Reklama

Reklama

Kaidžú sóšingeki

  • Japonsko 怪獣総進撃 (více)
Trailer

Obsahy(1)

Na konci 20. století jsou všechny zemské kaiju shromážděny a uzavřeny na ostově známém jako Monsterland, který spravuje Organizace spojených národů. Zvláštní kontrolní středisko je postaveno pod ostrovem, aby lidé zůstali v bezpečí a mohli monstra v klidu studovat. Při jedné z běžných komunikací s Monsterlandem je náhle a záhadně přerušeno spojení a všechna monstra začnou útočit na světové metropole. Doktor Yoshida z Rady bezpečnosti OSN objedná kapitána Yamabe a posádku jeho lodi Moonlight SY-3, aby vše vyšetřili. Ti zjistí, že vědci se stali řízenými otroky ženskou mimozemskou rasou, která má pod kontrolou i monstra. Jejich vůdkyně požaduje, aby lidé kapitulovali, nebo budou úplně vyhlazeni. (Hans.)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (22)

Campbell 

všechny recenze uživatele

Jedna z mých prvních Godzillovských dobrodružství. Dnes mě to spíše nudí ale za nostalgii a hodně kvalitní efekty dávám 3*, je to jako každá jiná Godzillý eskapáda jen určena pro děti. Takže nečekejte žádné velké ničení města, a ani nějaký lepší příběh, dětský film na jedno zkouknutí, ale musí se nechat že Honda umí. ()

zelvopyr 

všechny recenze uživatele

Inu, doba takovýmhle pakárnám přála. Nicméně, někdy se i mistr unaví, a toto mi přišlo poněkud odfláklé. Honda se snažil nahradit kvalitu kvantitou, prostě vzal všechny ingredience (spolu s Godzillou všechna monstra, co měl, i nová, ufony, japonský vesmírný program, hrdinnou a maximálně neschopnou armádu, vědeckou skvadru...), nacpal je do hrnce a podusil. Ten eintopf je asi do půlky neslaný nemastný, nelíbil se mi. Teprve když se začnou dít věci v Japonsku, je konečně druhá půle obvyklý standard. ()

Reklama

Lima 

všechny recenze uživatele

10) GODZILLA - DESTROY ALL MONSTERS (1968)___ORIGINAL SHOWA SERIES 1954-1974___Honda tentokrát smíchal své oblíbené ufony, Godzillu a všechna monstra, která jí jako protivníci provázejí celou sérii, nebo se objevila v některém z příbuzných filmů TOHO comp. Dokonce se zde hraje i na temnější struny, včetně hromadné přestřelky mezi lidmi, zobrazením krve i sebevraždy, což v této sérii dosud nebylo zvykem. Všechna monstra včetně Godzilly jsou držena na Monster Island, který ovládnou záhadní mimozemšťani - Kilaakové z malé planety mezi Marsem a Jupiterem a mentální kontrolou vyšlou monstra vstříc světovým metropolím. Rodan demoluje Moskvu, Baragan ničí Paříž, Mothra je v Pekingu, Manda (nováček v podobě mořského hada) v Londýně a konečně Godzilla tentokrát pro změnu demoluje New York. Na Tokyo samozřejmě také dojde, sejdou se tam Rodan, Godzilla a Manda a tentokrát celé město srovnají se zemí (opět). Celá tahle bizarní představovačka vrcholí scénou, kdy všechna pozemská monstra bojuje proti vesmírnému Kingu Ghidorahovi. Nezasvěcený divák z toho bude mít dobrou bramboračku, zkušení „godzilláci“ si na tomhle smlsnou, byť už zde začíná být Honda stínem svých předchozích slavných let. ()

JohnnyD 

všechny recenze uživatele

7/10 Ultimate combo. Sú tu asi všetky monštrá, vrátane ufónov, je tu zničená nejedná metropola, dokonca aj akúsi tajomnú atmosféru to má, len to všetko padá na vykastrovanom príbehu, ktorý je do veľkej miery totožný s predošlým ufónskym filmom Útok z neznáma. Osobitosťou samou o sebe je neschopnosť rozprávať príbeh a to, že 10% z hovoreného slova je voice over reportéra, ktorý vyzerá ako japonský Michal David. ()

xxmartinxx 

všechny recenze uživatele

V tomhle filmu co není, to nejspíš neexistuje a existovat nebude. Patlanina, u které člověk jen přemýšlí, jestli prostě Honda opravdu musel použít všechny latexové obleky a rekvizity ze všech Godzilla filmů naráz, nebo mu to opravdu přišlo jako dobrý nápad jen tak spontánně. Nebudu si tu stěžovat na ztrátu ducha, konzistenci ztratil Godzilla už pradávno, tohle radši ani ducha nemá. ()

Galerie (53)

Zajímavosti (14)

  • V původní podobě se film měl jmenovat „All Monsters Attack“. Tato verze se však od té finální nijak zvlášť nelišila, nejmarkantnější rozdíly byly patrné v ansámblu monster. V „All Monsters Attack“ chyběli Minya, Gorosaurus a Anguirus, a naopak přebývali King Kong, Ebirah (z filmu Godzilla vs. The Sea Monster, 1966) a Maguma (málo známé monstrum, které mělo epizodní roli ve sci-fi snímku Gorath, 1962). Úplně původní verze scénáře počítaly dokonce s účastí obří kudlanky Kamacurase, dále obří chobotnice z filmu King Kong vs. Godzilla (1962) a také obra Gairy (z filmu The War of the Gargantuas, 1966). (Israha)
  • Film měl být původně úplně posledním dílem „godzillí“ série, ale jeho kasovní úspěch si nakonec vynutil natočení dalších pokračování. Hned to první, Godzilla's Revenge (1969), pak bylo paradoxně úspěchem svého předchůdce negativně ovlivněno, protože díky masivnímu rozpočtu Destroy All Monsters na jeho natočení příliš mnoho peněz nezbylo. (Israha)
  • Jde o jediný film o Godzille, který se odehrává v budoucnosti, přesněji v roce 1999. (Kmotr76)

Reklama

Reklama