Kaidžú sóšingeki

• Japonsko 怪獣総進撃 (více)

Na konci 20. století jsou všechny zemské kaiju shromážděny a uzavřeny na ostově známém jako Monsterland, který spravuje Organizace spojených národů. Zvláštní kontrolní středisko je postaveno pod ostrovem, aby lidé zůstali v bezpečí a mohli monstra v klidu studovat. Při jedné z běžných komunikací s Monsterlandem je náhle a záhadně přerušeno spojení a všechna monstra začnou útočit na světové metropole. Doktor Yoshida z Rady bezpečnosti OSN objedná kapitána Yamabe a posádku jeho lodi Moonlight SY-3, aby vše vyšetřili. Ti zjistí, že vědci se stali řízenými otroky ženskou mimozemskou rasou, která má pod kontrolou i monstra. Jejich vůdkyně požaduje, aby lidé kapitulovali, nebo budou úplně vyhlazeni. (Hans.)

blondboss

Je celkom pekné si vzhliadnuť takmer všetky godzillie monštrá aj s ufónmi v jednom filme. Niektoré pasáže boli masakrálne, hlavne tá s porazením Ghidoraha. Najviac sa mi páčilo, ako si po jeho porážke ešte do neho Godzilla demonštratívne kopne. Je to proste haluz. Dejovo to už však bolo naozaj chaotické a miešalo sa to tam dokopy ako jedlo v žalúdku po dobrej alkoholovej párty. Priemer. 55 % ()

MerlinPolcic

Po 1. pozretí som filmu moc nechápal. Pochopenie a napätie až po tom 2. Najprv mi tento film pripadal akýsi nijaký a ak by to takto bolo aj po X-tom pozretí, hodnotenie a komentár by boli na tom rovnako ako u Zelvopyra. Zrejme to bolo aj tým, že 1. som film zhliadol pred spaním, keď som už bol unavený a mozog už toho moc nevnímal. 2. som to už urobil poobede a to vám bola paráda. A presne ako hovorí Spinosaurus, režisér nám nedokázal správne predstaviť všetky monštrá a niektoré ani nie sú videné ničiť nejaké svetové metropole, čo je síce škoda, ale správneho fanúšika Kráľa Monštier (ktorým som aj ja) tieto malé nedostatky neodradia. A ešte informácia naviac. Rokom deja opak filmu Pelíšky (1999). Film z roku 1968 sa odohráva v roku 1999 a film z roku 1999 sa odohráva v roku 1968. :-) 100% ()

Destoroyah

9 / DESTROY ALL MONSTERS (1968) SHOWA ERA 1954-1975. Perfektný Godzilla film, od začiatku ma to bavilo a vôbec som sa nenudil, aj keď vyprávač sa mi tam nehodil. Akcia bola dobrá, dizajn monštier tiež nebol zlý ale celé sa mi to zdalo odfláknuté. Režisér zobral všetko čo mal a vopchal to do jedného filmu. Záverečný súboj mohol byť o niečo dlhší pretože všetko sa kamsi ponáhľalo. Návrat teraz trocha lepších mimozemšťanov ma celkom prekvapil ale sem sa mi nehodia, ale ako záporné postavy boli dobrý. Od začiatku do konca som sa bavil a neverím že sa film obišiel bez trápnych cirkusových čísel Godzilly. HODNOTENIE: 7,5/10 ()