Bývalý vládní agent, nyní vyprahlý zabiják Creasy odešel ze služby a neví, co se sebou.  Souží ho výčitky svědomí, a tak pití Jacka Danielse prokládá četbou bible, až mu starý kamarád a spolubojovník dohodí kšeft ˗ dělat v Mexiku, kde denně unesou desítky dětí, bodyguarda malé holčičce Pitě, dceři bohatých rodičů. Creasy se proti své vůli s blonďatou holčičkou sblíží, pak ale dojde nevyhnutelně k únosu. Pita zmizí, Creasey je těžce raněn, a ještě navíc obviněn, že se na únosu podílel. Sotva se trochu zotaví, vydává se na cestu pomsty. S pomocí novinářky Mariany Garcii se mu podaří proniknout mezi zkorumpované policisty a dostat se až k hlavě gangsterské organizace, tajemnému muži nazývanému Hlas. Odhalí, že únos měl být fingovaný, že si otec holčičky chtěl pomoci k penězům z pojistky a že se celá akce poněkud zvrtla… (TV Nova)

GOREGASM

Tonyho "high on crack" optika používající co vteřinu jiný filtr a pro jistotu stříhaná s kadencí těžkého kulometu má pořád své specifické kouzlo dynamicky pulzujícího dynamitu. Míru Scottovy detonace, ale opět omezuje nedotažený Helgelandův scénář, kterému zazlívám bleskové a mimosmyslové přepnutí do revenge módu a rutinně zpracovaný závěr. Na obou zásadních výtkách se samozřejmě plně podílí finální realizací i Scott. Denzel si tady už jistojistě ková hereckou polohu, ze které v příštích letech téměř nevystoupí, ale přimhouřím oko, poněvadž podobně nelítostné borce umí. Bohužel, Tony, jak už jsme si u něj zvykli, hraje čistě na efekt a zapomíná na kompaktnost celku. 70% P.S. Uvidíme, jak kvalitní herečka z Dakoty nakonec vyroste. Prozatím smekám. ()

greenlord

nechapu zdejsi hodnoceni, nudil jsem se jako dlouho ne a modlil se, at uz to utrpeni skonci. kamera otresna. ani denzel to moc nevytrhnul ()

MickeyStuma

Jednoduchý příběh videoklipově střihaný a značně se táhnoucí kupodivu vytváří fenomenální filmovou podívanou. Denzel Washington ztvárnil muže v zajetí alkoholismu, v zoufalství života plného bolesti a lítosti. Charakter postavy se vyvíjí velmi pozvolna, avšak divácky poutavě. Děj táhne emocionální linka skromnosti s následnou touho po pomstě. Děj tedy obsahuje všechny psychologické podklady jako je láska, přátelství či žánrově drama, napětí a akci. Je to odvážný, krvavý a velmi násilný příběh a to všechno s uměleckou vizí o skutečné životní tragédii. První polovina se veze v melodramatu, zatímco ta druhá se mění v akční thriller. V jistém smyslu se jedná o milý smutný film, který po citové stránce dokáže vyronit slzu. Tony Scott vytvořil podceňované mistrovské dílo hodné k ocenění. ()

Evander

Už dlouho mě žádný film nenadchnul tak, jako Muž v ohni. Rukopis Tonyho Scotta je patrný téměř v každém záběru a film mi tak po většinu děje svým způsobem připomínal mého oblíbeného Posledního skauta. Role bývalého vládního agenta Johna Creasyho Denzelovi Washingtonovi padne jako ulitá a na jeho cestu ke spravedlnosti je radost pohledět. Hudební podkres filmu je též výborný a vhodně dokresluje atmosféru jednotlivých scén. Nejsinější je ale samozřejmě příběh, který nejsem schopný zjistit, jestli je inspirován skutečnými událostmi či nikoliv. Jak už tu bylo několikrát zmíněno, výborná je ve své roli i Dakota Fanning, která mě velmi mile překvapila. Celkově se mi film opravdu hodně líbil a mohu s klidným svědomím říci, že v mých očích se sice vzdáleně, ale přesto, svou kvalitou blíží zmíněnému Poslednímu skautovi. Ke zhlédnutí mohu tento film každému, kdo snese trochu toho násilí, jedině doporučit a jsem si jist, že i já jsem Muže v ohni neviděl naposled. ()

