Pán prstenů: Dvě věže

• USA The Lord of the Rings: The Two Towers (více)

Po smrti Boromira a rozpadu Společenstva se cesty jeho členů rozdělily. Hobbit Frodo se svým sluhou Samem putují k Hoře Osudu, jen tam mohou sprovodit ze světa obávaný Prsten moci. Musí se však vypořádat se skřetem Glumem, který se snaží Prsten ukrást, ale hobiti ho přemůžou, spoutají a donutí ho, aby je vedl k bráně Mordoru. Aragorn s elfem Legolasem a trpaslíkem Gimlim se vydávají po stopě skřetů, aby osvobodili z jejich zajetí hobbity Smíška a Pippina. Mezitím však sílí moc temného pána Saurona, který se spojil se zrádným čarodějem Sarumanem a společně upínají všechny síly k získání Prstenu. Kdyby ho znovu získali, pak by byla Středozem definitivně odsouzena k zániku. Naše hrdiny tak čeká ještě dlouhé putování a mnohé nástrahy, než se jim podaří Prsten moci jednou provždy zničit. (TV Nova)

Loki_Six

"In the gathering dark, the will of the Ring grows strong. It works hard now to find its way back into the hands of men. Men, who are so easily seduced by its power." ()

velkyvezir

Trilogii jsem četl a nebavila mne. Byla pro mne nepřehledná v postavách. Filmy jsou pro mne dějově průměrem, ale 5* dávám proto, že dvě navíc Peteru Jacksonovi za vizuální stránku a zejména dání tváře postavám. Kdo dnes nejdříve uvidí film a až pak bude číst, neztratí se. ()

sQelle

Naprosto důstojné pokračování velkolepého fantasy a skvěle lákající na závěr této trilogie. Oproti knižní předloze je děj lehce osekán a několik scén je přesunuto do Návratu krále. Nic to ale filmu neubírá a naopak se člověk může soustředit i na ostatní hrdiny devítky a ne jenom Froda a Sama. Závěrečná bitva je strhující a má všechno, co bych od takové bitvy očekával. ()

HiddenDragon

[Extended] Spolecenstvo se po smrti Boromira rozdelilo. Frodo a Sam se vydavaji do Mordoru po svych a potkavaji Gluma. Ostatni v cele s Aragornem stopuji uneseneho Smiska a Pipina, kteri skoncili v rukou skurutu, coz je zavede do Rohanu, plani obyvanych lidmi na konich, ktere si hodla podmanit Saruman, Sauronuv mocny carodejny spojenec. // Z velke casti si tento dil podmanuje Glum (uzasny "CGI Serkis" :) se svou rozpolcenou osobnosti Jekylla a Hydea, zatimco Jackson divaka pripravuje na jednu z nejvelkolepejsich bitev filmoveho platna, Helmuv zleb. Prodlouzena verze opet osciluje od nepodstatnych pridavku po zajimave rozsireny lore ci vtipne momenty, ktere v kinoverzi osekli. Napr. Smiska a Pipina nabidne trochu vic. Takze jako celek plus. Extended credits nastesti kratsi, "jen" 20 minut :) [2x Oscar 2003: Strih zvuku, Vizualni efekty] ()

Hopper

Obdivujem vizionárstvo P. Jacksona a spôsob ako pretransformoval knihu do obrazu. Nádherné scenérie N. Zélandu /domáci by mu mali dať metál/, podmanivý hudobný doprovod a dej, ktorý nepustí. Teda ak ste videli prvý diel. Inak máte z filmu guláš. Už aby tu bol 3. diel. ()

Eraserhead

Po Společenstvu mírné zklamaní. Méně výpravné, méně monumentální a od závěrečné bitvy jsem taky čekal trochu víc. Nejvíc mě potěšil Glum. Sem zvědavej na Návrat krále o kterém Jackson prohlásil, že ho považuje za nejvydařenější díl své trilogie. ()

cold

Tak po roce čekání nadešel čas dalšího putování. Po roce co jsem viděl 6x v kině společenstvo a v listopadu dokonce rozšířenou verzi (ta mi udělal radost zvláště, protože plno scén bylo dotaženo dokonce, takového jaký má být). Dvě věže se už odklání od děje trochu více, ale s takovouto látkou to asi ani jinak nešlo. Důstojný pokračovatel Společenstva. Rozšířená verze mi udělala ještě větší radost než u jedničky, protože bez Huornů si neumím představit vítěznou bitvu u Helmova žlebu. Tomuto dílu (nebo části filmu - beru trilogii jako jeden film) bych dal 4 a1/2 *, ale rozšířená verze vše zachránila. Nemohu se dočkat až bude rozšířená verze Navratu Krále a já si udělám 12 hodinový maratónek v kuse. ()

DocBrown

Dvojka se mi libila vic jak jednicka, hlavne kvuli Glumovi. Ale davam o hvezdicku min za megalomanske zobrazeni desetitisicove armady, ktrera by se sotva vesla na tri Vaclavaky. ()

Theraphosa

Asi to bude znít divně,ale přišlo mi to jako "nejslabší" díl z celé trilogie.Všechno bylo velice pěkně zpracováno,nemám nejmenších výtek,jenom ke konci zůstalo příliž mnoho otázek a tak máo odpovědí... ()

1860

Podle mého názoru nejlepší díl celé trilogie.. Příběh je rozvinut naplno a my jen napjatě očekáváme počínání hlavních hrdinů.. Když se potom k tomu přidá úchvatná bitva (nejlepší středověká bitva, kterou jsem kdy viděl), jedná se o neopakovatelný zážitek.. Také mi udělalo radost, že se zde konečně ukázaly některé intriky, které tak rádi zlý čarodějové používají.. Kdybych to mohl shrnout, tento díl si vzal ze Společenstva skvělý příběh a přidal tomu něco navíc, co mi trochu v první části trilogie chybělo.. ()

MareT.

