Hellraiser IV: Bloodline

• Česko Hellraiser: Pekelný jezdec (více)

Píše se rok 2127. Předurčen k uzavření pekelné brány jednou provždy se Dr. Merchant vydal na misi v boji proti zlu. Ta započala již v 18. století, kdy jeho předek sestrojil ďábelskou schránku, která otevírá bránu do pekel. Celé generace se snažily zlu zabránit, ale až Dr. Merchant nad ním zvítězil. (MIDO FILM)

lennyd

Dr. Merchant je jediným žijícím obyvatelem kosmické lodi plující nekonečným vesmírem. Vůbec ale není nadšený, když na loď vnikne několik vojáků záchranné mise. Rozhodne se jim vysvětlit, celou historii své rodiny od stvoření kostky, brány do pekel až po pokus o její zničení. Dostane ale příležitost zprovodit ze světa to, co jeden z jeho předků stvořil?... Ač tomuto dílu dávám stejné hodnocení jako předchozím třema, subjektivně mi přišel z nich nejzajímavější. Vyprávěné prolínání tří časových linií mi ani moc nevadilo, ba naopak dávalo příběhu alespoň trošku na zajímavosti. Závěr filmu byl pak (bohužel) splácanina jako u předchozích dílů série, ale to už je holt asi Hellraiserův úděl. Po herecké i trikové stránce ale nic extra - prostě nevybočuje z "kvalit" celé série, jen se mi na tento díl dívalo prozatím asi nejlépe... ()

Brain-D

Nechápu tak nízké hodnocení, jsou daleko horší díly. Ale taky tomu nedám převratně moc. Hellraiser se vystřelí na vesmír a tam se zrůdičkama udělá pěknej bordel a to hned po minulosti, kde se vysvětlí mitologie o oné kostce. O kostce a hračičkáři (Toymakerovi). Podle mě tímto dílem mohli skončit, a nebyla by to tak posraná série, než na ni šáhl Bota :D. Protože 1-4 vysvětlují různé fakta o kolo 1 (Cénobitů), 2 (labyrint), 3 (Vznik Pinheada) 4 (Vznik kostky) ()

Danny F.

Absolutně zbytečné pokračováni. Peklo ve vesmíru? To snad... Jde o nejnudnější díl. Film obsahuje strašně málo řádění Pinheada. 40% ()

VanTom

Scénáristicky nemohoucí blábol, pomalu jsem nepochopil, o co vlastně šlo (zničit peklo?). Příběh probíhal ve třech časových rovinách, přičemž jenom ta nejkratší z 18. století o vzniku kostky nabídla špetku atmosféry; hrozivě nudná současnost vše dokonale zazdila, no a celé to orámoval jakýsi experiment z vesmírné stanice budoucnosti, aspoň vzdáleně se přibližující průměrné hororové naháněčce. Ikonický Pinhead tentokrát jenom nevýrazně hrozil a rozumoval, a to bolelo mnohem hůře, než úsměvně slabé až ubohé triky. ()

lykan9

Pekelný jezdec bohužel potvrzuje postupnou klesající kvalitu projektu Hellraiser. Přitom začátek filmu vypadal velmi nadějně a nápad také nebyl nijak špatný. Bohužel provedení bylo zmatečné a místy až katastrofální. ()

pursulus

Mé hodnocení celé řady "Hellraisera" a můj názor na ni jsou ZDE. (Vysvětlení, proč hodnotím více snímků jako celek, lze nalézti na mém profilu v úvodní části "O hodnocení".) ()

KasparekZabijak

Tak se nám Pinhead dostal do vesmíru ! Čekal jsem to teda až tak nejdřív v šestým pokračování týhle kdysi skvěle rozjetý hřebíčkovský série, ale co už. Scénárista tomu dává na prdel už od začátku, na nic se nečeká a už to jede - budoucnost rok 2100 něco > šup zpátečka do 18. století, kde teda jako vzniká kostka > bim současnost ( půlka devadesátek Paříž / New York ) Starý cenobiti fuč, novej páreček vyrobenej z policejních bratří potěšil a ta francouzka nakonec taky nebyla úplně špatná. Až na toho digitálního čokla celkem ucházející díl. ()

Jaro.Krafcik

Áno toto je ten hellraiser na vesmírnej lodi, ktorého som sa v detstve pomerne dosť bál. Ešte lepšie ako treti diel. A to je len dobre, lebo túto hororovú sériu som už chcel vzdať. Super efekty a sci-fi žáner tomu len pridal. Hodnotenie sa pochopiť nedá, ale aspoň v komentároch som našiel ľudí, ktorí hodnotili rovnako, zatiaľ fakt najlepší diel pekelníka. 4* ()

Smileface odpad!