helloween93

Pamatuju si, jak jsem viděl kdysi v tv s Denzelem Deja Vu a krátce na to dávali i Man on Fire, a to jsem skipnul, že mi to nezaujalo. Po letech jsem film viděl a v zásadě nejde úplně o převratný příběh s celkem průměrným scénářem a ta první půlka se seznamováním mezi holkou a Denzelem mi možná i přišla zajímavější než ta druhá, akční polovina. Videoklipový vizuál Tonyho Scotta se tu praisuje v komentářích, mně to spíš přijde jako rušivý element, protože je to v jeho rukách overused a kazí to finální vizuální dojem. Denzel standartně přesvědčivý, Christopher Walken netradičně stojí bokem děje a Rourke je tu asi 5 min. Man on Firepůsobí jako předkrm Denzelovo pozdějšímu Equalizeru, kde je drsnější akce a je jí víc. 3* ()

Hapretor

Nevýhoda je, že je to starý film a viděl jsem ho hodně pozdě ... dříve by mě asi nadchl více ... takto ve srovnání s lepšími a údernějšími počiny je to u mě průměr. Dakota skvělá, Denzel jako vždy kvalitní, akce pokulhává nad formou drama, ale emotivně uspokojující ... ()

Pořez

Přiznám se, že jsem dlouho jméno Tony Scott je pro mne velkým překvapením, stejně jako to, že je bratrem Ridleyho Scotta. To mi skutečně uniklo. Ale rád přiznám, že je to pro mne překvapení příjemné... Muž v ohni rád zařadím do toho lepšího v akčním žánru, což platí asi o všech filmech od tohoto režiséra, které jsem viděl. A ani mi nevadí, že je to variace na mnohokrát obehrané téma mstitele, bývalé "eso" a nyní loosera, který se odrazí ode dna a všem "nabije držku". Není to taková sranda jako "skaut", ale to by asi zrovna nešlo. Právě syrovost druhé poloviny filmu mi prostě "sedla". Pohlavkem padoucha mluvit nedonutíte, musíte být tvrdší (brutálnější) než on a proto Creasy nasazuje metody, které by naučily němého zpívat jako Aneta Langerová... Velice pozvolný začátek tesně na hranici nudy, ale ne bezúčelně. Jen po takovém začátku pochopíme důvod, ale hlavně intenzitu snahy hlavního hrdiny, dosáhnout pomsty. Denzel Washington tomu navíc dává tu šťávu, přesvědčivost. Další plus pro Scotta - při výběru hlavních hrdinů zkrátka snad neumí sáhnout vedle. Jen kameraman by neměl brát tolik drog, chvění obrazu jde občas až za rámec snesitelnosti a požadovaný efekt ztrácí svůj význam... Tony Scott zatím neodfláknul žádný film, Muž v ohni to jen dokazuje. Je prostě dobrej! Oba! :o) Ps: Ale Ridley je lepší, originálností vždy minimálně o tu hvězdičku. ()

plagjoklas

Výborný akčný thriller. Washington ako ochlasta bez citu ktorý chráni malé ale neskutočne ukecané dievčatko. On je zo začiatku tvrdý (Neplatia mi za to byť s tebou kamarát ale za to aby som ťa chránil), no časom sa s ňou predsa len skamaráti. A potom? Potom konečne môže vykonať svoju prácu. Dievčatko unesú. Scott tu vytvoril perfektnú atmosféru kde Mexico city vyzerá ako posledné miesto kde by som chcel bývať (a vychovávať svoje deti..keď nejaké budem mať), scenár je celkom dobrý, spôsoby smrtí záporakov sú celkom originálne (Bomba v zadku), a herecké výkony v miernom nadpriemere. No dakota Fanning tu hrá prekvapivo veľmi dobre. Bude zaujímave sledovať ako sa to zlatučké, inteligentné a ukecané dievčato vyvynie (herecky samozrejme:). PS: zábavná je veta okopírovaná s Kill Bill : Pomsta je pokrm ktorý sa podáva za studena :) ()

mutace

Ze začátku tento film vypadá velice zajímavě (mám na mysli asi prvních 15 min). Pak si ale hoolywoodští tvůrci neodpustili poměrně dlouhou pasáž scén plných citových výlevů, kdy malá dívenka zahoří ke svému bodyguardovi láskou nejčistší a nejvroucnější a tím mu vrátí chuť žít a dělat dobré skutky. Následuje únos a poměrně slušná akční podívaná. A závěr opět plný přihlouplého patosu. ()

tequilla

Pro mě osobně nejhorší film Tonyho Scotta. Místy zdlouhavé, a hlavně ty kamerové hrátky mě štvaly nejvíc po celém filmu. To Scottovo DOMINO s Keirou Knightley je o hodně lepší. ()

