodline srovnáte s prvními dvěma díly tak už se jedná o pořádnou slátaninu, která už rozhodně není tak originální, ale stále nenudí. ()

helraiser

No nebejt toho, že tu je tolik Pinheada a jeho proslovů měl bych co dělat abych dal, alespoň jednu hvězdu, ale takhle to je průměr i když vesmírný konec to neuvěřitelně podělal. ()

Al44...

Překombinovaný a téměř zbytečný díl, který avizuje, že to půjde s celou HELLRAISER sérií od devíti k pěti. Děj je rozdělen do tří časových období, bohužel ani jedna z částí se kvalitou ani náznakem neblíží předchozím dílům. Skvělá atmosféra je nenávratně ta tam. ()

Alexandre

Velké zklamání po vydařené trojce. Atmosféra upadla úplně, děj místy dost nudil, postavy mi byly silně nesympatické a scénář jedna velká slabota. Koukat se na to pořád dalo, ale u Bloodlineu je vidět opravdu velký pokles. 35% ()

Likan7 odpad!

Tady se na to vykašlali i scénáristé, protože takovej guláš nevidíme ani při cestování v čase a alternativních realitách. Skáče se tu z jednoho času do druhého a já po 15 minutách neměl šajn o co jde. Triky ještě jdou, alespoň na tehdejší dobu, ale ruku na srdce, sra*ka to je fakt velká. ()