I Spit on Your Grave III: Vengeance Is Mine

• USA I Spit on Your Grave III (více)

Nakoľko sa chce Jennifer Hills (Sarah Butler) raz a navždy preniesť cez krutosti, ktoré jej spôsobila skupinka idiotov na čele s mestským šerifom, rozhodne sa zmeniť identitu. Pod menom Angela sa presťahuje do nového mesta, v ktorom začína pracovať v Call Centre, navštevovať psychológa a pravidelne podstupovať skupinovú terapiu s ľuďmi s podobným osudom. K zbaveniu sa vidín či predstáv z minulosti, ktoré ju neustále prenasledujú, jej však začne napomáhať až nečakané stretnutie s mladou Marlou (Jennifer Landon). Tá ju začne zbavovať frustrácie špecifickou "zábavou": trestaním mužov, páchajúcich obdobné skutky, akými sa dopustili voči nej samotnej. "Obete" pre svoje hrádky nahádzajú počas samotných sedení, kde sa im vďaka poznačeným ľudom dostáva inšpirácie viac než dosť. Všetko z veľkej časti prebieha podľa plánu až do okamihu, kedy je Marla zavraždená. Táto udalosť spúšťa v Jennifer, alias Angele, pocit hnevu, ktorý si niektorí jednotlivci škaredo odskáču! Pomsta je totiž jediný pud, ktorý ju poháňa vpred. (*CARNIFEX*)

tron

Trojka je ešte explicitnejšia, ako jednotka s dvojkou - a už tie neboli prechádzkou botanickou záhradou. Ak by bola ešte o kúsok otvorenejšia, išlo by o porno resp. náhražku snuffu. Z niektorých detailných záberov budete zaskočení. Na scenári sa mi páčilo, že nejde o klasický revenge movie motív, ale o ženu (hrdinku prvej časti, hrá ju rovnaká herečka) zabíjajúcu nie mužov, ktorí jej ublížili (tých ostatne pozabíjala už v jednotke ehm), ale chlapov ubližujúcich ženám z jej okolia. Sympatickou inováciou sú aj zábavne mega-brutálne hrdinkine predstavy. ()

ricci.s

Tak bohužiaľ, veľké sklamanie, možno aj najväčšie v tomto roku. Biedna variácia na "The Brave One". Hlavná hrdinka z jednotky trpí depkami, vkuse si predstavuje, ako by zniesla zo sveta každého, kto na ňu len pozrie (čiže otravné predstavy plus otravné flashbacky v prvej polovici), ale napokon tú možnosť dostane, keď zavraždia jej kamarátku. A tak sa rozhodne pomstiť všetkým hajzlíkom. Síce sa na ňu dobre pozerá, ale to je tak asi všetko. Oproti prvej časti tu totiž nie je možné nejako s ňou súcitiť, práve naopak. Takže som sa spoliehal aspoň na to, že film bude stáť na kvalitnom gore. Ale dve krvavé scénky to žiaľ z biedy nevytiahnu (chválim vlastne len kastráciu, tá bola dobrá). Dal by som aj tri hviezdy, lebo nakrútené to bolo v poriadku, avšak oproti prvým dvom častiam je to tak kvalitatívny zošup nadol, že nemám problém nazvať túto trojku prepadákom. Celkovo mi to totiž viac liezlo na nervy ako bavilo. ()

rollman1

V rámci Rape série je tohle vlastně nejslabší článek. Naše Sarah navštěvuje psychiatra a při každém náznaku nasranosti si představuje nehezké věci. Představy však přestanou stačit a po smrti kamarádky se rozhodne vzít nože do svých rukou a kuchat kdejakého násilníka. Příběhově slabě a to velice. Chybí nám zde Rape, takže se nevcítíme do zlé situace hrdinky, ba naopak. Gore je málo, ale scénka s penisem je jedna z nejpovedenějších za poslední měsíce. Takže průměr, který spíše zklamal, ale na Sarah se pořád dobře kouká. ()

maddy

Zatiaľ čo prvé pokračovanie s prvým I Spit On Your Grave, resp. jeho remakom nijako nesúviselo a na rozdiel od prvého filmu už ani nebolo určená kinám sa v ňom mohol Steven R. Monroe vyblázniť v oveľa väčšej miere a priniesť poriadne drsný a zlovestný rape & revenge. Druhé pokračovanie, čiže I Spit On Your Grave 3 už neponúka do tretice to isté, akurát s obmenou prostredia, ale priamo nadväzuje na prvý film, čo by nemusel byť vôbec zlý nápad ... keby tu však nejaký nápad bol. Síce sa vracia titulná postava z prvého filmu, ale celé je to akurát tak o tom, že po udalostiach ktoré sa jej stali navštevuje psychiatra, no a keď jej zabijú kamarátku rozhodne sa pomstiť. Ako základná premisa pre rape & revenge, prípadne exploitation snímok by to aj postačovalo, keby tu však k nejakej skutočnej revenge alebo nejakému exploitatoin došlo. Nevrátil sa totiž režisér Monroe a gore je tu tak úplne minimum, pokiaľ nepočítam zbytočné scény z prvej polovice kedy si naštvaná titulná hrdinka predstavuje ako niekoho zabije, tak v tej druhej zastupuje gore jeden useknutý penis a jedna pálka v zadku (uznávam, že v druhom menovanom prípade dosť nechutné), ale inak sa iba hrdinka bezcieľne potáca odniekiaľ niekam. Nemá to žiadnu atmosféru, napätie, pocit znepokojenia, je to mále drsné, za celú dobu sa tam nič zaujímavé nestane a celkovo úplne zbytočné pokračovanie príbehu, ktorý žiadne pokračovanie nepotreboval. Nie je to síce vyslovene otravné, ale iba nuda a jedno z najzbytočnejších pokračovaní. CELKOVO: 1,5* (3/10) ()

Havaj8

Velký plus za herečku z jedničky a tím pádem i volný pokračování. Asi by bylo zvláštní, kdyby se jí stalo něco podobnýho znovu, tak to pojali formou pomoci v nesnázích. A to celkem sympatickým způsobem, protože to mělo hlavu a patu. Alespoň mi to tak v průběhu přišlo. Pomsty relativně nepříjemně na úrovni, samozřejmě s čím kdo zachází... A nakonec aby toho nebylo málo tak vytasili zvrat, kterej možná málokdo čekal. Já vlastně ani teď nevím, jak to všechno bylo. Ale za mě o třídu lepší než dvojka. ()

• Filmovanie snímky prebiehalo v kalifornskom meste Los Angeles. (MikaelSVK)
  • To, co často prožívá hlavní postava (představy vražd), je označováno jako denní snění, což je psychologický termín popisující představy a fantazie ve bdělém stavu v reálném prostředí a čase. (TwilightAC)

Časové pásmo bylo změněno