Dimo

Už několikrát viděné schéma. Super zjednodušeně napsáno: Otráveného "starocha", se kterým by nehnul ani rozjetý vlak, si po více či méně úspěšném oťukávání získá malá okatá holčička. Co naplat, tady to fakt funguje a navzdory prvotním pochybám o banálnosti tu má příběh silné rozvinutí a jakýchkoliv berliček netřeba. Jedná se o skvělé drama o boji zlomeného a unaveného muže proti všem, kteří mu vlezou do ohniska znelíbí se mu. Denzel Washington exceluje, hudba Gustavo Santaolally výborně ladí a nejlepší hereckou roli tu předvádí má oblíbená Dakotta Fanning alias Lupita Ramos. Tenhleten film na mne zkrátka úchvatně funguje a spolehlivě dojímá. (konec) ()

LANSA

Sice maličko pomalejší záležitost,ale atmosfera a herecký výkon Washingtona jsou fakt úžasný stránky toho to filmu.Pomsta tu je podaná fakt luxusně. ()

bif

Před týdnem jsem viděl 96 hodin a byl jsem uchvácen, po několika doporučeních jsem se tedy vydal k režiséru Tonymu Scottovi, aby mě provedl další kapitolou fimů o zrůdnostech, které se dějí v našem zkaženém světě. A opět jsem byl uchvácen, tady se Tonda opravdu předvedl, film je velice silný, opravdu velice silný, po všech stránkách, tady není co dodávat, pokud máte silný žaludek, bude to pro Vás silný zážitek. ______ Po hodně letech druhé shlédnutí. Frenetický střih, šílená kamera a prostý, funkční děj. Pětihvězda to ale není. ()

Kaučuk03

"Odpouští jen bůh a já jim umožním, aby se s ním setkali." Tahle věta vystihla asi celého hlavního hrdinu. Netrousí tu hlášky, jak bývá u drsných vrahů zvykem a ani nějaká rádoby moudra. To co řekne, je perla v tom nejlepším slova smyslu. V 1. části jsem si říkal, jestli to má být nějaký pokus o jinou imitaci Osobního strážce, ale jak ze scény zmizela Dakota, rozjel se kolotoč akčnosti. Denzelovi jsem věřil každé gesto a každý pohyb. Tak to má být, malinkaté zklámání v podobě citového nátlaku, ale jinak super. Jo a velmi mile překvapila hudba až na tu neustále ke konci omýlanou srdceryvnou melodii, ale jo, našlapanost tam byla:) ()

pkungfu

u muže v ohni jsem měl pořád dilema, jestli čtyři, nebo pět hvězdiček. je to klasickej akční film, kdy jde jeden muž "pro dcerku hezkou vystřílet ráj", ač zde to nebyla jeho dcera, ale poze svěřenkyně. nakonec jsem se rozhodl pro pět hvězdiček a to za tu první, "jenmější" část, kdy mu ta holka prostě přiroste k srdci; díky této části, jsem jeho následující činy úplně chápal a přál jsem to od srdce těch padouchům :) taky si myslim, že se mu dalo dobře uvěřit, že už nemá co ztratit, a že se jde pouze pomstít za to, co mu znovuobjevilo smysl života a co mu sebrali. ()

emdvojka

Normálne zábavný, nenormálne dlhý, v niektorých kapitolách príjemný v iných nudný ale štandartný thiller z dobre hrajúcim Denzelom, ktorý si neberie servítky a ani niekoľko guliek v tele mu nezabrány, aby pomstil únos svojej milovanej zverenkine Dakoty. Ten koniec je pekný, no happyend! ()

Keanu Reeves jako slavný komiksový záporák?

Keanu Reeves jako slavný komiksový záporák?

12.02.2021

Herci Keanu Reevesovi (John Wick, Matrix) byla údajně nabídnuta hlavní role v komiksovém snímku Kraven o slavném spidermanovském záporákovi. Lovec Kraven je podobně jako Venom či Morbius antihrdina,… (více)

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

20.08.2012

Arnolda nám seslalo nebe. Doslova.

Arnolda nám seslalo nebe. Doslova.

02.01.2012

Je zpátky. První teaser na The Expendables 2 nám dokázal, že se mu tentokrát bude kouřit nejen z cigára, ale i z bouchačky. A jen tak se vůně střelného prachu kolem něj nerozplyne. Už od října natáčí… (více)

Arnie a Sly dál nekompromisně akční

Arnie a Sly dál nekompromisně akční