O 200% nudnější než Splečenstvo!! O Pánovi jsem se vyjádřil už v komentáři u prvního dílu, tak se nebudu opakovat! Jediné co bych dodal za tento díl je perfektní postava Gluma! Moje nejoblíbenější! Tomu patří celá jedna hvězda! ()

dopita

Určitě lepší než první díl. To že nemá začátek ani konec je ku prospěchu, protože úvod v prvním a závěr ve třetím byly hodně nudný pasáže. Tady se děj hned od začátku zběsile rozjede a skončí až titulkama. Takže dobrý, akorát vychvalovaná bitva o Helmův žleb mě spíš zklamala. Kouká se to to dobře to jo, ale je tam plno do očí bijících nesmyslů. Celkově je to spíš velkolepej film než velkej. ()

The_Second

Dvě věže mi z celé trilogie vždycky přišly nejslabší. Po shlédnutí special edition to už neplatí a Dvě věže se plně vyrovnají Návratu krále. ()

Yangus

Úchvatné pokračování které se povedlo hlavně díky tomu že bylo točeno zároveň. Zde se také objevila jedna z mých oblíbených postav - Stromovous který se teda povedl perfektně ( jako vše v této sérii) Film netrpí morem pokračování všeho více a více a hůře, zde to neplatí ani náhodou protože toto beru jako jeden film rozdělený na 3 části (stějně jako knihu). Nejoblíběnější zcény? Těžko vybrat ale asi pronásledování skřetů přez pláně Rohanu, setkání Hobitů se Stromouvousem a Entí útok na Železný pas a přijezd Eoméra na pomoc do Helmova žlabu (škoda že vynechali enty a Hureony) taky Glumovu rozpolcenou osobnost a jeho hádky sama se sebou. ()

pipapaja

Tento film je úplně jiný než společenstvo. Působí v něm síla prstenu mnohem více než v prvním díle děj je roztříštěný na několik rovin a nestihnete se s žádnou postavou scítit. Na druhé straně je to pořád to nejlepší z fantazy co bylo natočeno. To co my chybělo v prvním díle jsem, měl bohatě vynahrazeno v tomto a to epické bitvy. Bitva, u Helmová žlebu patří k největším bitvám moderní filmařské doby je neskutečné jak někdo toto, mohl natočit. Digitální postavy Entů a nazghůlů jsou dokonalé a vše ostatní je stejně dobré jako v jedničce. Není co řešit pokavaď se vám líbila jednička dvojka, bude též. ()

Paity

Dvojka Pána prstenů je vděčná pro akční nadšence. Celkem se tam pořád něco děje, ale já radši jak 1. tak 3., dvojka jakoby byla v pozadí. Nevadí, pořád se na to padádně dívá a neumím si bez ní představit celou trilogii. Hezky to navazuje a dodává celému příběhu na větší temnotě, která pak vygraduje Návratem krále. ()

F.W.Colqhoun

„Dvě věže” jsou mým nejméně oblíbeným dílem trilogie - a je to jako kdybych tvrdil, že se mi v „Na samotě u lesa" nelíbí pasáž mezi příjezdem rodinky na venkov a scénou s lovením zmije. Snímek prostě trpí prostředností, nikoliv s ohledem na kvalitu, nýbrž na pozici. Kde „Společenstvo” servíruje libé začátky a „Návrat” euforické finále, "Dvě věže" mohou ohromovat JEN Glumem, který se poprvé ukáže v plné parádě, narůstající temnotou, Aragornovým procitáním, enty, „panoramaty“, navrátivším se Gandalfem a cca 40-ti minutovou bitvou u Helmova Žlebu a v porovnání s monumentálním dopadem výše uvedeného prostě samými prkotinami. Na druhou stranu nyní po letech soustavného moudření trochu lituji, že Jackson ještě ve větší míře nevsadil na již tak hojně užívanou ne-digitální trikovou stránku, protože WETA-CGI zestárla jednoduše PŘÍŠERNĚ. Film naštěstí nestojí a nepadá s věrohodností textur a motion-capturingu, nýbrž s jedinečnou poutavosti vypiplaně zpracovaného materiálu - jednoznačných pět. ()

Hanys_

Znovu po několika letech jsem se rozhodl, že dám LotR šanci - Společenstvo opět nezklamalo a Dvě Věže opět nepřekvapily. Tenhle druhý díl se mi zdá prostě nejslabší - ikdyž ta závěrečná bitva hodně napravuje.6.5/10 ()

Zemřel herec Bernard Hill

09.11.2023

Lord of the Rings - The Two Towers in Concert

Lord of the Rings - The Two Towers in Concert

03.08.2023

Po obrovském diváckém zájmu o uvedení prvního dílu v prosinci 2022, uvádí JV Classics pokračování epické fantasy trilogie Pán prstenů: Dvě věže. Představení velkolepé projekce za doprovodu 230 členů… (více)