Bohuzel jsem se spletl kdyz jsem si pujcoval kazetu a místo Barkerova prvního Hellraisera jsem si pujčil tuhle slátaninu.Bože,za co já dokážu utratit peníze :-( ()

Šakalík

Přestože je tento díl z hlediska scénáře naprostá žumpa, obecně nikterak nevybočuje ze zaběhnutých kolejích téhle série. Film se motá ve třech časových rovinách, které tvoří volně propojené části, což jsou v podstatě tři hororové povídky, nutno dodat že nepříliš povedené. Snaha scénáristů dát tajemné kostce nějakou hmatatelnou podstatu a historii, naráží na zoufale laciné provedení, což je ale nešvar, na který jsme si u Hellraisera už bohužel zvykli. Efekty jsou standardně béčkové, i když některé nápady nejsou z nejhorších („siamští“ Cenobiti, rozpůlení v zrcadle, efektní sťatí „současného“ Merchanta). Vrchní pekelník Pinhead tady není tak výrazný jako v předchozím díle, přesto i tady několikrát vtipně zahláškuje a vůbec to je sympaťák už od pohledu. :-) Celkově je tohle jeden z nejslabších dílů série, přesto nijak výrazně na ostatní neztrácí. ()

LEATHERFAC odpad!

Vážení přátelé...Naprostá kokotina...Co se taky divit, když to natočili takoví dva "sračkaři", že? Velká škoda je těch některých velmi podařených masek, jenže jen na maskách žádný film stát celý nemůže. Možná by to i na tu jednu hvězdu bylo, jenže stupidita tohoto kusu je neúnosná a vzhledem k tomu, že tento film je v rámci série zcela zbytečný a nevidím jediný důvod k jeho natočení, dávám rovnou odpad a doufám,že bude časem ztracen v nějakém zaprášeném skladišti... ()

Dr. Wolfenstein

Z tohoto filmu uznávám pouze začátek a prostředek (vznik kostky a Pinheadovo řádění v roce 1996). Část příběhu z budoucnosti je lepší ignorovat a vypnout film hned jak tyto dvě části končí. Samotný závěr je urážkou celé série!!! ()

BlackTom

Myslel som si, že pri tejto sérii ma už nič neprekvapí. Mýlil som sa. Pokračovanie to dotiahlo až na vesmírnu stanicu, na ktorej sa to nehercami len tak hemží. Ostatné dve dejové línie (17. a 20. storočie) radšej ani nekomentujem, to nestojí za reč. Čudujem sa Barkerovi, že to nezabalil ako producent skôr, zvlášť keď videl, kam až vedú hranice filmárskej j*bnutosti tvorcov. Jediným pozitívom sú peknučké kozy satanovej děvky Angelique a konečne primeraná prítomnosť Pinheada aj s jeho megahláškou "Já jsem bolest.". Inak Hellraiser: Bloodline fakt bolel... ()

iXtr3m3

Zvlášna kombinácia dvoch od seba časovo veľmi vzdialených príbehových liniek, ktoré vedú do jedného konca. Stále jedna z tých lepších častí série. ()

Corpsegrinder

Někde tam je schovanej solidní film ale pohřbilo ho množství časovejch linek. Dal bych přednost tomu kdyby se to drželo v tý historický části neboť ta měla aspoň správně creepy atmosféru a to co následovalo po ní už se tomu nemohlo rovnat. ()

Arach.No

Stejně "vysoké" bodové hodnocení jako u dvojky, ale z naprosto jiných důvodů. Zatímco druhý díl se mi nelíbil, tenhle mě jednoduše nevtáhl do děje a za chvíli jsem na něj zapoměl. Ty 2* si ale zaslouží za to, že nám objasnil část z původu kostky. ()

Schuldiner

Škoda těch dějových nedokonalostí. Hlavně ta občasná Pinheadova ´´nejistota´´ v jeho větách mě hrozně rušila. Chci říct - on by měl být ztělesněním jasných a definitivních myšlenek! Takhle já si ho přeju. ()

Paldiny

Tak toto bolo do pekla vôbec utrpenie dopozerať. Dejovo sa film roztrieštil do troch období. 18.storočie, jediný slušný part, brnká na okultistickú strunu, dozvedáme sa o vzniku kocky a plánovaní náprotivku antikocky. Hlavolam však prechádza nudným 20tým storočím, kde sa opakuje boj s ďalšou generáciou a vrcholí o 130 rokov neskôr na vesmírnej stanici. Tam sa kruh uzatvára v tragicky natočenom finále. Pinhead stratil podporu cinobitov, ktorí sa až na pár okamihov prakticky vytratili a vďaka absencii hudby sám pôsobí do stratena. Občas sa pripomenie brutalita, aby ju pochovala tona žvástov o ničom plávajúca v uspávajúcom tempe.  Ešteže mali tvorcovia kusisko súdnosti a nerozdelili materiál do troch filmov, čím zmrvili v úvodzovkách len necelých 80 minút čistého času, aké v rámci série naposledy okúsili teplo kinosál. ()

spiritus

Nejslabší ze všech Hellraiserů, naprosto zbytečných 86 minut ztráveného času. Snažil jsem se na tomto paskvilu najít alespoň něco pozitivního, ale bohužel nepovedlo se.Snad jen to že to není ještě delší. To bych byl nucen ubrat i tu ubohou jednu hvězdu. Ale i tak se nechápu proč jí dávám.Snad jen z úcty k původnímu dílu. ()