Reklama

Reklama

Kaidžú sóšingeki

  • Japonsko 怪獣総進撃 (více)

Obsahy(1)

Na konci 20. století jsou všechny zemské kaiju shromážděny a uzavřeny na ostově známém jako Monsterland, který spravuje Organizace spojených národů. Zvláštní kontrolní středisko je postaveno pod ostrovem, aby lidé zůstali v bezpečí a mohli monstra v klidu studovat. Při jedné z běžných komunikací s Monsterlandem je náhle a záhadně přerušeno spojení a všechna monstra začnou útočit na světové metropole. Doktor Yoshida z Rady bezpečnosti OSN objedná kapitána Yamabe a posádku jeho lodi Moonlight SY-3, aby vše vyšetřili. Ti zjistí, že vědci se stali řízenými otroky ženskou mimozemskou rasou, která má pod kontrolou i monstra. Jejich vůdkyně požaduje, aby lidé kapitulovali, nebo budou úplně vyhlazeni. (Hans.)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (22)

xxmartinxx 

všechny recenze uživatele

V tomhle filmu co není, to nejspíš neexistuje a existovat nebude. Patlanina, u které člověk jen přemýšlí, jestli prostě Honda opravdu musel použít všechny latexové obleky a rekvizity ze všech Godzilla filmů naráz, nebo mu to opravdu přišlo jako dobrý nápad jen tak spontánně. Nebudu si tu stěžovat na ztrátu ducha, konzistenci ztratil Godzilla už pradávno, tohle radši ani ducha nemá. ()

Max-Wesslo 

všechny recenze uživatele

Mé první setkání s Ishiro Hondou a jeho filmy s Godzillou, Mothrou a dalšími monstry, které se všechny vlezly do tohoto snímku. Všechny tyto příšery obývají ostrov Monsterland, který je obehnán bariérou, aby se odtud nemohly dostat. Ale přiletí mimozemšťané s cílem ovládnout planetu Zemi, zmanipulují monstra a pošlou je po jednom na hlavní města po celém světě (Moskva, Paříž, Londýn, New York...), které zničí a následně se všechny dohromady sejdou na "ničené" v Tokiu. Lidé to tak samozřejmě nechtějí nechat a s mimozemšťany bojují. Ovládnou znovu tyto monstra a naopak je zase pošlou proti mimozemské základně kdesi v japonských lesích, kde se odehraje asi nejzajímavější část filmu, kdy všechny zrůdy bojují proti Ghidrah, tříhlavé létající vesmírné stvůře. Pět dlouhých minut se perou při doprovodu neuvěřitelných pazvuků. Nevím jak hodnotit, pokud bych měl hodnotit stejným metrem jako všechno ostatní, samozřejmě je to odpad. Ale ačkoliv to Japonci mysleli vážně, já to tak samozřejmě myslet nebudu a dávám aspoň ***, protože je to mnohdy zábavnější než mistrné kousky Eda Wooda. ()

Reklama

JohnnyD 

všechny recenze uživatele

7/10 Ultimate combo. Sú tu asi všetky monštrá, vrátane ufónov, je tu zničená nejedná metropola, dokonca aj akúsi tajomnú atmosféru to má, len to všetko padá na vykastrovanom príbehu, ktorý je do veľkej miery totožný s predošlým ufónskym filmom Útok z neznáma. Osobitosťou samou o sebe je neschopnosť rozprávať príbeh a to, že 10% z hovoreného slova je voice over reportéra, ktorý vyzerá ako japonský Michal David. ()

zelvopyr 

všechny recenze uživatele

Inu, doba takovýmhle pakárnám přála. Nicméně, někdy se i mistr unaví, a toto mi přišlo poněkud odfláklé. Honda se snažil nahradit kvalitu kvantitou, prostě vzal všechny ingredience (spolu s Godzillou všechna monstra, co měl, i nová, ufony, japonský vesmírný program, hrdinnou a maximálně neschopnou armádu, vědeckou skvadru...), nacpal je do hrnce a podusil. Ten eintopf je asi do půlky neslaný nemastný, nelíbil se mi. Teprve když se začnou dít věci v Japonsku, je konečně druhá půle obvyklý standard. ()

Lima 

všechny recenze uživatele

10) GODZILLA - DESTROY ALL MONSTERS (1968)___ORIGINAL SHOWA SERIES 1954-1974___Honda tentokrát smíchal své oblíbené ufony, Godzillu a všechna monstra, která jí jako protivníci provázejí celou sérii, nebo se objevila v některém z příbuzných filmů TOHO comp. Dokonce se zde hraje i na temnější struny, včetně hromadné přestřelky mezi lidmi, zobrazením krve i sebevraždy, což v této sérii dosud nebylo zvykem. Všechna monstra včetně Godzilly jsou držena na Monster Island, který ovládnou záhadní mimozemšťani - Kilaakové z malé planety mezi Marsem a Jupiterem a mentální kontrolou vyšlou monstra vstříc světovým metropolím. Rodan demoluje Moskvu, Baragan ničí Paříž, Mothra je v Pekingu, Manda (nováček v podobě mořského hada) v Londýně a konečně Godzilla tentokrát pro změnu demoluje New York. Na Tokyo samozřejmě také dojde, sejdou se tam Rodan, Godzilla a Manda a tentokrát celé město srovnají se zemí (opět). Celá tahle bizarní představovačka vrcholí scénou, kdy všechna pozemská monstra bojuje proti vesmírnému Kingu Ghidorahovi. Nezasvěcený divák z toho bude mít dobrou bramboračku, zkušení „godzilláci“ si na tomhle smlsnou, byť už zde začíná být Honda stínem svých předchozích slavných let. ()

Galerie (53)

Zajímavosti (14)

  • Přestože je ve filmu jedenáct monster, některá z nich mají velmi málo prostoru. Především Varan a Baragon, jejichž kostýmy byly v době natáčení v havarijním stavu a proto se tyto nestvůry objevují jen ve dvou záběrech. (Kmotr76)
  • Z filmu byla vystřižena scéna souboje Godzilly s Mandou v New Yorku. Má to logiku, protože obě monstra byla pod kontrolou mimozemšťanů a nedávalo by tedy smysl, aby se pustila do křížku. Důvod, proč scéna vznikla, není jasný; nejspíše šlo jen o vtípek Harua Nakadžimy, který si v kostýmu Godzilly chtěl užít trochu zábavy. (Israha)

Reklama

Reklama